40-dňová kúra Venira na vlasy, nechty a pleť (test) - Výživovo.sk

TESTUJEME: 40-dňová kúra Venira na vlasy, nechty a pleť doplnená o šampón a arganový olej

Test 40-dňovej vlasovej kúry Venira, šampónu a arganového oleja

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Ten pocit, keď vám ranné česanie trvá dlhšie ako celá hygiena a raňajky. S každým pramienkom zvádzate neľútostný súboj, pričom väčšina z nich vám aj tak zostáva bezradne na hrebeni. Problém slabých, vypadávajúcich vlasov netrápi iba staršie ženy v dôchodkovom veku, ale i mladé slečny, vrátane mňa. Pri pohľade na moje čoraz viac redšie vlasy, som si povedala, že je najvyšší čas tento problém začať riešiť.  Na základe mojej predchádzajúcej skúsenosti s kolagénom Venira PREMIUM som sa rozhodla vyskúšať aj 40-dňovú kúru Venira na vlasy. Tú som ešte naviac doplnila o šampón a arganový olej, ktoré by mali výsledný efekt len podporiť. Prečítajte si, aký bol výsledok a čo vnímam ako najväčšiu výhodu a naopak nevýhodu 40-dňovej vlasovej kúry Venira.

Aké sú možné príčiny nadmerného vypadávania vlasov?

S riedkymi, suchými a lámavými vlasmi majú problém muži aj ženy rôznych vekových kategórií. Zatiaľ čo v niektorých prípadoch zohráva veľkú úlohu genetika, u iných zas môže byť na vine onkologické ochorenie, hormonálna nerovnováha, stres, ale i nedostatok vybraných vitamínov a minerálnych látok. Práve tie sú nevyhnutné pre správny rast vlasových vlákien.

 

V prípade nedostatočného vyživenia vlasového folikulu, nebude vlasová cibuľka schopná regenerácie a vytvorenia vlasového vlákna. Rast vlasov sa tak výrazne spomalí alebo dokonca v niektorých prípadoch úplne zastaví. Z tohto dôvodu je potrebné prijímať dostatok živín, obsiahnutých tak v bežných potravinách ovocí a zelenine, ako i doplnkoch stravy.

O 40-dňovej vlasovej kúre Venira

Ide o prvý produkt českého výrobcu prírodnej kozmetiky a doplnkov stravy Venira, ktorý bol uvedený na trh v roku 2017. V súčasnosti je k dispozícii s novým, vylepšeným, no taktiež prírodným zložením s komplexným účinkom. Vďaka obsahu vitamínov, aminokyselín a minerálnych látok priaznivo pôsobí na spojivové tkanivo, čo sa prejaví na kvalite vlasov, nechtov a pokožky. 40-dňová vlasová kúra nie je určená iba pre ľudí s nízkou kvalitou vlasov, ale i jedincov, ktorých trápi suchá pokožka, akné alebo slabé, lámavé nechty. (1)

Krabička kapsúl Venira pre vlasy, nechty a pleť

Balenie doplnku stravy Venira na vlasy, nechty a pleť

Kapsule Venira, ako i všetky ďalšie produkty nie sú testované na zvieratách a ich výroba spĺňa všetky prísne stanovené Európske normy.

Zloženie kapsúl Venira na vlasy, nechty a pleť

Kým pôvodné kapsuly Venira na vlasy, nechty, pleť obsahovali 18 zložiek, aktuálne sa v jednej kapsule nachádza 19 účinných látok. Svoje zastúpenie tu majú vitamíny, minerály, aminokyseliny a rastlinné extrakty.

Vitamíny

Ich príjem je nevyhnutný pre správnu činnosť jednotlivých orgánov, pričom sa aktívne podieľajú na mnohých enzymatických procesoch. Z vitamínov, ktoré sú rozpustné v tukoch sa v kapsulách nachádza vitamín A. Ten má okrem zraku pozitívny účinok aj na kvalitu pokožky, kostí a zubov Podstatne väčšie zastúpenie majú vitamíny rozpustné vo vode, z ktorých prevláda kyselina listová a biotín známy svojimi blahodarnými účinkami na pokožku a vlasy. Nimi sa môže pochváliť aj vitamín C,  ktorý taktiež podporuje tvorbu kolagénu. Sériu vitamínov uzatvára ešte kyselina pantoténová s vitamínom B6. (2)

Minerálne látky a stopové prvky

Zúčastňujú sa viacerých biochemických reakcií, ba čo viac, sú dôležitým stavebným prvkom svalov, kostí a tkanív. Zatiaľ čo selén pôsobí ako antioxidant, teda chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi, MSM (methylsulfometán) podporuje tvorbu keratínu, ktorý je základnou zložkou vlasov. Nemožno však zabudnúť ani na meď a zinok, podieľajúci sa na delení buniek a syntéze bielkovín. (3)

Aminokyseliny

Predstavujú dôležitú súčasť proteínov. Rozdeľujú sa na esenciálne (telo si ich nevie vytvoriť) a neesenciálne (prirodzene sa tvoria v organizme). Z esenciálnych aminokyselín je v kapsulách Venira metionín. Podporuje rast vlasov a zároveň pomáha pri liečbe kožných problémov. Pozitívny účinok na nervovú sústavu má tyrozín, ktorý však spolu s cysteínom patrí k neesenciálnym aminokyselinám.

Rastlinné extrakty

Vrátane vyššie spomínaných zložiek sú súčasťou kapsúl Venira aj výťažky zo Žihľavy dvojdomej a Prasličky roľnej doplnené o pivovarské kvasnice. Tie nielenže posilňujú nechty, ale i zmierňujú vypadávanie vlasov a spomaľujú starnutie buniek. Pre dosiahnutie maximálneho účinku sa výrobca rozhodol, pridať do kapsúl aj extrakt zo Saw palmetto. To je síce známe prírodné afrodiziakum, avšak málokto vie, že vplýva aj na zdravie a kvalitu vlasov.

Vzhľadom na to, že ide o 40-dňovú kúru na vlasy, nechty a pleť nechýba v zložení ani hydrolyzovaný kolagén s kyselinou hyalurónovou. Obe zložky sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na spojivové tkanivá, ktoré udržujú v čo najlepšej kondícii.

Podrobné zloženie kapsúl je uvedené na bočnej strane krabičky

Zloženie kapsúl Venira na vlasy, nechty, pleť

Pre koho je Venira na vlasy, nechty a pleť vhodná?

Prevažnú väčšinu som už spomenula v predchádzajúcich riadkoch, no rozhodne nie všetky. Venira kapsule sú vhodné pre:

 • jednotlivcov s aknóznou pleťou a vyrážkami nielen v oblasti tváre
 • ženy a mužov, ktorí hľadajú spôsob, ako podporiť rast vlasov a zmierniť ich vypadávanie
 • dámy s krehkými a lámavými nechtami
 • ľudí, ktorí majú suchú, slabo hydratovanú pokožku
 • ženy s rozštiepenými končekmi či početnými lupinami

Ceny a užívanie

Jedno balenie Venira na vlasy, nechty a pleť zahŕňa 80 kapsúl. Výrobca odporúča užívať dve kapsule za deň. Najlepšie ráno a večer, 5 minút pred jedlom. Pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania vám jedno balenie vydrží 40 dní, teda celú kúru. Zakúpiť si ho môžete tak v internetových lekárňach, ako aj oficiálnom e-shope, kde sa momentálne predáva za cenu 25,68 €. Navyše, k nákupu dostanete milý darček v podobe Imuni shotu s pomarančovou príchuťou a dopravu zadarmo. (1)

TIP: S prihliadnutím na to, že Venira kapsuly sú vhodné aj na dlhodobé užívanie, po ukončení 40-dňovej kúry môžete smelo pokračovať ďalšou. V ponuke je tiež 80 či 120-dňová kúra Venira na vlasy, nechty, pleť.

Skúsenosti užívateľov

Množstvo výsledkov spokojných zákazníkov spolu s fotografiami nájdete na oficiálnej webstránke v sekcii “skúsenosti”. Určite mi však dáte za pravdu, že niet nad skúsenosti užívateľov z nezávislých diskusných fór. Práve na nich si užívateľky pochvaľovali predovšetkým účinky na vlasy, ktoré boli nielen pevnejšie, ale i hustejšie.

Užívateľka si pochvaľuje účinok kapsúl na vlasy, ktoré sú pevnejšie

Recenzia vlasovej kúry Venira

Zdroj: doplnky-stravy.heureka/venira

Vlasovú kúru Venira odporúča ostatným užívateľom aj pani Marcela v jednom zo svojich príspevkov:

“Venira ……za 2 mesiace mi vlasy podrástli približne o 10 cm”

Zdroj: marcellka32, modrykonik.sk/forum

Užívateľka si zakúpila už druhé balenie kapsúl a s výsledkom je veľmi spokojná

Pozitívna recenzia užívateľky

Zdroj: doplnky-stravy.heureka.cz/venira

Samozrejme, taktiež som natrafila aj na negatívne recenzie. Musím ale dodať, že užívatelia sa sťažovali na nedostatočný výsledok po veľmi krátkej dobe užívania. Pre dosiahnutie maximálneho účinku sa vlasová kúra odporúča užívať min. 40 dní. Počítajte teda s tým, že výsledky sa nedostavia po týždni ani po dvoch, ale spravidla až po mesiaci od začiatku užívania.

“Po 2 týždňoch užívania som nezaznamenala žiadnu pozitívnu zmenu na vlasoch, nechtoch a ani na pleti. Z tohto dôvodu nemôžem napísať či to naozaj funguje.”

Zdroj: doplnky-stravy.heureka.cz/venira

Moja skúsenosť so 40-dňovou kúrou Venira na vlasy, nechty a pleť

Podobne ako v prípade Venira kolagénu, aj pri kapsulách je vidieť, že výrobca si dal na balení naozaj záležať. Pôsobí luxusne. Rovnako musím vyzdvihnúť prehľadné zloženie a všetky potrebné informácie nachádzajúce sa na bočných stranách balenia. Kapsule sú dodávané v uzatvárateľnej krabičke, ktorú hravo zmestíte do kabelky či príručnej tašky. Môžete si ich tak zobrať takmer kdekoľvek so sebou.

Účinky

Poďme však na to najdôležitejšie – účinky. Pred začatím tejto kúry som trošku experimentovala s farbením vlasov, čo mojim beztak krehkým a vypadávajúcim vlasom vôbec nepomohlo. Práve naopak, pri každom česaní mi zostalo na kefe čoraz viac pramienkov. Teraz, s odstupom 40 dní, môžem napísať, že je to na dobrej ceste. Ako môžete vidieť aj na nasledujúcich fotografiách, vlasy mám nielen hustejšie, ale i dlhšie. Podrástli mi približne o 4 cm, čomu sa veľmi teším. Pozitívne účinky som si všimla aj na kvalite pleti, ktorá je podstatne viac hydratovanejšia, vďaka čomu pôsobí sviežo a udržiavane.

Dĺžka vlasov pred a po Venira 40-dňovej vlasovej kúre

Pred a po 40-dňovej vlasovej kúre Venira

Kapsule

Čo sa týka samotných kapsúl, tie majú výraznejšiu vôňu, no tá mi nijakým spôsobom neprekážala. Trošku ma sklamala veľkosť kapsúl, ktoré boli na môj vkus väčšie. Ťažšie sa mi prehĺtali. S prihliadnutím na skutočne bohaté zloženie sa to dá pochopiť. Navyše, kapsule je možné ľahko otvoriť, obsah vysypať do úst a zapiť. Ak teda máte problém s prehĺtaním väčších tabliet, z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť tento spôsob užívania.

Jedna kapsula Venira pre zdravé vlasy, nechty a pleť

Kapsula Venira

Ďalšie produkty Venira, ktoré som vyskúšala

Súčasne s kapsulami som používala aj ďalšie dva produkty značky Venira, s cieľom zmierniť vypadávanie vlasov, podporiť ich rast a tiež zlepšiť kvalitu pokožky.

Šampón na podporu rastu vlasov

Ide o prírodný produkt doplnený jemnou kokosovou arómou. V jeho zložení dominuje Chlorella vulgaris, sladkovodná riasa, ktorá je účinným antioxidantom. Spolu s ďalšími látkami dodáva vlasovým korienkom pevnosť a podporuje stimuláciu vlasovej cibuľky. Navyše, je šetrný nielen k vašim vlasom, ako i pokožke. Vzhľadom na to, že má 98 % prírodné zloženie možno ho používať dlhodobo, pokojne aj každý deň. (1)

Šampón Venira má prírodné zloženie pre podporu rastu vlasov

Venira šampón s kokosovou arómou pre podporu rastu vlasov

Moja skúsenosť

Keďže mám rada kokos nielen v jedle, ale tiež kozmetických doplnkoch, na tento šampón som sa veľmi tešila. Po jeho otvorení ma privítala príjemne sladká kokosová vôňa, ktorá predčila moje očakávania. Aj keď šampón patrí svojou konzistenciou medzi tie hustejšie, pomerne ľahko sa dá rozotrieť po hlave a napeniť. Menšie obavy som mala skôr zo suchých lupín, s ktorými bojujem už dlhodobo a niektoré šampóny mi v tom vôbec nepomáhajú. Našťastie, šampón Venira k nim nepatrí. Po jeho použití som nemala takmer žiadne lupiny, čo bolo pre mňa jedným z najväčších pozitívnych prekvapení.

Šampón Venira má hustejšiu konzistenciu, avšak aj napriek tomu sa veľmi ľahko rozotiera a výborne pení

Šampón Venira má hustejšiu konzistenciu

Arganový olej

Samotný arganový olej patrí k najvzácnejším olejom na svete. Získava sa za studena lisovaním plodov Argánie tŕnistej, rastúcej v južných oblastiach Maroka. Plody sú výborným zdrojom tak vitamínov (A, E, F), ako i esenciálnych mastných kyselín, karotenoidov, sterolov a skvalénu. Arganový olej čistí a hydratuje pokožku, vyživuje končeky vlasov, spomaľuje tvorbu vrások a posilňuje nechtové lôžko. Možno ho aplikovať či už na vlasy, nechty alebo pokožku, pričom je vhodný pre všetky typy pleti. (4)

Arganový olej je dodávaný v malej flaštičke s pipetou pre lepšiu aplikáciu

Arganový olej Venira

Moja skúsenosť

Oleje síce veľmi nepoužívam, no o arganovom som počula samé chvály. To bol zároveň jeden z dôvodov, prečo som sa ho rozhodla vyskúšať. Podobne ako vyššie spomínané produkty aj Venira arganový olej je dodávaný v peknej krabičke, na ktorej sú všetky potrebné informácie. Vo vnútri sa nachádza fľaštička s olejom doplnená o praktickú pipetu. Tá výrazne uľahčuje jeho aplikáciu, keďže si ľahko nanesiete iba toľko oleja, koľko potrebujete.

 

Ja som si arganový olej aplikovala na pleť v oblasti tváre, ktorú mám v letných mesiacoch pomerne suchú. Spočiatku ma trošku zarazil mastný film, ktorý mi zostal na rukách a pleti, no po dôkladnom vmasírovaní (najlepšie krúživými pohybmi) sa postupne vstrebe do pokožky. Prvé výsledky sa dostavili približne po 2-týždňoch každodennej aplikácie, kedy si aj kolegyňa v práci všimla, že moja pleť pôsobí sviežo a hydratovane.

Všetky produkty, ktoré som vyskúšala od značky Venira

Šampón. arganový olej, kapsule pre vlasy, nechty a pleť

Výhody a nevýhody (z môjho pohľadu)

 • čisto prírodné a bohaté zloženie (19 látok v jednej kapsule)
 • darček k objednávke
 • bez cukru a laktózy (vhodné aj pri chudnutí)
 • možnosť užívať dlhodobo bez prestávky
 • praktické a luxusné  balenie
 • obsahuje lepok, a teda nie je vhodná pre ľudí s celiakiou

Časté otázky

Zaujíma vás, kedy môžete očakávať prvé viditeľné výsledky, prípadne či je možné užívať kapsule Venira na vlasy, nechty a pleť aj počas chudnutia? Tak potom rozhodne nevynechajte nasledujúcu sériu odpovedí na najčastejšie kladené otázky.

Je Venira na vlasy vhodná aj pre tehotné a dojčiace ženy?

Kapsule Venira majú prírodné zloženie bez akýchkoľvek chemických prísad, no pred užívaním sa pre istotu poraďte so svojím lekárom. Obzvlášť, ak máte rizikové tehotenstvo. (1)

Môžem z doplnkov stravy Venira pribrať?

Určite nie. Kapsule síce obsahujú pivné kvasinky, avšak nie v takom množstve, že by ste z nich pribrali. Navyše sú úplne bez cukru a laktózy. 40-dňová kúra Venira na vlasy, nechty, pleť je tak vhodná aj pre ľudí, ktorí chudnú či jednotlivcov s intoleranciou na laktózu. (1)

Kedy sa dostavia prvé výsledky?

Vzhľadom na to, že ide o 40-dňovú kúru, prvé viditeľné výsledky možno očakávať približne po mesiaci od začatia užívania. Kapsule sú vhodné na dlhodobé užívanie, teda čím dlhšie ich budete užívať, tým sa ich účinok znásobuje. Z vlastnej skúsenosti však môžem napísať, že pri pohľade na výsledok to čakanie určite stojí za to. (1)

Komu sa neodporúčajú užívať kapsule Venira na vlasy?

V prvom rade nie sú určené pre ľudí s celiakiou alebo bezlepkovou diétou keďže v pivných kvasinkách sa nachádza lepok. Prítomný kremík zas môže uškodiť jednotlivcom so zápalom, prípadne poškodením obličiek. (1)

Záverečné hodnotenie

Kapsule Venira obsahujú kombináciu viacerých účinných látok, vzhľadom na to sa právom radia k najsilnejším doplnkom na vlasy, nechty a pleť. Zodpovedá tomu aj luxusné balenie, ktoré už na prvý pohľad evokuje pocit, že ide o výživový doplnok vysokej kvality. Na samotné účinky si treba chvíľku počkať, no keďže ide o produkt určený na dlhodobé užívanie, je to pochopiteľné. Vrátane čisto prírodného zloženia vnímam ako veľký benefit aj to, že kapsule sú bezlaktózové a neobsahujú cukor. Po skončení kúry sa tak nemusíte báť postaviť na váhu. Za nevýhodu však považujem prítomnosť lepku v kapsulách Venira. Z tohto dôvodu nie sú vhodné pre celiatikov.

Záverečné hodnotenie kapsúl Venira na vlasy s výhodami i nevýhodami

Záverečné hodnotenie kapsúl Venira na vlasy, nechty a pleť

40-dňová kúra Venira na vlasy spolu s ďalšími produktami tejto značky splnila moje očakávania a potreby. Vlasy mi narástli približne o 4 cm. To je skvelý začiatok, čo poviete? :)

ZDROJE: 

(1) Oficiálna webstránka Venira – https://veniraofficial.sk/

(2) FAJFROVÁ, J. Vitaminy a jejich funkce v organizmu. Dostupné na: https://internimedicina.cz/pdfs/int/2011/12/02.pdf

(3) Minerálne látky. Dostupné na: https://www.pulib.sk/web/kniznica/elpub/dokument/Poracova1/subor/5.pdf

(4) Arganový olej. Dostupné na: https://sk.wikipedia.org/wiki/Arganov%C3%BD_olej

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra