POWERLOGY kolagén: moje skúsenosti [recenzia] - Výživovo.sk

Powerlogy kolagén ako produkt slovenského výrobcu. Prečítajte si, aké sú moje skúsenosti po mesiaci užívania

Powerlogy kolagén - recenzia, moje skúsenosti, výhody a nevýhody

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Mojimi ústami už prešlo viacero kolagénov rôznych značiek, no priznávam, že na Powerlogy kolagén som bola zvedavá akosi viac. Predsa len ide o kolagén vyrábaný na Slovensku pod taktovkou značky Powerlogy. Tá je známa svojimi funkčnými bio potravinami, najmä 100 % bio organickou kávou, ktorú som taktiež mala možnosť vyskúšať. Dokonca v kombinácii so spomínaným kolagénom. Chcete vedieť ako mi chutilo toto netradičné spojenie a v čom mi Powerlogy kolagén skutočne pomohol? Tak čítajte ďalej a okrem mojej skúsenosti vám prezradím aj recenzie ďalších užívateľov, a to nielen tie pozitívne.

 

O Powerlogy kolagéne

Predstavuje 100 % čistý hydrolyzovaný kolagén pôvodom z Francúzska. Získava sa z kože kráv, ktoré nie sú kŕmené GM potravinami, ale voľne pasúce na rozsiahlych pastvinách. Takýto kolagén je následne dovážaný na Slovensko, kde sa ďalej upravuje, balí a distribuuje konečným užívateľom. Za celou značkou Powerlogy, vrátane kolagénu stojí Dušan Plichta, ktorý sa už niekoľko rokov venuje výrobe funkčných bio potravín. Dôraz kladie na zachovanie vysokej biologickej hodnoty daných surovín, z čoho pramení ich čisto prírodná chuť a energetická funkčnosť. (1)

Powerlogy je slovenská značka, ktorej zakladateľom je Dušan Plichta.

Dušan Plichta – zakladateľ značky Powerlogy

Proces výroby Powerlogy kolagénu

Keďže molekuly kolagénu sú príliš veľké a ľudský organizmus ich nedokáže dostatočne dobre vstrebať, musia sa rozštiepiť na menšie časti tzv. peptidy. Tento proces prebieha za pomoci hydrolýzy, ktorú je možné realizovať dvoma rôznymi spôsobmi: tepelne a enzymaticky. Podľa výsledkov randomizovanej štúdie kolektívu vedcov na Aarhus University v Dánsku, má podstatne lepšiu a hlavne rýchlejšiu mieru absorpcie proteínový kolagén spracovaný enzymatickou hydrolýzou. Navyše, môže sa pochváliť aj vyššou biologickou dostupnosťou, pričom si zachováva všetky dôležité aminokyseliny. To žiaľ neplatí pre kolagény, ktoré prešli procesom tepelnej hydrolýzy, pri ktorej dochádza k denaturácii niektorých aminokyselín. (2)

VEDELI STE, ŽE: Kolagén nadobúda po procese hydrolýzy antioxidačné vlastnosti. Nielenže tak zlepšuje stav pokožky, vlasov, nechtov a kĺbov, ale tiež chráni telo pred voľnými radikálmi a pomáha predchádzať oxidačnému stresu. (3)

V prípade Powerlogy kolagénu prebieha hydrolýza za pomoci enzýmov, vďaka čomu má vysokú biologickú hodnotu. Ľudský organizmus ho ľahšie spracuje a neprichádza o žiadne dôležité aminokyseliny, tak ako pri spomínanom tepelnom spracovaní.

Zloženie

Za jeden z najväčších benefitov Powerlogy kolagénu považujem práve jeho zloženie. Pozostáva iba z čistého hovädzieho kolagénu. V jednej dávke sa ho nachádza až 9000 mg, čím si zaistil popredné miesto medzi ostatnými kolagénovými doplnkami. Tie spravidla majú okolo 7000 mg kolagénu v jednej dávke. Teraz mám na mysli hlavne kolagény, ktoré som ja vyskúšala: Collaloc, Zeen Collagen, Marine Collagen, Venira či KetoDiet kolagén.

VEDELI STE, ŽE: Užívanie 7000 – 10 000 mg hydrolyzovaného kolagénu denne v dĺžke minimálne troch mesiacov vedie k zmierneniu bolesti kĺbov a posilneniu kostrového svalstva, obzvlášť u športovcov či ľudí s degeneratívnymi ochoreniami kĺbov. (4)

Powerlogy kolagén neobsahuje žiadne arómy, sladidlá, dochucovadlá, sóju a iné alergény. Je zdrojom kolagénu I. a III. typu. Kým kolagén I. typu tvorí 90% z celkového kolagénu v tele a poskytuje výživu rohovke, šľachám, kostiam a väzom, kolagén III. typu možno nájsť v koži alebo cievach. Kolagény oboch typov sú tvorené 18 aminokyselinami, z ktorých 7 je esenciálnych. Organizmus si ich nedokáže sám syntetizovať, a preto si ich musíme dopĺňať z potravín.

Natural Collagen Protein obsahuje iba čistý hydrolyzovaný hovädzí kolagén, bez sladidiel a aróm

Výpis nutričných hodnôt Powerlogy kolagénu

Účinky

Niekoľko hlavných účinkov hydrolyzovaného hovädzieho kolagénu som už naznačila v predchádzajúcich častiach, no je ich oveľa viac. Prečítajte si, aké sú benefity hydrolyzovaného hovädzieho kolagénu a v čom všetkom vám môže pomôcť.

 • zlepšuje stav pokožky, posilňuje vlasy a nechty
 • napomáha k zdraviu kostí, svalov, šliach, väzív a podieľa sa na regenerácii poškodených tkanív
 • spomaľuje prejavy starnutia, vyživuje pokožku, ktorá nadobudne svieži, mladistvý vzhľad
 • priaznivo ovplyvňuje činnosť mozgu, dodáva energiu a prispieva k lepšej kvalite spánku
 • podporuje proces hojenia výstelky žalúdka a svalovú regeneráciu po náročnom tréningu
 • zmierňuje bolesti kĺbov a posilňuje kostrové svalstvo

Dávkovanie a tipy, ako užívať Powerlogy kolagén

Powerlogy Natural Collagen Protein vám príde vo veľkom 350 g uzatvárateľnom vrecku spolu s praktickou odmerkou. Odporúčaná denná dávka spočíva z jednej takejto odmerky (10 g) 100 % kolagénového proteínu za deň. Celý mesiac si tak pokojne vystačíte s jedným celým balením. Vzhľadom na to, že kolagén nemá žiadnu výraznú chuť ani vôňu, dá sa skombinovať prakticky s čímkoľvek. Či už si dennú dávku pridáte do 200 ml čistej vody, obľúbeného smoothie nápoja, polievky alebo dokonca do kávy, je len na vás. Má výbornú rozpustnosť tak v teplých, ako i studenších nápojoch.

Káva s Powerlogy kolagénom

Uf, to je kombinácia. Presne takto som si povzdychla, keď som čítala odporúčanie výrobcu pridať kolagén do kávy. Keďže som ako žena veľmi zvedavá a rada skúšam nové veci, rozhodla som sa to predsa len vyskúšať. Veď za pokus nič nedám. Z čerstvo pomletých zŕn Powerlogy bio espresso kávy som si pripravila filtrovanú kávu, do ktorej som jemne vmiešala odmerku hydrolyzovaného kolagénu. Kolagén sa v káve krásne rozpustil, pričom nijakým spôsobom neovplyvnil chuť kávy.

Zeleninová polievka s kolagénom

Ingrediencie:

 • polovica stredne veľkej cibule
 • 250 g pokrájanej mrkvy
 • 500 g kuracích pŕs
 • 200 ml kokosového mlieka
 • 1 PL kokosového oleja
 • 2 PL strúhaného zázvoru
 • 1 odmerka Powerlogy kolagénu

Postup:

Na panvici si rozohrejeme kokosový olej, pridáme nadrobno nakrájanú cibuľku spolu so zázvorom a restujeme do zlatista. Následne doplníme mrkvu, pokrájané kuracie prsia a podlejeme cca 100 ml čistej vody. Znížime teplotu a dusíme približne 25 minút pokiaľ nebude mrkva mäkká. Potom prilejeme kokosové mlieko a privedieme do varu. Varíme cca 2 minútky, dochutíme soľou, korením, odstavíme z plameňa a po ďalších 2 minútach vmiešame do polievky jednu odmerku kolagénového prášku. (5)

TIP: Jedna zo spokojných užívateliek Iva má výborné skúsenosti s pridaním kolagénu nielen do kávy, ale aj jogurtu. Ja to určite vyskúšam a čo vy? :)

Jedna z užívateliek odporúča kolagén pridať nielen do kávy, ale i jogurtu.

Odporúčanie jednej z užívateliek

Zdroj: Iva, heureka/powerlogy-power-collagen

Ponuka balení a cena Powerlogy kolagénu

Špeciálne akcie, výhodné balenia a ďalšie chutné produkty. To všetko ponúka oficiálna webstránka značky Powerlogy, cez ktorú si môžete zakúpiť prírodný kolagénový proteín Powerlogy. V čase písania tejto recenzie je k dispozícii tak vo forme jednokusového balenia za 25,90 €, ako i troj či šesť kusových balení. Tie vám nielenže vydržia podstatne dlhšie, ale vychádzajú aj cenovo výhodnejšie.

Hydrolyzovaný hovädzí Collagen Natural Protein je bez lepku, laktózy, sóje a alergénov

Balenie Powerlogy Natural Collagen Protein

TIP: Milovníkom kakaa dávam do pozornosti Powerlogy cacaollagen. Predstavuje unikátne spojenie hydrolyzovaného kolagénu a peruánskeho kakaa, ktoré dopĺňa škorica, korenie z macy a extrakt z liečivej indickej byliny ashwagandhy.

Zo sekcie výhodných balení nezabudnite nazrieť do časti „špeciálne balenia“.  Nájdete tam zaujímavé kombinácie produktov za špeciálne ceny. V súvislosti s predchádzajúcim tipom na kolagénovú kávu, taktiež upriamte pozornosť na balíček Powerlogy Collagen Cofee Pack, ktorý sa skladá z kávy a kolagénu. Zaujímavé sú aj balíčky Powerlogy Welcom Pack ExtraPowerlogy Black Pack. Oba pozostávajú z Powerlogy kolagénu, chrumkavého lieskovo-orieškového krému a dvoch výberových čokolád.

Ďalšie produkty značky Powerlogy

Ak ste už niekedy počuli o značke Powerlogy, tak najskôr v spojitosti s lahodnými orechovými maslami a krémami, na ktorých si s radosťou pochutnajú menší či väčší maškrtníci. Na výber máte z rôznych príchutí, podľa druhu použitých orieškov: mandľová, kešu, pistáciová či lieskovo oriešková. Zo sladkých produktov mi nedá nespomenúť výberové čokolády so 70 % alebo 90 % obsahom kakaa. Pri varení využijete Powerlogy zmes kurkumy a korenín, olivový olej, prípadne prémiový C8 MCT olej vyrobený z kyseliny kaprylovej, ktorý je vhodné užívať aj v kombinácii s Powerlogy kolagénom.

Powerlogy kolagén sa odporúča pridať do bio organickej kávy taktiež od tejto značky

Balenie bio organickej kávy Powerlogy

Skúsenosti užívateľov

Tých má Natural Collagen Protein od Powerlogy naozaj požehnane, a to nielen na oficiálnej webstránke. Keďže mňa najviac zaujímajú nezávislé recenzie užívateľov, prelúskala som hlavne Heureku a diskusné fórum Modrý koník, kde sa mamičky ochotne podelia so svojimi skúsenosťami. Áno, aj negatívnymi. Začnem však tými dobrými, ktoré mali značnú prevahu.  A to nie iba od ženského publika, ale svojich priaznivcov si získal aj medzi mužmi. S tým sa pri kolagénoch tak často nestretávam.

Powerlogy Collagen má na heureka množstvo pozitívnych recenzií od spokojných užívateľov

Štatistika hodnotenia Powerlogy Collagenu na Heureke

 Zdroj: proteiny.heureka.sk/powerlogy-power-collagen

„Tento kolagén musíš užívať aspoň tri mesiace aby sa dostavili výsledky. Ja som spokojná. Mám mladistvejšiu pleť a kruhy pod očami sú preč.“

Zdroj: savoya, modrykonik.sk/forum/powerlogy

Užívateľka si pochvaľuje účinok kolagénu tak pred tehotenstvom, ako i počas neho.

Pozitívne hodnotenie jednej z užívateliek

Zdroj: Barbora, heureka/powerlogy-power-collagen

Užívateľ si pochvaľuje účinok hlavne na kĺby a chrbticu

Pozitívna recenzia užívateľa

Zdroj: Noder, heureka/powerlogy-power-collagen

Niektorým užívateľom trošku prekážalo balenie, ktoré nie je zrovna najpraktickejšie. Balíček sa ťažšie uzatvára, v dôsledku čoho sa môže ľahko znehodnotiť jeho obsah (padne doň muška, prach a pod.).

Odporúčanie užívateľa v súvislosti s balením kolagénu

Odporúčanie jedného z užívateľov

Zdroj: filip, heureka/powerlogy-power-collagen

„Navrhla by som lepšie uzatváranie, ideálne na „suchý zips“, keďže sa mi občas nedá úplne zavrieť.“

Zdroj: Overený zákazník, heureka/powerlogy-power-collagen

Moja skúsenosť s Powerlogy kolagénom

Značku Powerlogy som zaregistrovala už dávnejšie prostredníctvom podcastov, ktoré robili so zaujímavými hosťami. Takýmto spôsobom som sa dostala k jednotlivým produktom, vrátane bio zrnkovej kávy a kolagénového proteínu. Prečítajte si, čím ma zaujal a v čom naopak sklamal.

Účinky

Už od začiatku som bola veľmi zvedavá na účinky. Nikto si predsa nekupuje kolagén len tak na ochutnanie, ale práve pre jeho zdravotné benefity. Keďže sa blíži jeseň a posledné týždne sú chladnejšie, bola by škoda ich nevyužiť na šport. Moje kĺby tak dostávali celkom dosť zabrať, čo mi dávali aj náležite najavo. Powerlogy kolagén teda prišiel v hodine dvanástej. Prvé účinky som pocítila už cca po 20 dňoch od začiatku užívania. Nielenže ma nepichalo v kolenách, ale ani chrbtica tak neprotestovala. Pevnejšie vlasy a svieža pokožka boli pre mňa len príjemným neočakávaným bonusom :)

Chuť a konzistencia

Musím sa priznať, že predtým ako som si dala kolagén do kávy, nedalo mi ho neochutnať. V porovnaní s inými kolagénmi je podstatne jemnejší, krásne sa rozpúšťa na jazyku. Svojou lahodnosťou mi trošku pripomína sušené mlieko. Keď výrobca uvádza, že sa výborne hodí do kávy, ktorú zjemní, naozaj neklame. Okrem kávy sa rovnako dobre rozpustí aj v čistej vode alebo polievke.

Do kávy sa odporúča pridať jednu odmerku kolagénu

Káva s Powerlogy kolagénom

Balenie

Kým ku chuti a konzistencii nemám žiadne výhrady, pri balení budem kritickejšia. Powerlogy kolagén je dodávaný vo forme prášku a balený v jednom veľkom, uzatvárateľnom vrecku. Keďže som si zvykla brávať kolagén a iné výživové doplnky do práce, podstatne viac mi vyhovuje balenie v niekoľkých menších vrecúškach, kde každé predstavuje jednu dávku. Navyše, ako už podotkli aj ostatní užívatelia vo svojich recenziách, vrecko sa ťažšie uzatvára, a tak sa mi veľakrát stalo, že som ho zle uzatvorila a potom musela kontrolovať obsah, či doň náhodou nepadli mušky. Po týždni ma to však už prestalo baviť a kolagén som si presypala do uzatvárateľnej nádoby. To je zároveň aj taký malý tip pre vás. V každej domácnosti sa nájde jedna, prípadne viacero menších uzatvárateľných nádob, ktoré vám takto môžu dobre poslúžiť.

Kolagén značky Powerlogy je balený v 350 g uzatvárateľnom vrecku

Súčasťou balenia je aj praktická odmerka


TIP: Odporúčam vám prečítať si článok: „Porovnanie 8 kolagénových nápojov. Ktorý collagen drink si viedol najlepšie?“. Čaká na vás množstvo praktických informácií, ktoré vychádzajú priamo z mojej osobnej skúsenosti.

Výhody a nevýhody (ako ich vnímam ja)

 • vysoká koncentrácia hydrolyzovaného kolagénu, až 9000 mg v jednej dávke
 • lahodná krémová chuť a výborná rozpustnosť
 • vzhľadom na koncentráciu kolagénu a kvalitu spracovania má primeranú cenu
 • slovenský výrobok dostupný aj vo verzii s príchuťou kakaa
 • bez alergénov, sóje, lepku a laktózy
 • balený v jednom veľkom vrecku, ktoré sa ťažko uzatvára

Časté otázky

Horíte nedočkavosťou, kedy sa dostavia prvé výsledky a taktiež by ste chceli vedieť, ako dlho sa môže Powerlogy kolagén užívať? Ak ste aspoň na jednu časť odpovedali áno, ste tu správne. V sekcii často kladených otázok sa nielenže dozviete odpovede na vaše otázky, ale i ďalšie dôležité informácie.

Po akom čase užívania sa dostavia prvé výsledky?

Účinky sú to najhlavnejšie, prečo ste sa rozhodli kolagén zaobstarať. Je teda úplne pochopiteľné, že sa ich neviete dočkať. Prvé zmeny spravidla prichádzajú približne po mesiaci každodenného užívania. Je to však veľmi individuálne. Kým niekto pocíti zmeny už po troch týždňoch, iný na ne čaká aj niekoľko mesiacov.

Je Powerlogy kolagén určený aj na dlhodobé užívanie?

Vzhľadom na to, že Natural Collagen Protein obsahuje iba čistý hovädzí kolagén, je vhodný na dlhodobé užívanie. Spokojne ho môžete užívať nielen niekoľko mesiacov, ale i rokov. Tak ako vám najviac vyhovuje. Dokonca si medzi jednotlivými baleniami nemusíte dávať žiadnu prestávku. 

Má Powerlogy kolagén nejaké vedľajšie účinky?

V súvislosti s užívaním Powerlogy kolagénu výrobca neuvádza žiadne vedľajšie účinky. Domnievam sa, že je to spôsobené samotným zložením, keďže tento kolagén neobsahuje  alergény, sóju, lepok ani laktózu. Navyše, ako môžete vidieť je vhodný aj pre tehotné ženy a dojčiace mamičky.

Zdroj: Michala,powerlogy.com

Záverečné hodnotenie

Powerlogy kolagén je produkt slovenskej značky, ktorá sa rozhodne nemá za čo hanbiť. Práve naopak. Vysokou koncentráciou čistého hydrolyzovaného kolagénu a primeranou cenou sa dostal na popredné priečky kolagénových doplnkov. A to, že tam skutočne patrí potvrdzujú stovky pozitívnych recenzií spokojných užívateľov, ktorí na jeho účinky nedajú dopustiť. Rovnako si zaslúži pochvalu aj výborná rozpustnosť spolu s lahodnou chuťou bez akéhokoľvek zápachu. Jediné čo musím vytknúť je balenie, na ktorom by mal výrobca ešte do budúcna trošku popracovať. Je síce ekologické, no nepraktické. Uzatvárateľná nádoba na viac použití sa ukazuje ako podstatne lepšia voľba.

Záverečné hodnotenie Natural Collagen Protein spolu s jeho výhodami a nevýhodami

Záverečné hodnotenie Powerlogy kolagénu

Powerlogy kolagén spája primeranú cenu s vysokou kvalitou a viditeľnými účinkami, ktoré môžem po mesiaci užívania len potvrdiť. Tak čo, dáte mu aj vy šancu alebo ste ešte stále vo fáze rozhodovania?

ZDROJE:

(1) Oficiálna webstránka Powerlogy kolagénu – https://powerlogy.com

(2) What is hydrolysed collagen? Dostupné na: https://www.hollandandbarrett.com/the-health-hub/vitamins-and-supplements/supplements/collagen/what-is-hydrolysed-collagen/

(3) Collagen Hydrolysates for Skin Protection: Oral Administration and Topical Formulation. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7070905/

(4) Kĺbová výživa. Dostupné na: https://www.antidoping.sk/data/files/675_3-klbova-vyziva.pdf

(5) Ginger, Carrot, Coconut and Collagen Protein Soup Recipe. Dostupné na: https://swolverine.com/blogs/blog/collagen-protein-soup-recipes

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra