HairBurst produkty. Podporia rast vlasov? - Výživovo.sk

TEST: HairBurst žuvací balík na podporu rastu vlasov. Ako vyzerajú moje vlasy po pár týždňoch používania?

Žuvacia kúra HairBurst - moja skúsenosť a recenzie užívateľov

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Hneď na úvod musím poznamenať, že táto recenzia osloví najmä ženské publikum. Nenadarmo sa predsa označujú vlasy korunou ženskej krásy. V snahe o ich dokonalý vzhľad im však často ubližujeme. Pravidelné farbenie či používanie rôznych tužidiel a lakov síce prinesie želaný výsledok, no len na krátku chvíľu. Po dlhšom čase sa vlasy stávajú riedke, krehké a lámavé. Vzhľadom na to ich treba pravidelne vyživovať. Na trhu nájdete množstvo prípravkov podporujúcich rast a pevnosť vlasov, medzi ktorými ste určite zahliadli aj značku HairBurst. Keďže som mala možnosť niektoré produkty vyskúšať, rada sa s vami podelím o moju skúsenosť spolu s fotografiou vlasov pred a po niekoľkých týždňoch používania.

O značke HairBurst

Ak sa zaujímate o vlasovú kozmetiku a sociálne siete vám nie sú cudzie, produkty na vlasy HairBurst nebudú pre vás neznámou. Propagujú ich mnohí známi influenceri. Ide o spoločnosť so sídlom v UK, kde prebieha aj samotná výroba väčšiny produktov. Menšie výrobné centrá sú však aj v Európe, USA a Austrálii. Všetky produkty sú certifikované, vegánske a Cruelty free.

Produkty

V oficiálnom e-shope si možno zakúpiť viaceré druhy produktov. Najväčšie zastúpenie majú šampóny a kondicionéry, ktoré sa často predávajú vo forme cenovo výhodných balíčkov v kombinácii s vitamínmi na podporu rastu vlasov. Na výber máte z rôznych typov pre suché, poškodené, kučeravé či mastiace sa vlasy. Z vlasovej kozmetiky taktiež nechýba maska na dlhé a zdravé vlasy, hydratačný balzam na vlasy a suchý šampón. Na pokožku hlavy sa používa exofoliačný peeling a hydratačné tonikum. Nechýbajú však ani produkty podporujúce zväčšenie a rast obočia – špeciálne sérum a uhladzujúca tyčinka na riasy.

šampón, kondicionér, žuvacie vitamíny HairBurst

Balenie produktov HairBurst – šampón, kondicionér, žuvacie vitamíny

PRE MUŽOV: Vrátane vlasovej kozmetiky pre ženy ponúka značka HairBurst aj niekoľko produktov špeciálne pre mužské publikum. Svojho priateľa či manžela tak môžete potešiť pánskym šampónom a kondicionérom 2 v 1, stylingovým sprejom na objem a hustotu, prípadne vitamínmi.

Žuvací balík na podporu rastu vlasov

Spomedzi vyššie spomínaných produktov som niekoľko týždňov používala šampón spolu s kondicionérom pre dlhšie a silnejšie vlasy. Túto kúru som skombinovala so žuvacími vitamínmi na vlasy tak ako odporúča aj samotný výrobca. Uvedené produkty zároveň patria k tým najznámejším a najpredávanejším, vzhľadom na to sa v tejto recenzii zameriam práve na tieto.

Šampón

Z jednotlivých druhov som vyskúšala šampón pre dlhšie a silnejšie vlasy. Uspokojí potreby hlavne žien, ktoré trápia lámavé a vypadávajúce vlasy. Výrobca sľubuje práve ich spevnenie a žiarivý lesk. Dobrou správou je, že šampón pozostáva z 95% prírodných zložiek. Jednu z nich predstavuje hydrolyzovaný pšeničný proteín extrahovaný zo pšeničných klíčkov. Keďže ide o hydrolyzovaný proteín, ktorý je rozdelený na menšie molekuly, ľahšie prenikne do pokožky a vstrebe sa do vnútorných vlasových vlákien. Má viacero pozitívnych účinkov, hydratuje vlasy, zväčšuje ich objem a posilňuje. (1)

CITLIVOSŤ NA LEPOK: Podľa výsledkov výskumu The Cosmetic Ingredient Review hydrolyzovaný pšeničný proteín v rámci vlasovej kozmetiky nevyvoláva u celiatikov alergickú reakciu. Ak teda patríte do tejto skupiny ľudí, nemusíte sa báť, šampón môžete spokojne používať aj naďalej. (2)
šampón HairBurst

Šampón pre dlhšie a pevné vlasy HairBurst

Hydratačný účinok má aj vitamín B5, ktorého cieľom je zadržať vodu vo vlasových folikuloch. Tie následne napučia, a tak vlasom dodáva objem. K pevnosti jednotlivých vlasových pramienkov prispievajú aminokyseliny prítomné v šampóne HairBurst. Oceníte to najmä, ak vás trápia krehké a lámavé vlasy, ktoré používaním šampónu hydratujete a posilníte. Vrátane spomínaných 3 hlavných zložiek sa nachádza v zložení voda, organické zlúčeniny kokosového oleja, glycerín, kyselina citrónová, asparágová a pár ďalších chemických zlúčenín zodpovedajúcich za penivosť a vôňu.

POUŽITIE:  Šampón je vhodný na každodenné použitie. Pred použitím treba vlasy navlhčiť a postupne vmasírovať od korienkov pozdĺž celých vlasov.

Kondicionér

Výrobca odporúča šampón kombinovať s kondicionérom rovnakého druhu a účinku. V prípade teda, že sa rozhodnete siahnuť po šampóne pre dlhšie a silnejšie vlasy, taký istý zvoľte aj kondicionér. Maximalizujete tak výsledný efekt. Kondicionér HairBurst má identické zloženie ako šampón. Hydrolyzovaný pšeničný proteín dopĺňa vitamín B5 a aminokyseliny. Z aminokyselín má svoje zastúpenie aj jedna z tých najdôležitejších – arginín. Zohráva kľúčovú úlohu pri syntéze bielkovín, no taktiež má svoj význam pre rast vlasov, pričom vyživuje vlasové folikuly. Podobný účinok majú aj ďalšie aminokyseliny obsiahnuté v kondicionéri, ku ktorým patrí kyselina asparágová, alanín, valín, serín, izoleucín, prolín, histidín, treonín a glycín. (3)

kondicionér značky HairBurst

Kondicionér pre dlhé a pevné vlasy

POUŽITIE: Aplikuje sa po dôkladnom zmytí šampónu HairBurst. Vlasy treba zbaviť prebytočnej vody a kondicionér rovnomerne vmasírovať pozdĺž celého vlasu. Necháva sa pár minút pôsobiť a pre dosiahnutie krásneho lesku sa na záver zmyje studenou vodou. Kondicionér možno aplikovať každý alebo každý druhý deň.

Žuvacie tablety

Súčasťou žuvacieho balíka na podporu rastu vlasov sú aj vitamíny vo forme sladkých žuvacích tabliet podporujúcich rast vlasov zvnútra. Vďačiť možno za to najmä prítomnosti zinku, ktorý má svoj význam pri obnove vlasových buniek a raste vlasových folikulov. Rovnako zabraňuje prílišnému masteniu vlasov, keďže napomáha k správnej činnosti mazových žliaz v blízkosti vlasových folikulov. Ďalšou zo zložiek je selén, ktorý pôsobí v ľudskom tele ako antioxidant. Okrem toho, že má na starosti zdravie vlasov, jeho pravidelným dopĺňaním možno zmierniť ich vypadávanie. Účinky spomínaných zložiek na rast vlasov podčiarkujú viaceré vitamíny: biotín, vitamín A, B6, B5, B12, C a E taktiež obsiahnuté v každej žuvacej tablete.

30 žuvacích vitamínov HairBurst

Žuvacie vitamíny pre podporu rastu vlasov

UŽÍVANIE: Výrobcom stanovená denná dávka spočíva v dvoch tabletách raz za deň, ideálne hneď ráno pri raňajkách, aspoň po dobu troch mesiacov. V jednom balení sa nachádza 60 tabliet, pre maximálny účinok sa teda odporúča užívať min. 3 balenia nepretržite.
žuvacie vitamíny HairBurst

Žuvacie vitamíny majú príjemnú sladkú chuť

Moja osobná skúsenosť

Skôr ako sa dostanem k samotnému výsledku, nedá mi nespomenúť balenie. Šampón a kondicionér sú dodávané v dvoch veľkých, pomerne ťažkých nádobách. Tie síce nie sú ekologické a najpraktickejšie na cestovanie, avšak na druhej strane vám vydržia prekvapivo dlho. Ja som si umývala vlasy každý druhý až tretí deň a aj po mesiaci používania mám stále viac ako polovicu plnú. Vitamíny sú však už balené v praktickom, menšom balení a pri užívaní dvoch tabliet vám vystačia približne na dva týždne, keďže ide o 30 kusové balenie.

konzistencia šampónu HairBurst

Šampón HairBurst má ideálnu konzistenciu a výbornú penivosť

Použitie

Čo sa týka samotnej aplikácie, šampón má ideálnu konzistenciu. Veľmi milo ma prekvapila jeho penivosť a príjemná vôňa, ktorú som cítila ešte aj na druhý deň po umytí. V prípade kondicionéra som mala spočiatku obavy či vlasy nezostanú po jeho aplikácií príliš mastné, no našťastie nič také sa nestalo. Samotný kondicionér je na môj vkus síce mastnejší, no ak si vlasy dôkladne umyjete, nemali by zostať mastné, teda aspoň v mojom prípade to tak nebolo.

konzistencia kondicionéru HairBurst

Kondicionér má hustejšiu konzistenciu a príjemnú vôňu

Stav vlasov

Vzhľadom na to, že ma v poslednom období trápi hlavne vypadávanie vlasov, zvolila som si žuvací balík na podporu rastu vlasov. Pred začatím kúry som si odmerala dĺžku vlasov a následne merala každé dva týždne. Musím sa priznať, že v prvé výsledky som dúfala už po 14 dňoch, no prišlo mierne sklamanie. Vlasy mi nepodrástli a nepostrehla som ani zmiernenie ich padania. Po mesiaci však už boli výsledky pozitívnejšie. Vlasy mi narástli približne o 0,7 cm, máličko zhustli a ľahšie sa mi rozčesávali. Na kefe síce stále zostávali nejaké vlasy, teda padanie sa nezastavilo, ale o trošku sa zmiernilo.

fotografia vlasov pred a po

Vlasy mi po mesiaci narástli približne o 0,7 cm

Skúsenosti užívateľov

Ako som už v úvode naznačila, produkty HairBurst mnohí z vás poznajú najmä vďaka influencerom na sociálnych sieťach, ktorí rozhodne nešetria slovami chváli. Keďže asi tuším, ako mnohé takéto spolupráce fungujú, rozhodla som sa pohľadať, aké sú skúsenosti bežných užívateľov na diskusných fórach. Tie boli rôzne. Kým niekomu vitamíny pomohli s vypadávajúcimi vlasmi, iní sa sťažovali na mastné vlasy po aplikácií šampónu a kondicionéru. Aj z uvedených recenzií je zrejme, že výsledky sa nedostavia hneď, ale treba dané produkty používať pravidelne a dlhší čas.

„Šampón a kondicionér používam už cca 2 roky, vitamíny cca pol roka a som spokojná. Mne pomohli, nevypadávajú mi tak vlasy ako predtým.“

Zdroj: sima234, modrykonik.sk/forum

pozitívne hodnotenie užívateľky

Jedna z recenzií užívateliek na diskusnom fóre

Zdroj: katka2602, modrykonik.sk/forum

skúsenosť užívateľky

Užívateľka si pochvaľuje HairBurst v súvislosti s rastom vlasov

Zdroj: ZdenkaVachova, emimino.cz/diskuse

„Ja užívam vitamíny cca 14 dní a musím povedať, že vlasy mi skutočne menej padajú“

Zdroj: fanny, omlazeni.cz/hairburst

negatívne hodnotenie jednej z užívateliek

Užívateľka nedosiahla s použitím kondicionéra a šampónu požadovaný efekt

Zdroj: ann092, modrykonik.sk/forum

„Mám doma, a neodporúčam, v pokožke hlavy sa mi urobili mastné ložiská a také šupiny, nemôžem sa toho zbaviť, trochu mi pomohli prírodné šampóny….“

Zdroj: misa11111, modrykonik.sk/forum

Výhody a nevýhody

  • šampón a kondicionér majú veľmi príjemnú vôňu
  • skvelá penivosť šampónu a rýchla vstrebateľnosť kondicionéra
  • certifikované výrobky so známou krajinou pôvodu, netestované na zvieratách
  • refill club s dôrazom na ekológiu
  • minimálny podiel sacharidov v žuvacích tabletách, ktoré majú príjemne sladkú chuť
  • zloženie a používanie na obale produktov nie je v SK jazyku

Dostupné alternatívy

V súvislosti s doplnkami na podporu rastu vlasov môžem z vlastnej skúsenosti ešte odporučiť dve značky. Tou prvou sú produkty dvojmesačnej kúry na podporu vlasov Curapil. Moju podrobnú recenziu spolu s výsledkom a fotografiami pred a po si môžete prečítať v recenzii: „2 mesačná kúra na vlasy Curapil…“ Druhou mnou odporúčanou značkou je česká značka Venira. Moju skúsenosť som opäť podrobne popísala v článku: „40-dňová kúra Venira na vlasy, nechty a pleť…“

Časté otázky

Je úplne prirodzené, že okrem ceny a zloženia vás zaujíma aj to, kedy sa dostavia prvé výsledky. Veď koniec koncov, práve preto si daný produkt kupujete. Odpoveď, nielen na túto otázku, si môžete prečítať práve v tejto sekcii.

Kedy sa dostavia prvé výsledky?

Ak patríte medzi nedočkavcov a pozitívne zmeny očakávate už na druhý deň, vlasová kozmetika HairBurst zrejme nesplní vaše očakávania. Odporúča sa používať minimálne po dobu 3 mesiacov. To, ako rýchlo sa však dostaví želaný efekt je individuálne. Kým niekto vidí prvé výsledky už po 2 týždňoch, iní  si na ne musia počkať aj 2 či 3 mesiace.

Koľkokrát do týždňa by sa mal používať šampón a kondicionér?

Výrobca síce uvádza, že oba produkty sú určené na každodenné používanie, neplatí to pre každého. Podľa certifikovanej trichologičky Bridgette Hill sa primeraná intenzita umývania vlasov odvíja od viacerých faktorov: veku, etnickej príslušnosti, ale i typu vlasov. Kým ľudia s jemnými vlasmi, mastnou či suchou pokožkou by mali siahnuť po šampóne každý alebo každý druhý deň, stredne jemné vlasy stačí umývať raz za dva či tri dni. Ženám s hrubými vlasmi sa dokonca odporúča každých 5 až 7 dní. (4)

Vzhľadom na toto tvrdenie som sa rozhodla kontaktovať samotnú zákaznícku podporu HairBurst. Odpoveď prišla pomerne rýchlo v znení: „Šampón a kondicionér samozrejme môžete používať aj každý deň, avšak po dobe asi 2-3 týždňov by sa mala doba medzi dvomi umývaniami predlžovať. Naším cieľom je, aby ste si umývali vlasy max. 2x do týždňa. :)“

šampón a kondicionér v 350ml balení

Výrobca odporúča doplniť šampón aj o kondicionér rovnakého druhu

Odporúčajú sa produkty HairBurst aj pre tehotné mamičky?

Áno, šampón, kondicionér a ďalšie vlasové doplnky sú vhodné aj pre tehotné a dojčiace mamičky. Pri vitamínoch však buďte obozretná a pred ich užívaním sa poraďte so svojim lekárom. HairBurst vlasové doplnky a vitamíny sa taktiež neodporúčajú deťom mladším ako 12 rokov.

Čo je to Refill klub?

Vzhľadom na to, že výrobca myslí ekologicky a chce znížiť produkciu plastu, šampón a kondicionér ponúka v špeciálnych hliníkových fľašiach s dávkovačom. Keď ich miniete, stačí si zakúpiť len náhradnú náplň, ktorej obsah prelejete do hliníkovej fľaše. Tieto náplne si môžete buď dokupovať podľa potreby alebo predobjednať vo forme mesačného predplatného.

Ako dlho môžem užívať vitamíny?

Vlasové vitamíny či už tie žuvacie, alebo klasické možno užívať aj dlhšie ako 90 dní (odporúčanie výrobcu pre dosiahnutie maximálneho účinku). Nie je potrebné si medzi jednotlivými obdobiami robiť prestávky, dajú sa užívať nepretržite ľubovoľne dlho.

Záverečné hodnotenie

Žuvací balík na podporu rastu vlasov HairBurst vás môže zaskočiť pomerne vysokou cenou, no na druhej strane musím napísať, že ide o skutočne veľké balenia, ktoré vám vydržia niekoľko mesiacov, v závislosti od dĺžky vlasov a frekvencie používania. Prírodné zloženie v kombinácii s výraznou kokosovou vôňou a sladkú chuť vitamínov hodnotím pozitívne. Rovnako ako aj samotný účinok, na ktorý som síce čakala dlhšie, no splnil moje očakávania. Nedá mi však nespomenúť, že na obale sa nenachádzajú informácie o zložení a používaní v Slovenskom či Českom jazyku. To by mohol distribútor vykompenzovať aspoň príbalovým letákom s týmito informáciami.

záverečné zhodnotenie, vrátane výhod a nevýhod

Výhody a nevýhody žuvacej kúry na podporu rastu vlasov HairBurst

Zdroje:

(1) The Benefits of Hydrolyzed Wheat Protein on Hair. Dostupné na: https://merwave.co.uk/blogs/wavy-blog/the-benefits-of-hydrolyzed-wheat-protein-on-hair

(2) Why hydrolyzed wheat protein is an organic hair care hero. Dostupné na: https://blog.weareprovital.com/hydrolyzed-wheat-protein/

(3) 11 Amino acids for hair growth… Dostupné na: https://numehair.com/blogs/hair-care/amino-acids-for-hair-growth

(4) How Often Should You Wash Your Hair? Dostupné na: https://www.forbes.com/health/wellness/how-often-wash-hair/

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra