KetoFit (recenzia): Skúsenosti, alternatívy + predaj - Výživovo.sk

Recenzia KetoFit (diétne plány, skúsenosti užívateľov a vzorový jedálniček)

Recenzia ketónovej diéty KetoFit

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Obmedziť konzumáciu jedál bohatých na sacharidy a zvýšiť príjem bielkovín. Základný princíp ketónových diét, ktorých cieľom je úbytok hmotnosti bez potreby fyzickej aktivity a nepríjemného hladovania. Aktuálne sa o dôveru užívateľov túžiacich schudnúť uchádzajú viaceré diéty fungujúce na princípe ketózy. Inak tomu nie je ani v prípade proteínovej diéty pre ženy KetoFit, ktorú vám v nasledujúcich riadkoch bližšie predstavím. Samozrejme, súčasťou recenzie budú aj skúsenosti užívateliek z nezávislých diskusiívzorový jedálniček na 3 dni, aby ste presne vedeli, čo vás čaká a neminie.

Princíp KetoFit

Už v úvode tohto článku som naznačila, že ide o formu ketónovej diéty. Pripravte sa na obmedzený príjem sacharidov, max. 50g za deň. Vďaka tomu sa váš organizmus v priebehu 2 až 3 dní dostane do stavu ketózy. To znamená, že energiu na chod základných fyziologických funkcií nebude primárne čerpať zo sacharidov, ale bielkovín. Práve proteíny budú tvoriť najväčšiu časť vášho jedálnička. (1)

 

Nebojte sa, pri KetoFit sa nezmení iba váš jedálniček, ale aj hodnota na váhe. Zníženou konzumáciou jedál bohatých na sacharidy, nebude mať organizmus z čoho čerpať energiu, a tak siahne po tukových zásobách. V dôsledku toho pocítite úbytok telesnej hmotnosti, najmä počas prvých týždňov. A to bez hladovania a fyzickej aktivity. To neznie zle, však?

Kde kúpiť produkty KetoFit?

Pri potravinových a výživových doplnkoch musí byť originalita na prvom mieste. Vaše prvé kroky by teda mali smerovať do oficiálneho e-shopu ketofit.sk. Budete tak mať istotu, že kupujete skutočne originálny produkt deklarovanej kvality, ba čo viac, môžete si prečítať informácie o jednotlivých produktoch, prípadne sa inšpirovať chutnými receptami.

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov. Zistite, koľko potrebujete schudnúť a prečítajte si návod, ako začať.
Predajcovia keto diétyChiaShakeKetoMixKetoDietNutriFood
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jedlá na chudnutieDiétne raňajkyDiétny obedDiétne dezertyDiétne cestovinové jedláLow carb pečivo
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Prípravky na chudnutieBlokátor hladuDiétne cestovinyTabletky na chudnutieNízkokalorické sladidloSpaľovač tukovSirupy bez cukruKáva a čaj na chudnutieNízkokalorické dresingy

Ak pokukujete po nejakej zľave a oficiálny eshop žiadne neponúka, akcia na KetoFit sa občas objaví aj na Zľavomate. V žiadnom prípade nenakupujte produkty KetoFit z inzertných portálov. Síce pár €€ ušetríte, ale nikdy neviete či naozaj ide o originálny produkt bez vedľajších účinkov.

DOPRAVA ZDARMA: Pri nákupe produktov KetoFit nad 55 €  za dopravu z oficiálneho eshopu neplatíte vôbec nič.

Redukčné plány

Chudnúť môžete v jednom zo 4 rôznych redukčných plánov, v závislosti od vašich preferencií a cieľov. Zatiaľ, čo najkratší program trvá jeden mesiac, v tom najdlhšom dosiahnete cieľovú hmotnosť až po viac ako 3 mesiacoch. (2)

SOFT

Určený pre všetky ženy s minimálnym stupňom nadváhy alebo po pôrode, ktoré chcú schudnúť do 5,5 kilogramov. Celý stravovací program trvá 4 týždne. V priebehu prvého týždňa intenzívne chudnete, čomu musíte prispôsobiť aj svoj jedálniček. Pripravte sa na 5 KetoFit jedál denne. Ich výber závisí len na vás, dôležité je dodržať pravidelnosť, jesť približne každé tri hodiny.

Po týždni sa dostávate do tzv. stabilizačnej fázy, trvajúcej zvyšné 3 týždne. Počas nej konzumujete 3 KetoFit jedlá + 2 bielkovinové jedlá podľa vlastného výberu. Odporúča sa najskôr začať mäsovými a mliečnymi potravinami. S jedlami s vyšším obsahom sacharidov buďte opatrný a zaraďte ich do jedálnička až na záver diéty, keď si budete istý, že dokážete korigovať ich množstvo.

OPTIMAL

Za 6 týždňov môžete dosiahnuť úbytok na váhe do 9 kilogramov. S prihliadnutím na to je ideálny pre dámy so stredným stupňom nadváhy, hľadajúce jednoduchý spôsob, ako schudnúť za pomerne krátky čas. Chudnutie prebieha v dvoch fázach. Prvá trvá dva týždne a zahŕňa päť KetoFit jedál denne, ktoré je možné ľubovoľne kombinovať.

V druhej fáze budete taktiež konzumovať 5 jedál denne, avšak iba 3 z nich musia byť KetoFit jedlá. Zvyšné dve jedlá s vysokým obsahom bielkovín si môžete zvoliť podľa seba. Postupne, druhý týždeň tejto fázy už zaraďujte do jedálnička aj mäso, tretí mliečne výrobky a posledný aj sacharidy v primeranom množstve.

MAXI

Sľubuje zmenu vašej postavy na nepoznanie. Na konci 9 týždňového diétneho plánu by ste mali schudnúť do 15 kg. Samozrejme, ak dodržíte všetky pravidlá a udržíte váš organizmus v stave ketózy. Pomocníkom budú pre vás KetoFit jedlá, ktoré sa počas 4 týždňovej fázy chudnutia majú konzumovať 5-krát za deň.

Nebojte sa, nebudete na týchto jedlách večne. Posledných 5 týždňov redukčného plánu MAXI je dovolené vymeniť 2 KetoFit jedlá za iné, domáce bielkovinové jedlá podľa vášho gusta. Do jedálnička môžete postupne pridať mäso, mliečne výrobky a trošku sacharidov pre lepšiu náladu.

MAXIPLUS

Odporúča sa ženám s vyšším stupňom nadváhy až obezitou. Predstavuje kombináciu dvoch predchádzajúcich redukčných plánov OPTIMAL A MAXI. Trvá zo všetkých najdlhšie až 15 týždňov, avšak po ich absolvovaní máte možnosť zhodiť na váhe 24+ kilogramov. Najskôr začínate 9-týždňovým MAXI plánom, pričom mesiac budete intenzívne chudnúť a zvyšných 5 týždňov stabilizujete svoju hmotnosť.

Posledných 6 týždňov sa odporúča riadiť podľa plánu OPTIMAL. Z toho prvé 2 týždne sa pripravte na intenzívne chudnutie s 5 KetoFit jedlami denne. Záverečný mesiac patrí stabilizačnej fáze, ktorá zahŕňa 3 KetoFit a 2 bielkovinové jedlá denne, ideálne v 3 hodinových intervaloch.

Diétne plány Ketofit spolu s cenami a dobou trvania

Prehľad jednotlivých redukčných plánov. Ceny sú aktuálne v čase písania recenzie, postupne sa môžu zmeniť.

Fázy KetoFit diéty

Každý z uvedených redukčných plánov sa skladá z dvoch hlavných fáz: chudnutia a stabilizácie. Prečítajte si, v čom sa líšia a aké pravidlá pri nich treba dodržať. (2)

Fáza chudnutia

Začína obmedzením konzumácie klasických jedál a ich nahradením KetoFit jedlami s vysokým obsahom proteínov. Základ vášho jedálnička bude tvoriť 5 KetoFit jedál denne, podľa vlastného výberu. Tie si môžete doplniť o 500 gramov zeleniny. Pozor, nie však akejkoľvek, dovolené sú iba nasledovné druhy zeleniny:

 • uhorka
 • šalát
 • reďkovka
 • brokolica
 • kapusta
 • cuketa
 • zeler,
 • kyslá kapusta
 • hliva
 • červená repa
 • hríby
 • olivy

Popri stravovaní, ale nezabúdajte ani na pitný režim. Po každom jedle vypite min. 250 až 500 ml čistej vody, čo je približne 3 litre za deň. Na to aby fáza chudnutia skutočne mala svoj účinok musíte dodržiavať stanovený jedálniček, vyhýbať sa zakázaným potravinám a jedlám bohatým na sacharidy.

TIP: Vo fáze chudnutia je telo ochudobnené o niektoré minerály a vitamíny. Z tohto dôvodu by ste mali zvýšiť príjem soli a zaradiť do svojho jedálnička magnézium či už vo forme tabliet, alebo nápoja.

Fáza stabilizácie

Jej primárnym cieľom nie je intenzívny úbytok hmotnosti, ale jej udržanie aj po návrate k bežnému stravovaniu. Vzhľadom na to sa váš jedálniček bude skladať už iba z 3 KetoFit a 2 bielkovinových jedál podľa vlastného výberu. 3-hodinový interval medzi jedlami a pitný režim platia aj pre túto fázu, avšak dobrou správou je, že sa rozšíril zoznam povolených potravín. K zelenine sa pridali mliečne a mäsové výrobky. V závere stabilizačnej fázy si dokonca máte možnosť dopriať aj 1 sacharidové jedlo denne.

Zoznam povolených potravín vo fáze stabilizácie:

 • biely jogurt
 • tvaroh
 • syry: tvrdý syr, korbáčiky, ovčí, kozí a prírodný syr, mozzarela a udené tofu
 • mäso: kuracie, králičie, hovädzie
 • ryby
 • olej: olivový, kokosový, sezamový, avokádový
 • vajce, vaječný bielok
 • kuracia šunka
 • orechy
 • bylinky a korenia
 • pečivo: max. 50 g za deň (viaczrnný, celozrnný, slnečnicový chlieb, pohánková bageta)
 • ovocie
 • cestoviny, ryža, bulgur, zemiaky
TIPY na chutné recepty nielen vo fáze stabilizácie, ale aj chudnutia sú na oficiálnej stránke KetoFit v sekcii „Recepty.“

Produkty KetoFit

V ponuke KetoFit si nájde to svoje skutočne každý. Zatiaľ, čo pre začiatočníkov sú najlepšou voľbou výhodné balíčky, viažúce sa k jednotlivým redukčným plánom, pokročilí si môžu vyskladať svoj vlastný jedálniček. Na výber sú proteínové kokteily, kaše, chutné omelety, polievky, pečivo, cestovinydezerty ako jahodový džem, kakaový nápoj či čokoládový puding. Sladkým lákadlom sú tiež proteínové tyčinkyzmes na palacinky, ktoré si pripravíte raz dva.

 

Väčšina produktov KetoFit má práškovú formu, vďaka čomu sú nenáročné tak na čas, ako i prípravu. V závislosti od stupňa nadváhy a vášho cieľa sa pripravujú 2 spôsobmi: s mliekom alebo s vodou. Pre ženy s nižším stupňom obezity je vhodnejšie zmiešať KetoFit jedlá s vodou, čím sa podporí proces chudnutia. V kombinácii s mliekom naopak dochádza k spomaleniu úbytku hmotnosti. Práve to sa hodí pri vyššom stupni obezity, kedy by zrýchlením chudnutia mohli nastať vážne zdravotné komplikácie. (2)

Ketofit dezerty, cestoviny, polievky, výhodné balíčky

Zoznam produktov KetoFit: omelety, dezerty, cestoviny…

Vzorový jedálniček na 3 dni

Omeleta, čokoládový koktejl či chutné palacinky. Pozrite sa, ako môže vyzerať váš jedálniček vo fáze stabilizácie.

1. deň2. deň3. deň
Raňajkysyrová proteínová omeleta s póromproteínová čoko kašačabajková omeleta  
Desiatakokosový proteínový koktejlcesnaková polievkaproteínová tyčinka
Obedgrilovaný losos so zeleninousviečková + zelerové nudličkykuracie prsia na kari
Olovrantproteínové smoothie (jahoda-banán-kokos)proteínová Panna Cottaproteínové smoothie (jablko+kokos)
Večeradusená cuketa s proteínovými cestovinamizeleninový šalátrajčinová polievka

Skúsenosti užívateľov

Síce je KetoFit diéta u nás na Slovensku zatiaľ iba nováčikom, v Českej republike má slušnú základňu fanúšikov. Dôkazom sú samotné skúsenosti užívateliek na heureke alebo diskusných fórach, v ktorých nešetrili chválou.

Zatiaľ, čo lenivejšie dámy ocenili viditeľný úbytok hmotnosti bez nutnosti fyzickej aktivity, iné si pochvaľovali chuť niektorých jedál, hlavne palaciniek, pečiva a koktejlov. Tie boli nielen chutné, ale aj sýte, vďaka čomu nepociťovali vôbec hlad.

Pozitívna skúsenosť užívateľky, ktorá si pochvaľuje jednoduchú a rýchlu prípravu jedál

Pozitívna skúsenosť užívateľky týkajúca sa diéty KetoFit

Zdroj: Brusinka1, omlazeni.cz

„Ketofit mohu opravdu doporučit, je to první dieta, která funguje. Držím ji více jak týden a kila jdou dolů. A vůbec nepociťuji hlad :)“

Zdroj: Zuzana, heureka.sk

Užívateľky si v recenziách pochvaľujú najmä rozmanitosť a kvalitu jedál

Užívateľka ocenila kvalitu a širokú ponuku produktov

Zdroj: Jana, zbozi.cz

Na druhej strane, všetko niečo stojí. V prípade KetoFit to platí dvojnásobne, keďže užívateľky sa sťažovali práve na vysoké ceny jednotlivých balíčkov a produktov. Bez kritiky sa však nezaobišli ani polievky, ktoré sú podľa niektorých užívateliek bez chuti. Toto tvrdenie je však subjektívne. Predsa len jedlo, ktoré nechutí vám, môže byť pre iných lahôdka.

Recenzia užívateľky súvisiaca s vyššími cenami produktov

Užívateľka považuje za negatívum hlavne vyššie ceny jednotlivých balíčkov a produktov

Zdroj: Andrejka, zbozi.cz

negatívna skúsenosť týkajúca sa chuti jedál a doby dodania

Negatívnosť skúsenosť s KetoFit diétou

Zdroj: Zuzana, zbozi.cz

UPOZORNENIE: Tak, ako píše p. Anna vo svojej recenzii:

Balíček na 4 týdny obsahuje svíčkovou omáčku, která se ale NESMÍ jíst v hubnoucí fázi! Než si zákazník, v drtivé většině začátečník, všimne, že v balíčku je nevhodné jídlo pro hubnoucí fázi, bude ho jíst, tím si bude kazit dietu a věřit, že na něj tato dieta nefunguje… Na faktuře nebo letáčku by mělo být na to jasně a nepřehlédnutelně upozorněno…“

…. výrobca pribaľuje do výhodného balíčka na 4 týždne aj sviečkovú, ktorá vzhľadom na vyšší obsah sacharidov nie je vhodná vo fáze chudnutia. Dajte si na to pozor, inak môže dôjsť k prerušeniu ketózy a neschudnete.

Dostupné alternatívy

Proteínových diét, ktoré ťažia z účinkov ketózy, nájdete na internete viacero. U nás na Slovensku je jednou z najznámejších KetoMix. Je vhodná tak pre mužov, ako aj ženy, ktoré majú na výber zo 4 diétnych plánov. V ponuke nechýbajú ani cenovo výhodné balíčky a rôzne proteínové pochutiny, od chipsov, tyčiniek, až po čokolády a iné sladkosti. Bielkoviny budú vo vašom jedálničku prevládať aj pri diétnych programoch Prodietix, s ktorými môžete schudnúť 6 až 20 kilogramov, v závislosti od toho aký si vyberiete. V prípade, že uprednostňujete osobný kontakt a chcete chudnúť pod dohľadom odborníka, ketónová diéta NUTRI FOOD bude pre vás ako stvorená. Výživový poradca vám urobí vstupnú diagnostiku a podľa výsledkov vyberie jeden zo 6 diétnych plánov. Následne vám pomôže zostaviť jedálniček a po čase vykoná niekoľko kontrolných vyšetrení.

Výhody a nevýhody

 • široký výber produktov
 • jednoduché a rýchle na prípravu
 • výhodné balíčky na jednotlivé redukčné plány
 • český výrobca
 • doprava nad 55€ ZDARMA
 • vysoká cena produktov
 • diéta iba pre ženy
 • nepresnosti v dôležitých informáciách

Časté otázky

Na to aby ste dosiahli želaný výsledok, musíte mať o proteínovej diéte KetoFit čo najviac informácií. Niekoľko z nich sa dozviete aj v nasledujúcich odpovediach na často kladené otázky.

Kto stojí za vznikom KetoFit?

Produkty KetoFit sa vyrábajú v susedných Čechách, pod taktovkou spoločnosti KetoFit s.r.o so sídlom v Brne. Ide teda o originálnu českú diétu. Na stránke je jasne uvedený tak prevádzkovateľ eshopu (4FITNESS, s.r.o), ako aj fakturačné a kontaktné údaje spoločnosti. Aj keď ste o tejto diéte možno ešte nepočuli, nemusíte sa obávať. Nestojí za ňou žiadny pochybný výrobca. (2)

Ako sa stravovať po skončení diéty?

Po skončení redukčného plánu KetoFit sa odporúča 1-3 týždne pokračovať s tzv. ľahkou starostlivosťou. Skladá sa z 2-3 KetoFit jedál, ktoré sa odporúča doplniť 3 -4 vlastnými jedlami. Každý deň by ste teda mali prijať 6 jedál. Vyhnete sa tak obávanému jo-jo efektu a udržíte si svoju váhu dlhý čas. (2)

Pre koho nie je diéta KetoFit vhodná?

Podobne ako všetky diéty, ani táto sa neodporúča tehotným a dojčiacim mamičkám, ktoré potrebujú pre správnu výživu plodu prijímať pestrú a vyváženú stravu. Určite nie chudnúť. Rovnako nie je KetoFit vhodná pre ženy s poruchami príjmu potravy, cukrovkou, ochorením obličiek, srdca,  žlčovými kameňmi alergiou na mlieko, ryby, vajcia, lepok či orechy. (2)

Môžem počas diéty piť alkohol a kávu?

Alkoholické nápoje obsahujú vyššie množstvo sacharidov, vzhľadom na to sa im radšej vyhnite. Čo sa týka kávy, 1 až 2 šálky kvalitného espressa, „turka“ s lyžičkou mlieka si pokojne môžete dopriať aj počas diétneho programu. (2)

Záverečné zhodnotenie

KetoFit je s prihliadnutím na bohatú ponuku jedál a potravín ideálnym riešením pre ženy, ktoré neinklinujú k fyzickej aktivite, nemajú čas na každodenné varenie a prípravu jedál. Navyše, všetky produkty sú nízkosacharidové, nemusíte sa tak báť, že prekročíte povolené množstvo sacharidov a efekt sa nedostaví. Na druhej strane ma nemilo prekvapila absencia produktov bez lepku a laktózy, ktoré by ste hľadali v ponuke iba márne. Vzhľadom na to nie je zrovna najlepšou voľbu pre dámy s celiakiou či intoleranciou na laktózu. Oficiálny web je prehľadný, oceňujem tipy na chutné recepty a ebooky zdarma, avšak zaostáva online poradenstvo. Na moju otázku som doposiaľ nedostala odpoveď. Ak teda potrebujete rýchlu odpoveď, odporúčam využiť telefonický kontakt priamo na výživových poradcov.

Proteínová diéta KetoFit a jej záverečné hodnotenie, pozitíva + negatíva

Záverečné hodnotenie spolu s pozitívami a negatívami

Ketónové diéty sa v súčasnosti tešia veľkej popularite. Vyskúšali ste už niektorú z týchto diét, prípadne máte už skúsenosť s KetoFit diétou? Budeme sa tešiť, ak nám o nej napíšete v komentároch. Keďže na Slovensku nie je ešte veľmi známa, určite tým uľahčíte rozhodovanie viacerým ženám.

ZDROJE:

(1) RECOVÁ, I. Ketogénni diéta. Bakalárska práca, Masarykova univerzita, Lekárska fakulta, Brno, 2011. Dostupné na: https://is.muni.cz/th/ff7y9/Recova_Ketogenni_dieta_xtkwt.pdf

(2) Oficiálna stránka KetoFit: www.ketofit.sk

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra