Profidiet (recenzia): skúsenosti, ceny + alternatívy - Výživovo.sk

RECENZIA proteínovej diéty Profidiet (fázy, produkty, ceny a skúsenosti užívateľov)

Recenzia proteínovej diéty Profidiet

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Na dosiahnutie želaného úbytku hmotnosti nemusíte obmedziť príjem jedla na nevyhnutné minimum. Schudnúť sa dá aj ľahšie, bezbolestnejšie a hlavne efektívnejšie. Stačí len vedieť, aké potraviny si môžete naložiť na tanier a ktorým sa naopak radšej vyhnúť. Na internete nájdete rôzne príručky, ako schudnúť. Tie sú síce fajn, no ak si nechcete lámať hlavu zostavovaním správneho jedálnička a strácať čas zdĺhavou prípravou jedál, čítajte ďalej. V nasledujúcich riadkoch vám predstavím proteínovú diétu Profidiet spolu s jej základnými fázami a produktami. Samozrejme, súčasťou tejto recenzie budú aj skúsenosti užívateľovvzorový jedálniček, aby ste presne vedeli, čo vás čaká.

O bielkovinovej diéte Profidiet

Funguje na rovnakom princípe ako všetky ketónové diéty. Základnou podmienkou je obmedziť príjem sacharidov na nevyhnutné minimum. Namiesto nich budete mať na tanieri proteínové jedlá Profidiet s vysokým podielom kvalitných bielkovín. (1) Tie majú svoj význam nielen pre rast svalovej hmoty, ale sú aj tzv. alternatívnym zdrojom energie, keď dôjde k vyčerpaniu všetkých ostatných zdrojov. (2) Táto situácia nastáva približne dva až tri dni po znížení príjmu sacharidov na max. 50 gramov za deň, kedy sa telo dostáva do stavu ketózy.

 

Ketózu možno definovať ako metabolický stav organizmu charakteristický tvorbou ketolátok, ktoré sú primárnym zdrojom energie tak pre tkanivá, svaly, ako aj mozog. V dôsledku zníženej konzumácie sacharidov je však telo nútené siahnuť aj po iných zdrojoch energie. Vrátane spomínaných ketolátok tak čerpá časť energie z nahromadených tukov zásob, čoho dôkazom bude klesajúca ručička na váhe. (3)

Fázy Profidiet

Čakajú na vás 4 fázy, ktoré sa odlišujú tak dĺžkou trvania, ako aj počtom Profidiet jedál. Tie vám zaženú hlad a zároveň pomôžu udržať príjem sacharidov pod kontrolou. (1)

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov. Zistite, koľko potrebujete schudnúť a prečítajte si návod, ako začať.
Predajcovia keto diétyChiaShakeKetoMixKetoDietNutriFood
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jedlá na chudnutieDiétne raňajkyDiétny obedDiétne dezertyDiétne cestovinové jedláLow carb pečivo
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Prípravky na chudnutieBlokátor hladuDiétne cestovinyTabletky na chudnutieNízkokalorické sladidloSpaľovač tukovSirupy bez cukruKáva a čaj na chudnutieNízkokalorické dresingy

Fáza intenzívneho chudnutia

Jedálniček v tejto fáze nie je zrovna najzaujímavejší, avšak podstatne viac vás poteší úbytok na váhe. Pri dodržiavaní všetkých pravidiel a dobrom zdravotnom stave môžete schudnúť 15 a viac kilogramov. Základom dňa budú 4 Profidiet jedlá denne podľa vlastného výberu v kombinácii s neobmedzeným množstvom zeleniny. Rovnako máte dovolené dochutiť jedlá bylinkami, korením a soľou. Príjem tukov zas pokryte lyžičkou repkového, olivového, prípadne pupalkového oleja, čo prospeje aj vášmu tráveniu. Samozrejmosťou je dodržanie pitného režimu, každý deň vypite min. 2 litre čistej vody alebo nesladenej minerálky. Taktiež si môžete dopriať kávu, ale bez mlieka a cukru.

TIP: Ak nie sú pre vás Profidiet jedlá dostatočne sýte, pridajte si do nich 2 ks uverených vaječných bielok, viac vás zasýtia.

Fáza stabilizácie

Mala by trvať dvakrát toľko ako prvá fáza. Ak vydržíte dva týždne v prvej fáze, vo fáze stabilizácie zostaňte minimálne mesiac. Úbytok kilogramov síce nebude taký veľký, no pri dodržiavaní všetkých pravidiel a v kombinácii s primeranou fyzickou aktivitou sa dá v tejto fáze schudnúť 3 až 5 kilogramov. Toto číslo je však iba orientačné, odvíja sa najmä od trvania fázy. O niečo viac vás poteší jedálniček pozostávajúci z 3 Profidiet jedál, ku ktorým už môžete pridať aj jedno vlastné tzv. pravé jedlo s vysokým obsahom bielkovín a nízkym podielom sacharidov. Neobmedzená konzumácia zeleniny, používanie korenín, olejov a dodržiavanie pitného režimu zostávajú rovnaké ako pri predchádzajúcej fáze.

ODPORÚČANIE: Približne v polovici fázy stabilizácie doplňte do svojho jedálnička 1 proteínovú tyčinku denne a začnite s pohybovou aktivitou. Aspoň 3-krát do týždňa si choďte na hodinku zabehať, prípadne na bicykel alebo korčule. Podporíte tak spaľovanie tukov v problematických partiách a spevníte svalstvo.

Prehľad dovolených potravín v 2. fáze

Ryby: amur, halibut, lieň, pleskáč, morský ďas, morský vlk, ostriež, pangas, platesa, pražma, pstruh, tolstolobik, treska, úhor, zubáč, žralok

Mäsové výrobky: jahňacie, baranie stehno, kuracia, kačacia pečienka, kuracie, morčacie, králičie mäso, šunka s vysokým podielom mäsa

Syry: Olomoucké syrečky, tofu

Fáza fixácie

Jej dĺžka sa opäť odvíja od trvania predchádzajúcej fázy, pričom vo fáze fixácie musíte zostať min. 2-krát dlhšie. Pri 4-týždňovej fáze stabilizácie tak strávite 8 týždňov vo fáze fixácie, po absolvovaní ktorých môže byť vaša hmotnosť nižšia o 3 a viac kilogramov. Vzhľadom na to, že ide o predposlednú fázu, do jedálnička máte dovolené zaradiť až 3 vlastné jedlá. Pozor, musia byť však nízkosacharidové, pripravené iba z dovolených potravín. Ku nim už pribudli aj strukoviny, steak z lososa alebo tuniaka. Popri radosti z nových surovín však nezabudnite na 2 Profidiet jedlá denne, ktoré by mali byť naďalej súčasťou vášho stravovania. To isté platí pre pitný režim a koreninové zmesi na dochucovanie jedál.

TIP: V prípade, že si chcete spestriť jedálniček, nízkotučný jogurt či jeden kus obľúbeného ovocia na desiatu určite ulahodí vašim chuťovým pohárikom. Pozor, s ovocím to ale nepreháňajte. Zaraďovanie sacharidov do stravy musí byť postupné. Len tak sa vám podarí predísť jo-jo efektu.

Fáza životného štýlu

V tejto fáze znova pobudnete 2-krát toľko ako v tej predchádzajúcej, teda 4 mesiace. Na konci nich môžete byť približne o 3 kilogramy ľahší. Vo vašom jedálničku zostáva ešte 1 Profidiet jedlo denne, ktoré sa odporúča doplniť 3 vlastnými jedlami. S prihliadnutím na to, že ide o poslednú fázu, k mäsu a rybám je dovolené postupne pridávať sacharidové prílohy (kuskus, ryžu). Príjem sacharidov si však stále strážte a neprestávajte s pohybovou aktivitou. Myslite na to, že cieľom Profidiet nie je iba úbytok hmotnosti, ale aj celková zmena životného štýlu, vrátane úpravy stravovacích návykov.

Zoznam dovolenej zeleniny

Zatiaľ, čo v prvých dvoch fázach diéty môžete konzumovať predovšetkým tzv. zelenú zeleninu, v posledných dvoch je zoznam povolenej zeleniny už podstatne širší. Navyše, v poslednej fáze sa odporúča pridať k zelenine aj vybrané druhy ovocia s nízkym obsahom sacharidov.

Zoznam jednotlivých druhov zeleniny, ktoré sú počas diéty dovolené

Zoznam dovolených druhov zeleniny počas jednotlivých fáz diéty.

Ponuka Profidiet

Všetky produkty Profidiet sa vyznačujú vysokým obsahom bielkovín a zanedbateľným množstvom sacharidov, vďaka čomu vás zasýtia a zároveň z nich nepriberiete. Zakúpiť si môžete tak kompletný redukčný balíček na určitý čas, ako aj samostatné jedlo podľa svojich preferencií. Ponuka je skutočne pestrá a zaujímavá.

Redukčné balíčky

Tým z vás, ktorí by ste chceli proteínovú diétu Profidiet vyskúšať, dávam do pozornosti 21-dňový expres-mix balíček. Za 93,90 € dostanete 42 jedál Profidiet s vysokým obsahom proteínov, shaker a ako bonus 15 ks spaľovačov tukov. Jednotlivé jedlá si podľa odporúčaní výrobcu rozdelíte do 3 týždňov, pričom svoj jedálniček je možné postupne doplniť vlastnými jedlami. Vrátane express-mix máte k dispozícií aj ďalšie mix balíčky proteínových jedál. Ten najmenší, na jeden týždeň, obsahuje 29 porcií, za ktoré zaplatíte 52 €. V cene 101 € sa dá  zakúpiť dvojtýždňový Profidiet balíček s 57 porciami. 85 porcií zas zahŕňa balíček na 3-týždne za 149€. Ponuku redukčných balíčkov uzatvára najväčší 4-týždňový mix 112 proteínových jedál v sume 219,90 €, ku ktorému dostanete 2 šejkre zdarma.

Ponuka redukčných balíčkov na 1 až 4 týždne

Kompletná ponuka redukčných balíčkov, vrátane cien. Ceny sú aktuálne v čase písania recenzie.

Samostatné produkty

Ako som už naznačila, redukčné balíčky nie sú jediné, čo v ponuke Profidiet nájdete. Ráno váš hlad utíšia miešané vajíčka so syrom, desiatu spríjemní lahodný puding a na obed si zas pochutnáte na niektorom z hotových jedál, či už to budú bolonské špagety, hráškový krém alebo placky s príchuťou lososa. Rovnako lákavá je ponuka dezertov, ktoré sú zdravšou alternatívou vysokosacharidových sladkostí. Na tie si pri mandľovom koláčiku s čokoládou a kakaovej tyčinke ani nepomyslíte.

Vzorový jedálniček

Stále si neviete celkom predstaviť, čo budete mať na tanieri počas jednotlivých fáz? Pri tvorení vlastného jedálnička sa môžete inšpirovať tým nasledujúcim.

1. fáza2. fáza3. fáza4. fáza
RaňajkyProfidiet omeletaProfidiet puding Profidiet biely chlieb so zeleninou praženica so slaninou
Desiataodporúča sa vynechaťProfidiet mandľový koláčiknízkotučný jogurt 1 kus obľúbeného ovocia
ObedProfidiet placky s príchuťou lososa + zeleninadusené kuracie prsia so špargľou steak z lososa doplnený o šalát z avokáda, paradajky a rukoly pečené kuracie stehno s kuskusom
OlovrantProfidiet kokteil Profidiet proteínová tyčinka Profidiet brownie s kúskami bielej čokolády Profidiet proteínová tyčinka
VečeraProfidiet zeleninová polievka Profidiet mini toasty s rukolovým šalátom, reďkovkami a uhorkamimorčacie mäso so zemiakmi zeleninový šalát s feta syrom a olivami

Skúsenosti užívateľov 

Na diskusných fórach síce nie je veľa recenzií týkajúcich sa proteínovej diéty Profidiet, niektoré sa mi predsa len podarilo nájsť. Dobrou správou je, že boli iba pozitívne. Užívatelia sa v nich tešili z viditeľného a pomerne rýchleho úbytku na váhe bez hladovania, tak ako uvádza výrobca. Navyše, pochvalu zožala aj výživová poradkyňa, ktorá poskytuje poradenstvo cez e-mail.

Užívateľke sa podarilo s Profidiet schudnúť za 4 týždne 8 kg

Pozitívna skúsenosť užívateľky s bielkovinou diétou Profidiet

Zdroj: Frederika K., facebook/profidiet

Užívateľka si pochvaľuje tak viditeľný úbytok na váhe, ako aj sýtosť jedál

Skúsenosť s Profidiet z recenzií na Facebook stránke.

Zdroj: Anna R., facebook/profidiet

Ďalšie skúsenosti užívateľov s Profidiet nájdete na oficiálnej stránke v sekcii „Príbehy ľudí“, kde si okrem iných môžete prečítať príbeh herečky Barbory Švidraňovej, ktorá sa taktiež rozhodla schudnúť s Profidiet. O tom, že príprava jedál je skutočne jednoduchá vás presvedčí v nasledujúcom videu, kde pripravuje Caffe Latte.

Dostupné alternatívy

Profidiet diéta nie je úplne podľa vašich predstáv ? Nevadí, na princípe zvýšeného príjmu bielkovín funguje viacero diét. Množstvo pozitívnych ohlasov má napríklad diéta KetoMix, v ktorej ponuke nájdete široký výber polievok, pečiva, dezertov a nápojov, vrátane vín. Za pozornosť stojí aj ďalšia z proteínových diét KetoDiet. K dispozícii máte 3 diétne plány, v závislosti od stupňa nadváhy. Samozrejme, ani táto diéta vás nenechá hladnými. Okrem hotových jedál si pochutnáte na proteínovej zmrzline či sušenom mäse jerky. Dosiahnuť želaný úbytok na váhe taktiež môžete s proteínovou diétou KetoFit, súčasťou ktorej sú 4 diétne plány rozdelené podľa stupňa nadváhy.

Výhody a nevýhody

  • začlenenie pohybovej aktivity do jednotlivých fáz
  • doprava nad 50 € zdarma
  • sieť poradenských centier po celom Slovensku
  • rýchla a jednoduchá príprava jedál
  • väčšie balíčky nie sú cenovo výhodnejšie ako tie menšie

Časté otázky

Bielkovinová diéta Profidiet je vhodná tak pre mužov, ako i ženy. Nie však pre všetkých. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete nielen to, komu sa neodporúča, ale tiež ako sa pripravujú jednotlivé jedlá a kto ich vyrába.

Pre koho nie je Profidiet vhodná?

Aj napriek tomu, že konzumácia jednotlivých produktov nepredstavuje zdravotné riziko, niektoré skupiny ľudí by sa mali mať predsa len na pozore a túto formu stravovania konzultovať so svojim lekárom. Ide predovšetkým o tehotné a dojčiace ženy, ľudí s onkologickým, metabolickým a psychiatrickým ochorením. Rovnako rizikoví sú aj jednotlivci s problémami so srdcom, pečeňou, obličkami, žlčovými kameňmi, alergiou, cukrovkou, poruchou zrážanlivosti krvi, prípadne majú menej ako 18 rokov. 

Kto stojí za vznikom Profidiet ?

Za výrobu a distribúciu produktov Profidiet zodpovedá kolektív odborníkov, vrátane konateľky PharmDr. Moniky Kyselicovej a MUDr. Jána Vavru, ktorý je zároveň aj odborným garantom Profidiet a poradcom. V rámci poradne promptne odpovedá na jednotlivé otázky a pomáha užívateľom dosiahnuť celkovú zmenu životného štýlu. K dispozícii je vám aj výživová poradkyňa a pracovníci jednotlivých poradenských centier po celom Slovensku.

Môže sa piť počas Profidiet diéty alkohol?

Áno, ALEod 3. fázy diéty, kedy si môžete dopriať 2 dcl vína alebo jedno pivo dvakrát týždenne. Pitie tvrdého alkoholu sa počas diéty neodporúča.

Ako sa pripravujú Profidiet jedlá?

Jedným z viacerých benefitov bielkovinových jedál Profidiet je ich veľmi ľahká a rýchla príprava. Teplé nápoje a polievky stačí rozmiešať mixérom alebo metličkou s predpísaným množstvom teplej vody a konzumovať. Pri príprave omelety, palaciniek či vybraných dezertov zas výrobca odporúča použiť studenú vodu, v ktorej je potrebné prášok dôkladne rozmiešať alebo rozmixovať. Na zadnej strane obalu každého produktu máte popísaný nielen presný postup, ale i množstvá vody a prášku. Snažte sa ich pri príprave dodržať.

Záverečné zhodnotenie

Proteínová diéta Profidiet pomáha užívateľom dosiahnuť želaný úbytok na váhe celkovou zmenou životného štýlu. Význam prikladá tak správnemu stravovaniu, ako i pohybovej aktivite, ktorá má byť súčasťou jednotlivých fáz. Zaneprázdnení manažéri ocenia rýchlu prípravu jedál a dámy s cieľom schudnúť zas viditeľné výsledky už počas prvých týždňov. Za pozitívum považujem aj online poradňu, kde vám vaše otázky zodpovie fundovaný lekár s dlhoročnými skúsenosťami. O tom, že si tím Profidiet váži svojich zákazníkov svedčí aj vernostný systém pre registrovaných užívateľov, vďaka ktorému získavate zaujímavé zľavy. Čo sa týka samotnej ponuky produktov, tá je široká, no neprehľadná. Jedlá sú síce rozdelené podľa jednotlivých fáz, avšak absentuje kategorizácia produktov podľa zloženia, teda na jedlá bez laktózy, lepku, pre vegánov či vegetariánov.

Celkové zhodnotenie Profidiet

Záverečného zhodnotenie bielkovinovej diéty Profidiet

Prvé výsledky vo forme úbytku hmotnosti v problémových partiách už po 7 dňoch. Presne to sľubuje proteínová diéta Profidiet, ktorá patrí do skupiny diét fungujúcich na princípe ketózy. Vyskúšali ste už niektorú z takýchto diét ? Napíšte nám o vašej skúsenosti do komentára pod článkom.

ZDROJE:

(1) Oficiálna stránka Profidiet – https://profidiet.net

(2) BRUMOVSKÝ, J. Stravovací zvyklosti vybrané skupiny populace, Diplomová práca, Masarykova univerzita, Brno, 2016.

(3) RECOVÁ, I. Ketogenní dieta, Bakalářska práca, Lekářska fakulta Masarykova univerzita, Brno, 2011.

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra