VITABOX (recenzia) - menu, cena + alternatívy - Výživovo.sk

Recenzia krabičkovej diéty Vitabox: denné menu, stravovacie programy a skúsenosti užívateľov

Vitabox recenzia krabičkovej diéty

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Mnohí to poznáte, na Silvestra si dáte predsavzatie, že počas nasledujúceho roka schudnete zopár kilogramov a rýchle občerstvenie vymeníte za zdravý, plnohodnotný obed. Cieľ je to síce pekný a na prvý pohľad aj ľahký, avšak iba dovtedy, kým nepríde deň D. Predsa len, každý večer variť a chystať na nasledujúci deň desiatu a obed do práce dá zabrať aj šikovným gazdinkám. O pár dní sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou ocitnete v miestnom bufete pri segedínskom guláši a tým je vášmu predsavzatiu pre tento rok koniec.

V prípade, že chcete takejto situácii predísť, ale úbytok hmotnosti by vás rozhodne potešil, jedným z riešení je krabičková diéta Vitabox. Prečítajte si o jej benefitoch, stravovacích programoch, cenách a skúsenostiach užívateľov z diskusných fór.

Čo je Vitabox?

Vitabox je stravovací program zložený z ponuky zdravých, nutrične vyvážených jedál, ktoré vám dovezie kuriér priamo pred dvere bytu alebo do práce. Všetky jedlá Vitabox sú pripravené z čerstvých surovín s primeraným podielom cukrov, tukov a bielkovín. Odborným garantom jednotlivých receptúr je MUDr. Juraj Chovan, anesteziológ so záľubou v zdravom životnom štýle a zároveň aj certifikovaný výživový poradca. (1)

Hlavným benefitom krabičkovej diéty Vitabox je denný prísun zdravých, plnohodnotných jedál s primeranou energetickou hodnotou, vďaka ktorým ušetríte nielen čas a energiu, ale aj zhodíte nadbytočné kilogramy.

Ako začať s krabičkovou diétou Vitabox?

Predtým, ako sa s nadšením rozhodnete vybrať vhodný diétny program, si dôkladne premyslite, čo všetko od neho očakávate. Nestíhate variť a nemáte v blízkosti práce žiadne reštaurácie alebo sa chcete začať zdravo stravovať, či dokonca schudnúť? V prípade, že je pre vás prioritou predovšetkým úbytok hmotnosti,  začnite výpočtom hodnoty bazálneho metabolizmu.

Bazálny metabolizmus (BMR) zahŕňa energiu, ktorú telo potrebuje na udržanie základných fyziologických funkcií bez akejkoľvek fyzickej aktivity. Vypočítať si ju môžete prostredníctvom nasledovnej Harris – Benedictovej rovnice (2):

Muži: 66,5 +13,8 x vaša hmotnosť + 5,0 x vaša výška – 6,8 x váš vek = hodnota BMR v kcal

Ženy: 655 + 9,6 x vaša hmotnosť + 1,8 x vaša výška – 4,7 x váš vek = hodnota BMR v kcal

Hodnota BMR v pokoji u ženy vo veku 30 rokov s hmotnosťou 65 kg a výškou 165 cm je 1435 kcal. Ak táto žena športuje, manuálne pracuje alebo vykonáva určitú pohybovú aktivitu, hodnota bazálneho metabolizmu sa zvyšuje vzhľadom na vykonávanú činnosť a jej dĺžku.

Pri chudnutí platí jedno základné pravidlo, že energetický príjem musí byť nižší ako energetický výdaj. Z tohto dôvodu je nevyhnutné poznať váš energetický výdaj a podľa neho si následne vybrať stravovací balíček s optimálnym množstvom kalórií. POZOR, v snahe čo najviac schudnúť neriskujte a dodržujte minimálny príjem kalórií potrebných pre fungovanie organizmu. V opačnom prípade si môžete privodiť vážne zdravotné komplikácie. (1)

Stravovacie programy

Vitabox ponúka svojim užívateľom až 13 stravovacích programov, ktoré sa navzájom diferencujú tak počtom jedál, ako aj kalorickou hodnotou.

Redukčné programy

Program Celodenné menu patrí k najrozsiahlejším redukčným programom. Zahŕňa raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru. Užívatelia majú na výber z 3 rôznych variant: Slim, Fit a Vita. Pre ženy s energetickým výdajom väčším ako 1200 kcal a hmotnosťou od 50 -65 kg je vhodné Slim celodenné menu. Fit celodenné menu zas osloví nielen ženy, ale aj mužov s hmotnosťou 60 -75 kg a energetickým výdajom v rozmedzí 1200 – 1500 kcal. Klientom nad 75 kg  odporúčam vybrať celodenné menu Vita, ktorého energetická hodnota je 1500 – 1800 kcal. Pri všetkých uvedených variáciách menu v spojení s fyzickou aktivitou môžete schudnúť 2 – 5 kg za mesiac. Po objednaní celodenného menu vám kuriér dovezie nielen obed, olovrant, večeru, ale aj raňajky a desiatu na nasledujúci deň.

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov. Zistite, koľko potrebujete schudnúť a prečítajte si návod, ako začať.
Predajcovia keto diétyChiaShakeKetoMixKetoDietNutriFood
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jedlá na chudnutieDiétne raňajkyDiétny obedDiétne dezertyDiétne cestovinové jedláLow carb pečivo
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Prípravky na chudnutieBlokátor hladuDiétne cestovinyTabletky na chudnutieNízkokalorické sladidloSpaľovač tukovSirupy bez cukruKáva a čaj na chudnutieNízkokalorické dresingy

V prípade, že sa vaše chudnutie z určitých dôvodov spomalí, prípadne zastaví, reštart menu bude pre vás akýmsi záchranným kolesom. Jeho benefity ocenia aj vrcholoví športovci, ktorí chcú urýchliť metabolizmus. Reštart menu je týždenným programom začínajúcim vždy v pondelok. Skladá sa z 5 jedál a dvoch kategórií pre mužov a ženy. Ťažiskom programu je striedanie stúpajúcej a klesajúcej hladiny sacharidov, čomu sa následne prispôsobí aj metabolizmus a naštartuje opätovné chudnutie.

Ponuka stravovacích programov, pre ľudí ktorí chcú schudnúť

Ponuka redukčných programov Vitabox

Uvedené programy sú aktuálne v čase písania recenzie a vzťahujú sa na lokalitu Bratislava.

TIP: Reštart menu kombinujte s fyzickou aktivitou, najmä v dni, kedy prijímate sacharidy vo zvýšenej miere. Taktiež dodržujte pitný režim a denný prísun vitamínov.

Obedové programy

Veľmi obľúbené, najmä u ľudí, ktorí s krabičkovou diétou Vitabox iba začínajú, je Obedové menu spĺňajúce všetky atribúty zdravej stravy. Obsahuje polievku plus hlavné jedlo s energetickou hodnotou 350 – 600 kcal. Identickú energetickú hodnotu má tiež Obedové menu 2 pozostávajúce z polievky a večere. Ak vás v konkrétny deň hlavné jedlo k obedu príliš neosloví, ale zaujme skôr večerný chod, táto kombinácia splní všetky vaše očakávania. Obedový šalát XXL s hmotnosťou 350 až 400g je správnou voľbou pre mužov a ženy, inklinujúcich k ľahkým jedlám s množstvom zeleniny. Vitabox nezabúda ani na vegánov, pre ktorých je pripravené Vegánske menu výlučne z rastlinných surovín, zostavené profesionálnym kuchárom Santoshom Kumarom. Vegánske menu zahŕňa hlavné jedlo + prílohu.

Varianty obedových programov

Obedové programy Vitabox

Uvedené programy sú aktuálne v čase písania recenzie a vzťahujú sa na lokalitu Bratislava.

Špeciálne programy

O tom, že si z programov Vitabox vyberie naozaj každý, svedčí aj široká ponuka špeciálnych programov, zahŕňajúca napríklad Office menu. Kuriér vám v rámci tohto balíčka dovezie do práce nielen obed, ale aj desiatu a olovrant, vďaka čomu máte o zdravú stravu v práci postarané. Pre spachtošov, nestíhajúcich raňajky, sa hodí Doobedné menu s chutnými raňajkami, rýchlou desiatou a zdravým obedom.  Poldenné menu bude záchranou pre zaneprázdnených ľudí, ktorí nemajú čas variť obed, olovrant a večeru. Raňajky, desiatu, olovrant a večeru zahŕňa Celodenné menu bez obeda, vhodné najmä pre tých, čo majú zabezpečený obed v práci.

Programy Vitabox bez obeda

Špeciálne programy Vitabox

Uvedené programy sú aktuálne v čase písania recenzie a vzťahujú sa na lokalitu Bratislava.

TIP: V prípade, že uprednostňujete 3 hlavné jedlá denne a desiatu s olovrantom vynechávate, využite nový stravovací program Raňajky + Obed + Večera s energetickou hodnotou 900 – 1300 kcal. Za zmienku rozhodne stojí aj ďalšia novinka v podobe 600-900 kcal programu Obed + Večera.

Sezónny program

Dvakrát do roka, na jeseň a počas jarných mesiacov je k dispozícii Detox menu, ktoré má za cieľ vyčistiť organizmus od všetkých toxínov a dodať mu potrebnú energiu. Taktiež je ideálnou predprípravou na diétu. Skladá sa z 5 jedál denne a trvá spravidla jeden až dva týždne. Počas nich je dôležité dodržiavať stanovené pravidlá, teda vyhýbať sa zaťažujúcim potravinám ako je červené mäso, rafinovaný cukor či vyprážané jedlá. Neodporúča sa ani mlieko, vajíčka, prípadne produkty zo pšenice, ktoré by mohli vyvolať alergickú reakciu. Naopak nevyhnutné je dodržiavať pitný režim a konzumovať potraviny bohaté na vlákninu.

Detox menu zahŕňa raňajky, desiatu, obed, olovrant aj večeru

Detox menu Vitabox

VEDĽAJŠÍ ÚČINOK: Z dôvodu obmedzenia príjmu sacharidov a zvýšenia príjmu vlákniny sú prvé dni programu sprevádzané bolesťami hlavy a celkovou slabosťou tela. Nezľaknite sa a vydržte, tieto príznaky po 2-4 dňoch pominú.

Celý postup výberu vhodného programu a bližšie informácie o jednotlivých programoch nájdete aj v nasledujúcom videu:

Vitabox Menu

Na oficiálnej stránke Vitabox v sekcii Menu si máte možnosť pozrieť aktuálne menu, vzťahujúce sa na jednotlivé programy spravidla na 4 týždne vopred. Pri ukázaní kurzora na konkrétne jedlo sa vám zobrazí tabuľka spolu s nutričnými hodnotami. Písmenká S (Slim), F (Fit) a V (Vita) znamenajú tri rôzne varianty pre celodenné menu. Označenie B znamená podiel bielkovín, T – tukov a S- sacharidov. Vzhľadom na to, že Vitabox jedlá sú vždy čerstvé, v pondelok je k dispozícii strava od obeda a na sobotu dostanete iba raňajky a desiatu.

Príklad vzorového jedálnička Vitabox

Vzorový jedálniček na celý týždeň

ZĽAVA: Pri objednávke akéhokoľvek programu na celý mesiac dostanete automaticky zľavu na ďalšiu Vitabox objednávku.

Kde všade vám Vitabox menu dovezú?

Ako som už spomínala, výhodou krabičkovej diéty je to, že kuriér dovezie jedlo priamo k vám domov či do práce každý pracovný deň od 8:00 do 13:00. Krabičková diéta Vitabox však nie je k dispozícii vo všetkých Slovenských mestách. Momentálne platí iba pre Bratislavu, Banskú Bystricu, Bánovce nad Bebravou, Čadcu, Košice, Kysucké Nové Mesto,  Martin, Turčianske Teplice, Partizánske, Prievidzu, Piešťany, Prešov, Trnavu, Trenčín, Topoľčany, Zvolen a Žilinu.

Skúsenosti užívateľov

Informácie na oficiálnej stránke Vitabox sú dôležité, avšak veľa vám môžu napovedať aj recenzie užívateľov na diskusných fórach. Niekoľko z nich vám prinášam v nasledujúcich riadkoch.

Úbytok hmotnosti v kombinácii s pestrou ponukou netradičných, zdravých a predovšetkým čerstvých jedál je to, čo si užívatelia na Vitabox diéte najviac cenia. Možnosť platby gastrolístkami či polievka k obedu ZDARMA sa môžu zdať na prvý pohľad nepodstatné drobnosti, ktoré ale rozhodne potešia.

Užívateľka si Vitabox stravovanie veľmi pochvaľuje, dokonca sa jej podarilo s ním aj schudnúť.

Recenzia spokojnej užívateľky z diskusného fóra

Zdroj: vera777, modrykonik.sk/forum

„Ahoj, naši to majú a sú spokojní. Fungujú takto od októbra. Je to síce drahé, ale pre nich je to pohodlné. Dokonca obaja schudli, bez pohybu, mamina 5 kg, tatino 8 kg. Výhodou je, že majú jedlo 5-krát denne, nič nezostáva a každý deň majú niečo iné. Varia veľmi rozmanité jedlá, aj také, ktoré človek bežne neje – recepty zo špaldovej múky, veľa zeleniny, orechy a pod. Niekedy sú tam naozaj zaujímavé jedlá. Len je to niečo, čo mne ako normálnemu človeku, ktorý moc nezarába a má dve malé deti, príde dosť drahé.“

Zdroj: k_a_j_k_a, modrykonik.sk/forum

Užívateľka si pochvaľuje úbytok hmotnosti aj bez cvičenia.

Pozitívna recenzia užívateľky na diskusnom fóre

Zdroj: martinka13, modrykonik.sk/forum

Spomedzi pozitívnych ohlasov som natrafila aj na niekoľko negatívnych recenzií týkajúcich sa chuti jedál, najmä po zmene kuchára. Vzhľadom na to, že Vitabox jedlá varí v každom regióne iný kuchár sa však táto skúsenosť nedá vnímať všeobecne, ale je skôr subjektívnym pohľadom daného  užívateľa. Za objektívnu nevýhodu, obzvlášť pre viacpočetné rodiny, možno považovať vyššie ceny stravovacích programov, ktoré sú často dôvodom uprednostnenia inej firmy poskytujúcej krabičkovú diétu.

Užívateľka nie je spokojná s chuťou a výberom jedál

Negatívna skúsenosť užívateľky s Vitabox

Zdroj: andinka001, modrykonik.sk/forum

„Ahoj, aj ja som nejaký čas jedla tieto krabičky, vôbec mi však nechutili a ani som poriadne neschudla, boli to vyhodené peniaze, teda aspoň pre mňa. Poznám dvoch mužov, ktorí schudli, ale tiež nie veľa, čiže skôr to účinkuje na ľudí s vyššou telesnou hmotnosťou. Jedno pozitívum na tom však je, človek sa naučí pravidelne jesť.“

Zdroj: gabona1, modrykonik.sk/forum

PORCIA Vitabox: Pre lepšiu predstavu prikladám fotografiu poldenného menu od jednej z užívateliek:

Fotografia od spokojnej užívateľky, ako vyzerá denné menu

Fotografia denného menu

Zdroj: adebi, modrykonik.sk/forum

Výhody a nevýhody

  • čerstvosť a rozmanitosť jedál,
  • široká ponuka diétnych programov,
  • online nutričné poradenstvo,
  • polievka zdarma,
  • možnosť platby stravnými lístkami.
  • vyššia cena,
  • plastové obaly v niektorých mestách.

Dostupné alternatívy

Krabičková diéta Vitabox nie je k dispozícii vo všetkým mestách a taktiež nemusí ulahodiť každému. Pre obyvateľov Bratislavy a okolitých dedín je dobrou alternatívou Pohodlná diéta, ktorej súčasťou sú aj bezlepkové, bezlaktózové a DIA programy. V Banskej Bystrici, Zvolene a blízkom okolí zas využijete služby spoločnosti FitKrabičky s obedovým menu takmer na mesiac vopred. 9-ročnou históriou, 5 stravovacími programami a dostupnosťou v každom kraji sa môže pochváliť FF menu.  Špeciálny program pre seniorov, mamičky na materskej či profi športovcov ponúka spoločnosť Zdravé stravovanie, ktoré robí rozvoz v 33 slovenských mestách.

Často kladené otázky

Zaujíma vás ako funguje vernostný program, pre koho nie je Vitabox vhodný či v akých krabičkách vám privezie kuriér objednané jedlo? Ak áno, tak potom si rozhodne prečítajte nasledujúce riadky, kde nájdete podrobné odpovede.

Kto by sa mal diéte Vitabox vyhnúť?

Na pozore by sa mali mať ľudia s alergickou reakciou na vybrané druhy potravín. Pred samotnou objednávkou odporúčam skontrolovať číselné označenia alergénov pri jednotlivých jedlách. Zoznam používaných číslic spolu s alergénom je vypísaný v spodnej časti sekcie Menu. Rizikovým, pre ľudí s ochorením obličiek prípadne metabolickými komplikáciami, môže byť Reštart menu, o vhodnosti ktorého sa poraďte so svojim lekárom alebo nutričným poradcom.

Aké výhody prináša vernostný program?

Všetkým, ktorí vyplnia registračný formulár na stránke Vitabox a objednajú si mesačné alebo týždenné menu, bude pripísaný na účet tzv. hotovostný kredit. Ten si môžete zvýšiť nielen každou ďalšou objednávkou, ale aj odporučením Vitabox svojim známym. V prípade, že uvedú pri registrácii vaše ID a objednajú si, bude vám pripísaný kredit aj za ich objednávku. V závislosti od výšky kreditu vám môže pokryť časť alebo dokonca celý stravovací program, ktorý budete mať takto úplne ZDARMA.

V akých krabičkách dostanem Vitabox jedlo?

Spoločnosť Vitabox postupne nahrádza klasické plastové obaly za ekologické varianty. V súčasnosti si máte možnosť objednať jedlo v eko obaloch v týchto mestách: Banská Bystrica, Martin, Prievidza, Zvolen a Trenčín.

Záverečné hodnotenie

Vitabox predstavuje výborné riešenie pre zaneprázdnených ľudí, ktorí nemajú čas každý deň variť a chcú sa udržať stále vo forme. Netreba však zabúdať ani na mamičky po pôrode či oteckov s pivným bruškom, pre ktorých je redukčný program v podobe celodenného menu ako uliaty. Kameňom úrazu Vitabox sú vyššie ceny. Tie sú zároveň aj  jedným z dôvodov, prečo sa užívatelia rozhodnú pre inú krabičkovú diétu. Ďalším je nedostupnosť vo viacerých regiónoch Slovenska, čo osobne sklamalo aj mňa. Vzhľadom na kvalitu jedál, čerstvosť, vernostný program a polievku v cene obedového menu hodnotím Vitabox pozitívne.

Záverečné hodnotenie spolu s výhodami a nevýhodami Vitabox

Záverečné hodnotenie Vitabox

Krabičková diéta Vitabox ma milo prekvapila novinkou v podobe ekologických obalov, ktoré sú k dispozícii pre vybrané miesta.  Aký máte názor na jedlo v plastových nádobách vy? Objednali by ste si také alebo radšej uprednostňujete ekologickú variantu?

Zdroje:

(1) Oficiálna stránka www.vitabox.sk

(2) ŠVRČKOVÁ, P. Změny fyzického stavu jedince vlivem výživy a pohybové aktivity na základe individuálního přístupu.  Dostupné na:  https://is.muni.cz/th/gqemo/Patricia_Svrckova_-_Bakalarska_praca.pdf

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra