3D mihalnice. Oplatí sa ich aplikovať? + skúsenosti - Výživovo.sk

Kompletný sprievodca 3D mihalnicami. O ich aplikácii, starostlivosti, ale i výhodách a nevýhodách

Spoznajte výhody a nevýhody 3D mihalníc

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Riedke, krátke a nevýrazné mihalnice sú problémom mnohých žien, ktoré s nimi každé ráno zvádzajú neľútostný súboj. Niet sa potom čomu čudovať, že v kúpeľni trávime toľko času. Naniesť make-up, špirálu a zakryť pritom všetky nedostatky dá zabrať aj skúseným maskérkam. Vzhľadom na to, že ste klikli na tento článok, pravdepodobne aj vy hľadáte účinný spôsob, ako dodať vašim mihalniciam objem. Jednou z možností sú 3D mihalnice. V poslednom období sa stávajú pomerne populárne. Sú naozaj také výnimočné? Ako ich vybrať a následne aplikovať? Tieto, ale i mnohé ďalšie informácie sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Aké sú to 3D mihalnice?

Kým v období Starých Egypťanov sa požívali na zväčšenie objemu mihalníc masti a špeciálne kefky, dnes ženy čoraz viac uprednostňujú predlžovanie mihalníc. To spočíva v použití, spravidla syntetických, mihalníc, ktoré sa za pomoci špeciálneho lepidla umiestnia na každú z prirodzených mihalníc. Aj keď patria syntetické mihalnice k tým najpoužívanejším, na výber máte ešte z niekoľkých ďalších druhov: hodvábnych, umelých či norkových. Na základe vašich prirodzených mihalníc si tiež môžete vybrať z rôznych dĺžok, tvarov a objemov. (3)

Patria práve k tým posledným spomenutým tzv. objemovým mihalniciam. Na rozdiel od klasických umelých mihalníc, majú vrstvené konce, teda nepriliehajú ku oku, vďaka tomu pôsobia plnšie a objemnejšie. Podľa toho, koľko takýchto mihalníc sa aplikuje na prirodzenú mihalnicu rozlišujeme či ide o 2D, 3D alebo dokonca až 6D mihalnice. Pozor, v tomto prípade však neplatí, že čím viac, tým lepšie. Samozrejme, 6D mihalnice majú svoje výhody, no nie sú rozhodne pre každého, keďže príliš vysoký počet a hmotnosť umelých mihalníc môže poškodiť tie prirodzené, nezabúdajte na to. (2)

lepenie 3D mihalníc

3D mihalnice sa lepia na prirodzené mihalnice

V prípade 3D mihalníc je už zo samotného názvu zrejmé, že na jednu prirodzenú mihalnicu sa nalepia 3 syntetické, ktoré vytvoria akýsi zhluk vejárovitého typu. Vaše mihalnice tak získajú trojnásobný objem, no v porovnaní napríklad so 4D, 5D, alebo 6D mihalnicami, stále pôsobia prirodzene. Netreba už na ne aplikovať žiadnu maskaru a v mnohých prípadoch ani make-up v okolí očí. Na druhej strane však treba počítať s tým, že si vyžadujú každodennú starostlivosť a približne každé 2-3 týždne  dodatočnú úpravu špecialistu. (1)

SÉRA NA RAST MIHALNÍC A OBOČIA
GigaLash
Hairburst
Venira
Scandinavian Biolabs
VEDELI STE, ŽE: Spočiatku boli 3D mihalnice pomerne drahé, vzhľadom na to si ich mohli dovoliť len profesionálne modelky alebo celebrity. Jednou z prvých celebrít, u ktorej ste ich mohli vidieť bola známa Jennifer Lopez. (2)

Čo je dôležité pri ich výbere?

Neexistuje iba jeden univerzálny typ 3D mihalníc. Jednotlivé druhy sa odlišujú tak samotným materiálom, ako i dĺžkou či tvarom.

Dĺžka

Priemerná dĺžka mihalnice na hornom očnom viečku sa pohybuje od 6 do 12 mm. Na to, aby predĺženie nepôsobilo umelo, prípadne vám mihalnice nebránili vo výhľade, nesmú byť príliš dlhé. Odporúčaná dĺžka je 1/3 prirodzených mihalníc. Dlhšie mihalnice sú ideálne pre ženy s hlbokým pohľadom a menšími očami.

Materiál

Na trhu sa môžete stretnúť so syntetickými, norkovými a hodvábnymi 3D mihalnicami. Zatiaľ, čo syntetické mihalnice vynikajú svojou pevnosťou a sú vhodné skôr na krátkodobé použitie, v prípade hodvábnych a norkových to neplatí. Hodvábne sú pružnejšie a zároveň ľahšie, takže ich môžu použiť aj dámy so slabšími prirodzenými mihalnicami, ktoré príliš nezaťažia. Norkové mihalnice sa zas delia na pravé a umelé imitujúce norkovú srsť. Obe varianty možno definovať ako jemné, mäkké a príjemné na dotyk. Ten najväčší rozdiel spočíva v reakcii na vlhkosť. 3D mihalnice vyrobené zo 100% norkovej srsti sa po kontakte s vodou vyrovnajú a treba ich opätovne natočiť. Pri tých umelých tento problém nehrozí. (4)

výber rôznych dĺžok a tvarov mihalníc

Pri výbere 3D mihalníc dbajte tak na ich materiál, ako i dĺžku či zloženie lepidla

Lepidlo

V prípade, že máte citlivú pokožku alebo alergiu na niektoré látky, pred samotnou aplikáciou 3D mihalníc sa oboznámte so zložením lepidla, ktoré bude použité. Vo všetkých lepidlách sa nachádza kyanoakrylát – organická látka zabezpečujúca jeho rýchle stvrdnutie. V každom lepidle je však iný typ, pričom na citlivú pokožku sa odporúča lepidlo obsahujúce metylkyanoakrylát. Ak ste alergická na uhlík, uprednostnite číre lepidlá, tie ho neobsahujú. Pri alergii na latex zas dbajte na to, aby bol v lepidle nahradený elastomérom, čím sa vyhnete nepríjemnej alergickej reakcii. (5)

TIP: Okrem alergií nezabúdajte ani na farbu vašich mihalníc. Na svetlejšie a jemnejšie mihalnice je vhodnejšie číre lepidlo podčiarkujúce ich prirodzenosť. Čierne lepidlo aplikujte na tmavé a hustejšie mihalnice, ktoré zvýrazní. (5)

Trvácnosť

Z veľkej časti sa odvíja od všetkých vyššie spomínaných bodov. Kým úpravu niektorých, hlavne syntetických 3D mihalníc, budete musieť podstúpiť každé 2-3 týždne, norkové mihalnice majú trvácnosť aj 8 týždňov. Samozrejme, závisí to aj od kvality mihalníc, spôsobu aplikácie a taktiež odličovania. Nepoužívajte odličovacie prostriedky na báze rôznych olejov, ktoré môžu ovplyvniť účinok lepidla a zakúpte si odličovač špeciálne na predĺžené mihalnice. Ideálne taký, ktorý bude mať aj antibakteriálne vlastnosti. (3)

Skúsenosti užívateľov

Ako sa hovorí „sto ľudí, sto chutí“. Niektoré ženy si nevedia 3D mihalnice vynachváliť, iným zas spôsobili viac škody ako osohu, najmä v podobe vypadávania vlastných mihalníc.

Užívateľka si 3D mihalnice pochvaľuje

Pozitívna skúsenosť s 3D mihalnicami

Zdroj: modrykonik.sk/forum

„Mám 3D mihalnice rok a pol a nikdy som s nimi nemala žiadny problém. Každé 3 týždne idem na doplnenie, nič sa mi nepretáča, nelepia sa mi mihalnice dokopy, na každej jednej svojej mám jednu umelú, sú krásne husté a dlhé. Treba si dôkladne vybrať kozmetičku a vidieť jej prácu, nie ísť do prvého salónu, kde ponúkajú zľavu a potom šíriť na nete poplach po jednej nevydarenej aplikácii….“

Zdroj: Monitaaa, forum.zdravie.sk

Príspevok jednej z užívateliek, ktorá je s 3D mihalnicami spokojná

Recenzia jednej z užívateliek

Zdroj: mihalnice, forum.zdravie.sk

„Ahoj, ja som mala raz 3D mihalnice a povedala som, že už ich rozhodne nechcem. Polovička mojich mihalníc mi povypadávala, musela som si ich natierať ricínovým olejom a taktiež mi dosť z nich slzili oči.“

Zdroj: kollarovci, modrykonik.sk/forum

Užívateľke pol roka po aplikácii 3D mihalníc začali vypadávať prirodzené mihalnice

Negatívna skúsenosť s 3D mihalnicami

Zdroj:lff, forum.zdravie.sk

Výhody a nevýhody

  • zmenu možno vidieť takmer okamžite po aplikácii
  • tvar a dĺžku si dokážete prispôsobiť podľa svojich požiadaviek a preferencií
  • pomerne ľahko sa dajú vyformovať a získaný tvar si mnohé druhy udržia dlhší čas
  • nielenže predĺžia mihalnice, ale i zväčšia objem a zvýraznia váš pohľad, vďaka tomu nebudete musieť používať make-up v okolí očí
  • vyžadujú si pravidelnú úpravu, čo je finančne náročné
  • pri nesprávnej starostlivosti a odlíčení vám hrozí riziko zdravotných komplikácií
  • odporúčajú sa aplikovať iba na mihalnice na hornom viečku
  • niektoré látky obsiahnuté napríklad v lepidle môžu vyvolať alergickú reakciu
  • ak si zvolíte nesprávny tvar či dĺžku hrozí riziko poškodenia prirodzených mihalníc

Dostupné alternatívy

Aplikácia 3D mihalníc rozhodne nie je pre každého. V prípade, že ste skôr zástancom prirodzenosti, pripravila som si pre vás niekoľko tipov, ako možno podporiť rast mihalníc a zväčšiť ich objem.

SÉRA NA RAST MIHALNÍC A OBOČIA
GigaLash
Hairburst
Venira
Scandinavian Biolabs

Sérum na rast mihalníc

V tomto prípade rozhodne nemyslím maskary či špirály, ale špeciálne séra, ktoré svojim zložením predlžujú rastovú fázu mihalníc, prispievajú k ich hydratácii a posilneniu. Mnohé sa skladajú z látok prírodného pôvodu, vďaka tomu sú vhodné aj pre ľudí s alergiami a citlivou pokožkou. Zvyčajne sa aplikujú nielen na mihalnice horného viečka, ale aj toho dolného a obočie. Výsledky síce nevidíte hneď po prvej aplikácii, no mnohé značky sľubujú viditeľné zmeny už po 7 až 10 dňoch používania.

MOJE ODPORÚČANIE: Na svoje mihalnice a obočie som vyskúšala GigaLash sérum. V TEJTO recenzii si môžete prečítať, aké sa mi podarilo dosiahnuť výsledky, vrátane fotografií pred a po.
Balenie GigaLash séra na rast mihalníc a obočia, ktoré som vyskúšala

GigaLash sérum na rast mihalníc a obočia

Prírodné oleje

V súvislosti so starostlivosťou o mihalnice a obočie sa spomína hlavne ricínový olej, s ktorým majú pozitívne skúsenosti mnohé ženy. Je výborným zdrojom mastných kyselín a vitamínu E. Mihalnice nielen vyživuje a spevňuje, ale má tiež protizápalový a antibakteriálny účinok. Na hydratáciu mihalníc sú výbornou voľbou aj argánový a olivový olej. Mandľový olej zas podporuje rast vlasov a mihalníc, pričom už v Starovekom Egypte bol účinným pomocníkom pri liečbe plešatosti. Posledný, ktorý spomeniem je kokosový olej. Mihalnice chráni pred poškodením a minimalizuje ich vypadávanie. Výborne sa absorbuje, takže ho môžete používať vo dne aj v noci.

Časté otázky

Urobila som si menší prieskum, čo ženy v súvislosti s 3D mihalnicami zaujíma a prinášam vám odpovede na niekoľko často kladených otázok.

Kto vykonáva aplikáciu 3D mihalníc?

3D mihalnice si môžete aplikovať aj svojpomocne, avšak odporúčam sa radšej zveriť do rúk špecialistu (kozmetičky). Pri nesprávnom nanesení lepidla, zvolenom druhu predĺžených mihalníc môže dôjsť k vážnemu poškodeniu tých prirodzených, prípadne alergickej reakcii. Navyše, nemusí to ani pekne vyzerať, nehovoriac o trvácnosti. V prípade, že by ste sa aj napriek tomu rozhodli to skúsiť, alebo vás len zaujíma samotný postup aplikácie, nasledujúce video je práve pre vás. (3)

Koľko trvá samotná aplikácia?

Počítajte s tým, že u kozmetičky si posedíte pravdepodobne dlhšie než ste zvyknutá. Čas celej procedúry sa pohybuje okolo 2 až 3 hodín, prípadne aj viac, v závislosti od skúsenosti danej osoby, výberu mihalníc, lepidla a pod. (3)

V čom spočíva správna starostlivosť o 3D mihalnice?

V prípade, že chcete, aby investované peniaze do 3D mihalníc priniesli želané ovocie a tieto mihalnice vám vydržali, čo najdlhšie, musíte sa o ne pravidelne starať. Na 3D mihalnice síce nie je potrebné aplikovať maskaru, no ak by ste sa predsa rozhodli, na odlíčenie používajte špeciálne, bezolejové prostriedky. Opatrní buďte aj pri líhaní do postele a neležte na mihalniciach, nemali by ste na ne vytvárať príliš veľký tlak, inak vypadnú. Ráno po zobudení si ich jemne prečešte špeciálnym aplikátorom, čím ich vyrovnáte a upravíte. (6)

DOBRÁ RADA: Je úplne prirodzené, že vzhľadom na prebiehajúci rastový cyklus vám časť mihalníc časom vypadne. Pravidelne preto navštevujte kozmetičku, ktorá vám ich upraví, doplní. Zaplatíte  rozhodne menej ako keď to zanedbáte a budete musieť absolvovať celú procedúru odznova.

Môžu prísť 3D mihalnice do kontaktu s vodou?

Áno, samozrejme, avšak nie bezprostredne po aplikácii, musíte počkať aspoň 24 hodín, kým lepidlo úplne zaschne. Ak sa teda pôjdete po príchode domov od kozmetičky osprchovať, dbajte na to, aby neprišli mihalnice do kontaktu s vodou a sprchujte sa iba po krk. Po 24 hodinách sa už môžete sprchovať bez obmedzení, ísť si zaplávať či vykonávať inú obľúbenú aktivitu. (3)

Záverečné odporúčanie

S 3D mihalnicami síce nemám priamo osobnú skúsenosť, no na základe získaných informácií a skúsenosti kamarátok vnímam ich prínos skôr pri špeciálnych udalostiach, ako je svadba, prípadne fotenie, kedy chce byť dokonalá každá z nás. Niet však nad prirodzenú krásu, ktorá by rozhodne nemala ísť do úzadia. Aký máte názor na 3D mihalnice vy? Chceli by ste ich vyskúšať? Budem rada, ak mi do komentára pod článkom napíšete váš postoj, prípadne skúsenosti s inými formami zväčšenia objemu a predĺženia mihalníc.

Zdroje:

(1) How to create 3D eyelashes like a pro. Dostupné na: https://connylashes.com/en-eu/blogs/beauty-blog/how-to-create-3d-eyelashes-like-a-pro

(2) What are 3D eyelashes and why should you wear them? Dostupné na: https://lavaa.com/blogs/news/what-are-3d-eyelashes-and-why-should-you-wear-them

(3) The Ultimate Guide to Eyelash Extensions. Dostupné na: https://www.glowuptime.com/blog/the-ultimate-guide-to-eyelash-extensions

(4) Mink, silk and synthetic lash extensions – what’s the difference? Dostupné na: https://sydneyeyelashextensions.com/mink-silk-and-synthetic-lash-extensions-whats-the-difference/

(5) A guide to clear and black to eyelash extension glue. Dostupné na: https://www.rmlashandbeauty.com/eyelash-extension-glue/

(6) 7 Eyelash Extension Aftercare Tips That Make Them Last Longer. Dostupné na: https://www.dreamlash.com.sg/lashtalk/7-eyelash-extension-aftercare-tips/

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra