KetoMix kolagén: moja osobná skúsenosť, recenzia - Výživovo.sk

KetoMix kolagén. V čom ma sklamal a čím naopak prekvapil?

Recenzia KetoMix kolagénu spolu s vlastnými skúsenosťami

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Krehké nechty, vypadávajúce vlasy, ale i boľavé kĺby. To všetko k pribúdajúcim rokom jednoducho patrí. Kým však u niekoho sa tieto znaky prejavia v neskoršom veku, iní s nimi musia zápasiť už v mladosti. Nebudeme si predsa klamať, nie všetci sme dostali do vienka krásne husté vlasy či sviežu pokožku bez jedinej vyrážky a vrásky. Našťastie, v súčasnosti existujú mnohé výživové doplnky s čisto prírodným zložením, ktoré nám ponúkajú pomocnú ruku. Jedným z nich je kolagén KetoMix s kyselinou hyalurónovou. Vzhľadom na to, že som ho vyskúšala na „vlastnej koži“, okrem zloženia a účinkov vás oboznámim aj so svojimi skúsenosťami. Napíšem vám nielen o možných benefitoch, ale i úskaliach.

Cena a balenie KetoMix kolagénu

Značka KetoMix je známa najmä v súvislosti s nízkosacharidovými výživovými doplnkami, z ktorých som ochutnala proteínové tyčinky a proteínové cestoviny. Podobne ako tieto produkty, aj kolagén si môžete zakúpiť na oficiálnej stránke ketomix.sk.

Samotný kolagén mi prišiel dôkladne zabalený v originálnej krabičke. Na jej zadnej strane nechýbal návod na prípravu v CZ aj SK jazyku, vrátane zloženia. Vo vnútri na mňa čakalo 30 malých vreciek kolagénu vo forme rozpustného prášku. Hneď na úvod musím zdôrazniť, že všetky spomínané informácie spolu s upozornením na alergény sa rovnako nachádzajú na každom malom 5 g vrecku. Ten zmestíte kdekoľvek – do bočného vrecka kabelky, peňaženky, bundy. Vďaka tomu si ho môžete pripraviť nielen v práci, ale i na výlete v prírode alebo počas chatovačky.

V čase písania tejto recenzie bola cena jedného (30 ks) balenia 39 €.
Celé balenie KetoMix kolagénu obsahuje 30 vreciek, teda 30 dávok.

Originálne balenie kolagénu KetoMix

Užívanie

Podľa odporúčaní výrobcu sa má užívať jedno vrecko 1-krát denne. To, či ho vypijete ráno, na obed, prípadne večer, zostáva na vás. Dôležité je dodržať pravidelnosť. Z vlastnej skúsenosti musím napísať, že pitie kolagénu ráno, po raňajkách, má viacero výhod. Nielenže si doplníte tekutiny na nasledujúce hodiny, ale i naštartujete organizmus. Nie je to síce energetický nápoj, no aj napriek tomu dokáže celkom fajn povzbudiť váš pohybový aparát. Počas dňa vás nebudú tak bolieť nohy a zmeny uvidíte aj na pokožke. Bude vyzerať sviežejšie a hebkejšie.

Ako si pripraviť chutný kolagénový drink?

Nepotrebujete žiadne špeciálne ingrediencie. Stačí vám iba 2-3 dcl čistej vody, do ktorej vysypete jedno celé 5 g vrecko kolagénu a poriadne zamiešate. Zaujme vás nielen pekná farba, ale hlavne prenikavá vôňa a osviežujúca chuť. V letných mesiacoch si ju môžete ešte vylepšiť kockami ľadu, čerstvými lístkami mäty a pár kvapkami limetky alebo citróna. V zime  zas kolagén odporúčam vysypať do teplej vody (pozor, nie horúcej) a pridať trošku čakankového sirupu. Nápoj však bude príjemne sladký aj bez čakankového sirupu, čo tiež potvrdzuje užívateľka Eva vo svojom hodnotení na heureke.

Recenzia jednej z užívateliek na heureke

Pozitívna recenzia týkajúca sa chuti kolagénu KetoMix

Zdroj: heureka.cz/ketomix-kolagen

Zloženie KetoMix kolagénu

Výhodou kolagénového drinku KetoMix je to, že okrem hydrolyzovaného kolagénu z rýb obsahuje aj kyselinu hyalurónovú a vitamín C, ktoré jeho účinky na pleť, vlasy, chrup či kosti ešte znásobujú.

Hydrolyzovaný kolagén

Kolagén vo všeobecnosti patrí k najhojnejšie zastúpeným proteínom v ľudskom tele. Nenachádza sa iba v jednotlivých častiach pohybového aparátu, teda kostiach, svaloch, šľachách a väzivách, ale i v krvných cievach, očnej rohovke, zuboch a pokožke. S pribúdajúcimi rokmi produkcia kolagénu klesá, v dôsledku čoho sa začínajú objavovať prvé vrásky, koža je suchšia, kosti slabšie a kĺbová chrupavka sa čoraz viac opotrebováva. Z tohto dôvodu sa odporúča kolagén pravidelne dopĺňať. (1)

VEDELI STE, ŽE: Kolagén tvorí približne 75 % hmotnosti pokožky. Najčastejšie sa vyskytuje v jej druhej vrstve – dermis. (1)

Kolagén sa získava z rôznych zdrojov, pričom v KetoMix kolagéne je použitý kolagén z kože rýb. Vzhľadom na to môžete z kolagénu cítiť rybací zápach ako jedna z užívateliek.

„Toto hodnotenie je určite subjektívne, nerada by som odradila všetkých záujemcov. Mne tento kolagén nechutí, cítim z neho rybacinu, ale ak to niekomu nevadí, tak to bude pre neho zdravý nápoj.“ 

Zdroj: heureka.cz/ketomix-kolagen 

Treba však poznamenať, že tento rybací kolagén sa pomocou hydrolýzy ďalej štiepi na menšie peptidy a aminokyseliny, ktoré organizmus lepšie príjme, spracuje a nakoniec aj využije. (2)

V jednom vrecku KetoMix kolagénu sa nachádza 4560 mg hydrolyzovaného morského kolagénu.
V jednom 5g vrecku sa nachádza 4560 mg hydrolyzovaného kolagénu.

Jedna dávka hydrolyzovaného kolagénu KetoMix

Kyselina hyalurónová (HA)

Predstavuje druh polysacharidu prítomného najmä v medzibunkovej hmote. Kým kedysi sa kyselina hyalurónová používala prevažne pri hojení rán, posledné roky má podstatne širšie využitie. V kĺboch pôsobí ako lubrikant, čím znižuje ich opotrebovanie a tlmí nárazy. Svoj význam má tiež v oftalmológii pri aplikácii očných šošoviek, estetickej medicíne či dermatológii. (3)

ZAUJÍMAVOSŤ: Kyselina hyalurónová má vynikajúcu absorpčnú schopnosť. Jej 1 gram dokáže naviazať až 3 litre vody. Vďaka tomu udržuje v pokožke vlhkosť a zvyšuje jej elasticitu. Rovnako podporuje tvorbu kolagénu a chráni pokožku pred voľnými radikálmi. (3)

Vitamín C

Vo vode rozpustný vitamín, ktorý si telo nedokáže samo syntetizovať. Vzhľadom na to ho musíme prijímať z potravy, prípadne výživových doplnkov. Okrem toho, že pôsobí ako antioxidant a podieľa sa na posilňovaní imunitného systému, je nevyhnutný aj pre syntézu kolagénu. Z tohto dôvodu by sa mali kolagénové doplnky užívať práve v kombinácii s vitamínom C. Dôjde tak k zníženiu bolesti kĺbov, spevneniu šliach a väzív. (4)

Špecifickú príchuť dodáva KetoMix kolagénu prírodná aróma v znamení lesných plodov. O príjemne sladkú chuť sa starajú stévioglykozidy a ružovkasté zafarbenie má na svedomí extrakt z červenej repy v kombinácii so spirulinou.

UPOZORNENIE: Okrem vyššie spomínaných zložiek sa môžu v tomto kolagéne nachádzať stopy vajec, sóje a mlieka. Z tohto dôvodu nie je vhodný pre ľudí s alergiou na laktózu, mliečnu bielkovinu a vegánov.
Podrobné zloženie kolagénu je napísané v CZ aj SK jazyku na zadnej strane balenia.

Podrobné zloženie KetoMix kolagénu s kyslinou hyalurónovou

Účinky kolagénu s kyselinou hyalurónovou

Ako som už naznačila, kolagén v kombinácii s kyselinou hyalurónovou má niekoľko zdravotných benefitov. Prinášam vám prehľad tých najhlavnejších:

 • hydratuje a vyživuje pokožku, vyhladzuje vrásky
 • zmierňuje lámavosť nechtov a dodáva im pevnosť
 • podporuje rast vlasových folikulov a zároveň zabraňuje vypadávaniu vlasov
 • má pozitívny účinok na pohybový aparát, tlmí opotrebovanie kĺbov a bolesť
 • zlepšuje nielen pevnosť kostí a chrupaviek, ale i pružnosť vybraných tkanív, najmä väzov či šliach
 • prispieva k zdravému chrupu a tiež podporuje rast očných rias
Vďaka malým rozmerom jednotlivých vrecúšok si môžete zobrať kolagén kdekoľvek so sebou

Celé balenie kolagénu KetoMix

KetoMix kolagén a moja skúsenosť

O pozitívnych účinkoch kyseliny hyalurónovej na pokožku som od kamarátok počula samé chvály. O to viac som bola zvedavá, aký výsledok sa mi s týmto kolagénom podarí dosiahnuť, keďže je obohatený práve o túto zložku. Prvé zmeny k lepšiemu, najmä čo sa týka kvality pokožky, som pocítila už cca po 2 týždňoch od začatia užívania. Pomerne rýchly nástup prvých účinkov však možno pripísať aj tomu, že som už predtým užívala iný kolagénový doplnok. V prípade teda, že tento kolagén bude váš prvý, pravdepodobne si na výsledky počkáte trošku dlhšie, min. 3-4 týždne.

 

Pozitívne účinky som videla najmä na pokožke, ktorá bola podstatne hydratovanejšia, čím zároveň pôsobila sviežo. Nechty sa mi síce ešte stále lámu, avšak na druhej strane ma milo prekvapila lepšia kvalita vlasov. Nielenže mi prestali vypadávať, ale nemám ani toľko lupín, s ktorými som bojovala niekoľko mesiacov.

TIP: Odporúčam vám prečítať si článok: „Porovnanie 8 kolagénových nápojov. Ktorý collagen drink si viedol najlepšie?“. Čaká na vás množstvo praktických informácií, ktoré vychádzajú priamo z mojej osobnej skúsenosti.

Vrátane účinkov si zaslúži pochvalu aj samotná chuť. Lesné ovocie mám veľmi rada, takže mi táto príchuť úplne vyhovovala. Niektorí užívatelia si v recenziách sťažovali na horšiu rozpustnosť, no mne sa kolagén vždy pekne rozpustil v priebehu pár sekúnd. Stačí len postupovať presne podľa návodu a hneď po vysypaní prášku ho pár sekúnd intenzívne miešať. Na záver ešte musím vyzdvihnúť  ochotu a promptné reakcie pracovníkov online chatu. Aj keď som ich kontaktovala v neskorých večerných hodinách, odpovede na moje otázky som dostala do niekoľkých minút.

Postup prípravy kolagénu KetoMix na fotografiách

Postup prípravy kolagénu KetoMix

Výhody a nevýhody (z môjho pohľadu)

 • balený v menších vrecúškach, ktoré sa dajú zobrať kdekoľvek so sebou
 • dobre sa rozpúšťa a výborne chutí
 • nie je v ňom cítiť rybací zápach
 • v jednom vrecúšku sa nachádza aj vitamín C, teda nemusí sa užívať zvlášť
 • nie je vhodný pre ľudí s intoleranciou na laktózu a vegánov
 • dostupný len v jednej príchuti (lesná zmes)

Časté otázky

Na oficiálnej webstránke KetoMix sú síce základné informácie o ponúkanom kolagéne, avšak ak mám byť úprimná, nenašla som tam úplne všetky odpovede na moje otázky. Kontaktovala som teda zákaznícke centrum, kde som sa dozvedela ďalšie dôležité informácie. Nech sa páči, tu sú.

Môže sa užívať KetoMix kolagén s kyselinou hyalurónovou aj dlhodobo?

S prihliadnutím na odporúčané dávkovanie vám jedno balenie vydrží približne mesiac. Po jeho minutí si nemusíte dávať niekoľko týždňovú prestávku, ale pokojne môžete s kolagénom pokračovať. Vďaka svojmu zloženiu je kolagén KetoMix vhodný na dlhodobé užívanie. Výsledky sa predsa nedostavia hneď, ale až po niekoľkých týždňoch od začiatku užívania.

Je schválený úradom verejného zdravotníctva?

Výrobu a distribúciu kolagénu KetoMix zastrešuje česká spoločnosť Opravdove hubnuti s.r.o. so sídlom v Prahe. Samotný proces výroby každého z produktov tejto spoločnosti, nielen kolagénu, prebieha v súlade s najnovšími predpismi, čoho potvrdením je HACCP certifikát, zahŕňajúci všetky hygienické normy, ktoré sa pri práci s potravinami musia dodržať.

Pre koho nie je KetoMix kolagén vhodný?

Neodporúča sa tehotným a dojčiacim mamičkám a tiež ľuďom s alergiou na laktózu a sóju. Rovnako ho nesmú piť malé deti a tiež neslúži ako náhrada hlavného jedla.

Smie sa kolagénový drink KetoMix piť aj počas diéty?

Áno, má nízku kalorickú hodnotu a neobsahuje takmer žiadne cukry, čo ho robí vhodným doplnkom stravy aj počas nízkosacharidovej diéty. V prípade KetoMix diéty je dokonca dovolený vo všetkých fázach, aj v prvej, ktorá býva často najprísnejšia.

Záverečné hodnotenie

Kolagén KetoMix ma zaujal tak svojím praktickým balením, ako i zložením. Okrem hydrolyzovaného kolagénu je obohatený o vitamín C a kyselinu hyalurónovú, ktorej pozitívny účinok na pleť nemožno poprieť. Svieža a hladšia pleť však nebolo jediné, čím dokáže tento kolagén zaujať. Ak by ste po jeho rozmiešaní čakali nápoj bez chuti, budete milo prekvapení jeho sladkou chuťou a nízkym obsahom kalórií. Navyše, už po otvorení vrecúška cítiť prenikavú vôňu lesného ovocia. V súvislosti s ňou mi nedá nespomenúť absenciu ďalších príchutí, čo považujem za menšie negatívum. Rovnako vnímam ako nevýhodu prítomnosť vybraných alergénov, v dôsledku čoho nie je vhodný úplne pre každého.

Záverečné hodnotenie kolagénu KetoMix spolu s výhodami a nevýhodami

Záverečné hodnotenie kolagénu KetoMix

Na trhu, samozrejme, nájdete aj kolagénové doplnky s vyššou koncentráciou kolagénu v jednej dávke, avšak pre potreby bežného človeka, ktorého trápi suchá pokožka či vypadávanie vlasov je úplne postačujúci. Tak čo poviete, vyskúšate ho aj vy alebo dáte prednosť radšej inému kolagénu?

ZDROJE: 

(1) Learn About Collagen with These Amazing Facts. Dostupné na: https://askthescientists.com/collagen/

(2) Výživové doplnky: Kolagén hydrolyzát. Dostupné na: https://www.antidoping.sk/data/files/675_3-klbova-vyziva.pdf

(3) KRPÁLOVÁ, Z. Kyselina hyaluronová a její využití v medicíně a kosmetice. Bakalárska práca, Zlín, 2012. Dostupné na: https://digilib.k.utb.cz/bitstream/handle/10563/23244/krpalov%C3%A1_2012_bp.pdf?sequence=1

(4) BUCHANEC, J. Vitamín C – čo o ňom (ne)vieme. Dostupné na: https://www.klinickafarmakologie.cz/pdfs/far/2005/01/11.pdf

(5) Oficiálna stránka Ketomix.sk Dostupné na: https://www.ketomix.sk/

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra