Nutriadapt recenzia: skúsenosti, cenník, alternatívy - Výživovo.sk

Recenzia výživového poradenstva NUTRIADAPT. Čo všetko ponúka a aké sú skúsenosti užívateľov?

Systém výživového poradenstva NUTRIADAPT - recenzia

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Nie každý sme dostali do vienka štíhlu postavu. Zatiaľ, čo u niekoho môžu byť nadbytočné kilogramy dôsledkom zdravotných komplikácií alebo genetickej predispozície, vo väčšine prípadov je hlavným vinníkom nesprávna životospráva. Uponáhľaný spôsob života v kombinácii s lákavým rýchlym občerstvením sa stali akýmsi trendom dnešnej doby. Z tohto dôvodu je úlohou tak školských zariadení, ako aj spoločnosti poskytujúcich výživové poradenstvo edukovať deti a dospelých o zásadách správnej životosprávy. Nielen v zmysle úbytku telesnej hmotnosti, ale i zachovania si dobrej zdravotnej kondície. Jednou z takýchto spoločností, ktorá svojich klientov učí aktívnej starostlivosti o telesnú hmotnosť a zdravie je NUTRIADAPT.

 

Zaujíma vás, ako prebieha celý proces chudnutia a zmeny stravovacích návykov?  Z akých výživových programov máte na výber či koľko vás budú stáť ? V nasledujúcich riadkoch sa všetko dozviete. Do detailov vám popíšem princíp fungovania Nutriadapt, vrátane skúsenosti užívateľov a dostupných alternatív.

Čo je NUTRIADAPT?

Predstavuje kompletný výživový systém, ktorý dlhé roky fungoval pod názvom Svet zdravia. Z dôvodu viacerých zmien v spoločnosti sa minulý rok premenoval na NUTRIADAPT Weight Management Clinic. Zahŕňa sieť výživových centier s najväčším zastúpením v Českej republike. Pomaly, ale isto sa však dostáva do povedomia ľudí aj na Slovensku, kde je celkovo 20 poradenských centier. Za ich bezproblémový chod zodpovedá spoločnosť WELL IN s.r.o. so sídlom v Bratislave.

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov. Zistite, koľko potrebujete schudnúť a prečítajte si návod, ako začať.
Predajcovia keto diétyChiaShakeKetoMixKetoDietNutriFood
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jedlá na chudnutieDiétne raňajkyDiétny obedDiétne dezertyDiétne cestovinové jedláLow carb pečivo
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Prípravky na chudnutieBlokátor hladuDiétne cestovinyTabletky na chudnutieNízkokalorické sladidloSpaľovač tukovSirupy bez cukruKáva a čaj na chudnutieNízkokalorické dresingy

NUTRIADAPT ponúka služby tak čo sa týka výživového poradenstva, ako aj regulácie hmotnosti. Kladie veľký dôraz na individuálne potreby každého klienta. Práca výživového poradcu teda nespočíva iba v základnej diagnostike, ale i tvorbe osobného výživového plánu. Pri jeho zostavovaní berie do úvahy chuťové preferencie, vek a tiež pohybové možnosti jednotlivca. Vzhľadom na to je potrebné, aby bol výživový poradca dostatočne odborne podkutý. Predtým ako začne pracovať musí absolvovať viacero odborných vzdelávaní postavených na overených vedeckých poznatkoch z klinickej praxe. Taktiež sa neustále vzdeláva v rôznych odvetviach, vďaka čomu má NUTRIADAPT odborníkov zvlášť pre onkologických pacientov, športovcov a dospievajúcich. (1)

Ako NUTRIADAPT funguje?

Tak, ako to pri takýchto typoch výživových programov býva zvykom, všetko začína vyplnením online rezervačného formulára, ktorý sa vám objaví po kliknutí na červenú ikonku Objednajte sa. Vyplníte meno, priezvisko, telefónne číslo a vyberiete si pobočku, kde chcete absolvovať vstupnú konzultáciu (ideálne tú najbližšiu k vášmu bydlisku). Najneskôr do dvoch pracovných dní vás bude kontaktovať pracovníčka NUTRIADAPT ohľadom termínu vašej prvej konzultácie v trvaní približne 30 až 40 minút. Počas nej vám výživový poradca vykoná základnú diagnostiku a navrhne ďalšie vyšetrenia. Následne je len na vás, ako sa rozhodnete. Či budete ďalej využívať služby výživového poradenstva Nutriadapt alebo si ďalšiu konzultáciu už nedohodnete. (1)

Vstupná diagnostická konzultácia s výživovým špecialistom stojí 7,9 €.

Čo všetko zahŕňa základná diagnostika?

Na základe vašej aktuálnej hmotnosti a výšky si síce dokážete vypočítať BMI index, avšak ten vám podá len veľmi všeobecný prehľad, ako na tom s vašou telesnou hmotnosťou ste. Oveľa presnejší a smerodajnejší údaj je miera hydratácie a podiel viscerálneho tuku v organizme. Ten je jedným z rizikových faktorov vzniku metabolických ochorení. Môže spôsobiť inzulínovú rezistenciu, hyperlipidémiu, teda zvýšenú hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi, čo môže viesť k ďalším zdravotným komplikáciám: kardiovaskulárnym problémom či cukrovke 2. typu. (2) Základnú diagnostiku vykonávajú výživoví poradcovia v Nutriadapt opakovane, pričom výsledky navzájom porovnávajú a podľa nich korigujú váš denný príjem.

Ďalšie služby NUTRIADAPT

Ako som už načrtla, pri základnej diagnostike celý proces ani zďaleka nekončí. Pozrite sa, čo všetko na vás čaká, ak sa rozhodnete pokračovať s NUTRIADAPT ďalej.

Metabolická diagnostika

Nasleduje po základnej diagnostike. Vzhľadom na to, že každý sme iný, máme odlišné rodinné zázemie, záujmy a chuťové preferencie, výživový poradca sa vás bude veľa pýtať. Stredobodom jeho záujmu budete vy, vaše stravovacie návyky, obľúbené potraviny, denný režim, ale i možné potravinové alergie a rodinná anamnéza. Výživový plán musí odrážať nielen vaše potreby, ale aj aktuálne možnosti (finančné, časové, pohybové).

Komplexný biochemický screening organizmu

Z krvi jednotlivca sa zisťujú hodnoty vybraných enzýmov: AST, ALT, GGT, ALP, ktorých zvýšená hodnota môže indikovať prítomnosť parazita, ochorenie pečene, srdca, ale i prekonanie mononukleózy či žltačky. Na zápal zas upozorňuje vyššia hodnota CRP (c-reaktívneho proteínu) a poruchu funkcie štítnej žľazy odhalí TSH (hormón predného laloka hypofýzy), ktorý sa taktiež sleduje pri biochemickom screeningu organizme. Samozrejmosťou je krvný obraz ukazujúci množstvo červených, bielych krviniek a krvných doštičiek. Vrátane nich sa nezabúda ani na koncentráciu kreatinínu, močoviny v organizme a hladinu glukózy, cholesterolu, triacylgylcerolov a kyseliny močovej v krvi.

Výsledky biochemického screeningu analyzuje a vyhodnocuje lekár.

Krvný obraz je taktiež súčasťou biochemického screeningu.

Analýza a vyhodnotenie výsledkov komplexného biochemického screeningu nie je prácou výživových poradcov, ale atestovaných lekárov, s ktorými spoločnosť NUTRIADAPT aktívne spolupracuje.

Analýza črevného mikrobiómu

Ľudský mikrobióm zahŕňa viac ako 2000 druhov rôznych mikroorganizmov. Tie ovplyvňujú nielen funkciu tráviaceho traktu, ale i imunitný systém a nervovú sústavu. (3) Zatiaľ, čo niektoré potraviny obsahujú baktérie znižujúce chuť do jedla, iné ju zas podnecujú. Z toho dôvodu je potrebné vykonať vyšetrenie, zahŕňajúce analýzu 4 základných bakteriálnych skupín, ktoré môžu indikovať vyššie spomínané faktory, prípadne výskyt ochorenia. Na základe výsledkov zostaví výživový poradca jedálniček, pozostávajúci z potravín, ktoré vám nielenže pomôžu schudnúť, ale sa postarajú aj o správne fungovanie črevnej mikroflóry.

Potravinové intolerancie

Patria k najťažšie identifikovateľným tráviacim problémom. Na rozdiel od potravinovej alergie sa neprejavia hneď, ale až po určitom čase. Z tohto dôvodu je pomerne náročné zistiť, aká potravina neprospieva vášmu tráveniu. Namiesto zdĺhavého pozorovania a odriekania si potravín je podstatne efektívnejšou a predovšetkým presnejšou metódou špeciálny test na 20 najproblematickejších potravín od vajec, cez arašidy, pomaranč, kiwi, až po mrkvu, bravčové mäso a ďalšie.

Určenie miery stresovej záťaže

Cieľom výživových poradcov z Nutriadapt je zachytiť, čo najviac faktorov ovplyvňujúcich príjem potravy. Jedným z nich je stres, ktorý má negatívne dôsledky nielen na trávenie, ale taktiež môže byť príčinou vysokého krvného tlaku, prípadne ischemickej choroby srdca. Prostredníctvom fotopletysmografu dokáže výživový poradca sledovať tepovú frekvenciu, dýchanie, srdcový rytmus, a tak zistiť, do akej miery je váš organizmus vystavený stresovým situáciám.

Odborné vedenie

Ak ste typ človeka, ktorý dosahuje lepšie výsledky pod neustálym dohľadom odborníka, NUTRIADAPT bude pre vás tou správnou voľbou. Počas celého procesu ste v aktívnej či už e-mailovej, telefonickej alebo osobnej komunikácii so svojim výživovým poradcom. Ten vám pri každom osobnom stretnutí urobí základnú diagnostiku, vďaka čomu bude vedieť ako na tom aktuálne ste. Vašim výsledkom prispôsobí výživový plán na nasledujúce obdobie (energetický príjem, typ potravín, jedálniček a pod.) Navyše, okrem odborného poradcu zastáva funkciu aj motivátora, ktorý vám pomôže prekonať tie ťažšie chvíle. Áno, nebudem vám klamať, zmena stravovacích návykov je náročná po fyzickej, ale tiež psychickej stránke. Predovšetkým v začiatkoch.

Súčasťou osobného výživového plánu je gramážová kuchárka, kde si máte možnosť prispôsobiť energetické hodnoty, ale i množstvo porcií.

Pohybové videá

NUTRIADAPT nie je diéta s krátkodobým výsledkom, ale prepracovaný výživový systém zameraný na dlhodobú a udržateľnú zmenu životného štýlu. V rámci neho netreba zabúdať ani na pravidelnú pohybovú aktivitu, ktorú má pod palcom online cvičebný program. Zahŕňa 3 tréningy do týždňa v trvaní 25 minút, pričom jednotlivé cviky precvičuje certifikovaná trénerka. Všetky cviky sú s vlastnou váhou, takže nepotrebujete žiadne špeciálne náčinie. Stačí vám iba tablet, mobil či pc na spustenie videí, keďže cvičíte z pohodlia domova.

Pozrite si, aké cviky na vás čakajú:

Funkčné potraviny a prémiové doplnky

Súčasťou ponuky NUTRIADAPT sú okrem vyššie spomínaných služieb aj viaceré výživové doplnky vyrobené z kvalitných surovín. Milovníkov kávy osloví káva na chudnutie Deep slimming coffe obsahujúca 100% arabicu, chróm a zelenú kávu. Urýchliť spaľovanie a dosiahnuť želený úbytok hmotnosti vám však pomôže aj spaľovač tukov Hot Attack alebo Slim Night, ktorý účinkuje počas spánku. Vašim chuťovým pohárikom ulahodí nízkokalorická proteínová tyčinka, bezlepková kašasušienky plné bielkovín. Rovnako nechýbajú v ponuke ani produkty určené na detoxikáciu organizmu, výživu pohybového aparátu, zdravý spánok a posilnenie imunity.

Služby, ktoré ponúka výživové poradenstvo NUTRIADAPT

Prehľad ponúkaných služieb NUTRIADAPT

TIP: Jednotlivé vyšetrenia môžete absolvovať aj samostatne. Ich kompletný zoznam spolu s cenníkom nájdete na webe Nutriadapt.

Ponuka programov a ceny

Na základe výsledkov vstupnej konzultácie vám výživový poradca odporučí niekoľko vyšetrení, ktoré sú nevyhnutným predpokladom pre správne zostavenie osobného výživového plánu. To je zároveň aj váš prvý krok na ceste k vysnívanej postave. Druhý krok spočíva vo výbere jedného z 3 výživových programov, ktorý bude najlepšie zodpovedať vašim potrebám.

Základný program

Gramážovú kuchárku, zoznam nevhodných a naopak odporúčaných potravín, 7 receptov na chutné raňajky, obed, ale i večeru a pravidelnú starostlivosť výživového poradcu obsahuje osobný výživový plán základného programu. V závislosti od potrieb a rozhodnutia klienta trvá 3,6,12,18 či 24 mesiacov. Za najkratší 3 mesačný program zaplatíte 350 €. Pri najdlhšom 2 ročnom základnom programe to bude 750 €.

Intenzívny program

Zahŕňa všetky služby tak ako predchádzajúci program, avšak s tým rozdielom, že k intenzívnemu programu dostanete naviac voucher na nákup funkčných produktov NUTRIADAPT v hodnote 120€. K dispozícii máte tak spaľovače tukov, produkty na detox organizmu, ako aj chutné a predovšetkým zdravé maškrty, ktoré spestria váš jedálniček. V prípade, že sa rozhodnete pre 3-mesačnú variantu, nachystajte si 450 €  a pri intenzívnom programe v trvaní 2 roky budete potrebovať 850 €.

Komplexný program

Spolu so zoznamom vhodných a nevhodných potravín, jedálničkom, receptami, gramážovou kuchárkou zahŕňa aj komplexný biochemický rozbor krvi s lekárskym posúdením. Taktiež nechýba voucher v hodnote 120€, ku ktorému dostanete online cvičebný program s certifikovanou trénerkou. Podobne ako vyššie spomínané programy, aj pri komplexnom programe si máte možnosť vybrať či bude trvať 3, 6, 12,18 alebo 24 mesiacov. Zatiaľ, čo 3-mesačný program je k dispozícii v cene 550 € , ten najdlhší 24-mesiacový vás bude stáť 1050 € .

Ceny a trvanie programov nie sú fixné, môžu sa meniť v závislosti od konkrétnych potrieb klienta.

Ponuka programov spolu so službami, ktoré zahŕňajú

Ponuka programov spolu s prehľadom služieb

Skúsenosti užívateľov

Vzhľadom na to, že NUTRIADAPT fungoval dlhý čas ako Svet zdravia, väčšina recenzií sa vzťahuje práve k tomuto názvu. Keďže ide o rovnakú spoločnosť, ktorá zmenila názov, v nasledujúcich riadkoch uvediem aj tieto recenzie.

 

Kým niektoré užívateľky si ťažšie zvykali na koncept výživového poradenstva Nutriadapt, iné si pochvaľovali hneď od začiatku. Dobre nastavený výživový plán a jeho dodržiavanie skutočne priniesli svoje ovocie v podobe želaného úbytku kilogramov. Pozitívne hodnotenia však zožal aj eshop, najmä čo sa týka spoľahlivosti doručenia objednaných produktov.

„Ahoj, za mňa sú v poriadku, aj keď som najskôr musela pochopiť ich prístup. Jedálniček mi zostavili perfektný, avšak bez gramáží s tým, že budeme na jednotlivých kontrolách sledovať či chudnem tuky a ak nie, tak budeme zmenšovať porcie. To, čo musíme hlavne sledovať je podiel živín, ktoré mám nastavené dobre. Aj napriek mojej nedôvere musím povedať, že majú pravdu. Do poradne chodím druhý mesiac, cítim sa dobre a schudla som cez 5 kilogramov. Takže môžem s pokojným svedomím len odporučiť.“

Zdroj: daninana, modrykonik.cz

Pozitívna recenzia týkajúca sa hodnotenia eshopu

Pozitívna recenzia vzťahujúca sa k eshopu NUTRIADAPT

Zdroj: Overený zákazník, heureka/eshop-nuriadapt

Užívateľka si pochvaľuje úbytok hmotnosti

Pozitívna recenzia jednej z užívateliek

Zdroj:131183, modrykonik.sk/forum

No, natrafila som aj na negatívne recenzie. Predsa len nie každému „sadne“ takýto spôsob chudnutia. Niektorí užívatelia sa sťažovali na často meniacich sa výživových poradcov vo vybraných pobočkách, čo však nemožno zovšeobecniť pre všetky pobočky. Nemilo ma prekvapila tiež recenzia, v ktorej užívateľka upozorňuje tak na monotónnosť jedálnička ako i nezáujem výživovej poradkyne. Síce sa táto recenzia vzťahuje na konkrétnu výživovú poradkyňu, teda ide o individuálne zlyhanie, určite to nerobí dobrý dojem na potencionálnych klientov. Výrobca by mal teda starostlivo zvážiť výber výživových poradcov a brať do úvahy nielen ich odbornú, ale hlavne ľudskú stránku.

Užívateľke prekážal monotónny jedálniček a nezáujem poradkyne

Negatívna recenzia na diskusnom fóre

Zdroj: ascotka, modrykonik.sk/forum

TIP: Potrebujete namotivovať alebo ste len zvedaví, koľko sa dá s výživovými programami schudnúť? Prečítajte si inšpiratívne príbehy ľudí na webe NUTRIADAPT.

Dostupné alternatívy

Výživový systém NUTRIADAPT nie je jediným, ktorý ponúka chudnutie pod dohľadom odborníka. Na podobnom koncepte výživových poradenských centier funguje Naturhouse s 37 diétickými centrami po celom Slovensku. Svojim potencionálnym klientom ponúka možnosť osobnej alebo telefonickej prvej konzultácie, ktorá je bezplatná. Komplexné výživové poradenstvo, vrátane výživových programov poskytuje aj NutriFood. Za vstupnú diagnostiku si síce zaplatíte 15 €, avšak všetky ďalšie pravidelné kontroly od začiatku chudnutia, až po konečný výsledok, máte úplne zdarma. V prípade, že túžite skôr po celkovej zmene životného štýlu, upriamte pozornosť na výživový program Cambridge Weight Plan. Jeho hlavným cieľom je nielen úprava stravovacích návykov, ale i začlenenie pohybovej aktivity do bežného života.

Výhody a nevýhody

  • chudnete pod dohľadom odborníka
  • výživoví poradcovia spolupracujú s lekármi
  • v každom kraji je min. 1 poradenské centrum
  • výborný zákaznícky servis (promptné odpovede na e-mail)
  • neprehľadný cenník ponúkaných programov
  • absencia poradenských centier na Orave

Často kladené otázky

Stále sa neviete celkom rozhodnúť či je výživový systém NUTRIADAPT pre vás ten pravý? Nasledujúce odpovede na často kladené otázky vám môžu uľahčiť rozhodovanie.

Ako bude vyzerať váš jedálniček?

Konkrétny jedálniček sa odvíja od viacerých faktorov: výsledkov vyšetrení, aktuálnej hmotnosti či chuťových preferencií. Maličkou nápovedou vám však budú recepty uverejnené na oficiálnej stránke NUTRIADAPT. Napríklad, hneď ráno si môžete pochutnať na mrkvovej tofu nátierke, hlad po obede zas zahnať morčacím karé so špenátom a na večeru si pripraviť fazuľky zapečené s varenými vajíčkami.

Musíte si počas chudnutia kupovať produkty NUTRIADAPT?

Nie, úbytok hmotnosti dosiahnete aj bez nich. Produkty NUTRIADAPT sa hodia najmä vtedy, ak nemáte čas variť, prípadne chcete schudnúť trošku rýchlejšie.

Kde všade sú poradenské centrá?

každom kraji sa nachádza minimálne jedno poradenské centrum. Najväčšie zastúpenie – 4 pobočky má NUTRIADAPT v Bratislavskom kraji a naopak najmenšie, iba jednu pobočku v Košickom kraji.

Záverečné zhodnotenie

Výživový systém NUTRIADAPT odporúčam ľuďom so slabšou voľou, ktorým sa nedarí schudnúť a potrebujú odborné vedenie či motivátora. Oceňujem, že spoločnosť kladie dôraz na individuálne potreby jednotlivca, čo možno vidieť aj na precízne spracovanom osobnom výživovom pláne. Neobsahuje len recepty a všeobecné odporúčania, ale aj odporúčané gramáže potravín, vrátane denného energetického príjmu. Veľký benefit tiež vidím v odbornej spolupráci s lekármi, ktorí sa priamo podieľajú na vyhodnotení vybraných vyšetrení. Naopak, rezervy vnímam v cenníku programov, ktorý na mňa pôsobí trošku chaoticky a chýbajúcom zastúpení poradenských centier v oravskom regióne. V čase písania tejto recenzie tam nenájdete žiadnu pobočku Nutriadapt.

Záverečné zhodnotenie NUTRIADAPT spolu s výhodami a nevýhodami

Záverečné zhodnotenie NUTRIADAPT

Nie každému sa podarí schudnúť bez pomoci odborníka. Kým niektorí ľudia majú skutočne pevnú vôľu a dokážu sa vzdať svojich starých stravovacích návykov zo dňa na deň, iní potrebujú motiváciu a dohľad výživového poradcu. Ako ste na tom vy? Využijete služby výživových poradcov NUTRIADAPT  alebo sa radšej spoľahnete na vlastné schopnosti a sebakontrolu?

ZDROJE:

(1) Oficiálna stránka NUTRIADAPT – https://www.nutriadapt.sk/

(2) LOVÁSOVÁ E. Obezita, poruchy výživy. Ústav patologickej fyziológie LF, 2020/2021. Dostupné na: http://patfyz.medic.upjs.sk/SSTUDMAT/Obezita,%20Poruchy%20vyzivy.pdf

(3) KAŠPEROVÁ, B. Mikrobióm a protinádorová liečba, 2018. Dostupné na: http://www.onkologiapreprax.sk/index.php?page=pdf

3.8/5 - (5 votes)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra