Kolagén Venira premium. Moja skúsenosť, recenzia - Výživovo.sk

Moja skúsenosť s kolagénom Venira Premium. Zloženie, cena, ale aj chuť a rozpustnosť

Recenzia kolagénu Venira Premium

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Každý z nás je svojim spôsobom originálny a jedinečný. Zatiaľ, čo niekto doslova zápasí o každý pramienok vlasov, iného zas trápi suchá pokožka, lámavé nechty či boľavé kĺby. Áno, z časti môže byť na vine určitá genetická predispozícia, avšak nie úplne. Dôležitú úlohu zohráva tiež životný štýl, správne stravovacie návyky a vhodné výživové doplnky. Vrátane rôznych olejčekov a tabliet s kyselinou hyalurónovou sú veľmi obľúbené aj prípravky obsahujúce kolagén. O kolagénových práškoch collallocInca Collagen som už písala v predchádzajúcich recenziách. V nasledujúcich riadkoch svoju pozornosť upriamim na kolagén Venira PREMIUM, ktorý som taktiež vyskúšala.

Spolu so základnými informáciami týkajúcimi sa zloženia, účinkov, dávkovania a skúsenosti iných užívateľov, nebude chýbať ani moja vlastná skúsenosť. Zameriam sa nielen na sľubované účinky Venira kolagénového drinku, ale i jeho chuť, rozpustnosť a balenie.

Venira kolagén Premium obsahuje až 8000 miligramov kolagénu v jednej dávke.

Venira kolagén Premium s príchuťou čierna ríbezľa

Kde kúpiť kolagén Venira Premium?

Kolagénové drinky, ale i všetky ďalšie dostupné produkty Venira sú k dispozícii v oficiálnom e-shope www.veniraofficial.sk. Okrem toho, že pri objednávke nad 80 € máte dopravu ZDARMA, ku vybraným produktom dostanete malý darček. Navyše budete mať istotu, že ste si zakúpili originálny produkt deklarovanej kvality, ktorý nie je testovaný na zvieratách a spĺňa všetky právne predpisy. Značka Venira však spolupracuje aj s niektorými lekárňami Dr. Max, Pilulka či MojaLekaren.sk, takže vybrané produkty sú na predaj aj tu.

O značke Venira

Hneď na úvod musím poznamenať, že ide o produkt českej spoločnosti TOPADROIT a.s. so sídlom v Ostrave. Na trhu síce nie je dlho, iba od roku 2017, no svojim prvým výrobkom – kapsulami na vlasy, nechty a pleť sa stala súčasťou kozmetickej výbavy mnohých žien. Práve ich priazeň bola hlavným motívom k vývoju a distribúcii ďalších produktov, ktoré sa pomaly etablovali tak na Slovensku, ako aj v Českej republike.

Na výrobu kolagénu Venira sa využíva 100% bioaktívny bravčový kolagén, ktorý je veľmi podobný kolagénu v ľudskom tele. Vďaka tomu ho telo dokáže pomerne ľahko vstrebať a využiť. Či už na posilnenie imunitného systému, spevnenie jednotlivých častí pohybového aparátu alebo zlepšenie kvality vlasov, nechtov a pokožky.

TIP: Viac o pozitívnych účinkoch kolagénu v ľudskom tele a možnostiach jeho doplnenia sa dozviete v článku: „Kolagén do detailov. Jeho typy, účinky, zloženie i skúsenosti užívateľov.“

Zloženie Venira Premium kolagénu

Bez akýchkoľvek umelých látok, silikónov a parabénov. Kolagén Venira má prírodné zloženie, v ktorom dominuje čistý hydrolyzovaný kolagén vysokej kvality. Nemožno však opomenúť ani prítomnosť ďalších látok, vitamínov a minerálov. Niektoré z nich vám v krátkosti predstavím. (6)

Hydrolyzovaný kolagén (8000 mg)

Najčastejšie sa extrahuje z kostí morských živočíchov, no jeho zdrojom môže byť aj hovädzí dobytok, prípadne ošípané. Za pomoci enzýmov alebo kyseliny octovej sa rozkladá na menšie reťazce. Takto spracovaný kolagén má v tele viacero funkcií: zlepšuje stav pokožky, nechtov, vlasov a fungovanie pohybového ústrojenstva. (1)

Vitamín B6 (1,4 mg)

Je pomerne vzácny. Patrí k vitamínom skupiny B podieľajúcich sa jednak na činnosti nervovej sústavy, ako i energetickom metabolizme. Nachádza sa v rybách, strukovinách, vybraných druhoch mäsa (bravčovom, morčacom, kuracom), banáne, prípadne listovej zelenine. Optimálny denný príjem pyridoxínu, teda vitamínu B6 by mal byť 1,5 – 2 mg denne. (1)

Vitamín B2 (1,4 mg)

Ani príjem vitamínu B2, inak nazývaného aj riboflavín, by sme nemali zanedbávať. Vo väčšom množstve sa nachádza v hovädzej, teľacej pečienke, vajciach, mlieku a listovej zelenine. Ak prijímame dostatok vitamínu B2 (1,3-1,6 mg za deň), udržujeme v dobrom zdraví nielen svoj zrak, ale i pokožku a sliznice. (3)

Vitamín C (80 mg)

Svoj význam má pri tvorbe nového kolagénuposilnení obranyschopnosti organizmu a nervovej sústavy. Rovnako účinne bojuje s únavou a psychickým vyčerpaním. Odporúčaná dávka vitamínu C je 80 až 100 mg v priebehu jedného dňa. Pokryť ju môžete tak výživovými doplnkami, ako i konzumáciou ovocia (najmä citrusových plodoch) a zeleniny. (1)

Kyselina listová (100 μg)

Predstavuje syntetickú formu vitamínu B9. V ľudskom organizme plní viacero dôležitých funkcií. Okrem toho, že je nevyhnutná pre rast buniek a ich delenie, zúčastňuje sa aj látkovej výmeny bielkovín. Najviac kyseliny listovej obsahuje kapusta, hrášok, petržlen a špenát.  Podľa odborných štúdií vykonávaných v rámci jednotlivých krajín Európy je príjem kyseliny listovej pod optimálnou hodnotou 400 μg denne, vzhľadom na to odborníci odporúčajú zvýšiť konzumáciu tak čerstvej zeleniny, ovocia, ako i výživových doplnkov s obsahom B9. (4)

Niacín (16 mg)

Nie je síce vitamínom ako takým, no aj napriek tomu ho môžete nájsť pod označením B3, prípadne tiež nesie pomenovanie kyselina nikotínová. V tele sa podieľa na metabolizme makroživín a prispieva k správnemu fungovaniu tráviacej, pohybovej a nervovej sústavy. Denne sa odporúča prijať 16– 22 mg niacínu, pričom k najlepším zdrojom patrí ryža, vnútornosti, ale i vaječný žĺtok. (3)

D-biotín (50 mcg)

Aktívna forma vitamínu B7, ktorý má dôležitú úlohu pri procese replikácie a transkripcie DNA. Rovnako sa spolupodieľa na syntéze mastných kyselín, pričom v kombinácii s vitamínmi B6, B2 a A prispieva k zdraviu pokožky. Podobne ako vyššie spomínané vitamíny skupiny B aj D-biotín možno nájsť vo vaječnom bielku, vnútornostiach, hubách a taktiež v droždí. Ideálny príjem sa pohybuje na úrovni 150 – 300 mcg za deň. (3)

Zinok (3 mg)

Jeden zo 14 životne dôležitých stopových prvkov. Má nezastupiteľnú úlohu pri delení bunieksyntéze DNA. Podieľa sa na posilňovaní imunitného systému, zabezpečuje správne fungovanie pohlavných orgánov a inzulínu. Nemožno však opomenúť ani jeho prínos pre pokožku, kosti a vlasy. Bohaté na zinok je hlavne hovädzie mäso, sardinky či vybrané strukoviny, napríklad hrach. V priebehu jedného dňa by sme mali prijať 15 – 20 mg zinku. (5)

Selén (55 mcg)

Kvalitu vlasov, nechtov, ale i zraku zlepšujú nielen vyššie spomínané látky, ale i selén. To však nie je jeho jediný prínos pre ľudský organizmus. Stará sa o správnu funkciu štítnej žľazy, posilňuje obranyschopnosť organizmunapomáha k elasticite tkanív. Pre splnenie odporúčaného denného príjmu selénu (1 mcg na kilogram telesnej hmotnosti) je potrebné konzumovať bravčové mäso, obilniny, strukoviny, ryby a vajíčka. (5)

Vrátane spomínaných látok je vo Venira kolagéne aj hyaluronát sodný (derivát kyseliny hyalurónovej) a MSM (metylsulfonylmetán), ktorý sa využíva pri liečbe zápalu kĺbov a ochoreniach pokožky.

Venira kolagénové drinky sú úplne BEZ LEPKU A LAKTÓZY, čo z nich robí vhodný výživový doplnok aj pre celiatikov a ľudí s intoleranciou na laktózu. (6)
Kolagénový drink obsahuje viaceré vitamíny zo skupiny B, vitamín C a stopové prvky

Zloženie Venira kolagénového drinku

Pre koho sú určené kolagénové drinky Venira?

S prihliadnutím na skutočne vysoký podiel hydrolyzovaného kolagénu a z neho plynúcich zdravotných benefitov sú vhodné pre:

 • ženy všetkých vekových kategórií, ktorým záleží na kvalite vlasov, nechtov a pokožky
 • starších ľudí trpiacich bolesťami kĺbov, svalov či osteoporózou,
 • jednotlivcov s vypadávajúcimi vlasmikrehkými nechtami
 • dámy, ktoré trápi ovisnutá pokožka alebo vrásky
 • športovcov ako účinná forma regenerácie svalstva po náročnom športovom výkone.

Aktuálna ponuka kolagénových drinkov a ich ceny

Pod značkou Venira natrafíte na viacero kolagénových drinkov. Spomedzi všetkých má najvyšší obsah hydrolyzovaného kolagénu, až 8000 miligramov v jednej dávke kolagénový drink Premium. V čase písania tejto recenzie je k dispozícii iba s príchuťou čiernej ríbezle, avšak v najbližších mesiacoch sa chystá výrobca uviesť na trh aj niekoľko ďalších príchutí. Kolagénový drink Premium zahŕňa 30 dávok, za ktoré zaplatíte 36,10 €.

DARČEK: Ku každej objednávke Premium alebo klasického kolagénového drinku Venira dostanete Energy shot v podobe multivitamínových tabliet ZDARMA.

Ak chcete nejaké to € ušetriť, upriamte svoju pozornosť na klasické kolagénové drinky Venira. Okrem ceny hrá v ich prospech aj širšia ponuka príchutí od ananásovej, jahodovej, malinovej, višňovej, melónovej až po lesnú zmes. Jedno balenie zodpovedajúce 30-tim dávkam ľubovoľnej príchute  stojí 25,68 €. Počítajte však s tým, že spolu s nižšou cenou, klesá aj množstvo kolagénu. V tomto prípade je to iba 4000 miligramov hydrolyzovaného kolagénu v jednej dávke.

TIP: Tým z vás, ktorí často cestujete, prípadne uprednostňujete už hotové kolagénové nápoje, dávam do pozornosti 300 ml jednorazové kolagénové drinky obsahujúce 4500 miligramov kolagénu. Cena za jeden drink je 2,17 €, pričom máte na výber z dvoch príchutí: pomaranč a lesné plody.

Spôsob prípravy Venira kolagénu

Premium a klasické kolagénové nápoje sú dostupné v instantnej forme, vďaka čomu sa vo vode  krásne rozpustia. Samotná príprava je veľmi jednoduchá a hlavne časovo nenáročná, zaberie vám približne minútku. Do 250 ml pohára s vodou pridáte jednu odmerku kolagénového prášku (odmerka je súčasťou balenia), chvíľku miešate a chutný kolagénový nápoj je hotový. Nezáleží na tom, či si ho pripravíte ráno, na obed, alebo večer, snažte sa však nevynechať ani jeden deň. (6)

Príprava kolagénového drinku je veľmi jednoduchá, pričom kolagén sa vo vode výborne rozpustí.

Fotopostup prípravy kolagénového drinku Venira

TIP: Pre dosiahnutie maximálneho účinku výrobca odporúča užívať kolagénový drink spolu s kapsulami Venira pre vlasy, nechty a pleť.

Ďalšie produkty značky Venira

Nielen kolagénové nápoje, ale aj veľa iných produktov súvisiacich so starostlivosťou o vlasy, pleť a pokožku ponúka značka Venira. Z doplnkov stravy sú to tablety na posilnenie imunity, zmiernenie menštruačných bolestí, detoxikáciu organizmu a ďalšie. Za pozornosť rozhodne stoja aj séra s kyselinou hyalurónovou, vyživujúce oleje, šampóny na podporu rastu vlasov, čaje pre dojčiace ženy či rôzne kozmetické doplnky (hrebeň, kozmetická taška, pill box a pod.).

Skúsenosti užívateľov

Ak mám byť úprimná, prieskum diskusných fór som začínala s „malou dušičkou“ či vôbec nejaké recenzie týkajúce sa Venira kolagénu nájdem, keďže produkt je na trhu iba krátko. Moje obavy sa našťastie nenaplnili a natrafila som hneď na niekoľko.

Spomedzi všetkých pozitívnych účinkov najväčší úspech zožali vlasy, ktoré už po prvom mesiaci užívania boli hustejšie, lesklejšie a zároveň pevnejšie.

Užívateľka má po užívaní kolagénu viditeľne hustejšie a pevnejšie vlasy

Pozitívna skúsenosť užívateľky na heureke

Zdroj: Jitka, doplnky-stravy.heureka.cz/venira

Nedá mi však nespomenúť ani recenziu Zdeňky, ktorá si vrátane zmeny v kvalite vlasov taktiež pochvaľovala účinok kolagénu Venira na pleť a nechty.

„Na Vianoce som začala užívať kolagénový drink od značky Venira. Má super jahodovú príchuť, zlepšila sa mi po ňom pleť a mám aj pevnejšie nechty.“

Zdroj: Zdeňka S., facebook/veniraczsk

Kolagénový drink Venira prispieva nielen k zdraviu vlasov, ale i nechtov a pokožky

Veľmi dobrá skúsenosť užívateľky s kolagénom Venira

Zdroj: doplnky-stravy.heureka.cz/venira

Určite odporúčam. Venira drink pijem mesiac a značne sa mi zlepšila kvalita vlasov aj pleti.

Zdroj: Luc Ka, facebook/veniraczsk

Na negatívne recenzie týkajúce sa kolagénu Venira som nenatrafila, s čím som však (aj vzhľadom na svoju skúsenosť) trošku počítala. Zaregistrovala som iba pár negatívnych ohlasov súvisiacich s dlhším nástupom účinku Venira kúry, s ktorým ale treba rátať. Žiadny výživový doplnok neúčinkuje hneď, ale odporúča sa užívať dlhodobo, teda niekoľko balení za sebou.

TIP: Viac príbehov užívateľov, spolu s fotografiami výsledkov, je zverejnených na oficiálnej stránke značky Venira v časti Skúsenosti.

Moja skúsenosť s kolagénom Venira

Už hneď po otvorení balíčka som zostala veľmi milo prekvapená samotným balením a chvíľku som mala pocit, že mi niekto zo známych poslal darček :) Citát vo vnútri krabice, biele výplňové vankúšiky, z ktorých vykúkal kolagénový drink PREMIUM vo veľmi peknej a zároveň praktickej dóze. Nehovoriac ešte o nápise na krabici a malých detailoch, na ktorých vidno, že výrobca si dáva na balení naozaj záležať.

Kolagénový drink Premium je dodávaný vo veľmi peknom balení.

Balenie kolagénu Venira

Účinky

Balenie je síce dôležité a vytvára prvý dojem, no rozhodne nie to najdôležitejšie. Oveľa viac som bola zvedavá na chuť a účinky kolagénu. Predsa len 8000 miligramov hydrolyzovaného kolagénu v jednej dávke nie je málo a mali by tomu zodpovedať aj účinky. Po mesiaci užívania môžem potvrdiť, že sa skutočne dostavili. Zmeny vidím najmä pri rozčesávaní vlasov, s ktorým mám dlhodobo problémy. Vlasy sa mi rozčesávali veľmi ťažko a na hrebeni zostávali celé pramienky. V súčasnosti, najmä ráno po zobudení, to býva s vlasmi ešte trošku boj, no už podstatne menej vypadávajú a sú pevnejšie. Rovnako ako aj nechty, ktoré mi teraz (v dobrom) závidí nejedna kolegyňa :)

TIP: Odporúčam vám prečítať si článok: „Porovnanie 8 kolagénových nápojov. Ktorý collagen drink si viedol najlepšie?“. Čaká na vás množstvo praktických informácií, ktoré vychádzajú priamo z mojej osobnej skúsenosti.

Chuť a rozpustnosť

Ako som už v úvode tejto časti spomenula, vyskúšala som kolagénový drink PREMIUM s príchuťou čiernej ríbezle, ktorú je cítiť už po otvorení dózy. Chuť kolagénu bola na môj vkus trošku sladšia, preferujem viac kyslejšie príchute, no každému chutí niečo iné. Samotný „prášok“ treba hneď po nasypaní do vody cca minútku miešať, lepšie sa rozpustí a nezostanú na povrchu hrčky. Ja som si ho vždy zarobila do vlažnej čistej vody, kde najlepšie vynikne jeho chuť a vôňa. Vzhľadom na to, že kolagén drink obsahuje hydrolyzovaný bravčový kolagén a nie morský kolagén,  nemusíte sa obávať nepríjemnej rybacej chute.

Výhody a nevýhody

 • vysoká koncentrácia kolagénu v 1 dávke
 • bez parabénov a umelých látok
 • skvelý zákaznícky servis
 • luxusné balenie
 • (v čase písania recenzie) len 1 dostupná príchuť Premium kolagénového drinku

Časté otázky

Nenašli ste v článku informácie, ktoré vás v súvislosti s Venira kolagénom zaujímajú? Skúste si prečítať nasledujúce odpovede na niektoré z najčastejšie kladených otázok. Verím, že sa dozviete všetko čo potrebujete vedieť.

Obsahujú Venira kolagénové drinky cukor?

Príjemne sladká chuť kolagénových drinkov môže vo vás evokovať pocit, že obsahujú veľa cukru a kalórií, no opak je pravdou. Tak klasický, ako i kolagénový drink PREMIUM je sladený výhradne prírodným sladidlom zo stévie, teda neobsahuje cukor, má nízky glykemický index a kalorickú hodnotu. Vzhľadom na to sú tieto drinky vhodné aj pre ľudí držiacich diétu. (6)

Ako dlho je možné užívať Venira kolagén?

Medzi jednotlivými baleniami si nemusíte robiť prestávky. Venira kolagén je vhodný na dlhodobé užívanie. Spolu s hydrolyzovaným kolagénom obsahuje celý komplex vitamínov a stopových prvkov, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu pohybového aparátu, zdraviu pokožky, vlasov a nechtov. (6)

Pre koho nie je kolagén Venira vhodný?

Ak máte cukrovku, čakáte bábätko alebo dojčíte, pred samotným užívaním sa ešte poraďte so svojim lekárom. Ten najlepšie vie, čo váš organizmus potrebuje. Kompletné zloženie Venira kolagénu, ako i ďalšie dôležité informácie pre lekára si môžete stiahnuť na oficiálnej stránke v sekcii Zloženie. (6)

Záverečné hodnotenie

Kolagén Venira Premium má viacero benefitov. Tým najväčším je bezpochyby vysoká koncentrácia hydrolyzovaného kolagénu, vďaka ktorej sa radí k najsilnejším kolagénovým doplnkom na trhu. Účinok kolagénu na vlasy, nechty a pleť upevňujú aj ďalšie vitamíny a stopové prvky taktiež prítomné v jeho zložení.  Vrátane čisto prírodného zloženiakrásneho balenia si zaslúži pochvalu aj zákaznícky servis, ktorý promptne a ochotne reagoval na moje otázky. Jediné, čo môžem v tejto chvíli vytknúť je absencia ďalších príchutí kolagénového drinku PREMIUM. Čierna ríbezľa nebola zlá, no nemusí vyhovovať každému.

Výhody, nevýhody a záverečné zhodnotenie kolagénového drinku Venira

Záverečné hodnotenie kolagénu Venira

Neviem, aký máte názor na kolagén Venira vy, ale ja môžem z vlastnej skúsenosti napísať, že som bola milo prekvapená.  A to som k výživovým doplnkom sľubujúcim krásnu pleť, vlasy či nechty pomerne skeptická. Ak ste ešte nevyskúšali žiadny výživový doplnok s obsahom kolagénu, odporúčam začať týmto. Myslím, že nebudete sklamaní.

Zdroje:

(1) Hydrolyzed Collagen—Sources and Applications. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6891674/

(2) FAJFROVÁ J. Vitaminy a jejich funkce v organizmu. Dostupné na: https://internimedicina.cz/pdfs/int/2011/12/02.pdf

(3) SOBOTKA L. Vitaminy. Dostupné na: https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2003/02/04.pdf

(4) STRÁNSKY, M. Preventivní účinky kyseliny listové. Dostupné online na: https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2011/04/03.pdf

(5) PORÁČOVÁ a kol. Základné zložky potravy a ich význam pre zdravie človeka. Dostupné online na: https://www.pulib.sk/web/kniznica/elpub/dokument/Poracova1/subor/5.pdf

(6) Oficiálna stránka Venira – https://veniraofficial.sk/

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Lucia - 24. novembra 2021 Reply

Velmi pekne napisany clanok :-) vsetko do podrobna. Ja osobne som este tuto znacku neskusala, ale zajtra mi ma prist balicek, bezoplachovy kondicioner, plus ako darcek vzorka kolagenu. Samozejme jedna vzorka neurobi zazraky, ale aspon vyskusam chut, a ak bude chutit, tak objednam cele balenie :) co sa tyka dizajnu produktov, jemne ciste elegantne..paci sa mi ze je to cesky vyrobok :)

  Majka Mráziková - 1. decembra 2021 Reply

  Ďakujem za spätnú väzbu :) Som veľmi rada, že ste v článku našli všetky podstatné informácie. Aká príchuť kolagénu Vám prišla? Bezoplachový kondicionér som od tejto značky ešte nevyskúšala, vy ste s ním zatiaľ spokojná? Ja som bola veľmi spokojná so 40-dňovou kúrou od tejto značky. V rámci nej som vyskúšala šampón na podporu rastu vlasov, arganový olej a tablety. Moju skúsenosť aj spolu s fotografiami vlasov pred a po kúre som taktiež spracovala do recenzie: https://www.vyzivovo.sk/40-dnova-kura-venira-na-vlasy-nechty-plet/

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra