Inca Collagen recenzia - užívanie, cena, alternatívy - Výživovo.sk

Inca Collagen – 100% morský kolagén. Podrobná recenzia, vrátane mojej vlastnej skúsenosti

Titulný obrázok Inca Collagen

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Prvé vrásky, šedivé pramienky vlasov, ovisnuté jamky pod očami. Zatiaľ, čo pre mužov sú to bežné prejavy starnutia, my ženy sme na svoj vzhľad podstatne citlivejšie. Pribúdajúce roky sa snažíme schovať pod moderné oblečenie,  šediny zakrývame melírom a v boji s vráskami si pomáhame make-upom. Doma zas vkladáme nádej do rôznych krémov a ílových masiek, v ktorých by sme určite vyhrali konkurz na Shrekovu Fionu. Tie síce dodajú pleti potrebnú sviežosť a hebkosť, avšak iba na veľmi krátky čas. Z tohto dôvodu je na mieste poobzerať sa po alternatívnych výživových doplnkoch, ktoré poskytnú našej pokožke, svalom a kĺbom potrebnú výživu. Jedným z nich je aj Inca Collagen s obsahom kolagénu. Prečítajte si, v čom sa odlišuje od iných výživových doplnkov, aké sú jeho účinky a čo o ňom píšu užívatelia v diskusiách.

 

O produkte Inca Collagen

Výživový doplnok vo forme rozpustného prášku. Obsahuje 100% morský kolagén, ktorý nielenže prispieva k regenerácii pokožky, vlasov a nechtov, ale je tiež výživou pre kosti, šľachy, svaly a kĺby. Vďaka svojmu širokému spektru účinkov je Inca Collagen vhodný tak pre staršie dámy, ako aj mladšie slečny a aktívnych športovcov. Práve tým pomôže s regeneráciou pohybového aparátu po namáhavom cvičení. (1)

VEDELI STE, ŽE Inca Collagen využíva silu najčastejšie sa vyskytujúcej živočíšnej bielkoviny – kolagénu? Ten má nezastupiteľné miesto v podporných a spojivových tkanivách, pričom tvorí až 30% všetkých bielkovín v organizme. Nemožno však opomenúť ani jeho prítomnosť v stenách ciev a medzibunkovej hmote. (2)

Kolagén patrí medzi obnoviteľné bielkoviny. Tvorí sa nielen vo vnútri buniek (chrupavkách, väzivových, epitelových bunkách na pokožke a kostiach), ale i mimo nich. Jeho príjem dokážete zvýšiť napríklad konzumáciou mäsa, konkrétne bravčového, hovädzieho, rybacieho a hydinového. S pribúdajúcimi rokmi sa tvorba nového kolagénu znižuje. MUDr. Čarvaš vo svojom príspevku pre odborný magazín „Bedeker zdravia“ uvádza, že k postupnému znižovaniu tvorby kolagénu dochádza približne od 35 roku. Najväčší úbytok možno zaznamenať po 60tke, kedy vrásky nielenže pribúdajú, ale sa stávajú i viditeľnejšie. (1)

TIP: Tvorbu kolagénu podporuje okrem mäsových výrobkov aj konzumácia červeného ovocia, fazule, kapusty a mnohých ďalších potravín.
Inca Collagen je balený v malých vrecúškach.

Inca Collagen je dodávaný v praktických vrecúškach

Zdravotné benefity

Výživové doplnky s obsahom kolagénu, vrátane Inca Collagenu často sľubujú spomalenie starnutia a vyživenie pokožky. Znie to síce fajn, avšak príliš všeobecne. Poďme sa pozrieť, aké sú konkrétne účinky kolagénu na jednotlivé časti tela.

Vlasy

Vlasy sú korunou ženskej krásy. Z tohto dôvodu sa treba o ne náležite postarať a dopriať im tú správnu výživu. Kým s lupinami si poradí napr. žihľavový šampón, slabé a rednúce vlasy posilní kolagén. Vlasom dodá potrebnú výživu, vďaka čomu budú nielen pevnejšie, ale i lesklejšie a bohatšie. (1)

Pleť

Vrásky na čele, v okolí pier a očí nemusia byť výhradne prejavom starnutia. V mnohých prípadoch ide o mimické vrásky, ktoré sú dôsledkom opakovaných pohybov svalov v určitej oblasti tváre. Jednou z možností vyhladenia vrások je kolagén. Dokáže spevniť aj hlbšie vrstvy kože, čím vyhladí suché vráskyspomalí vznik nových. Taktiež pleť hydratuje a dodáva jej potrebnú sviežosť a hebkosť. (1)

Nechty

Nedostatočný príjem vitamínov a minerálnych látok je častou príčinou krehkých a lámavých nechtov. Tie vedia potrápiť najmä ženy, pre ktoré sú dlhé nechty súčasťou ich celkového vzhľadu. Vrátane pestrej stravy, bohatej na vitamíny B, C a A predstavuje účinné riešenie aj kolagén. Dodá nechtovému lôžku potrebné živiny, čo sa odrazí na pevnosti nechtov. (1)

Zuby

Určite mi dáte za pravdu, že bolesť zubov nie je nič príjemné. Podobne, ako i opakujúce sa návštevy zubára. Zatiaľ, čo niektoré ochorenia zubov má na svedomí genetika a nedostatočná starostlivosť, bez viny neostáva ani chýbajúci kolagén. Zodpovedá za pevné ukotvenie zubov v ďasnách. Jeho nedostatok tak môže spôsobiť paradontózu, ktorej sa Inca Collagen snaží predchádzať. (1)

Pohybový aparát

Ako som už vyššie spomenula kolagén je neodmysliteľnou súčasťou kostí, chrupaviek, väziva a svalov. Pri jeho nedostatku dochádza k oslabeniu pohybového aparátu a vzniku rôznych kĺbových ochorení. Výživový doplnok Inca Collagen podporuje tvorbu nového kolagénu, zmierňuje bolesti kĺbov, svalov a šliach. (3)

Zloženie Inca Collagen

Je práve to, čo robí Inca Collagen výnimočným. Doposiaľ bolo objavených 27 typov kolagénov, z ktorých 11 sa nachádza priamo v ľudskom organizme – tkanivách. Výživový doplnok Inca Collagen ako jeden z mála obsahuje až tri rôzne typy kolagénov bez akýchkoľvek ďalších chemických aditív. Navyše, svojou štruktúrou sa podobá na proteíny v živých organizmoch, a práve preto ho telo pokladá za svoj vlastný, a tak s ním aj pracuje. (1)

Kolagén I

V organizme ten najrozšírenejší. Tvorí až 90 % všetkých kolagénov ľudského tela. Jeho domovom sú kosti, šľachy, väzivá a zuby. Z jeho pozitívnych účinkov ťažia tak výživové doplnky, ako aj kozmetické prípravky zamerané na spomalenie starnutia pokožky. Nemožno opomenúť ani jeho využitie pri výrobe chirurgických nití, kde sa svojou pružnosťou, vysokou mierou vstrebateľnosti a nulovou toxicitou výborne hodí. (2)

Kolagén II

Bohaté na kolagén II typu sú  predovšetkým chrupavky, no svoje miesto má aj v medzibunkovej hmote. Jeho funkciu možno prirovnať k natiahnutej sieti. Tá slúži na uchytenie a rozmiestnenie chondrocytov, teda buniek chrupavky. Od predchádzajúceho kolagénu sa odlišuje koncentráciou jednotlivých zložiek. Obsahuje podstatne viac hydroxylysínu a sacharidových reťazcov. (2)

Kolagén III

Mladé tkanivá, steny ciev, hladké svalové bunky či nervové vlákna. Všade tam má svoje čestné zastúpenie kolagén typu III. Jeho úlohou je podpora mäkkých tkanív ako sú väzy, koža, podkožie, prípadne šľachy. Vzhľadom na to, že ho s pribúdajúcimi rokmi v organizme ubúda, je potrebné jeho pravidelné dopĺňanie. (2)

Informácie na zadnej strane obalu Inca Collagen.

Zloženie, vrátane postupu užívania

Odporúčané užívanie

Inca Collagen má formu rozpustného prášku, ktorý je potrebné rozmiešať v 200 – 300 ml tekutiny. Nemusí to byť výhradne čistá voda, ale pokojne aj sladená limonáda, čaj či mlieko. Jednoducho čokoľvek, okrem grapefruitového džúsu. Ten bráni správnemu rozkladaniu viacerých liečiv, čo môže spôsobiť vážne zdravotné komplikácie.

Ako piť Inca Collagen

Príbalový leták, ako užívať Inca Collagen

TIP: Inca Collagen sa odporúča užívať v kombinácii s vitamínom C, ktorý napomáha k tvorbe prirodzeného kolagénu.

V prípade, že ste nováčik a chystáte sa užiť prvú dávku, nezačínajte hneď zhurta. Začnite dvoj až trojmesačnou kúrou s jedným vrecúškom denne, v ktorom sa nachádza 3 000 miligramov 100% rybieho kolagénu. Následne je na vás či budete v pravidelnom užívaní pokračovať aj naďalej alebo užívanie Inca Collagenu obmedzíte, prípadne úplne vyradíte.

Pri akútnom nedostatku kolagénu môžete dávkovanie na jeden týždeň zvýšiť. Maximálne však na 10 000 miligramov kolagénu za deň.

Cena

S prihliadnutím na to, že Inca Collagen obsahuje tri typy kolagénov, treba počítať s trošku vyššou cenou.  Za 30 vrecúšok, teda jedno celé balenie zaplatíte v oficiálnom eshope 49 €. Okrem základného balenia však výrobca ponúka aj niekoľko ďalších cenovo výhodných balíčkov, z ktorých spomeniem napríklad Wellness kolagénovú kúrudopravou zdarma za 147 €. Obsahuje 3 balenia Inca Collagen, ku ktorým dostanete mäkký uterák, 3x vitamín C a zelený čaj úplne ZDARMA.

DARČEK K NÁKUPU: Ku každému nákupu produktov Inca Collagen cez oficiálny eshop dostanete Vitamín C ako darček.
Ku každej objednávke Inca Collagen z oficiálneho eshopu dostanete vitamín C zdarma.

Vitamín C so šípkami

Skúsenosti užívateľov

Po dôkladnom prieskume recenzií na heureke ma skúsenosti užívateľov s produktom Inca Collagen veľmi milo prekvapili. Pozitívne ohlasy sa týkali predovšetkým zmiernenia bolesti kĺbov, kolien, ramien a chrbtice. Bez výsledkov však nezostali ani užívatelia, ktorých trápili krehké nechty a vypadávajúce vlasy. Po pravidelnom užívaní sa ich stav podstatne zlepšil, čoho dôkazom sú hustejšie a lesklejšie vlasy.

pozitívna skúsenosť

Pozitívna skúsenosť s doplnkom výživy Inca Collagen

Zdroj: Božena, heureka.sk

„Ja som Inca Collagen užívala a užívať budem. Veľmi mi počas jedného aj druhého tehotenstva aj popri dojčení padali vlasy, že som mala v kútoch normálne plešinky. Po dvoch mesiacoch užívania som mala vlasy na nerozoznanie. Tak aj kvalita pleti sa zlepšila a spevneli mi nechty. Za mňa je TOP.“  

Zdroj: Jaja, pilulka.sk

„Bolelo mám rameno a po užívaní sa skoro bolesť stratila, veľmi mi pomohol preparát, určite som zvolila správny výživový prostriedok na problém ktorý mám a operácia ramena môže počkať čo mňa teraz veľmi teší.“  

Zdroj: Anka, heureka.sk

Pozitívna skúsenosť užívateľky

Užívateľka si pochvaľuje účinok na kĺby a pokožku

Zdroj: Dáša, heureka.sk

Kým účinky Inca Collagenu si nevedeli užívatelia vynachváliť, samotnú chuť už hodnotili kritickejšie. Z prášku bolo cítiť rybacinu nevoňajúcu zrovna najpríjemnejšie. Negatívne recenzie sa dotýkali aj vyššej ceny produktu a dlhšieho nástupu účinku.

Negatívne recenzie

Negatívne skúsenosti s Inca Collagen

Zdroj: Magda, Overený zákazník, heureka.sk

Ďalšie príbehy spokojných užívateľov, vrátane viacerých známych celebrít sú uverejnené na oficiálnej stránke Inca Collagen v sekcii „Recenzie“.

Moja skúsenosť s Inca Collagen

Inca Collagen som mala možnosť vyskúšať aj ja. Keďže patrím medzi ľudí s citlivejšími chuťovými pohárikmi, bála som sa najmä avizovanej rybacej chuti. Z tohto dôvodu som prvýkrát prášok zmiešala s ovocnou limonádou, v ktorej som ho vôbec necítila. Limonáda bola rovnako chutná a osviežujúca. Na druhý deň som skúsila prášok rozmiešať v čistej vode. Podobne ako v  limonáde, ani v čistej vode nebolo cítiť rybacinu. Navyše, Inca Collagen sa krásne rozpustil už po niekoľkých sekundách. K prášku som dostala aj vitamín C vo forme tabliet, ktoré som užívala súčasne s práškom – každé ráno, pred odchodom do práce.

Inca Collagen si zmiešame s čistou vodou.

Inca Collagen je dodávaný vo forme prášku

Už dlhšie ma trápia rednúce vlasy, čo bolo aj jedným z dôvodov, prečo som sa rozhodla Inca Collagen vyskúšať. S odstupom času môžem napísať, že mi vlasy  menej vypadávajú a čo je najhlavnejšie, sú lesklejšie. To ma ako ženu najviac potešilo. Rovnako príjemným prekvapením však bol pre mňa účinok Inca Collagenu na pohybový aparát. V minulosti som mala problémy s platničkou, v dôsledku čoho som často pociťovala bolesti chrbtice. Tie sa síce nevytratili úplne, no rozhodne nie sú také časté a intenzívne ako predtým.

TIP: Odporúčam vám prečítať si článok: „Porovnanie 8 kolagénových nápojov. Ktorý collagen drink si viedol najlepšie?“. Čaká na vás množstvo praktických informácií, ktoré vychádzajú priamo z mojej osobnej skúsenosti.

Výhody a nevýhody (z môjho pohľadu)

  • 100% prírodné zloženie
  • zahŕňa 3 typy rôznych kolagénov
  • vhodný (aj) pre dojčiace ženy a vrcholových športovcov
  • krásne sa rozpustí
  • rybacia chuť (tú som však ja necítila)

Dostupné alternatívy

Nevyhovuje vám prášková forma Inca Collagenu? Nezúfajte. Na trhu máte k dispozícii radu ďalších výživových doplnkov, vo forme tabliet, taktiež s obsahom kolagénu. Patrí k nim napríklad morský kolagén BIONUTRIAN. Neobsahuje žiadne chemické látky, pričom je dostupný nielen v práškovej forme, ale i tabletách. Prírodný kolagén obohatený o kyselinu hyalurónovú zas ponúkajú tablety Kolagén Forte, ktoré sľubujú hydratovanú pokožku, pevné nechty, lesklé vlasy či silnejšie kĺby. Trojicu alternatívnych produktov uzatvára výživový doplnok GELACTIV 3- Collagen Forte s obsahom troch typov kolagénu (I, II, IX), kremíku a vitamínu C. S prihliadnutím na zloženie je však určený skôr na podporu kostí, chrupaviek, väzív a šliach.

Často kladené otázky

Vidina sviežej pokožky, vyhladených vrások a lesklých vlasov je síce lákavá, ale nie sú to len prázdne sľuby? V súčasnosti sa trh doslova hemží výživovými doplnkami od výmyslu sveta, ktoré majú od kvality ďaleko. Z tohto dôvodu je nevyhnutné vedieť o samotných produktoch čo najviac.

Má Inca Collagen nežiadúce účinky?

S prihliadnutím na zloženie a štruktúru trojzložkového kolagénu, ide o bielkovinu bežne sa nachádzajúcu v ľudskom organizme. Vzhľadom na to s ňou organizmus pracuje akoby mu bola vlastná. Z tohto dôvodu Inca Collagen nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky.

Kedy užívať Inca Collagen?

Aktívnym športovcom, ktorí chcú zregenerovať svalstvo po náročnom tréningu sa odporúča užívať na noc, tesne pred spaním. Nič sa však nestane, ak prášok vypijete ráno pred odchodom do práce. Hlavne dodržiavajte pravidelnosť, obzvlášť počas spomínaných prvých dvoch až troch mesiacov.

Je Inca Collagen vhodný aj pre tehotné ženy?

Z právneho hľadiska nie je žiadny výživový doplnok vhodný pre tehotné ženy. Dojčiacim mamičkám sa ale Inca Collagen nezakazuje. Práve naopak, je žiadúci. Pomôže s rýchlejšou regeneráciou po pôrode a kvalitu materského mlieka nijakým spôsobom neovplyvní.

POZOR: Rizikovou skupinou, čo sa týka užívania Inca Collagenu sú ľudia liečení na osteoporózu. Tí by sa mali pred jeho užívaním poradiť so svojim lekárom.

Kto stojí za výrobou výživového doplnku Inca Collagen?

Jedným z kritérií hodnotenia kvality daného produktu je jeho výrobca, prípadne distribútor. V prípade značky Inca Collagen je to česká spoločnosť Inca Collagen s.r.o. so sídlom v Brne. Zahŕňa tím odborníkov, vrátane lekárov a špecialistov na výživu, ktorých cieľom je priniesť na trh kvalitný a účinný doplnok výživy. Zdravotnú nezávadnosť produktu deklaruje aj nemecký certifikát od anti-dopingového laboratória, vďaka ktorému môžu Inca Collagen užívať aj vrcholoví športovci.

Záverečné hodnotenie

Inca Collagen určite nepatrí medzi klasické výživové doplnky. Obsahuje trojzložkový morský kolagén, v ktorom by ste ďalšie chemické zložky hľadali iba márne. Za veľké pozitívum tiež považujem práškovú formu, ktorá mne osobne podstatne viac vyhovuje ako tablety. Navyše, ak by ste predsa len cítili rybaciu chuť, skúste si Inca Collagen nasypať do ovocného džúsu alebo limonády, kde by nemala byť taká výrazná. Vrátane skutočne výborných výsledkov vás prekvapí už len cena. Tá je však s prihliadnutím na kvalitu výrobku adekvátna.

Pozitíva a negatíva Inca Collagen

Záverečné zhodnotenie Inca Collagen

Pred nedávnom prišla spoločnosť Inca Collagen s.r.o so špeciálnou novinkou, v podobe  Incapet Collagenu pre zvieratá. Má podobné zloženie ako klasický Inca Collagen, pričom  pomáha vyživovať srsť, kožu a pazúriky. Tak čo, dopriali by ste svojmu domácemu miláčikovi takýto luxus?

ZDROJE:

(1) Oficiálna stránka Inca Collagen – incacollagen.sk

(2) JANSA, L.Charakteristika kolagenu používaných v léčbe kloubních onemocnění – Diplomová práca, Univerzita Tomáša Baťu v Zlíne, 2016. Dostupé na: http://digilib.k.utb.cz/bitstream/handle/10563/39342/jansa_2016_dp.pdf?sequence=1

(3) KOLAGÉN – TAJOMSTVO KRÁSY A ZDRAVIA- BENU lekáreň. Dostupé na: https://www.benulekaren.sk/kolagen-tajomstvo-krasy-a-zdravia

Rate this post

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra