Prodietix (recenzia). Skúsenosti, predaj, alternatívy - Výživovo.sk

Recenzia diéty Prodietix – jedálniček, skúsenosti užívateľov, ceny produktov a možné alternatívy

Diéta Prodietix - skúsenosti a recenzie

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Nával pracovných povinností, stres, nedostatok pohybu či nesprávna životospráva sú častými príčinami vzniku nadváhy. Tá v súčasnosti trápi široké spektrum populácie všetkých vekových kategórií. Kým niektorí ľudia sa s ňou rozhodnú popasovať zvýšením fyzickej aktivity, iní zas inklinujú k diétam, ktoré sľubujú úbytok na váhe už po prvých týždňoch.

Pomerne obľúbené sú rôzne typy proteínových alebo inak nazývaných aj keto diét, vrátane francúzskeho diétneho programu Prodietix. Práve naň upriamim pozornosť v nasledujúcich riadkoch tohto článku. Oboznámim vás nielen s diétnymi programami, fázami, jedálničkom, ale aj so skúsenosťami užívateľov na diskusných fórach. Taktiež nezabudnem ani na ceny produktov a alternatívy v podobe ďalších proteínových diét.

Ako funguje proteínová diéta Prodietix?

Alfou a omegou každej bielkovinovej diéty je stav ketózy, počas ktorej dochádza k štiepeniu tukových tkanív a vzniku ketolátok. Tie zastupujú funkciu sacharidov a dodávajú energiu svalom, tkanivám a ďalším orgánom.

Základnou podmienkou pre navodenie stavu ketózy je obmedzenie príjmu sacharidov na 50g za deň, vďaka čomu vaše telo začne čerpať energiu z podkožného tuku a vy chudnete. Navyše sa telo detoxikuje od všetkých škodlivých látok, znižuje sa hladina cholesteroluustaľuje glykemický index. (1)

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov. Zistite, koľko potrebujete schudnúť a prečítajte si návod, ako začať.
Predajcovia keto diétyChiaShakeKetoMixKetoDietNutriFood
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jedlá na chudnutieDiétne raňajkyDiétny obedDiétne dezertyDiétne cestovinové jedláLow carb pečivo
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Prípravky na chudnutieBlokátor hladuDiétne cestovinyTabletky na chudnutieNízkokalorické sladidloSpaľovač tukovSirupy bez cukruKáva a čaj na chudnutieNízkokalorické dresingy

V prípade, že skutočne znížite príjem sacharidov, telo sa do stavu ketózy dostane už po 2-3 dňoch od začiatku diéty. Nezabudnite ale, že organizmus musíte v tomto stave udržať počas celej diéty, nielen v prvých dňoch. Len čo zvýšite príjem sacharidov, hrozí prerušenie ketózy a vznik jo-jo efektu. Pamätajte na to vždy, keď budete mať chuť na čokoládu alebo inú sladkosť.

Na princípe navodenia ketózy funguje aj diétny program Prodietix, ktorý spočíva v konzumácii jedál s vysokým obsahom bielkovín podieľajúcich sa na stavbe svalovej hmoty.  Vzhľadom na to počas Prodietix diéty dochádza k úbytku tukov a nie svalovej hmoty. Tá naopak, pri správnom stanovení optimálneho príjmu bielkovín, zostáva zachovaná, prípadne ešte rastie. (2)

TIP: Optimálne množstvo bielkovín za deň závisí od vašich telesných proporcií a fyzickej  aktivity. Vo všeobecnosti sa pohybuje na úrovni 1,75 g na kilogram hmotnosti. (2)

Dodržať stanovené množstvo bielkovín je taktiež dôležitým kritériom udržania stavu ketózy, ktorej prerušením sa celý proces redukcie hmotnosti zastaví. S tým súvisí aj výhoda proteínových jedál Prodietix obsahujúcich potrebné množstvo bielkovín, vitamínov a minerálov. Vyrábajú sa z kvalitných surovín vo Francúzsku, pričom spĺňajú všetky legislatívne a potravinové normy Európskej únie.

Princíp proteínovej diéty Prodietix si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

Základné pravidlá

Účinok diéty Prodietix sa nezakladá iba na obmedzenom príjme sacharidov a zvýšení príjmu bielkovín, ale aj dodržiavaní ďalších pravidiel, ktoré podporia stav ketózy a v konečnom dôsledku aj redukciu hmotnosti.

Základné pravidlá pri Prodietix diéte

Dostatočným príjmom tekutín sa telo zbavuje toxických látok, zlepšuje sa fungovanie jednotlivých orgánov a zrýchľuje metabolizmus, teda spaľovanie tukov. Z tohto dôvodu sa počas diéty odporúča každý deň vypiť 2-3 litre čistej nesladenej vody, prípadne zeleného alebo čierneho čaju. Káva bez cukru a mlieka je taktiež dovolená, avšak do stanoveného objemu tekutín sa nepočíta.

Detoxikačný účinok má aj zelenina, ktorá je ideálnou prílohou všetkých jedál. Váš denný príjem zeleniny by sa mal pohybovať v rozmedzí od 300 do 500 gramov. Pri jej voľbe buďte ale opatrní a vždy si preverte, či je konkrétny druh zeleniny v danej fáze diéty dovolený.

Či už budete jesť zeleninu alebo proteínové jedlo, jedzte v pravidelných intervaloch, najlepšie každé 3-4 hodiny. Raňajkujte pol hodinku po prebudení a naopak večerajte najneskôr dve hodinky predtým, ako zaľahnete do postele.

Diétne programy

Pred samotným výberom diétneho programu je potrebné poznať stupeň vašej nadváhy. Zistíte ho prostredníctvom výpočtu BMI (Body Mass Indexu), ktorý sa odvíja od veku, výšky, váhy a pohlavia. Výsledná hodnota vám napovie, koľko kilogramov potrebujete schudnúť. Podľa toho si následne vyberiete najvhodnejší diétny program.

Diétne programy Z

Diétne programy Prodietix sa rozdeľujú do dvoch základných skupín. Programy označené písmenom Z sú určené pre ľudí s nižšou koncovou ideálnou hmotnosťou. Na výber máte zo 4 diétnych plánov, pričom najmenej, približne 6kg, schudnete s programom Z1, ktorý trvá tri týždne. Pre ľudí so strednou nadváhou sa odporúča Z2 alebo Z3 diétny plán. Kým pri Z2 programe môžete schudnúť za 6 týždňov 4 až 10 kg, v prípade Z3 programu dokážete schudnúť v priebehu 9 týždňov 8 až 15 kg. Najdlhší až 12 týždňový je Z4 plán, vďaka ktorému dokážete ručičku na váhe posunúť o 14- 20 kilogramov naspäť.

Diétne programy Z

Diétne programy Z – ceny jednotlivých diétnych programov sú aktuálne v čase písanie recenzie a časom sa môžu zmeniť.

Diétne programy M

V prípade, že je vaša koncová ideálna hmotnosť vyššia, upriamte pozornosť na druhú skupinu diétnych programov s označením M. Počas diétneho programu M1 schudnete v priebehu troch týždňov 6 kilogramov, pričom jete päť jedál denne. Pri dodržaní M2 programu dokážete počas šiestich týždňov pri piatich jedlách denne schudnúť až 10 kilogramov.15 kilogramov sa ručička na váhe môže posunúť v programe M3, ktorý tiež pozostáva z piatich jedál a trvá 9 týždňov. Najviac až 20 kg vám pomôže schudnúť 12-týždňový program M4 pozostávajúci z piatich Prodietix jedál na deň. Vzhľadom na jeho trvanie a počet zhodených kilogramov je určený pre ľudí s vysokým stupňom nadváhy až obezitou.

Diétne programy M

Diétne programy M – ceny jednotlivých diétnych programov sú aktuálne v čase písanie recenzie a časom sa môžu zmeniť.

Fázy chudnutia

Na ceste za vysnívanou hmotnosťou budete prechádzať 3 základnými fázami. Každá z nich sa odlišuje tak počtom proteínových jedál denne, ako aj zoznamom povolených potravín.

Fáza váhovej redukcie

Ťažký začiatok, ale o to ľahší koniec. Presne to platí pre fázu váhovej redukcie. Vrátane fyziologických zmien v tele, konkrétne navodenia stavu ketózy, sa zmení aj váš jedálniček. Klasické jedlá musíte nahradiť  4 alebo 5 proteínovými jedlami denne, v závislosti od konkrétneho programu. Zúžený máte aj zoznam povolenej zeleniny, v ktorom nájdete napríklad cuketu, brokolicu, karfiol, uhorku, fazuľu, kapustu, špargľu, šalát, bylinky a ďalšie. Začiatočné sebazaprenie však na konci fázy vystrieda pocit spokojnosti z dosiahnutého výsledku, keďže pri dodržaní všetkých podmienok schudnete v tejto fáze 60 – 80 % zo stanoveného cieľa.

Príklad jedálnička v prvej fáze

Príklad jedálnička v prvej fáze 

Fáza stabilizácie

Chudnutie už nie je také rýchle a viditeľné ako v prvej fáze, no aj napriek tomu netreba poľaviť, ale dodržať stanovené pravidlá. Kompenzáciou za spomalenie chudnutia vám bude postupné zaradenie normálnych jedál do jedálnička a rozšírenie zoznamu povolenej zeleniny. Vo fáze stabilizácie môžete každý deň jedno proteínové jedlo nahradiť klasickým jedlom. Podľa programu, ktorý ste si vybrali teda jete 3 alebo 4 jedlá Prodietix + 1 normálne. Postupným začleňovaním jedál obsahujúcich sacharidy a tuky predídete jo-jo efektu a udržíte telo v stave ketózy.

Vzor "normálnych" jedál

Vzor „normálnych“ jedál (1)

Fáza fixácie

Čo sa týka zloženia jedálnička je táto fáza najpestrejšia. Rozšíril sa nielen zoznam povolenej zeleniny, ale aj normálnych jedál a príloh. K jedlu si tak pokojne môžete dať ako prílohu ryžu, zemiaky či strukoviny. Pomalý návrat k bežným stravovacím návykom sa odrazí aj na počte normálnych jedál, ktoré sú spravidla dve v kombinácii s 1 Prodietix jedlom. Opäť to však závisí od konkrétneho diétneho programu. Vo fáze fixácie dochádza k minimálnej redukcii hmotnosti, keďže jej hlavným cieľom je bezproblémový návrat k bežnému stravovaniu bez jo-jo efektu.

RECEPT: V poslednej fáze si môžete na obed pripraviť napríklad chutné čevapčiči z hovädzieho mäsa. Postup je úplne jednoduchý. Hovädzie mäso nakrájajte, pomeľte, dochuťte lyžičkou oleja, dvoma lyžičkami sušenej cibuľky, korením a petržlenovou vňatkou. Všetko dôkladne premiešajte a zmes vytvarujte do podlhovastých valčekov, ktoré potrite olivovým olejom. Následne ich dajte piecť na 180 stupňov, približne 30 minút. Ako príloha sa odporúča zelenina, prípadne varené zemiaky.

Aké produkty ponúka diétny program Prodietix?

S proteínovou diétou vám monotónnosť v stravovaní rozhodne nehrozí. Okrem Prodietix balíčkov vzťahujúcich sa na konkrétne diétne programy si môžete ráno pochutnať na ovsenej kaši s príchuťou javorového sirupu, sladkom pudingu alebo proteínovom chlebíku. Na obed vás zasýti niektorá z teplých polievok, cestoviny, prípadne palacinky. Deň odporúčam zakončiť chutnou omeletou s bazalkami, slaninou či syrom. Nezabudnite ani na desiatu a olovrant, kedy bude ideálnou voľbou proteínová tyčinka, kokteil, ovocie, proteínový koláčik alebo krekry.

Produkty značky Prodietix

Produkty značky Prodietix

DOPRAVA ZDARMA: Pri nákupe produktov Prodietix nad 50 € získate dopravu úplne grátis.

Kde je možné kúpiť Prodietix jedlá?

Jedlá Prodietix si môžete zakúpiť na oficiálnej stránke. Okrem diétnych balíčkov, potravín a nápojov sú na predaj aj darčekové poukážky v hodnote 20 €, 40 €, 100 €, 200 €, 300 € či dokonca 400 €.

Zoznam zakázaných potravín

Ako som už v úvode naznačila, počas diéty Prodietix musíte obmedziť príjem sacharidov, a teda úplne sa vyhnúť niektorým potravinám, ktoré ich obsahujú. Konkrétne sú to:

 • biele pečivo (pšeničný chlieb, rožky)
 • sladké vody, džúsy
 • cukrovinky, med, cukor, napolitánky, čokolády
 • slané lupienky a tyčinky
 • údeniny a lahôdky
 • vybrané mliečne výrobky
 • niektoré druhy ovocia a zeleniny
 • alkohol, vrátane piva

Skúsenosti užívateľov

Určite ste zvedaví, aké majú skúsenosti s diétou Prodietix ďalší užívatelia. S cieľom napísať čo najobjektívnejšiu recenziu, vám prinášam niekoľko názorov užívateľov z diskusných fór Modrý koník, Zdravie a portálu Heureka.

Zo skúseností, ktoré som našla je zrejmé, že užívateľom jednotlivé Prodietix jedlá chutia a dostatočne ich zasýtia. Okrem toho si pochvaľujú aj prehľadný eshop s detailným popisom jednotlivých fáz a výbornú zákaznícku online podporu.

Recenzie Prodietix

Za najväčšiu nevýhodu zákazníci považujú absenciu špeciálnych zliav, prípadne vernostných bodov pre stálych zákazníkov, ktorí si tovar objednali už niekoľko krát, odporúčajú ho a sú  veľmi spokojní. Sklamaním pre verných zákazníkov je taktiež aj nemožnosť bezplatného doobjednania tovaru pri objednávke pod 50 €.

Názory na Prodietix diétu

TIP: Ak by ste chceli zverejniť svoj príbeh chudnutia s diétnym programom Prodietix, môžete získať naspäť až 100 € z vášho diétneho balíčka alebo 90 porcií Prodietix jedál ZDARMA. Príbehy spokojných užívateľov sú zverejnené na oficiálnej stránke prodietix.sk v sekcii „Naši zákazníci“.

Výhody a nevýhody

 • veľký výber diétnych programov
 • dôkladne vypracovaný jedálniček pri každej fáze
 • rýchla a nenáročná príprava jedál
 • primeraná cena proteínových balíčkov
 • neustála online podpora
 • možná výmena jedál
 • garancia vrátenia peňazí
 • absencia vernostných programov

Dostupné alternatívy

Prodietix nie je jedinou diétou, ktorá účinkuje na princípe ketózy. V poslednom období sa môžete stretnúť s viacerými podobnými diétami. Jednou z nich je KetoMix s diétnymi programami rozdelenými podľa stupňa nadváhy. Svoj jedálniček si môžete poskladať z 22 plnohodnotných jedál a ďalších potravinových doplnkov, ktoré sú bez akýchkoľvek chemických prísad. So širokou paletou diétnych produktov sa stretnete aj pri diétnom programe KetoDiet, kde máte na výber z troch základných diétnych plánov v trvaní od 6 do 12 týždňov. Na povinnej vstupnej konzultácii a diagnostike je založená diéta Nutrifood. Pozostáva zo 6 diétnych programov, z ktorých nutričný poradca vyberie na základe výsledkov diagnostiky ten najvhodnejší pre vás.

Časté otázky

Stále váhate či je diéta Prodietix pre vás vhodná? Malou pomôckou pri rozhodovaní vám budú odpovede na najčastejšie kladené otázky.

Musím počas diéty Prodietix cvičiť?

Pohybová aktivita nie je nevyhnutným predpokladom redukcie hmotnosti, avšak môže celý proces chudnutia urýchliť a zefektívniť. V prípade, že sa ju rozhodnete zaradiť do svojho denného programu, urobte tak min. 3-krát týždenne po 40 minút. K najvhodnejším aerobným pohybovým aktivitám patrí: plávanie, pomalší beh, rýchlejšia chôdza, cyklistika či jazda na kolieskových korčuliach.

Ako sa stravovať po ukončení diétneho programu?

Pribrať nadbytočné kilogramy je veľmi ľahké, avšak zhodiť ich je už ťažšie. Z tohto dôvodu je potrebné v nových stravovacích návykoch pokračovať. Dodržiavať pitný režim, pravidelne jesť a konzumovať dostatok zeleniny. V prípade, že ste pracovne zaneprázdnení a obávate sa opätovného nárastu hmotnosti, doplňte vždy normálne jedlá aj o jedno Prodietix proteínové jedlo denne. Nielenže nebudete priberať, ba čo viac, mnohé štúdie dokazujú, že pravidelná konzumácia Prodietix jedál znižuje hladinu cholesterolu, upravuje glykemický index a zlepšuje činnosť svalov, kostí a ďalších orgánov v tele.

Sú diétne programy Prodietix vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy?

Počas tehotenstva je úlohou ženy konzumovať plnohodnotnú stravu bohatú nielen na vitamíny, minerály a bielkoviny, ale aj na tuky a sacharidy. Z tohto dôvodu nie je nízkosacharidová diéta Prodietix vhodná pre tehotné a ani dojčiace ženy.

Čo sa stane ak poruším pravidlá diétneho programu?

Čo i len krátkodobé prerušenie diéty v akejkoľvek fáze môže mať za následok prerušenie ketózy čím sa spomalí, v niektorých prípadoch dokonca zastaví proces chudnutia. Ak budete chcieť v diéte pokračovať, pravdepodobne budete musieť opätovne navodiť v tele stav ketózy, čo trvá spomínané 2-3 dni.

Moje záverečné zhodnotenie

Veľké pozitívum diéty Prodietix vidím v ponuke 8 diétnych programov. S ich správnym výberom užívateľovi pomôže jednoduchá online kalkulačka, ktorá na základe vyplnených hodnôt a redukčného cieľa navrhne najlepší diétny program. Prehliadnuť nemožno ani primerané ceny balíčkov a ďalších produktov, ktoré sú pre mnohých ľudí taktiež rozhodujúcm faktorom v nákupnom pocese. Naopak, za negatívum diétnych programov Prodietix považujem nutnosť prísne dodržať diétny plán, čo je však požiadavkou aj ďalších diét na princípe ketózy.

Záverečné hodnotenie diéty Prodietix

Záverečné hodnotenie diéty Prodietix

Základné jedlá v jednotlivých diétnych programoch majú spravidla formu prášku. Kým u niektorých ľudí takáto forma jedla vyvoláva nechuť a obavy, iní si ju zas pochvaľujú. Aký názor máte na „práškové“ jedlá vy? Poznáte nejaký overený tip, ako si ich chutne pripraviť? Podeľte sa s nami v komentári pod článkom.

Zdroje:

5/5 - (1 vote)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra