Najlepší collagen drink. Test 8 značiek + kde kúpiť - Výživovo.sk

POROVNANIE 8 kolagénových nápojov. Ktorý collagen drink si viedol najlepšie?

Porovnanie vybraných značiek kolagénových nápojov

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Na poškodené vlasy, slabé nechty, suchú pokožku či boľavé kĺby. Kolagén má v ľudskom tele množstvo využití, čím si získal tak ženy, ako aj mužov rôznych vekových kategórií. O tom, že výživové doplnky s obsahom kolagénu sa tešia veľkej obľube, svedčí aj množstvo kolagénových nápojov na trhu. Vybrať si spomedzi nich ten najlepší kolagén, ktorý vám nielen pomôže, ale i dobre chutí, nie je vôbec jednoduché. Nikto predsa nechce len tak utratiť peniaze za niečo, čo mu v konečnom dôsledku nijako nepomôže. Sama som ich vyskúšala hneď niekoľko, až kým som našla ten pravý pre mňa. Ak ste zvedaví, ktorý collagen drink si viedol v mojom porovnaní najlepšie, tento článok je práve pre vás.

Podľa akých kritérií budem hodnotiť každý collagen drink?

Predstavím vám 8 rôznych značiek kolagénových nápojov. Všetky sú v práškovej forme, či už s príchuťou alebo bez, v závislosti od konkrétneho typu. Keďže chcem, aby hodnotenia jednotlivých kolagénov boli maximálne objektívne, svoju pozornosť  upriamim hlavne na nasledujúce 4 oblasti:

  • Zloženie
  • Chuť a rozpustnosť
  • Balenie
  • Cenu

Súčasťou hodnotenia každého collagen drinku bude aj odkaz na jeho podrobnú recenziu, v ktorej sa dozviete ďalšie dôležité informácie o účinkoch, užívaní, mojej skúsenosti, a tiež skúsenostiach ostatných užívateľov.

Tabuľka testovaných kolagénových nápojov

Predtým, než začnem s podrobným hodnotením, prinášam vám prehľadnú tabuľku všetkých hodnotených collagen drinkov. Vrátane základných informácií o danom kolagénovom nápoji, obsahuje aj odkaz, kde si môžete collagen drink výhodne kúpiť.

Typ/koncentrácia kolagénu v dennej dávkeChuť/rozpustnosťBalenieCena/počet dávokKde výhodne kúpiť
Inca Collagenmorský kolagén/3 000 mgbez chuti, výborná rozpustnosť v menších vreckách49 €/30 dávok
Collallocmorský kolagén/3 300 mgbez chuti, slabšia rozpustnosťv menších vreckách29,90 €/30 dávok
Zeen Collagenmorský kolagén/6 000 mgs príchuťou, výborná rozpustnosťv menších vreckách49 €/30 dávok
Venira Premiumbravčový kolagén/8 000 mgs príchuťou, slabšia rozpustnosťv uzatvárateľnej plastovej krabičke36,10 €/30 dávok
KetoMix kolagénmorský kolagén/4 560 mgs príchuťou, výborná rozpustnosťv menších vreckách39 € /30 dávok
KetoDiet Collagen Plusmorský kolagén/5 000 mgs príchuťou, avšak s rybacím zápachom, výborný rozpustnosťv menších vreckách50 €/30 dávok
Bionutrian Marine Collagenmorský kolagén/5 000 mgbez príchute, dobrá rozpustnosťv uzatvárateľnej plastovej krabičke44 €/30 dávok
Powerlogy collagen hovädzí kolagén/9 000 mgbez príchute, výborná rozpustnosťv uzatvárateľnom väčšom vrecku25,90 €/30 dávok

Ceny jednotlivých kolagénov sú aktuálne v čase písania tohto článku a časom sa môžu zmeniť.

Moje podrobné hodnotenie kolagénov

Tak a poďme si k jednotlivým kolagénovým nápojom z tabuľky napísať viac. Prezradím vám nielen to, ako mi daný collagen drink chutil, ale i koncentráciu kolagénu v dennej dávke či praktickosť balenia. Opäť pripomínam, že ceny pri jednotlivých kolagénových nápojoch sú aktuálne v čase písania tohto článku. 

Inca Collagen

Balenie Inca Collagen

Inca Collagen je morský kolagén dodávaný v krabičke, ktorá obsahuje 30 vrecúšok

Zloženie 

Výživový doplnok s obsahom morského kolagénu bez akýchkoľvek ďalších látok, prímesí a aróm. V jednom vrecku sa nachádza 3 000 mg čistého kolagénu, čo zároveň predstavuje výrobcom odporúčanú dennú dávku. S prihliadnutím  na to, že ide o hydrolyzovaný kolagén a jeho štiepenie na menšie peptidy (hydrolýza) prebieha za studena, neprichádza o žiadne dôležité zložky. Právom tak nesie prívlastok bioaktívny. Ľudský organizmus obohatí o kolagén I., II. a III. typu.

Chuť a rozpustnosť 

Keďže ide o čistý rybací kolagén bez príchute, nemá žiadnu výraznú chuť. Ja som síce necítila rybací zápach, no niektorí užívatelia si naň  sťažovali. Predsa len každý máme inak citlivé chuťové poháriky. Navyše, nie je to nič na čo by sa nedalo zvyknúť, prípadne inak riešiť. Napríklad, namiesto čistej vody si ho rozmiešajte v sladenej limonáde. Vzhľadom na to, že sa výborne rozpúšťa, už do niekoľkých sekúnd od vysypania, ani nebudete vedieť, že ho tam máte.

Vrecúško Inca Collagen

V jednom vrecúšku Inca Collagen sa nachádza 3000 mg kolagénu

UPOZORNENIE: Pri sladených nápojoch sa vyhnite takým, ktoré majú grapefruitovú príchuť. Grapefruit blokuje účinok akéhokoľvek kolagénového nápoja.

Balenie 

Ak často cestujete, collagen drink Inca Collagen bude s vami aj na cestách. Jedno balenie zahŕňa 30 menších vrecúšok. Výrobca odporúča každý deň užiť 1 vrecko. To sa zmestí nielen do vrecka na nohaviciach, ale i do peňaženky či bočného vrecka na kabelke. V prípade potreby si ho stačí vybrať, prstami jemne otvoriť a vysypať do vody.

Cena

Pri dodržaní odporúčaného dávkovania vám spomínané 30 kusové balenie vydrží mesiac. V čase písania tohto článku sa predáva za 49 €. Pri kúpe cez oficiálny e-shop dostanete k nemu ZDARMA 30 tabliet vitamínu C podporujúceho účinok collagen drinku. Samozrejme, k dispozícii sú aj väčšie viackusové balenia. Tie však cenovo vychádzajú rovnako.

Podrobnú recenziu Inca Collagen si môžete prečítať TU.

Collalloc

Collalloc balenie

Collalloc collagen drink zahŕňa 30 menších vreciek s kolagénovým práškom

Zloženie 

V poradí druhý collagen drink, ktorý som mesiac užívala bol Collalloc. Český výrobca v tomto prípade vsadil na morský kolagén pôvodom zo Švajčiarska. Ide o čistý bioaktívny kolagén bez prímesí a chemických zlúčenín. Jedno vrecko obsahuje 3 300 mg hydrolyzovaného kolagénu, zahŕňajúceho tri typy kolagénov: I., II. a III. typu.

Chuť a rozpustnosť 

Collalloc collagen drink sa predáva bez príchute. Necítila som v ňom žiadny zápach či pachuť rybaciny a nepostrehla som to ani v recenziách ostatných užívateľov. To je pri morských kolagénoch veľkým plus. V čistej vode sa výborne rozpustí, no keď som si ho pridala do ovocného smoothie, nerozpustil sa tak dobre ako som očakávala. Z tohto dôvodu je lepšie collalloc pridávať buď do čistej vody alebo citrónovej limonády, ktoré majú tekutejšiu konzistenciu než smoothie.

Balenie 

 V balení Collalloc na vás čaká 30 vrecúšok. Svojim ružovým prevedením potešia skôr nežnejšie publikum, no nedajte sa zmiasť, tento kolagén je vhodný aj pre mužov. Výrobcom odporúčaná denná dávka sa skladá z jedného vrecka, ktoré zmestíte kdekoľvek. Síce sa trošku ťažšie otvára, no s trochou šikovnosti, prípadne nožničkami to určite zvládnete.

Jedno vrecko kolagénového nápoja Colllalloc

Výrobca odporúča jedno vrecúško kolagénového nápoja Collalloc denne

Cena

V oficiálnom e-shope collalloc za jedno balenie zaplatíte 29,90 €. V prípade, že by ste mali záujem o vitamín C v práškovej forme, ten si budete musieť dokúpiť za 3,90 €. Viackusové balenia bohužiaľ nie sú k dispozícii. To však veľmi nevadí, keďže pri každej objednávke min. 1 balenia kolagénu máte dopravu ZDARMA.

Podrobnú recenziu kolagénového nápoja Collalloc si môžete prečítať TU.

Zeen Collagen

Luxusné balenie Zeen Collagen

Balenie, v ktorom je dodávaný Zeen Collagen, pôsobí veľmi luxusne

Zloženie 

Do skupiny morských kolagénových nápojov patrí aj hydrolyzovaný Zeen Collagen, ktorý sa vyrába z kostí a šupín morských rýb. Okrem bioaktívneho kolagénu obsahuje vitamín C spolu s kyselinou hyalurónovou a zinkom. To však automaticky neznamená, že je účinnejší ako vyššie spomínané jednozložkové kolagény. Oveľa dôležitejšia je koncentrácia samotného kolagénu. V jednej dávke Zeen Collagenu si do vášho tela doplníte 6 000 mg čistého kolagénu.

Chuť a rozpustnosť 

Collagen drink Zeen Collagen, ktorý som vyskúšala bol s citrónovou príchuťou. Vzhľadom na to, že ide o ochutený kolagénový nápoj, nemusíte si ho pridávať do sladenej limonády, stačí len do čistej vody. Po dôkladnom niekoľko sekundovom rozmiešaní sa krásne rozpustí. V opačnom prípade vám zostanú v pohári jemné hrudky, ktoré môžu niekomu prekážať.

Collagen drink Zeen Collagen s citrónovou príchuťou

Kolagénový nápoj Zeen Collagen s citrónovou príchuťou

TIP: Zeen Collagen predstavuje skvelú voľbu hlavne v letných mesiacoch. Je veľmi osviežujúci a v kombinácii s mätou a pár kockami ľadu máte výživný letný drink prospešný pre vaše zdravie.

Balenie 

Vo vnútri luxusnej zlatej krabičky sa nachádza 30 čiernych vrecúšok. Ako to už býva zvykom, každé vrecko predstavuje jednu dávku. Celé balenie Zeen Collagen s vitamínom C vám tak postačí na mesiac. Vrecká s kolagénom sú malé a ľahko otvárateľné. Bez problémov sa dajú zobrať kdekoľvek so sebou.

Odporúčaná denná dávka Zeen Collagen

Zeen Collagen je balený v malých vreckách, ktoré si môžete zobrať kdekoľvek so sebou

Cena

Na oficiálnej webstránke výrobcu máte na výber z dvoch balení. Zeen Collagen s vitamínom C, kyselinou hyalurónovou, zinkom a citrónovou príchuťou sa predáva za 49 €. Za Zeen Collagen Pure bez príchute, len s obsahom čistého morského kolagénu, zaplatíte v čase písania tohto článku 45,90 €. K tomuto baleniu dostanete vitamín C zdarma. Pri kúpe akéhokoľvek balenia máte dopravu kuriérom ZDARMA.

Podrobnú recenziu kolagénového nápoja Zeen Collagen si môžete prečítať TU.

Venira Premium

Balenie kolagénu Venira Premium

Kolagénový drink Venira Premium s príchuťou čierna ríbezľa

Zloženie 

Collagen drink Venira Premium rozhodne nepatrí medzi jednozložkové kolagény. Na jeho výrobu sa používa bravčový kolagén doplnený o vitamíny a minerálne látky. Má pomerne vysokú koncentráciu kolagénu. V dennej dávke sa nachádza 8 000 mg čistého hydrolyzovaného kolagénu, ktorý dokáže organizmus veľmi dobre vstrebať a využiť.

Chuť a rozpustnosť 

Svojou chuťou poteší všetkých milovníkov ovocia. V čase keď som si ho kupovala bol k dispozícii iba s príchuťou čiernych ríbezlí. Tá bola na môj vkus trošku sladšia, avšak každý má iné chuťové preferencie. Navyše, v súčasnosti už máte na výber z väčšieho množstva ovocných príchutí. S rozpustnosťou je to už trošku horšie, no keď ho hneď na začiatku dobre rozmiešate, rozpustí sa.

kolagénový nápoj Venira Premium

Kolagénový prášok Venira Premium sa najlepšie rozpustí v čistej vode

Balenie 

Kolagén Venira Premium vám príde vo veľmi peknom, povedala by som až v darčekovom balení. V jeho vnútri sa skrýva uzatvárateľná plastová dóza s kolagénom a praktickou odmerkou. Jedna odmerka znamená odporúčanú dennú dávku.  Pre vášnivých cestovateľov je teda toto balenie trošku nepraktické, keďže samotná dóza nie je najmenšia a neviem si ju predstaviť nosiť stále so sebou.

Kolagénový prášok Venira s odmerkou vo vnútri balenia

Venira kolagén je dodávaný v uzatvárateľnej dóze s praktickou odmerkou

TIP: V ponuke je aj Venira collagen drink balený v menších vrecúškach, avšak iba s polovičnou koncentráciou kolagénu – 4 000 mg v jednej dávke.

Cena

Cena kolagénového nápoja Venira Premium je 36,10 €. Zahŕňa 30 porcií, takže vám vydrží jeden mesiac. Ku tejto sume si ešte treba pripočítať platbu za dopravu, ktorá je zdarma až pri objednávke nad 60 €.

Podrobnú recenziu kolagénového nápoja Venira Premium si môžete prečítať TU.

KetoMix kolagén

Balenie KetoMix kolagénu

Krabička KetoMix kolagénu s kyselinou hyalurónovou s príchuťou lesná zmes

Zloženie 

Trojzložkový morský kolagén získaný zo šupín rýb. Vrátane hydrolyzovaného kolagénu je tiež obohatený o kyselinu hyalurónovú, vitamín C, arómu lesných plodov, farbivo spirulinu a sladidlo. Nie je teda úplne bez prímesí a aróm. Ba čo viac, môže obsahovať stopy sóje, vajec či mlieka. Z tohto dôvodu sa neodporúča ľuďom s intoleranciou na laktózu a alergiou na uvedené zložky. Koncentrácia čistého kolagénu je 4 560 mg v jednom vrecku.

Chuť a rozpustnosť 

Aj napriek tomu, že ide o morský kolagén, necítila som v ňom žiadnu rybaciu pachuť. Práve naopak, mal príjemnú vôňu a lahodnú chuť s jemným nádychom lesných plodov. Pochvalu si taktiež zaslúži výborná rozpustnosť. Samozrejme za predpokladu, že ste ho po vysypaní do pohára s vodou poriadne zamiešali. Čistá voda sa zmení na sýto fialovú, čo je dobrý znak, že kolagén nezostal usadený na dne pohára.

Kolagénový nápoj KetoMix

KetoMix collagen drink s príchuťou lesných plodov je veľmi osviežujúci

Balenie 

Krabička KetoMix kolagénu zahŕňa 30 menších vreciek – odporúčaných denných dávok. Vrecká sú trošku väčšie ako v prípade kolagénov Collalloc či Inca Collagen, no stále ich pohodlne zmestíte do kabelky. O niečo ťažšie sa otvárajú, takže je dobré si na pomoc zobrať nožničky.

Denná dávka KetoMix kolagénu

KetoMix kolagén je balený v menších vrecúškach, pričom jedno vrecúško je odporúčaná denná dávka

Cena

KetoMix collagen drink s kyselinou hyalurónovou je k dispozícii v 30 kusovom balení za cenu 39 €. Cenovo výhodné viackusové balenia ani iné príchute v eshope bohužiaľ nenájdete. Na druhej strane je to však pochopiteľné, keďže značka KetoMix je známa najmä v súvislosti s ketónovou diétou. Ťažisko ponuky teda tkvie v nízkosacharidových potravinách a diétnych balíčkoch.

Podrobnú recenziu kolagénového nápoja KetoMix si môžete prečítať TU.

KetoDiet Collagen Plus

Jedno balenie KetoDiet Collagen Plus

Krabička KetoDiet Collagen Plus, ktorá zahŕňa 30 menších vreciek s 5000 mg hydrolyzovaného kolagénu

Zloženie 

Pri zložení morského KetoDiet kolagénu je výrobca podstatne konkrétnejší. Okrem typu kolagénu uvádza aj presný druh ryby, z kože ktorej sa vyrába. Je ňou Treska obyčajná, plávajúca vo vodách Atlantického oceánu. Nemožno však opomenúť ani ďalšie zložky a to: kyselinu hyalurónovú, vitamín C, prírodnú jahodovú arómu a sladidlo. Koncentrácia čistého hydrolyzovaného kolagénu je 5 000 mg v dennej dávke.

Chuť a rozpustnosť 

Ak by ste pri pohľade na jahôdku zobrazenú na krabičke čakali sladký collagen drink s prenikavou vôňou, zrejme vás sklamem. V kolagéne som cítila viac rybacinu ako samotnú príchuť. Z tohto dôvodu vám odporúčam kolagén kombinovať skôr s ďalším ovocím vo forme smoothie, alebo si ho pridať do sladenej vody. S prihliadnutím na jeho veľmi dobrú rozpustnosť, ani nebudete o ňom v takomto nápoji vedieť.

TIP: V prípade, že by ste chceli dať šancu trošku exotike, v ponuke tiež nájdete príchuť pomaranča. Tú som síce neskúšala, no ako sa hovorí „nevyskúšaš, nevieš.“

Balenie 

KetoDiet Collagen Plus má veľmi podobné balenie ako KetoMix kolagénový nápoj. V praktickej ľahko otvárateľnej krabičke sa nachádza 30 vrecúšok s kolagénom. Jedno vrecko predstavuje dennú dávku. Celé balenie tak neminiete skôr ako za mesiac. Jednotlivé vrecká sú malé, môžu vám tak robiť spoločnosť kdekoľvek budete. Jedinou nevýhodou je, že sa ťažko otvárajú. Ak teda nebudete mať pri sebe nožničky, pri otváraní sa potrápite.

denná dávka KetoDiet kolagénu

Odporúčaná denná dávka kolagénového nápoja KetoDiet

Cena

Či už si vyberiete jahodovú alebo pomarančovú príchuť, cena jedného balenia KetoDiet Collagenu Plus je 50 €. Ku každej objednávke cez oficiálny e-shop nad 40 € dostanete malý darček, čo platí aj v prípade objednania kolagénu.

Podrobnú recenziu kolagénového nápoja KetoDiet Collagen Plus si môžete prečítať TU.

Bionutrian Marine Collagen

Krabička Bionutrian Marine Collagen

Marine Collagen značky Bionutrian je dodávaný v uzatvárateľnej plastovej krabičke.

Zloženie 

Marine Collagen značky Bionutrian ponúka 5 000 mg hydrolyzovaného kolagénujednej dávke. Ide o morský kolagén švajčiarskeho pôvodu, ktorý sa získava z rýb rodu Tilapia. Jeho ďalšie spracovanie prebieha na Slovensku, kde je doplnený vitamínom C, balený a distribuovaný. Vrátane spomínaných dvoch látok neobsahuje žiadne ďalšie prímesi ani arómy.

Chuť a rozpustnosť 

Nemusíte sa báť, Bionutrian kolagén je síce morský kolagén bez príchute, no necítiť v ňom vôbec rybacinu. V čistej vode sa krásne rozpustí. Horšiu rozpustnosťv sladených nápojoch, avšak vzhľadom na to, že ide o kolagén spracovaný vo forme veľmi jemného prášku, neprekážalo mi to. To, čo sa nerozpustilo v nápoji, sa mi rozplynulo na jazyku.

Kolagénový nápoj Marine Collagen

Bionutrian Collagen sa môže rozmiešať tak v čistej vode, ako i sladkej limonáde

Balenie 

Ja som vyskúšala Bionutrian Marine Collagen v prášku, ktorý sa dodáva v plastovej uzatvárateľnej krabičke s odmerkou na určenie dennej dávky. Nepredstavuje teda najlepšiu voľbu na cesty. Z pohľadu praktickosti je pre cestovateľov vhodnejší Bionutrian Marine Collagen v kapsulách, ktorý obsahuje 3 000 mg kolagénu v jednej dávke.

Kolagénový prášok Marine Collagen

Odporúčaná denná dávka spočíva v jednej odmerke Bionutrian kolagénu

Cena

Za jedno balenie kolagénového prášku zaplatíte 44 €. Pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania vám vydrží cca 30 dní. V ponuke nájdete aj rôzne akciové balíčky zložené z viacerých balení, ktoré vás odbremenia od každomesačného objednávania. Navyše, občas vedia byť aj v akcii, teda nejaké to € ušetríte.

Podrobnú recenziu kolagénového nápoja Bionutrian Marine Collagen si môžete prečítať TU.

Powerlogy collagen drink

Powerlogy kolagén balenie

Powerlogy collagen ako 100 % prírodný kolagén z kože kráv

Zloženie 

Collagen drink slovenského výrobcu s 9 000 mg čistého hydrolyzovaného kolagénu v dennej dávke. Nejde o morský, ale hovädzí kolagén získaný z kože kráv, ktorý sa štiepi na menšie časti enzymatickou hydrolýzou. Vďaka tomu si zachováva všetky dôležité aminokyseliny. Navyše, výrobca kolagén nedopĺňa žiadnymi ďalšími látkami či sladidlami.

Chuť a rozpustnosť 

Bez príchute, no aj napriek tomu je Powerlogy collagen drink lahodný a jemný zároveň. Je vhodné ho rozmiešať v káve, no ak nepijete kávu, dobre sa rozpúšťa aj v čistej vode, prípadne smoothie. Ja som s ním vyskúšala zahustiť omáčku a výsledok dopadol nad moje očakávania. Čo vám poviem, vynašla som zdravšiu verziu múky :)

Odporúčaná denná dávka je jedna odmerka Powerlogy kolagénu

Powerlogy kolagén vo forme prášku

Balenie 

S prihliadnutím na to, že je dodávaný v pomerne veľkom 350 g vrecku, balením nepatrí zrovna medzi najpraktickejšie. Navyše, vrecko sa ťažšie zatvára. Ak teda nechcete, aby vám do vnútra padli nečistoty, starostlivo kontrolujte jeho uzatvorenie.

TIP: Ja som si Powerlogy kolagén presypala do plastovej uzatvárateľnej nádoby a vyložila na kuchynskú linku. Mala som ho tak stále na očiach a nestalo sa mi, že by som naň zabudla.

Cena

Jedno balenie Powerlogy kolagénového nápoja na celý mesiac stojí 25,90 €. V ponuke sú však aj troj, prípadne šesťkusové balenia, kúpou ktorých viete nejaké € ušetriť. Taktiež sa oplatia kombinované balenia. Spomedzi všetkých výrobca odporúča balíček z Powerlogy kolagénu a kávy, keďže tieto dva produkty sa pokojne môžu užívať spolu.

Podrobnú recenziu kolagénového nápoja Powerlogy Collagen si môžete prečítať TU.

Záverečné zhodnotenie: Ktorý collagen drink je podľa mňa najlepší?

  • Najvyššiu koncentráciu kolagénu v jednej dávke má Powerlogy collagen9 000 mg.
  • Z vyskúšaných kolagénov som si najviac pochutnala na KetoMix kolagéne s príchuťou lesných plodov, avšak výborný bol aj Zeen Collagen.
  • Praktické balenie v menších vrecúškach malo viacero kolagénov, z ktorých by som vyzdvihla Zeen Collagen. Vrecká patrili k tým najmenších, dali sa ľahko otvoriť, ba čo viac, pôsobili veľmi luxusne.
  • Najlacnejší je Powerlogy kolagén a naopak medzi tie najdrahšie collagen nápoje, v cenovej relácii okolo 50 €, patria: Inca Collagen, Marine Collagen, KetoDiet Plus a Zeen Collagen. Je ale dôležité brať na zreteľ pomer cena vs. zloženie jednotlivých produktov.
  • Spomedzi všetkých kolagénov je mojim osobným favoritom Powerlogy collagen drink. Ak však preferujete sladšie, ochutené nápoje, odporučila by som vám Venira Premium kolagénový nápoj, ktorý je sladký a má aj vysokú koncentráciu kolagénu za primeranú cenu.

Vyskúšali ste už niektorý z vyššie spomínaných kolagénových nápojov? Budem rada, ak mi o vašej skúsenosti napíšete do komentára pod článkom. Nebojte sa napísať aj to negatívne, nie každý kolagénový nápoj je predsa dokonalý.

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra