Zeen Collagen a moja skúsenosť s jeho užívaním - Výživovo.sk

Zeen Collagen ako prémiový morský kolagén. Stojí za to ho vyskúšať?

Recenzia Zeen Collagenu spolu s vlastnou skúsenosťou

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Bolesť kĺbov alebo svalov často prichádza práve vtedy, keď ju najmenej čakáte. Potrápi nielen starších, ale i mladších ľudí v produktívnom veku. Bojovať s ňou môžete rôznymi spôsobmi: zmenou polohy, pravidelným cvičením, dodržiavaním pitného režimu či výživovými doplnkami s obsahom kolagénu. Tých som vyskúšala už viacero a z vlastnej skúsenosti si dovolím napísať, že nie každý kolagénový doplnok je rovnako účinný. Závisí to najmä od jeho zloženia, miery vstrebateľnosti, ako i množstva koncentrácie samotného kolagénu.  Ako je na tom Zeen Collagen? V čom je výnimočný a aké sú naopak jeho slabé stránky? To všetko, vrátane mojej osobnej skúsenosti, vám prezradím v tejto recenzii.

PREDAJ ZEEN COLLAGENU
V zeencollagen.com
V zeenworld.com

Prečo je dôležité prijímať dostatok kolagénu?  

Kolagén je prirodzenou súčasťou kože, šliach, kĺbov, kostí a zubov. Jeho syntéza začína na ribozómoch, pričom po 25. roku života produkcia kolagénu postupne klesá. V dôsledku toho dochádza k štrukturálnym zmenám tak na úrovni jednotlivých častí pohybového ústrojenstva, ako aj kože. (1)

VÝSKUM: Dôkazom sú výsledky výskumu uverejneného v Skin Pharmacology and Physiology. Ženy, ktoré každý deň, v intervale dvoch mesiacov, užívali kolagénový doplnok pocítili pozitívne účinky nielen čo sa týka elasticity, ale najmä hydratácie pokožky. U žien užívajúcich placebo, kvalita pokožky zostala nezmenená. (1)

Na to, aby kolagén naozaj splnil svoj účel, musí ho ľudský organizmus vedieť spracovať. Zvierací kolagén používaný vo výživových doplnkoch sa vyznačuje veľkou molekulovou hmotnosťou a naopak nízkou mierou vstrebateľnosti. V prípade teda, že chceme dosiahnuť čo najlepšiu vstrebateľnosť, je potrebné kolagén rozštiepiť na menšie časti. Práve to sa deje pri procese hydrolýzy, kedy sa rozdelí na menšie, vo vode rozpustné molekuly. Takto sa podstatne ľahšie dostane do krvného obehu a jednotlivých častí organizmu. (2)

Zeen Collagen je dodávaný vo veľmi luxusnom balení.

Luxusné balenie Zeen Collagen

Zeen Collagen a jeho zloženie 

Vo výživových doplnkoch Zeen Collagen a  Zeen Collagen Pure sa nachádza hydrolyzovaný kolagén získaný z kostí a šupín rýb. Takýto morský kolagén obsahuje tri rôzne typy kolagénov: kolagén typu I, II a III. Najhojnejšie zastúpeným kolagénom v ľudskom tele je kolagén typu I, ktorý sa stará o zdravie kože, zubov, očného bielka, šliach a kostí. Pre funkciu kĺbových chrupaviek (elastickej a hyalínnej) je dôležitý kolagén typu II a v embryonálnom vývoji má svoj význam kolagén typu III. Ten je taktiež prítomný v krvných cievach, maternici a koži. (3)

Zeen Collagen však neobsahuje iba bioaktívny morský kolagén, ale aj ďalšie látky. Jednou z nich je kyselina hyalurónová hojne využívaná v kozmetickom priemysle. Má pozitívny vplyv nielen na pokožku, ale i kĺbovú chrupavku. Rovnako nemožno opomenúť ani vitamín C, podporujúci syntézu kolagénu a zinok, ktorý posilňuje imunitný systém a zdravie pokožky.

Ak máte obavy z nepríjemného rybacieho zápachu, na základe vlastnej skúsenosti vám odporúčam klasický Zeen Collagen s kyselinou hyalurónovou, vitamínom C a zinkom. Na rozdiel od Zeen Collagenu Pure je k dispozícii s citrónovou príchuťou, ktorá príjemne vonia a ešte lepšie chutí. (3)

„Zeen Collagen vôbec nemá pachuť rýb a už vôbec nie ten zlatý, keďže ten má aj citrónovú príchuť. Neboj sa, keby chutil rybacinou, tak ani ja by som si ho neobjednávala, lebo ryby nemôžem ani cítiť!“

Zdroj: eelina 1, najmama.aktuality.sk/forum/zdravie

Podrobné zloženie Zeen Collagenu, ktorý obsahuje kyselinu hyalurónovú, vitamín C a zinok

Podrobné zloženie Zeen Collagenu s citrónovou príchuťou

Koncentrácia kolagénu 

Zloženie samotného výživového doplnku je síce dôležité, no netreba zabúdať ani na množstvo kolagénu ukryté v jednom vrecúšku. Zeen Collagenv jednej dávke 6000 mg hydrolyzovaného kolagénu. Podľa dermatológov sa pozitívne zmeny na pokožke prejavia už pri užívaní 2500 mg hydrolyzovaného kolagénu denne. (1)

VÝSKUM: Uvedené tvrdenie potvrdzuje randomizovaná kontrolná štúdia, ktorej sa zúčastnilo 72 mladých žien nad 35 rokov. Kým jedna skupina dostávala placebo, druhej bol podávaný výživový doplnok s 2500 mg hydrolyzovaného kolagénu, kyselinou hyalurónovou, zinkom a vybranými vitamínmi. Po 12-týždňoch každodenného užívania mali ženy z druhej skupiny pokožku výrazne pružnejšiu a hydratovanejšiu. Navyše, tieto zmeny pretrvali aj mesiac po ukončení podávania zmieneného doplnku výživy. (4)

Pozitívne účinky na pleť, tentokrát však už konkrétne Zeen Collagenu, potvrdzujú Miška aj Ema vo svojich recenziách: 

Užívateľka si pochvaľuje účinky kolagénu na pleť a vlasy

Pozitívna recenzia užívateľky na diskusnom fóre

Zdroj: Mishka, recenziekozmetiky.sk

“Ja som tiež na základe odporúčaní kamošiek začala s tým zlatým a neverím vlastným očiam ako sa začalo mojim vlasom dariť. Tak isto sa mi aj pleť vypla a rozhodne mi to robí dobre aj na kolená, nakoľko som začala behávať.”

Zdroj: emma_m, mamaaja.sk/diskusie/zdravie

Účinky

Niektoré z účinkov hydrolyzovaného kolagénu som načrtla v predchádzajúcich častiach, avšak neboli to ani zďaleka všetky.

 • zlepšuje pohyblivosť, zmierňuje prejavy osteoporózy, uľavuje od boľavých kĺbov a svalov, 
 • podporuje rast vlasov a napomáha k regenerácii nechtov,
 • prispieva k zdraviu pokožky, ktorú hydratuje a dodáva jej pružnosť,
 • pomáha k regenerácii svalstva po náročnej fyzickej aktivite,
 • bojuje proti striám a rozšíreným cievam,
 • napomáha k vypnutiu pokožky, čím prispieva k vyhladeniu vrások a spomaleniu prejavov starnutia. (3)

Balenie a cena kolagénu Zeen Collagen

V oficiálnom e-shope máte na výber z dvoch druhov doplnkov stravy s obsahom kolagénu. Obe balenia pôsobia veľmi luxusne, pričom vo vnútri každého sa nachádza 30 vrecúšok. Klasický Zeen Collagen v zlatej krabičke, ktorý som aj ja mala možnosť vyskúšať má citrónovú príchuť a kúpite ho za 49 €. Vystačí vám na mesiac, pričom okrem kolagénu obsahuje aj ďalšie zložky (kyselinu hyalurónovú, vitamín C, zinok a sladidlá).

Kolagén je dodávaný v malých vrecúškach, ktoré si môžete zobrať kdekoľvek so sebou

Hydrolyzovaný kolagén v práškovej forme

V prípade, že by vám viac vyhovoval neochutený kolagén, v ponuke nájdete aj Zeen Collagen Pure. Skladá sa iba z čistého, hydrolyzovaného morského kolagénu, bez akýchkoľvek ďalších pridaných látok. Je dodávaný spolu s vitamínom C (30 kapsulové balenie) za 49 €.

DOPRAVA ZDARMA: Platí pri nákupe cez oficiálny e-shop a vzťahuje sa tak na Zeen Collagen, ako i na Zeen Collagen Pure.

Užívanie 

Ako som už spomenula, jedno balenie obsahuje 30 malých vreciek. Výrobca odporúča užívať 1 vrecko denne. Celé balenie vám teda vystačí na mesiac. Pre dosiahnutie viditeľných zmien by ste však mali Zeen Collagen užívať minimálne 3 mesiace každý deň. (3)

Vzhľadom na to, že ide o kolagén vo forme prášku, jeho príprava je veľmi jednoduchá a rýchla (netrvá ani minútu). Obsah vrecka vysypte do cca 200 ml pohára, zalejte vodou, prípadne džúsom alebo sirupom a pár sekúnd poriadne miešajte lyžičkou. Kolagén sa krásne rozpustí.

Fotopostup prípravy kolagénu

Postup, ako pripraviť Zeen Collagen

TIP: Zeen Collagen si môžete zamiešať aj do chutného jahodovo-malinového smoothie. Budete potrebovať 2 PL malín, 2 PL jahôd, 2 dcl kokosového mlieka, 1 malú lyžičku čakankového sirupu a vrecko Zeen Collagenu. Všetky ingrediencie vložte do mixéra a dôkladne rozmixujte.

Moja skúsenosť s výživovým doplnkom Zeen Collagen

Vzhľadom na to, že patrím medzi milovníkov sviežich príchutí, na tento kolagén som sa obzvlášť tešila. Po mesiaci užívania musím napísať, že ma Zeen Collagen rozhodne nesklamal. Práve naopak, okrem skvelej chuti má aj množstvo ďalších výhod. Prečítajte si, akých.

Chuť a spôsob užívania

Hneď na úvod ma veľmi milo prekvapilo luxusné balenie. Zeen Collagen, ktorý som mala možnosť vyskúšať, bol v krásnej zlatej krabičke, ktorá sa dala ľahko otvoriť a opätovne uzavrieť. Samotný kolagénový prášok výrobca zabalil do malých čiernych vrecúšok. Keďže kolagén zvyknem užívať aj v práci, tento spôsob balenia je pre mňa ako stvorený. Vrecko si ráno hodím do kabelky a dopoludnia v práci len vysypem do pohára a zalejem vodou. Výborne sa rozpustí a chutí naozaj osviežujúco. Môžete si ho skombinovať aj s džúsom, prípadne ochutenou limonádou, avšak mne najviac chutil v kombinácii s čistou vodou. Po sladkej vode odporúčam siahnuť skôr v prípade, že sa rozhodne pre Zeen Collagen Pure, ktorý obsahuje iba čistý kolagén bez akejkoľvek príchute.

Veľmi pekné balenie Zeen Collagenu

Zeen Collagen krabička s 30 vrecúškami

Zdravotné benefity

Bez pochvaly nemôžu zostať ani účinky Zeen Collagenu. Posledné mesiace boli pre mňa veľmi hektické a stresujúce, čoho dôsledkom bolo nadmerné vypadávanie vlasov či časté bolesti kĺbov a svalov. V oboch prípadoch som pocítila zmenu k lepšiemu. Na hrebeni zostávalo čoraz menej vlasov a večerná bolesť, najmä dolných končatín, sa síce ešte párkrát ozvala, avšak bola podstatne znesiteľnejšia. Milo som zostala prekvapená aj z účinkov na pokožku. S pleťou som síce nikdy nemala žiadne výrazné problémy, no po doužívaní Zeen Collagenu bola podstatne hydratovanejšia a pôsobila sviežo, čo si všimli aj kolegyne v práci :)

TIP: Odporúčam vám prečítať si článok: „Porovnanie 8 kolagénových nápojov. Ktorý collagen drink si viedol najlepšie?“. Čaká na vás množstvo praktických informácií, ktoré vychádzajú priamo z mojej osobnej skúsenosti.

Výhody a nevýhody (z môjho pohľadu)

 • luxusné balenie v menších vrecúškach, ktoré si možno zobrať kdekoľvek so sebou
 • veľmi dobrá rozpustnosť kolagénu
 • 6000 mg kolagénu v dennej dávke 
 • doprava ZDARMA pri nákupe z oficiálneho e-shopu
 • k dispozícii je aj čistý hydrolyzovaný morský kolagén
 • oficiálna stránka taktiež zahŕňa blog, kde nájdete zaujímavé a hlavne praktické informácie týkajúce sa užívania Zeen Collagenu
 • žiadne väčšie a cenovo výhodnejšie balenia nie sú k dispozícii

Časté otázky

Pred užívaním výživových doplnkov je dôležité vedieť o nich čo najviac informácií. To platí aj pre Zeen Collagen, v súvislosti s ktorým som si pre vás pripravila výber najčastejšie kladených otázok.

Čo robiť v prípade, že sa nedostavia požadované výsledky? 

Kolagén je prítomný tak vo vlasoch, nechtoch, pokožke, kĺboch, ako i vnútorných orgánoch. Ak ho máte nedostatok práve vo vnútorných orgánoch, prijatý kolagén putuje najskôr tam. Až potom sa dostáva do ďalších častí tela. Buďte teda trpezliví a uvidíte, že výsledky vás príjemne prekvapia. (3)

Ako dlho môžem užívať Zeen Collagen? 

Na dosiahnutie maximálneho účinku sa odporúča užívať minimálne 3 až 6 mesiacov. Približne každého pol roka si však nezabudnite urobiť mesačnú prestávku, po ktorej môžete s užívaním pokračovať. (3)

Pre koho nie je Zeen Collagen vhodný? 

Ako väčšina doplnkov stravy, ani Zeen Collagen sa neodporúča tehotným mamičkám, ktoré by mali jeho užívanie najskôr konzultovať so svojim lekárom. To isté platí pre ľudí s alergiou na ryby, keďže ide o kolagén získaný z vybraných častí rýb. V prípade, že už máte po pôrode, ale ešte dojčíte, nemusíte sa báť, Zeen Collagen vám ani vášmu dieťatku neublíži. Práve naopak, pomôže vám napríklad minimalizovať strie po pôrode. (3)

“…. mne pomohol na celé telo, menej ma bolia kĺby, mám krajšie vlasy, nechty a dokonca aj strie mi trošku zmizli čomu som neskutočne rada, lebo strie ma trápili predovšetkým v lete.”

Zdroj: anna_maria1, modrykonik.sk

Záverečné hodnotenie

Už samotné balenie Zeen Collagenu evokuje, že ide o prémiový produkt vysokej kvality. Ponuka síce pôsobí na prvý pohľad trošku limitovaná, avšak niekedy je menej viac. Výrobca svoju pozornosť tak sústreďuje iba na konkrétne dva produkty (Zeen Collagen a Zeen Collagen Pure) podobného zloženia a účinkov, ktoré má priestor “vyladiť” do najmenších detailov. Možno to vidieť tak v spomínanom luxusnom balení, ako i prírodnom zložení, chuti či výbornej rozpustnosti. Trošku ma však sklamala absencia väčších balení, keďže sa tento kolagén odporúča užívať dlhodobo. Doprava je síce zdarma, no často sa stane, že si užívateľ zabudne včas objednať ďalšie balenie, a teda musí užívanie prerušiť.

Záverečné zhodnotenie Zeen Collagen spolu s výhodami a nevýhodami

Záverečné zhodnotenie Zeen Collagen

PREDAJ ZEEN COLLAGENU
V zeencollagen.com
V zeenworld.com

Doplnkov výživy s obsahom kolagénu som už vyskúšala viacero: kolagén Venira, Collalloc či KetoMix kolagén. Som veľmi rada, že som dala šancu aj Zeen Collagenu, ktorý je, ako hovorí aj samotný výrobca, “Elixír mladosti a krásy pre všetkých, ktorým na sebe záleží.”.

ZDROJE:

(1) ŠUTOVSKÁ, M. Kolagén a jeho význam pre organizmus. Dostupné na: http://www.szstn.sk/2020_47.pdf

(2) Výživové doplnky – kĺbová výživa. Od pacientov s osteoartritídou až k športovcom . Dostupné na: https://www.antidoping.sk/data/files/675_3-klbova-vyziva.pdf

(3) Oficiálna webstránka Zeen Collagen. Dostupné na: https://zeencollagen.com/

(4) BOLKE L.  a kol. A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density…Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835901/

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra