Collalloc recenzia: moja skúsenosť + iné alternatívy - Výživovo.sk

Testujeme collalloc (recenzia). Zloženie, účinky + moja skúsenosť a zhodnotenie

Balenie rozpustných práškov collalloc

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Krásne husté vlasy, hladká tvár bez vrások a hebká vyživená pokožka. Presne o tom sníva mnoho žien, ktoré sa každé ráno snažia zakryť vrásky make-upom či inými kozmetickými prípravkami. Kým však estetické zmeny spôsobené pribúdajúcimi rokmi je možné aspoň trošku zamaskovať, s fyzickou kondíciou to nevyzerá ružovo. Spomaľuje sa tvorba kolagénu, čo sa v konečnom dôsledku prejaví oslabenými kĺbmi a svalmi. Účinným prostriedkom na zmiernenie prejavov starnutia či už v pohybovej alebo estetickej oblasti sa ukazuje kolagén. Na trhu nájdete viaceré výživové doplnky, chváliace sa vysokým obsahom kolagénu a skvelými účinkami, avšak len malá časť z nich vám dokáže skutočne pomôcť. Bude medzi nimi aj collalloc? Aký má podiel kolagénu a aké sú skúsenosti ostatných užívateľov, vrátane mňa? Odpovede (nielen) na tieto otázky sa dozviete v nasledujúcich častiach tejto recenzie.

Celé balenie Collallocu spolu s jednotlivými vrecúškami

Jedno balenie výživového doplnku Collalloc

Kde kúpiť collalloc?

Nájdete ho tak v ponuke známych lekární: Pilulka, MojaLekáreň alebo Dr.Max, ako i vo vybraných eshopoch s bio potravinami a výživovými doplnkami. Samozrejme, zakúpiť sa dá aj na oficiálnej stránke collalloc.sk, kde máte dopravu kuriérom, priamo k vám domov, úplne zdarma. Navyše, ak budete mať šťastie, možno natrafíte na zaujímavú akciu. A napokon, pri nákupe cez oficiálny eshop budete mať istotu, že ste kúpili skutočne originálny produkt z dielne českého výrobcu Collalloc s.r.o. s adekvátnym obsahom kolagénu.

O výživovom doplnku collalloc

„100 % bioaktívny morský kolagén pre zdravý životný štýl.“ Presne tak charakterizuje výrobca výživový doplnok collalloc dostupný v práškovej forme. Obsahuje skutočne živý, tzv. bioaktívny kolagén, ktorý sa svojou štruktúrou podobá bielkovine prítomnej v ľudskom organizme. Vzhľadom na to ho telo pokladá za svoj vlastný, lepšie sa vstrebáva a obvykle nespôsobuje žiadne vážne vedľajšie účinky. (1)

Kolagén patrí k najrozšírenejším živočíšnym bielkovinám v ľudskom organizme. Nachádza sa v chrupavkách, kostiach, šľachách, väzivách, svaloch, ale i medzibunkovej hmote a koži. Práve v koži tvorí až 70% zo všetkých bielkovín. (2) V ľudskom tele plní viacero dôležitých funkcií, zmierňuje bolesti svalov, kĺbov, pokožke dodáva sviežosť, podporuje rast vlasov a taktiež pomáha v boji s lámavými nechtami. (3)

VEDELI STE, ŽE: Kolagén vyniká svojou pevnosťou, ktorú možno prirovnať k pevnosti kujného železa. (2)

Pre koho je vhodný?

Približne od 30 roku života produkcia kolagénu postupne klesá a musíme si ho dopĺňať z iných, alternatívnych zdrojov. Vzhľadom na to collalloc uspokojí potreby najmä starších ľudí. Pomocnú ruku však podá aj mladším ženám, ktoré trápi suchá pokožka či vypadávajúce vlasy a aktívnym športovcom, keďže urýchľuje regeneráciu po fyzickej záťaži.

Collalloc spolu s príbalovým letákom a vitamínom C

Collalloc spolu s príbalovým letákom a vitamínom C

Zloženie

Hlavnou a zároveň aj jedinou zložkou collallocu je čistý morský kolagén švajčiarskej kvality. Neobsahuje žiadne iné chemické látky a zlúčeniny, ktoré tam v konečnom dôsledku ani nie sú potrebné. Tri rôzne typy kolagénu, nachádzajúce sa v každom balení, pozitívne ovplyvňujú zdravie kostí, šliach, väzív, svalov a pokožky. (1)

Kolagén typu I.

Jeden z najlepšie preskúmaných typov kolagénu. Dodáva výživu kostiam, šľachám, rohovke a koži. Vo forme dlhých vlákien sa nachádza tesne pod pokožkou, pričom niektoré z vlákien smerujú až do najspodnejšej vrstvy kože. Zatiaľ, čo aktívna mladá molekula kolagénu naviaže 50 tisíc molekúl vody, so staršou je to už horšie. Postupne tuhne až úplne prestane viazať vodu, čím dochádza k vysušovaniu pokožky. (2)

Kolagén typu II.

Možno ho nájsť v chrupavke, ale i mieche, očnom bielku, rohovke a sklovci oka. V kombinácii s kolagénom prvého typu sa taktiež nachádza v tukovom tkanive. V jeho zložení dominujú najmä karbohydráty a hydroxylyzín. Kolagén II. typu pomáha pri bolestivých kĺboch, pričom im dodáva pružnosť a zároveň pevnosť. (2)

Kolagén typu III.

V koži, slezine, maternici, cievach, v tkanivách pľúc či črevách. Všade tam sa vyskytuje kolagén III. typu, ktorý je postupom času nahradený kolagénom I. typu.  Ako som už naznačila, dostatok tohto typu kolagénu je dôležitý hlavne pre zdravie kardiovaskulárneho systému. Podľa vedeckej štúdie uverejnenej v periodiku „Developmental Biology“ môže nedostatok kolagénu III. typu spôsobiť prasknutie ciev. (4)

TIP: Bližšie informácie o jednotlivých typoch kolagénov, ako aj rizikách nedostatočného príjmu kolagénu, popisujem v článku: Kolagén do detailov. Jeho účinky, zloženie, formy a skúsenosti užívateľov“.
Všetky dôležité informácie, vrátane užívania nájdete na zadnej strane krabičky.

Odporúčané užívanie, zloženie a ďalšie dôležité informácie

Účinky

Ako som už vyššie naznačila, morský kolagén vo výživovom doplnku collalloc má hneď niekoľko zdravotných a zároveň aj estetických benefitov. Poďme si ešte raz zhrnúť, ktoré sú to:

 • zmierňuje opotrebovanie kĺbov,
 • spevňuje kosti, väzy a šľachy, čím uľahčuje pohyb
 • stimuluje tvorbu svalovej hmoty,
 • vyživuje a hydratuje pokožku
 • vyhladzuje vrásky a spomaľuje prejavy starnutia
 • posilňuje vlasy a podporuje rast nových vlasových folikulov
 • priaznivo ovplyvňuje činnosť kardiovaskulárnej sústavy
 • urýchľuje metabolizmus, a tak podporuje proces chudnutia
 • poskytuje ochranu tráviaceho traktu. (1)

Užívanie kolagénu collalloc

Jedno celé balenie obsahuje 30 vrecúšok denných dávok. S prihliadnutím na obsah kolagénu, až 3 300 miligramov v jednom vrecku, výrobca odporúča užívať max. 1 vrecko denne. Pre dosiahnutie maximálnych účinkov je vhodné začať 3-mesačnou kúrou. Počas nej je obzvlášť dôležité dodržiavať pravidelnosť a piť collalloc na dennej báze, tak uvádza aj v príbalovom letáku. Ak budete s účinkami collallocu spokojný, tak po ukončení trojmesačnej kúry môžete s užívaním pokračovať podľa vlastného uváženia. V žiadnom prípade však neprekračujte stanovenú dennú dávku.

Keďže má collalloc formu vo vode rozpustného prášku, užíva sa v kombinácii s čistou vodou, prípadne iným, vami preferovaným nápojom. Príprava je úplne jednoduchá, obsah vrecka vysypte do pohára a zalejte 2 dcl akéhokoľvek nápoja. Aspoň 5 minút ho nechajte dôkladne rozpustiť, premiešajte a vypite. Nebojte sa, nečaká vás žiadna horkastá chuť či odpudivá aróma. Collalloc má neutrálnu chuť aj vôňu, čo je zároveň jeden z jeho hlavných benefitov.

UPOZORNENIE: V žiadnom prípade nerozpúšťajte collalloc v nápoji, ktorý má vyššiu teplotu ako 60 stupňov. Vysoká teplota môže ovplyvniť tak jeho štruktúru, ako i samotný účinok.

Cena

Ak čakáte širokú ponuku cenovo výhodných balení, trošku vás sklamem. Collalloc sa predáva iba vo forme 30 kusového balenia, ktoré vám pokryje mesačnú dávku. Pri nákupe cez oficiálny eshop zaň zaplatíte 29,90 €. Okrem neho si máte možnosť zakúpiť aj 60 gramové balenie vitamínu C, taktiež v práškovej forme za 3,90 €.

TIP: Collalloc sa odporúča užívať spolu s vitamínom C, ktorý nielenže posilňuje imunitný systém, ale tiež umocňuje účinok kolagénu v ľudskom tele.
Vitamín C podporuje účinok kolagénu v tele

Výživový doplnok collalloc je vhodné užívať s vitamínom C

Ako ho objednať?

Celý proces objednávky je úplne jednoduchý a intuitívny. V hornej časti stránky collalloc.sk kliknete na sekciu „Eshop.“ Následne si vyberiete počet balení (1balenie = 30 vreciek). V prípade záujmu si máte možnosť zakúpiť aj vitamín C, zadáte spôsob platby, vyplníte svoju adresu spolu s kontaktnými údajmi a odošlete. Samozrejme, ak budete potrebovať, kontaktujte zákaznícku linku, kde vám s objednávkou ochotne pomôžu.

Skúsenosti užívateľov

V snahe získať pre svoj produkt čo najviac zákazníkov, výrobcovia často prikrášlia jeho účinky. Z tohto dôvodu si zvyknem pri recenziách urobiť prieskum nezávislých diskusných fór, kde hľadám reálne skúsenosti užívateľov. Inak tomu nebolo ani v prípade collalloc. Pozrite sa, aké príspevky sa mi podarilo nájsť.

 

Z uvedených účinkov sa v recenziách často skloňovali vlasy. Po dlhšom užívaní collalloc došlo k viditeľným zmenám nielen v kvalite vlasov, ale začali aj intenzívnejšie rásť. Nemožno opomenúť ani pokožku, ktorá bola výrazne hebkejšia a hydratovanejšia. Čo sa týka chuti a arómy, užívatelia potvrdili skutočne to, čo výrobca uvádza. Prášok je bez výraznej chuti a arómy, vďaka čomu si ho môžete pridať prakticky do čohokoľvek.

Pozitívne hodnotenie spolu s účinkami

Pozitívna recenzia collalloc na heureke

Zdroj: Michaela, heureka-recenze.cz/collalloc

„Veľmi dobre sa rozpúšťa, bez chuti a zápachu. Zlepšila sa mi kvalita pleti a vlasov.“

Zdroj: heureka-recenze.cz/collalloc

Užívateľka pocítila zmeny k lepšiemu už po dvoch mesiacoch od začiatku užívania

Užívateľka si pochvaľuje jednoduchú prípravu a viditeľné výsledky

Zdroj: Mila, heureka-recenze.cz/collalloc

Treba však počítať s tým, že výsledky sa nedostavia ihneď, ale skutočne až po určitom čase, spravidla po dvoch mesiacoch od začiatku užívania. No ako sa hovorí, na dobré sa oplatí počkať a pri výživových doplnkoch to platí dvojnásobne. Žiadny nezačne účinkovať hneď.

Hodnotenie collalloc na portály Heureka.sk

Skúsenosť užívateľky s kolagénom collalloc

Zdroj: Luc, heureka-recenze.cz/collalloc

Moja skúsenosť s collalloc

Keďže zrovna nepatrím medzi nadšencov výživových doplnkov sľubujúcich „krásnu pleť bez vrások“ nemala som od collallocu veľké očakávania.

Balenie

Prvé prekvapenie, v pozitívnom slova zmysle, prišlo už po rozbalení balíčka. Balenie collallocu bolo dôkladne zabalené, pričom každá dávka sa nachádzala v samostatnom vrecku. Vďaka jeho menším rozmerom si tak collalloc môžete zobrať kdekoľvek so sebou. Mne sa zmestil dokonca aj do peňaženky, prípadne do bočného vrecka kabelky, keďže som si ho zvykla brať do práce.

Vrecúška Collalloc majú malé rozmery, vďaka čomu ich zmestíte aj do peňaženky

Vrecúško rozpustného prášku s obsahom kolagénu

Príprava a chuť

Samotná príprava collallocu je úplne jednoduchá. Na oficiálnej stránke výrobcu nájdete aj niekoľko receptov na chutné jedlá a nápoje, do ktorých je možné zamiešať prášok collalloc. Ja som vyskúšala vitamínové smoothie. Na rozdiel od vody sa v tomto nápoji collalloc úplne nerozpustil, teda pri pití som cítila jemné pozostatky prášku. To však možno pripísať aj trošku hustejšej konzistencii (pridala som menej vody). Čo sa týka chuti a arómy, musím len potvrdiť to, čo uvádza výrobca a užívatelia vo svojich recenziách – collalloc je bez akejkoľvek chuti a vône.

Príprava jablkového Smoothie s práškom Collalloc

Postup prípravy jablkového smoothie s práškom Collalloc

Výsledky

Prvé viditeľné zmeny prišli už po troch týždňoch od začiatku užívania collallocu. Tento pomerne včasný nástup účinkov však pripisujem hlavne tomu, že pred collallocom som už užívala jeden výživový doplnok s obsahom kolagénu. Ak je teda collalloc váš prvý výživový doplnok na báze kolagénu, účinky pravdepodobne neprídu tak skoro, ale jeden až dva mesiace si na ne budete musieť počkať.

TIP: Odporúčam vám prečítať si článok: „Porovnanie 8 kolagénových nápojov. Ktorý collagen drink si viedol najlepšie?“. Čaká na vás množstvo praktických informácií, ktoré vychádzajú priamo z mojej osobnej skúsenosti.

Z uvedených účinkov som videla pozitívne zmeny v kvalite vlasov a ich raste, keďže už dlhšie bojujem s vypadávajúcimi vlasmi. Rovnako som pocítila aj zmiernenie bolesti svalov a kĺbov, ktoré ma trápilo hlavne po dlhšom behaní.

Veľkým prekvapením bol pre mňa vitamín C, ktorý mi prišiel v práškovej forme. Tá síce nie je najpraktickejšia, no mne osobne vyhovuje podstatne viac ako tablety. Dávam si ho do čistej vody, čím zároveň „zabijem 2 muchy jednou ranou.“ Posilním imunitný systém a utíšim smäd.

Výhody a nevýhody (z môjho pohľadu)

 • má neutrálnu chuť a vôňu, neovplyvní chuť nápoja, v ktorom prášok rozmiešate
 • 100% bioaktívny kolagén, bez chemických aditív
 • možnosť dlhodobého užívania
 • výborný zákaznícky servis
 • doprava ZDARMA už pri objednaní 1 balenia
 • v ponuke len jeden typ balenia, absencia výhodných väčších balení
 • pomerne málo informácií o výrobcovi

Často kladené otázky

Vybrať ten správny prípravok s obsahom kolagénu nie je vôbec jednoduché. Obzvlášť, ak nemáte dostatok informácií a trh je plný rôznych výživových doplnkov na báze kolagénu. V takýchto prípadoch sa zíde každá informácia naviac, ktorá vám uľahčí rozhodovanie.

Má collalloc vedľajšie účinky?

Výrobca síce neuvádza žiadne vedľajšie účinky, no aj napriek tomu treba byť pri užívaní obozretný. Ihneď ako spozorujete akúkoľvek nežiadúcu zmenu či už vonkajšiu (napr. začervenanie pokožky) alebo vnútornú (problémy s trávením) užívanie prerušte a navštívte svojho lekára. Môže to byť alergická reakcia.

Kedy užívať collalloc?

Kedykoľvek v priebehu dňa, keď vám to najviac vyhovuje. Podstatne dôležitejšie ako čas užívania je jeho pravidelnosť, obzvlášť počas trojmesačnej kúry, kedy sa neodporúča dávka ani na jeden deň vynechať.

Pre koho nie je vhodný?

Rizikovú skupinu predstavujú deti mladšie ako 18 rokov, ktoré by ho rozhodne nemali užívať.  Rovnako sa neodporúča ani tehotným a dojčiacim ženám.

Kto vyrába výživový doplnok collalloc?

Collalloc je českým produktom s identickým názvom spoločnosti Collalloc s.r.o. Tá sa špecializuje výhradne na výrobu tohto jediného produktu, ktorý ďalej distribuuje do ďalších krajín Európy: Poľska, Nemecka či Rumunska.

Záverečné hodnotenie

Kolagén značky collalloc uspokojí potreby širokého spektra užívateľov. V jeho zložení nenájdete žiadne chemické látky, iba čistý švajčiarsky kolagén. O tom, že si výrobca skutočne dáva záležať na kvalite produktu, svedčí pomerne vysoká koncentrácia kolagénu v jednej dávke a výborná rozpustnosť prášku v akomkoľvek nápoji. Z výhod collallocu mi nedá nespomenúť ani skvelý zákaznícky servis (na e-mail som dostala odpoveď do 2 hodín) a prehľadný systém objednávania cez oficiálny eshop. Aby som však len nechválila, v ponuke mi chýbali väčšie balenia collallocu, ktoré bývajú spravidla aj cenovo výhodnejšie. Rovnako som v čase písania tejto recenzie nepostrehla žiadny vernostný program pre pravidelných zákazníkov, čo taktiež pokladám za menšiu nevýhodu.

Výhody a nevýhody výživového doplnku s obsahom kolagénu

Záverečné hodnotenie výživového doplnku Collalloc

Collalloc patrí k výživovým doplnkom pomerne vysokej kvality. V ponuke výrobcu nenájdete žiadne ďalšie produkty. Svoju pozornosť sústreďuje výhradne na výrobu collallocu a vitamínu C. Tak čo, vyskúšate collalloc aj vy? Prípadne máte nejaký tip na iný výživový doplnok s obsahom kolagénu, s ktorým máte dobré skúsenosti? Dajte o ňom vedieť aj  ostatným čitateľom v komentári pod článkom.

Zdroje:

(1) Collalloc – oficiálna stránka: https://www.collalloc.com/sk

(2) LENDELOVÁ, A. Kolagén – charakteristika a výskyt v mäsových výrobkoch. Slovenská technická univerzita, Bratislava, 2016.

(3) HODÁKOVÁ J. Vliv nativního a oxidativně modifikovaného kolagenu na funkční vlastnosti profesionálních fagocytů – Diplomová práca, Prírodovedecká fakulta, Masarykova univerzita, Brno, 2007. Dostupné na: https://is.muni.cz/th/u108m/Jarmila_Hodakova.pdf

(4) BYRNE, M. a kol. Type III collagen is crucial for collagen I fibrillogenesis and for normal cardiovascular development. Developmental Biology, 1997. Dostupné na: https://www.pnas.org/content/pnas/94/5/1852.full.pdf

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra