Moja osobná skúsenosť s KetoDiet [recenzia] - Výživovo.sk

Veľká recenzia KetoDiet. Takéto sú moje skúsenosti s vybranými produktami, vrátane ich výhod a nevýhod

Recenzia a moje skúsenosti s KetoDiet produktami

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Podľa štatistík, ktoré zverejnil Eurostat a OECD (Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj) vzrástla miera obezity na Slovensku. V roku 2019 bola vyššia ako vo väčšine krajín Európskej Únie. (1) Kým niekomu pár kilogramov navyše vôbec neprekáža, iní hľadajú spôsoby, ako sa ich efektívne zbaviť. Jednu z mnohých možností predstavuje proteínová diéta KetoDiet. Prečítajte si, na akom princípe funguje, čo bude tvoriť váš jedálniček a ako ju hodnotia ostatní užívatelia. Okrem týchto informácií sa tiež dozviete, aké sú moje skúsenosti s vybranými produktami, vrátane ochutnávkového balíčka na 3 dni. 

Základný princíp KetoDiet

Za normálnych okolností čerpá ľudský organizmus veľkú časť energie zo sacharidov. Čo sa však stane, keď príjem sacharidov obmedzíte na minimum a zásoby glukózy sa minú? Telo vyhľadá alternatívny zdroj energie, ktorým sa stávajú tukové zásoby, a tak postupne dochádza k úbytku telesnej hmotnosti. Presne na tomto princípe funguje diéta KetoDiet. Obmedzením príjmu sacharidov na 50 g za deň sa približne o 2 až 3 dni dostanete do želaného stavu ketózy, počas ktorého telo rozkladá tuk a vy začínate chudnúť. Všetky jedlá a nápoje KetoDiet majú nízky podiel sacharidov a primerané množstvo bielkovín. Nemusíte sa teda báť, že spolu s tukovými zásobami stratíte aj svalovú hmotu. (2)

UPOZORNENIE: Vzhľadom na to, že počas diéty minimalizujete príjem sacharidov, nejaký čas potrvá, kým sa telo na túto zmenu adaptuje. Z tohto dôvodu môžete v priebehu prvých dní pociťovať bolesti hlavy, zvýšenú únavu, slabosť či ospalosť. Je to úplne prirodzené a tieto prejavy spravidla do pár dní odznejú. Nezľaknite sa a vytrvajte.

Typy diétnych balíčkov

V tomto smere má rozhodne výrobca čo ponúknuť. Pre každý stupeň nadváhy máte na výber špecifickú ponuku diétnych balíčkov, podobne ako aj pre jednotlivé kroky diétneho procesu. Samozrejme cenovo najdostupnejšie sú balíčky zložené výhradne z proteínových nápojov. Tekutá forma však nemusí vyhovovať každému a z dlhodobého hľadiska sa odporúča siahnuť po zmiešaných diétnych balíčkoch pozostávajúcich nielen z nápojov, ale i proteínových jedál.

VEDELI STE, ŽE: Ku každému diétnemu balíčku pre 1.krok diéty dostanete praktickú brožúrku ako DARČEK. Nájdete v nej základné informácie o diétnych plánoch, zoznam dovolených a zakázaných potravín, tipy, ako správne odmerať obvod pása či praktický zápisník vašich úspechov.
Praktická brožúrka KetoDiet s dôležitými informáciami

Na konci brožúrky sa nachádza priestor na zapísanie vašich úspechov počas diéty

Kompletné balíčky PREMIUM

Ideálne pre ľudí, ktorí chcú čo najviac ušetriť alebo idú na istotu, chutia im jednotlivé produkty a vyhovuje celý koncept KetoDiet. Zahŕňajú proteínové jedlá a nápoje s nízkym obsahom sacharidov, pričom pokryjú stravovanie v rámci všetkých krokov diéty. Áno, spočiatku sa vám to môže zdať ako pomerne veľká investícia, avšak často ide o kompletný jedálniček na celé 3 mesiace. Jeho aktuálna cena, v čase písania tejto recenzie, je pri diétnom programe INTENSE – 617,40 €. Zahŕňa 308 porcií a cena za jeden deň stravovania sa pohybuje okolo 7 €, čo je bežná cena iba obeda v reštaurácii. Po prepočítaní tak balíček vychádza približne rovnako ako bežné stravovanie, ak nie ešte menej.

TIP: Ku kompletným balíčkom PREMIUM na 12 týždňov dostanete shaker, kuchynskú váhu a prémiové členstvo v aplikácii Kalorické tabuľky úplne ZDARMA.

Ostatné diétne balíčky

Výrobca ponúka aj menšie diétne balíčky na 2, 3, prípadne 4 týždne v závislosti od konkrétneho diétneho plánu a kroku diéty. Ako som už v úvode naznačila, vybrať si môžete nielen z KetoDiet balíčkov v tekutej, ale i zmiešanej forme. Vzhľadom na to, že ide o balíčky na kratšie časové obdobie, v porovnaní s kompletnými balíčkami predstavujú menšiu investíciu. Ocenia ich teda hlavne užívatelia, ktorí si nemôžu dovoliť kompletný balíček, no nechcú si kupovať produkty jednotlivo, keďže tak sú drahšie.

Ochutnávkový balíček

Spomedzi všetkých ponúkaných diétnych balíčkov mám osobnú skúsenosť práve s týmto balíčkom. S prihliadnutím na jeho cenu je vhodný ako tzv. skúšobný balíček na 3 dni. Vďaka nemu zistíte, ako chutia jednotlivé jedlá a či vám táto diéta bude vyhovovať. Obsahuje 13 druhov produktov, pričom niektoré sú vo viacerých príchutiach. Ide o proteínový drink, shake, puding, chlieb, krém s lieskovými orieškami, croissant (2 príchute), proteínové placky, palacinky, polievky (2 príchute), chipsy, proteínovú kašu, kapsičku a panna cottu. Ako bonus je praktický shaker spolu s príručkou, kde nájdete podrobné zloženie a nutričné hodnoty všetkých produktov.

všetky produkty v ochutnávkovom balíčku na 3 dni

Jedlá a nápoje, ktoré obsahuje ochutnávkový balíček

Jedálniček a moje zhodnotenie ochutnávkového balíčka

Jedlá z ochutnávkového balíčka som si rozdelila do 3 dní s prihliadnutím na kalorické hodnoty tak, aby som každý deň prijala približne rovnaké množstvo kalórií.

1. deň

Raňajky: maslový proteínový croissant

Obed: rajčinová proteínová polievka + orieškovo-čokoládový krém

Večera: karamelový proteínový puding

Desiata alebo olovrant: proteínový shake marhuľa-mango a proteínové chipsy s príchuťou cheddaru

Proteínové chipsy, shake, puding, croissant, polievka a čokoládovo-orieškový krém

Jedlá a nápoje, ktoré som konzumovala 1. deň

2. deň

Raňajky: proteínový chlieb tmavý

Obed: kuracia proteínová polievka + čokoládový proteínový drink

Večera: proteínové palacinky

Desiata alebo olovrant: proteínový shake jahoda-banán

proteínový drink, polievka, palacinky, shake a proteínový chlieb

Jedlá a nápoje, ktoré tvorili môj jedálniček 2. deň

3. deň

Raňajky: celozrnný croissant

Obed: cesnakové placky a panna cotta

Večera: jablkovo-škoricová kaša

Desiata alebo olovrant: proteínový shake oriešky-čokoláda a proteínová kapsička

Proteínový croissant slaný, cesnakové placky, panna cotta, proteínová kaša a kapsička

Jedlá a nápoje, ktoré som konzumovala 3. deň

Aké sú moje pocity po troch dňoch?

Vzhľadom na to, že zvyknem raňajkovať pečivo, zostavila som si jedálniček tak, aby bola vždy na raňajky nejaká nízkosacharidová alternatíva pečiva. Toto rozhodnutie sa ukázalo ako správne, keďže to nebol veľký „skok“ od stravovania, na ktoré som zvyknutá. Počas jednotlivých dní som sa snažila kombinovať jedlá v tekutej forme s tými, ktoré sa konzumujú. Zo začiatku, pri pohľade na stravu v daný deň, som mala trošku strach či nebudem hladná. Nestalo sa tak ani raz, dokonca mi jeden proteínový shake aj zostal. Počas troch dní som ochutnala širokú paletu jedál, z ktorých som si mohla vyskladať jedálniček podľa seba, čo považujem za veľkú výhodu. Navyše, väčšina jedál mi skutočne chutila, teda ani v tomto smere nevidím žiadne negatívum.

Ponuka KetoDiet produktov

Ako som sa už viackrát zmienila, v e-shope ketodiet nájdete množstvo produktov od hotových jedál, proteínových nátierok, nápojov až po kompletné diétne balíčky. Pre lepšiu prehľadnosť ich výrobca rozdeľuje do nasledujúcich troch hlavných kategórií:

Original (základné produkty)

Ide o jedlá a nápoje, ktoré tvoria súčasť všetkých diétnych plánov. Tieto produkty identifikujete podľa loga KetoDiet pozostávajúceho výhradne z bielej a modrej farby. Keďže majú nízky podiel sacharidov môžu sa konzumovať od samého začiatku, teda od 1.kroku diéty. Navyše, počas celej diéty sa dajú ľubovoľne kombinovať. Ide o proteínové kaše, nápoje, smoothie, kapsičky, ale tiež pečivo, cestoviny a diétne polievky.

Proteínový drink s čokoládovou príchuťou

Proteínový drink si môžete dopriať už od 1. kroku diéty

Základné produkty nemusia byť len hotovým jedlom, ale aj jednou z ingrediencií. Dokážete si z nich vyčarovať iné chutné a sýte jedlo, napríklad kapustové závitky, vhodné už od 1. kroku diéty. Tu je recept:

Enjoy (snacky, pochutiny)

Druhá kategória pozostáva zo sladkých a slaných pochutín určených na spestrenie vášho jedálnička. Nemusia byť nevyhnutnou súčasťou vášho diétneho plánu, no rozhodne stoja za vyskúšanie. V prípade, že budete dodržiavať odporúčané dávkovanie, ich taktiež môžete konzumovať od 1. kroku diéty. Do tejto skupiny patria rôzne proteínové krémy, nátierky, chipsy, sirupy a výživové doplnky. Spoločným poznávacím znamením týchto produktov je sýta oranžová farba.

Balíček proteínových chipsov s príchuťou cheddaru

Proteínové chipsy KetoDiet patria do skupiny Enjoy – slaných nízkosacharidových pochutín.

Stay Fit (jedlá po skončení diéty)

Zelenou farbou sa označujú produkty z tretej kategórie určené na udržanie telesnej hmotnosti nielen počas posledného kroku diéty, ale i po jej ukončení. Podobne ako aj tie predchádzajúce majú nízky podiel sacharidov, čím sa stávajú vhodné pri držaní akejkoľvek low carb diéty. Okrem hotových jedál, ktoré sú ako jediné dovolené už od 2. kroku diéty, sem patria proteínové palacinky, sušienky, niektoré chleby, müsli, tortilly či suché víno.

Ktoré produkty som vyskúšala?

Okrem nápojov a jedál, ktoré boli súčasťou ochutnávkového balíčka mám skúsenosti aj s ďalšími KetoDiet produktami. Prečítajte si, aké mi chutili najviac, v čom vnímam ich výhody a nevýhody.

Hotové jedlá

Síce ich v e-shope KetoDiet nenájdete veľa, no o to viac si na každom jednom pochutnáte. Áno, pri vyťahovaní jednotlivých jedál z krabice som mala zmiešané pocity, predsa len „jedlo zo sáčka“ zrovna nebýva súčasťou zdravej výživy. Nehovoriac ešte o dátume spotreby, na obale bol uvedený rok 2028. Nie, nie je to žiadna chyba, jedlo sa pripravuje sterilizovaním, tak aby vám vydržalo 36 mesiacov. Výrobca pritom nepoužíva žiadne chemické aditíva.

balenie hotového jedla - kura na mexický spôsob

Kura na mexický spôsob vás prekvapí dlhou trvanlivosťou

Čo hodnotím pozitívne?

Spomedzi jednotlivých hotových jedál som ochutnala kura na mexický spôsob a morčacie na ázijský spôsob. Musím len potvrdiť to, čo uvádza výrobca, príprava týchto jedál je naozaj rýchla. Do 5 minút máte na stole zdravé, nutrične bohaté jedlo. Odporúčam teda mať po ruke dve, tri takéto jedlá doma. Zachránia vás, keď nebudete mať čas na varenie. Veľkosť porcie bola dostatočná, vôbec mi nechýbala príloha. Mäso mäkké, kuracie sa mi už pri zohrievaní na panvici rozpadávalo na jemné vlásky. Očakávala som, že kura na mexický spôsob bude trošku pikantnejšie, no necítila som to tak. V porovnaní s morčacím chutí skôr sladšie, avšak ide o môj subjektívny pocit. Obe jedlá však chutili čerstvo, neboli presolené a obsahovali dostatočné množstvo mäsa a zeleniny.

porcia hotového jedla KetoDiet

Mäso bolo mäkké doplnené o dostatok zeleniny

TIP: Ako som spomínala, mne síce príloha nechýba, no každý má iný apetít. Ak musíte mať výdatný obed a viete, že príloha vám bude chýbať, odporúčam si k tomuto jedlu pripraviť konjakovú ryžu. U nás to má veľký úspech, najmä medzi mužským osadenstvom.

V čom vidím nevýhody?

Úprimne, s prihliadnutím na veľkosť vrecka, si neviem celkom predstaviť nosiť toto jedlo so sebou do práce. Oveľa praktickejšie, a tiež ekologickejšie by bolo jedlo v menších sklenených nádobách, ktoré sa dajú použiť viackrát. Nemôžem si pomôcť, ale mne jedlo zo sáčku evokuje trošku nižšiu kvalitu jedla, čo však pre hotové jedlá KetoDiet rozhodne neplatí.

Proteínové krémy

Od známych som počula pochvalné reakcie hlavne na Keto Bueno. Ide o proteínový krém z lieskových orieškov a brezového cukru. Okrem neho sú však v čase písania tejto recenzie v ponuke aj ďalšie krémy s príchuťou čokolády, slaného karamelu či kokosového Rafaela. Keďže ja som skôr tím kokosových pochúťok, moja voľba bola jasná – Keto Rafael.

Proteínový krém Keto Rafael v sklenom uzatvárateľnom pohári

Proteínový krém Keto Rafael sa predáva v 220 g balení

Čo hodnotím pozitívne?

Keto Rafael vznikol spojením lahodných rozmixovaných mandlí spolu s kokosom, erytritolom, proteínom a mliekom. Krém nechutí príliš sladko, čo mne úplne vyhovuje. Trošku ma prekvapila konzistencia. Nie je úplne hladká ako pri mnohých iných krémoch, ale skôr hustá s kokosovými zhlukmi. To však rozhodne nevnímam ako negatívum, krém sa v ústach dokonale rozpustí, pričom má výraznú kokosovú chuť. Väčšinou som ho konzumovala samostatne, avšak bolo veľmi ťažké dodržať odporúčanú dennú dávku v podobe jednej polievkovej lyžice. Na prvý pohľad sa vám môže zdať drahší, no na druhej strane pri dodržiavaní spomínanej dennej dávky si budete na ňom pochutnávať približne mesiac.

konzistencia Keto Rafael

Keto Rafael má hustejšiu konzistenciu a výraznú kokosovú chuť

TIP: Aj napriek hustejšej konzistencii sa dá krém krásne natrieť na proteínové palacinky. Stačí ho len položiť na pár minút na teplý radiátor, prípadne na 15 sekúnd do mikrovlnnej rúry. Konzistencia bude o niečo redšia, ľahšie sa rozotrie.

V čom vidím nevýhody?

Proteínový krém Keto Rafael je síce bezlepkový, čo rozhodne oceňujem, no na druhej strane obsahuje mlieko a srvátkový proteín, teda nie je vhodný pre ľudí s intoleranciou na laktózu.

Proteínové croissanty

S čokoládovou náplňou, maslový, cereálny alebo double choco. Z proteínových croissantov som vyskúšala tri, pričom dva v rámci ochutnávkového balíčka. Ste zvedaví, ktorý sa stal mojim jasným favoritom? Čítajte ďalej a dozviete sa.

balenie double choco proteínového croissantu

Double choco proteínový croissant je vhodný už od 1. kroku diéty

Čo hodnotím pozitívne?

Svojou konzistenciou, ale i veľkosťou sa mierne odlišujú od croissantov zo supermarketov. Trošku ma prekvapili tvrdosťou, čo však možno pripísať tuhšiemu cestu. Na druhej strane musím dodať, že nijakým spôsobom to neubralo na chuti. Minimálne v prípade double choco corissantu. Vnútro tvorí skutočne veľké množstvom čokoládovej plnky, ktorá nie je koncentrovaná výhradne v strednej časti, ale prechádza k bokom. Navyše, pravé kakao sa nachádza aj v samotnom ceste, ktoré len zvýrazňuje chuť croissantu. Aj keď ide o double choco croissant, nedajte sa zmiasť. Má primeranú sladkosť a skvelé nutričné zloženie, vrátane podielu sacharidov, len 5,2 g v jednej porcii. Vďaka tomu je vhodný, aj spolu s ďalšími príchuťami, už od 1. kroku diéty.

čokoládová plnka v croissante KetoDiet

Čokoládová plnka sa nachádza aj v samotnom ceste

UPOZORNENIE: Proteínový croissant double chocco je aktuálne limitkou, teda ak ešte stále váhate či si ho zakúpiť, urobte tak, čo najskôr, keďže neviem vám zaručiť či bude v ponuke aj neskôr.

V čom vidím nevýhody?

Baleniu nemám, čo vytknúť. Je praktické a kompaktné. Vytkla by som len veľkosť porcie. Výrobca ho odporúča ako alternatívu jedného hlavného jedla za deň. Ja som si ho raz za čas dala na raňajky v kombinácii s rastlinným mliekom, no musím povedať, že za dve hodiny som bola opäť hladná. Z tohto pohľadu sa hodí skôr na desiatu alebo olovrant. Ľudí s väčším apetítom na raňajky pravdepodobne nezasýti.

Proteínové kapsičky

S prihliadnutím na skutočne nízky podiel sacharidov v každej ponúkanej príchuti sa radia k základným produktom, ktoré si môžete dopriať už od 1.kroku diéty. Ak ste čítali pozorne, určite nebude pre vás prekvapením, že moju pozornosť si získala práve kapsička s čokoládovo-kokosovou príchuťou.

Balenie proteínových kapsičiek

Jedno balenie obsahuje 7 porcií proteínových kapsičiek

Čo hodnotím pozitívne?

Konzistenciou, ale i samotným balením sa veľmi podobá klasickým kapsičkám, ktoré poznáte z obchodov. Samotná náplň nevyteká z kapsičky, no nemá ani príliš hustú konzistenciu. Keď som nestihla doma raňajky, jednu som hodila do kabelky a zjedla po ceste do práce. Za mňa je to jeden z najlepších produktov od KetoDiet na cestovanie či turistiku. Jedna porcia má 100 gramov, pričom ma vždy zasýti na celé dopoludnie. Síce sa kapsičky dajú kúpiť iba vo forme väčšieho balenia so 7 porciami, nebojte sa, nepokazia sa vám. Majú dostatočne dlhú trvanlivosť, spravidla niekoľko mesiacov.

konzistencia kokosovo-čokoládovej kapsičky

Kokosovo-čokoládová kapsička KetoDiet má hladkú, primerane hustú konzistenciu

V čom vidím nevýhody?

Neviem ako ostatné príchute, no táto kokosovo-čokoládová má veľmi špecifickú, mne doposiaľ nepoznanú, chuť. Čokoládu prebíja kyselina jablčná, a tak je náplň o niečo viac kyslá. Na druhej strane, každému chutí niečo iné. V rámci ochutnávkového balíčka som vyskúšala príchuť vanilka-jogurt, a tá mi chutila podstatne viac.

Proteínové chleby

Keďže mnohé diétne programy, vrátane proteínovej diéty KetoDiet, sú založené na obmedzenom príjme sacharidov, konzumácia klasického pšenično-ražného pečiva nie je dovolená. To ale neznamená, že sa musíte pečiva úplne vzdať. Výrobca ponúka niekoľko nízkosacharidových alternatív pečiva spolu s viacerými druhmi chleba. Mojimi chuťovými bunkami prešiel tak tmavý proteínový chlieb, ako i ten s mandľami či mrkvou.

250 gramové balenie proteínové chleba KetoDiet s mrkvou

Proteínový chlieb KetoDiet s mrkvou

Čo hodnotím pozitívne?

Zo spomínaných proteínových chlebov mi najviac chutil proteínový chlieb s mrkvou. Nechutí rovnako ako pšenično-ražný, ale oveľa lepšie. Má príjemne vláčnu konzistenciu so slnečnicovými a ľanovými semienkami. Tie patria k skvelým zdrojom zdravých tukov, pričom jeden plátok obsahuje 5,5 g sacharidov. To, ale nijako neuberá jeho sladkosti. Pokojne si na ňom pochutnáte aj bez akýchkoľvek ďalších ingrediencií. Ak chcete mať skutočne sýte raňajky, odporúčam ho doplniť plátkom syra, prípadne kvalitnej šunky. Predáva sa v balení po 5 pomerne tenkých plátkov. Tie aj na tretí deň po otvorení chutili ako čerstvé, čo ma prekvapilo v pozitívnom slova zmysle.

Plátok proteínového chleba KetoDiet

Jedno balenie obsahuje 5 tenkých plátkov

V čom vidím nevýhody?

Chuťovo tomuto pečivu nemôžem nič vytknúť. Jediná vec, presnejšie informácia, ktorá mi chýbala bolo odporúčané množstvo. Nikde na obale, ani v e-shope sa neuvádza, koľko plátkov zahŕňa jedna porcia. Musím však pochváliť zákaznícku podporu, ktorá mi dala promptnú odpoveď do pár hodín. Jedna porcia zahŕňa jeden plátok.

TIP: K mojim obľúbeným zdravým maškrtám patria proteínové tyčinky. Keďže som vyskúšala množstvo rôznych druhov a značiek, rozhodla som sa o moje dojmy podeliť v samostatnej podrobnejšej recenzii. Prečítať si ju môžete TU.

Proteínové palacinky

Potešia hlavne milovníkov sladkých jedál. S prihliadnutím na ich nutričné zloženie pokojne nahradia jedno hlavné jedlo dňa. V čase písania tejto recenzie výrobca ponúka 3 rôzne príchute: kokos, vanilka a čokoláda. Kým prvé dve si môžete dopriať už od 1. kroku diéty, s čokoládovými budete musieť počkať do 3.kroku.

cesto na kokosové palacinky

Príprava proteínových palaciniek KetoDiet je skutočne jednoduchá a zaberie len pár minút

Čo hodnotím pozitívne?

Z vyššie spomínaných príchutí prešli mojimi chuťovými pohárikmi všetky. Prípravu zvládnete do niekoľkých minút. Zmes stačí rozmiešať vo vode, pričom odporúčam použiť ručný mixér a hotovo. Cesto je hladké, bez akýchkoľvek hrudiek. Z jednej porcie mi vyšli 3 mini palacinky, ktoré sa ľahko tvarovali a otáčali na panvici. Najviac mi chutili kokosové, no ak by som mala vybrať tie najsladšie, víťazom by boli čokoládové. Zmes na prípravu palaciniek môžete rozmiešať aj v mlieku. Vyskúšala som aj túto alternatívu, konkrétne som zvolila rastlinné mandľové mlieko a už hotové palacinky som pokvapkala čakankovým sirupom. Chutia božsky, vyskúšajte :)

Jedna porcia proteínových palaciniek

Z jednej porcie si viete pripraviť 3 hrubšie mini palacinky

V čom vidím nevýhody?

Proteínové palacinky som pripravovala podľa pokynov výrobcu, ktorý odporúča jednu porciu = jedno vrecko rozmiešať v 50-60 ml vody, prípadne mlieka. Vzniklo mi hladké, no pomerne husté cesto, teda palacinky boli pre mňa príliš hrubé.

TIP: Ak ste na tom podobne ako ja a uprednostňujete skôr tenké palacinky, použite viac vody alebo mlieka, cca 100 ml. Cesto bude redšie, vďaka tomu z neho ľahšie urobíte väčšie a hlavne tenšie palacinky. Chuť sa pritom nijako výrazne nezmení.

Proteínové tyčinky

Nie sú určené len pre aktívnych športovcov, ale i všetkých, ktorí sa chcú zdravo stravovať, udržať si štíhlu líniu či schudnúť. Opäť nájdete v ponuke niekoľko príchutí a ak by ste sa nevedeli rozhodnúť, k dispozícii máte aj balíček MIX 7 príchutí, každá príchuť po 2 kusy.

proteínová tyčinka KetoDiet sa predáva v 36 g balení

Proteínová tyčinka KetoDiet s príchuťou kokos-banán

Čo hodnotím pozitívne?

Jahoda, čokoláda, kokos-banán, to sú príchute, s ktorými mám osobnú skúsenosť. Ak ste si čítali aj predchádzajúce časti tejto recenzie, určite uhádnete, ktorá mi chutila najviac. Áno, je to práve kokos-banán :) Aj napriek tomu, že banán patrí medzi sladké ovocie a v tyčinke chuťovo dominuje, nie je tak sladká ako som očakávala. To isté môžem napísať aj o čokoládovej. Tretie miesto, v mojom pomyselnom rebríčku, patrí jahodovej, ktorá mi taktiež chutila, avšak nie je tak výrazná. Tyčinka predstavuje ideálnu voľbu na desiatku, keď máte medzi jedlami chuť do niečoho zahryznúť. Nie je tvrdá ako niektoré proteínové tyčinky, pričom plnku obaľuje primeraná vrstva čokolády. Nemusíte sa však báť, KetoDiet proteínové tyčinky obsahujú skutočne malé množstvo sacharidov – okolo 6 gramov na porciu (v závislosti od príchute), vďaka tomu sa môžu konzumovať od 1.kroku diéty. Výnimku tvoria len proteínové tyčinky s kolagénom.

konzistencia proteínovej tyčinky kokos-banán

Proteínové tyčinky KetoDiet nie sú príliš tvrdé či presladené

V čom vidím nevýhody?

V čase písania tejto recenzie ponúka výrobca iba 14 kusové balenie. Tyčinky sa teda nedajú zakúpiť v menšom množstve, čo vnímam ako menšie negatívum. Na druhej strane, majú dlhú trvanlivosť a skvelú chuť, takže určite sa vám nestihnú pokaziť :)

Skúsenosti ostatných užívateľov

KetoDiet diéta sa často skloňuje nielen na rôznych diskusných fórach, ale množstvo hodnotení nájdete aj na Heureke. Prečítajte si, koľko sa podarilo užívateľom schudnúť, v čom vidia jej benefity a úskalia

užívateľke sa podarilo s KetoDiet schudnúť 12 kilogramov

Pozitívna skúsenosť užívateľky s KetoDiet diétou

Zdroj: Barullin, emimino.cz/diskuse

„Ja som ju držala a bola som s ňou veľmi spokojná. Nakupujem v e-shope aj naďalej, majú veľmi rozmanitý sortiment všetkého možného, všetko čo som zatiaľ ochutnala bolo výborné.“

Zdroj: ellikopecka, emimino.cz/diskuse

spätná väzba užívateľky na Heureke

Hodnotenie užívateľky na Heureke

Zdroj: heureka/ketodiet.sk

Užívateľovi nevyhovuje aktuálne balenie jednotlivých položiek, pričom ho považuje za neprehľadné

Skúsenosť užívateľa s KetoDiet

Zdroj: Dušan, heureka/ketodiet.sk

Výhody a nevýhody

  • skutočne široký výber proteínových nápojov a jedál s nízkym podielom sacharidov (kaše, palacinky, pečivo, dezerty, snacky)
  • množstvo pozitívnych recenzií na heureke, až 96 % spokojných zákazníkov
  • väčšina produktov má vysoký podiel bielkovín, vďaka tomu KetoDiet osloví aj športovcov, ktorým záleží na budovaní svalovej hmoty
  • možnosť zakúpenia elektronického darčekového poukazu
  • produkty majú dlhú trvanlivosť
  • za každú objednávku dostávate modré gombíky, ktoré si môžete premeniť na zaujímavé výhody a zľavy v rámci vernostného programu
  • na oficiálnej webstránke nájdete množstvo voľne dostupných receptov a materiálov so zoznamom dovolených, zakázaných potravín
  • k dispozícii je aj online podpora formou chatu, na výber máte buď komunikáciu so zákazníckou podporou, alebo výživovým poradcom
  • produkty sa síce delia do niekoľkých základných kategórií, no chýba mi možnosť filtrovania bezlaktózových produktov 
  • ak si urobíte objednávku v hodnote menšej ako 65 €, musíte zaplatiť dopravu v pomerne vysokej cene (v porovnaní s inými e-shopmi podobného zamerania)

Záverečné hodnotenie

Proteínovú diétu KetoDiet hodnotím ako celok pozitívne. Zatiaľ, čo online kalkulačka vám pomôže hlavne pri výbere vhodného diétneho programu, množstvo voľne dostupných materiálov bude pre vás cenným zdrojom informácií počas jednotlivých týždňov. Bohatá ponuka produktov osloví milovníkov sladkých, ale i slaných jedál. Oceňujem ochutnávkový balíček na 3 dni, ktorý naplnil nielen moje očakávania, ale i hladné bruško. Jedlá sú z môjho pohľadu veľmi chutné a príprava rýchla. Výrobca ponúka aj cenovo výhodné kompletné PREMIUM balíčky. V e-shope sa síce dajú vyfiltrovať bezlepkové produkty, no chýba mi filtrovanie aj bezlaktózových, čo považujem za drobný nedostatok.

zhodnotenie proteínovej diéty KetoDiet

Výhody a nevýhody proteínovej diéty KetoDiet

Zdroje:

(1) State of Health in the EU Slovensko Zdravotný profil krajiny 2021. Dostupné na: https://health.ec.europa.eu/system/files/2022-01/2021_chp_sk_slovak.pdf

(2) Dostupné na: https://my.clevelandclinic.org/health/articles/24003-ketosis

(3) Oficiálna webstránka proteínovej diéty KetoDiet – https://www.ketodiet.sk/

4.8/5 - (12 votes)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

kika8 - 23. júla 2023 Reply

Mne osobne KetoDiet sadla. Nebývam hladná a kilá mi idú dole postupne. Chutí mi najmä protienový nápoj na raňajky behom do práce alebo kroasant :) mne príde skôr ako životný štýl než diéta…

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra