Naturhouse (recenzia). Produkty, cenník, skúsenosti - Výživovo.sk

Výživové poradenstvo NATURHOUSE. Diétne balíčky, skúsenosti užívateľov a dostupné alternatívy.

Recenzia výživového programu NATURHOUSE

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Schudnúť nadbytočné kilogramy rýchlo a bez zbytočnej námahy. Sen, o ktorom snívajú mnohí z vás, avšak realita je často diametrálne odlišná. Hlad, nedostatok energie, bolesti hlavy a minimálny pohyb ručičky na váhe. Jednoducho frustrujúci stav, ktorému by sa najradšej vyhol každý. Kým niektoré diéty doslova fungujú na veľmi obmedzenom stravovacom režime, iné sú zas postavené na korigovaní príjmu kalórií a voľbe vhodných výživových doplnkov. K tejto skupine tých „mierumilovnejších“ výživových programov patrí aj metóda chudnutia NATURHOUSE, na ktorú sa v tomto článku zameriam.

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov. Zistite, koľko potrebujete schudnúť a prečítajte si návod, ako začať.
Predajcovia keto diétyChiaShakeKetoMixKetoDietNutriFood
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jedlá na chudnutieDiétne raňajkyDiétny obedDiétne dezertyDiétne cestovinové jedláLow carb pečivo
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Prípravky na chudnutieBlokátor hladuDiétne cestovinyTabletky na chudnutieNízkokalorické sladidloSpaľovač tukovSirupy bez cukruKáva a čaj na chudnutieNízkokalorické dresingy

Určite ste zvedaví, koľko kilogramov môžete s naturhouse schudnúť, v čom spočíva jej úspech či aké sú skúsenosti užívateľov. Odpovede na všetky tieto otázky sa dozviete v nasledujúcich riadkoch, ktoré navyše obohatím aj o niekoľko tipov na chutné a zdravé recepty. Samozrejme, nebude chýbať ani popis výživových balíčkov spolu s cenníkom.

Čo je NATURHOUSE?

Naturhouse je španielska spoločnosť pôsobiaca v oblasti výživy, výroby a distribúcie produktov. Vznikla v roku 1992. Spája sa s menom Félix Reuelt, ktorý promptne zareagoval na potreby trhu a svoje niekoľkoročné skúsenosti vo výžive pretavil do budovania dietetických centier zameraných na pomoc ľuďom schudnúť a cítiť sa lepšie. Prvé centrum a zároveň obchod s výživovými doplnkami, prevažne na bylinnej báze, založil v malom španielskom mestečku, z ktorého neskôr expandoval na medzinárodný trh. (2)

Natruhouse má 2400 výživových centier v 33 krajinách sveta.

Štatistika výživového poradenstva NATURHOUSE

Od roku 2008 sú dietetické centrá Naturhouse k dispozícii aj na Slovensku, konkrétne pod záštitou spoločnosti REDUCCIA. Jej zakladateľom je odborník v oblasti výživy Ján Gonda. (1)

Ako Naturhouse funguje?

Celý koncept výživového poradenstva Naturhouse spočíva v odbornom a systematickom vedení klienta, ktorý si postupne, počas jednotlivých konzultácií v poradenskom centre, osvojuje zdravé stravovacie návyky. Práve tie sú nevyhnutným predpokladom dosiahnutia a hlavne udržania želanej hmotnosti. NATURHOUSE sa neorientuje na výsledky v krátkodobom horizonte, práve naopak, klientov učí, ako si udržiavať svoju hmotnosť dlhodobo, niekoľko rokov. (2)

Základné piliere NATURHOUSE

Spoločnosť NATURHOUSE kladie veľký dôraz na pravidelný osobný kontakt s klientom, ktorý je súčasťou všetkých troch pilierov.

Bezplatné a pravidelné výživové poradenstvo

Proces chudnutia s Naturhouse začína osobným stretnutím s výživovým poradcom v blízkosti vášho bydliska. Okrem zistenia základných informácií o vašom zdravotnom stave, cieľoch a stravovacích návykov vám výživový poradca zmeria podiel vody a tuku v tele, prípadne vypočíta hodnotu BMI (Body Mass Idex). Prvou konzultáciou váš osobný kontakt s poradcom nekončí. Počas nasledujúcich týždňov sa s ním budete stretávať raz do týždňa, vďaka čomu môže pravidelne kontrolovať dosiahnuté výsledky a na základe nich korigovať váš výživový plán. V neposlednom rade vás pri osobných stretnutiach namotivuje a morálne podporí, čo taktiež nie je na zahodenie. (2)

BEZPLATNÁ KONZULTÁCIA: Prvú konzultáciu, na ktorej vám výživový poradca odmeria jednotlivé časti tela a vypracuje jedálniček na 3 dni máte úplne zdarma. Stačí sa objednať vyplnením online formulára.

Individuálny výživový plán na mieru

Nutričný poradca na základe informácií a výsledkov z prvej konzultácie určí podrobný výživový plán, ktorý bude zahŕňať odporúčané produkty, potraviny a recepty. Taktiež vás upozorní, akým potravinám sa treba vyhnúť, prečo je vhodné jesť pravidelne 5-krát za deň, či ako si udržíte želanú hmotnosťzdravé stravovacie návyky aj po ukončení programu. Ak vám to v kuchyni veľmi nejde, nemusíte sa obávať. Recepty NATURHOUSE sú veľmi jednoduché. Sú založené na princípoch stredomorskej stravy, ktorá patrí k tým najzdravším pre ľudské telo. (2)

Bylinné výživové doplnky

Spoločnosť NATURHOUSE disponuje špeciálnymi laboratóriami určenými na výrobu vlastných výživových doplnkov z bylín, ovocia a zeleniny. Ich hlavným cieľom je urýchliť celý proces chudnutia a detoxikovať telo. O kvalite uvedených výrobkov svedčí certifikát spĺňajúci požiadavky medzinárodnej normy ISO 900. S prihliadnutím na vašu hmotnosť vám výživový poradca hneď pri prvej konzultácii odporučí vhodné doplnky, ktoré bude v priebehu chudnutia obmieňať. (2)

Okrem stravovania nezabúdajte ani na pravidelnú pohybovú aktivitu. Zrýchlite tak metabolizmus a za kratší čas dosiahnete stanovený cieľ. Niekoľko tipov na skvelé cvičenia nájdete v nasledujúcom videu:

Fázy chudnutia s NATURHOUSE

Chudnutie nie je krátkodobá záležitosť. Zmeneným stravovacím návykom sa musí prispôsobiť nielen samotný organizmus, ale aj jednotlivec, ktorý bude prechádzať troma fázami:

Aktívne chudnutie

Prvá fáza je veľmi náročná z viacerých dôvodov. Tak z hľadiska adaptácie na nové jedlá, potraviny a recepty, ako i pravidelných návštev nutričného poradcu. Ten vám na základe vašich cieľov zostaví celý výživový plán, poučí vás o vhodnosti jednotlivých potravín a ich účinkoch. Súčasťou tejto fázy je tiež monitoring, teda intenzívna kontrola vašich výsledkov, podľa ktorých následne upraví stravovací plán a jedálniček. V porovnaní s ostatnými fázami je úbytok hmotnosti v tejto fáze najväčší a najviac viditeľný. (2)

Fáza stabilizácie

Slúži na posilnenie nových stravovacích návykov a vyhnutie sa jo-jo efektu. Chudnete minimálne, prípadne vôbec, avšak to je pre fázu stabilizácie úplne prirodzené a rozhodne netreba poľaviť. Práve naopak, odporúča sa zvýšiť príjem antioxidantov a aspoň raz za mesiac navštíviť vášho dietológa. (2)

Udržiavacia fáza

Ťažiskom poslednej fázy je najmä správne mentálne nastavenie. To spočíva vo vytvorení si zvyku nakupovať zdravé potraviny, variť odporúčané recepty a dodržiavať zásady zdravej životosprávy. Netreba ale zabúdať ani na adaptáciu organizmu na novú hmotnosť, čo je zároveň nevyhnutným predpokladom jej udržania. (2)

Ponuka produktov Naturhouse

Rozdeľujú sa na 3 základné kategórie. Prvú tvoria bylinné koncentráty, kapsule a ďalšie doplnky viazané na konzultáciu s dietologičkou, ktorá je povinná vám vysvetliť nielen ich zloženie, účinok, ale aj spôsob dávkovania. Druhou kategóriou sú voľne dostupné doplnky, prevažne nápoje. Vzhľadom na pestré zloženie a nízky obsah kalórií môžu byť tiež náhradou raňajok, desiaty, prípadne obedu. Súčasťou tretej kategórie je bylinná kozmetika výborná pri problémoch s celulitídou a starnúcou vráskavou pleťou.

Ponuka produktov zahŕňa nielen výživové doplnky, ale i kozmetiku

V ponuke NATURHOUSE nájdete výživové doplnky a kozmetiku

Kde si môžete produkty kúpiť?

Produkty Naturhouse nie sú dostupné v supermarketoch, lekárňach či v  predajniach so zdravou výživou. Predávajú sa výhradne v špecializovaných obchodoch, ktoré zároveň plnia funkciu dietetických centier. NATURHOUSE má na Slovensku 37 pobočiek v rôznych mestách: Bratislave, Banskej Bystrici, Brezne, Dunajskej Strede, Galante, Hlohovci, Komárne, Košiciach, Leviciach, Lučenci, Martine, Nitre, Nových Zámkoch, Pezinku, Piešťanoch, Poprade, Považskej Bystrici, Prešove, Prievidzi, Púchove, Senci, Senici, Seredi, Skalici, Šali, Štúrove, Topoľčanoch, Trenčíne, Trnave, Zvolene, Žiline. Uvedené mestá sú aktuálne v čase písanie recenzie, postupne sa môžu meniť. Ich kompletný a aktuálny prehľad spolu s presnými adresami nájdete na oficiálnej stránke Naturhouse v sekcii Pobočky.

Druhy diétnych balíčkov

V závislosti od vašich cieľov a aktuálnej sezóny máte na výber z balíčkov „Riešenie“, ktoré predstavujú skutočné riešenie vášho problému. Poďme si ich bližšie predstaviť.

Do formy po lete, Jarný detoxikačný balíček, Zatočte s vianočnými kilami

Pre dámy, ktoré obľubujú jesenný detox a chcú sa pripraviť na nasledujúce chladnejšie počasie, je ideálny balíček „Do formy po lete“ obsahujúci okrem troch bylinných produktov aj bioimpedančné meranie, týždenný jedálniček a, samozrejme, niekoľko chutných receptov. Veľmi podobný, avšak vhodný skôr na očistenie tela po zime je „Jarný detoxikačný balíček“, ktorý taktiež zahŕňa vstupnú i výstupnú konzultáciu vrátane merania, naturhouse produkty, jedálniček a recepty. Okrem vyčistenia tela od toxínov vás tiež poteší pohyb ručičky na váhe o 1 až 2 kilá nadol. Ten sľubuje aj ďalší z radu detoxikačných balíčkov „Zatočte s vianočnými kilami“ skladajúci sa z rovnakých služieb ako predchádzajúce dva. (1)

TIP: Ak chcete mať na Vianoce a sviatky Veľkej noci kilá pod kontrolou, tak vám odporúčam balíčky „Vianoce pre štíhlu líniu“ a „Oslávte Veľkú noc bez kíl navyše“. Zahŕňajú špeciálny, sviatočný výživový plán, recepty na zdravé maškrty, 2 konzultácie a kvalitné produkty. (1)
Ponuka sezónnych balíčkov

Ponuka sezónnych balíčkov

*Druhy balíčkov sú aktuálne v čase písanie recenzie.

Balíček pre zdravé opaľovanie, Ovládnite stres

Pre mladistvú a krásne opálenú pokožku je určený „2-týždňový balíček pre zdravé opaľovanie“. Vďaka prepracovanému výživovému plánu, bylinným produktom, receptom a bezplatným dvom konzultáciám uvidíte výsledok nielen na pokožke, ale aj vašej hmotnosti, pričom budete o 1-2 kilogramy ľahší. Mať stresové situácie pod kontrolou a zvládať napätie na výbornú vám pomôže balíček „Ovládnite stres“, ktorý sa skladá z bylinných doplnkov ako stvorených na tento účel. Počas konzultácií vám odborník dá tipy, ako sa vyrovnať so stresom, zostaví výživový plán a odporučí chutné recepty. (1)

Naturhouse balíček pre zdravé opaľovanie a ovládnite stres

Balíčky pre každého NATURHOUSE

*Druhy balíčkov sú aktuálne v čase písanie recenzie.

Zbohom celulitída, Ľahké nohy

K dlhším výživovým programom patrí Naturhouse balíček „Zbohom celulitída“ pre ženy trpiace tzv. pomarančovou kožou v oblasti zadku. Vrátane precízne rozpracovaného stravovacieho plánu a odporúčaných naturhouse produktov zahŕňa aj extra tipy na chudnutie, recepty a malú pozornosť vo forme proteínovej tyčinky. Takmer identický, rovnako čo sa týka trvania ako aj dĺžky programu, je balíček „ Ľahké nohy“ určený jednotlivcovom s častými pocitmi ťažkých, slabých a opuchnutých nôh. (1)

Ponuka balíčkov vhodných pre ľudí, ktorí chcú schudnúť

Ponuka diétnych balíčkov

RECEPT: V ponuke NATURHOUSE produktov nájdete tiež hotové jedlá, napríklad hrášok s quinoou, ktorý si môžete ešte vylepšiť zapečením v baklažáne. Príprava je jednoduchá. Baklažán si prerežete na polovicu, vydlabte obe polovice a vložte do nich hotové naturhouse jedlo, teda hrášok a guinou. Následne pečte pri 180 °C približne 15 minút. Tesne pred koncom môžete na vrch nastrúhať syr a dať ešte nachvíľku zapiecť. Podrobný postup nájdete vo videu:

Už nemaškrtím, Chcem ploché brucho

Ak sa neviete odtrhnúť od sladkostí, balíček „Už nemaškrtím“ vám pomôže sa tejto čoko závislosti rýchlo a účinne zbaviť. Samozrejme, podmienkou je dodržiavať stanovený výživový plán, konzumovať odporúčané produkty a pravidelne sa kontaktovať so svojim výživovým poradcom. K plochému brušku vám dopomôže nielen absencia sladkostí, ale aj balíček „Chcem ploché brucho“ zvlášť pre ženy a mužov. Okrem toho, že nebudete musieť každý týždeň navštevovať svojho nutričného poradcu a ušetríte čas, získate spolu s balíčkom výživový plán na 3 týždne, recepty, potravinové doplnky a extra tipy, ako sa zbaviť nafúknutého brucha. (1)

TIP: Chcete očistiť telo a zároveň schudnúť niekoľko kilogramov? Nemusíte si kupovať dva balíčky, vaše požiadavky splní jeden NATURHOUSE balíček „Chudnutie a detoxikácia“, ktorý je unikátnym spojením produktov na chudnutie a detox. Taktiež obsahuje výživový plán, praktické rady, recepty a nechýba ani proteínová tyčinka ako darček. (1)

Výhody a nevýhody

  • nemusíte si kúpiť odporúčané produkty
  • široký výber balíčkov „Riešenie“
  • pravidelnosť kontrolných vyšetrení
  • bezplatná vstupná konzultácia
  • produkty na bylinnej báze s ovocím, zeleninou
  • obmedzená ponuka voľne dostupných produktov
  • vyššia cena niektorých produktov

Skúsenosti užívateľov

Hovorí sa, že najlepšou reklamou sú spokojní zákazníci, ktorí produkt alebo služby odporučia ďalším. To isté platí aj v prípade Naturhouse. Prečítajte si, aké majú skúsenosti užívatelia na diskusných fórach a čo považujú za pozitíva, prípadne negatíva tejto metódy.

Pri prieskume názorov užívateľov ma prekvapilo, že nutnosť osobných návštev považovali užívatelia skôr za benefit. U výživových poradcov oceňujú ich ústretový prístup a precíznosť kontrol, v priebehu ktorých si rozširujú vedomosti tak o potravinách a bylinkách, ako aj celkovom fungovaní organizmu. Taktiež sa veľmi tešia zo zhodených kilogramov, vďaka ktorým sa opäť zmestia do svojho obľúbeného oblečenia.

Ak to mám celé zhodnotiť, tak neľutujem ani jeden cent a čas obetovaný pre NH. Ak by nie tejto firmy, hmotnosť by sa mi vyšplhala už určite na 82-83 kg. V sobotu bude 5 týždňov a môžem objektívne povedať, že podľa ich váhy mám -6 kíl. Keď sa vážim doma nalačno hneď ráno, tak -7. Bolo to pre mňa určite správne rozhodnutie, postupne vyťahujem oblečenie, ktoré už bolo z dôvodu tukových vankúšov nenositeľné.“

Užívateľke sa podarilo schudnúť s naturhouse 4 kg za týždeň

Pozitívna skúsenosť užívateľky

Zdroj: tobycko123, modrykonik.sk/forum

Niektorých užívateľov môže odradiť vyššia cena produktov, čo však do značnej miery závisí od konkrétneho balíčka a finančnej situácie jednotlivcov. Podľa komentárov sa ceny balíčkov na jeden týždeň pohybujú od 20 € do 50 € .

Užívateľka je sklamaná z vyššej ceny produktov

Skúsenosť užívateľky z diskusného fóra modrykonik.sk

Zdroj: emiliam, modrykonik.sk/forum

TIP: Viac recenzií od ľudí, ktorí vyskúšali výživový plán a produkty NATURHOUSE je k dispozícii na oficiálnej stránke spoločnosti v sekcii „Príbehy“.

Alternatívy

V prípade, že vás myšlienka výživového poradenstva Naturhouse založeného na osobnom stretnutí zaujala, avšak nemáte vo svojom okolí k dispozícii žiadne poradenské centrum, prípadne vám nevyhovuje ponuka produktov, tak odporúčam pozrieť diétne plány Nutrifood. Aktuálne má táto spoločnosť na Slovensku 42 pobočiek, v ktorých vám odborníci spravia vstupnú diagnostiku a na základe výsledkov vyberú konkrétny diétny program. Pomoc pri redukcii hmotnosti poskytuje aj Cambridge Weight Plan (3) pozostávajúci z piatich krokov. Po prvej konzultácii a diagnostike vás dietológ zaradí do jedného z nich, v závislosti od aktuálnych výsledkov a cieľov v chudnutí.

VÝHODNÉ KETO BALÍČKY
KetoMix
KetoDiet
ChiaShake
Aký Keto balíček kúpiť?

Časté otázky

Metóda chudnutia NATURHOUSE rozhodne nie je najlepším riešením pre každého. Presvedčia vás o tom nasledujúce odpovede na otázky, ktoré sú často predmetom diskusií.

Koľko kilogramov sa dá s NATURHOUSE schudnúť?

Proces chudnutia prebieha u každého iným tempom a odvíja sa od viacerých faktorov, rýchlosti metabolizmu, fyzickej aktivity a v neposlednom rade aj výživového balíčka. Vo všeobecnosti pri dodržaní stanoveného výživového plánu a miernej pohybovej záťaži schudnete približne 0,5 kg až 1 kg v priebehu jedného týždňa. Takýto úbytok hmotnosti nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre váš organizmus, ba čo viac, odporúča ho aj Svetová zdravotnícka organizácia.

Musím si kúpiť produkty, ktoré mi odporučí dietológ?

Nie, odporúčané produkty si nemusíte kúpiť, avšak proces chudnutia vám nielenže uľahčia, ale aj urýchlia, keďže ich primárnou funkciou je zrýchliť spaľovanie tukov. Navyše, niektoré z nich je možné využiť aj ako náhradu za hlavné jedlo, čím vás odbremenia od varenia a chystania jedla na nasledujúci deň.

Koľko trvá a ako prebieha vstupná diagnostika?

Pred prvou návštevou dietetického centra nemusíte mať vôbec obavy. Nutričný poradca vám priblíži celú metódu Naturhouse, informuje sa o vašom zdravotnom stave, aktuálnej hmotnosti, želanej hmotnosti a vykoná bioimpedančnú analýzu. Následne navrhne niekoľko produktov, vysvetlí ich zloženie a výživový plán na nasledujúci týždeň. Celá vstupná konzultácia trvá približne 30 minút, pričom tie ďalšie už iba 15 minút.

Pozrite si celý priebeh vstupnej diagnostiky v nasledujúcom videu:

Moje záverečné zhodnotenie

Z môjho pohľadu metóda NATURHOUSE predstavuje výbornú voľbu pre ľudí s nižšou mierou sebadisciplíny, ktorým sa nedarí dodržiavať zdravú životosprávu a schudnúť svojpomocne.  Práve osobný prístup nutričného poradcu, vstupná diagnostika a individuálny stravovací plán sú benefity, ktoré tejto metóde nemožno odoprieť. Podobne ako aj kvalitu prírodných bylinných produktov vhodných aj pre tehotné a dojčiace mamičky. Naopak, aktuálne za slabú stránku naturhouse považujem zameranie skôr na západné Slovensko a slabšie zastúpenie pobočiek na východnom Slovensku (iba v Prešove a Košiciach). Odhliadnuc od tohto stavu, ktorý sa časom môže zmeniť, metódu NATURHOUSE hodnotím podobne ako ostatní užívatelia veľmi pozitívne.

pozitívna a negatíva výživového poradenstva naturhouse

Záverečné zhodnotenie výživového poradenstva NATURHOUSE

Dodržiavať základné zásady zdravej životosprávy a vyhýbať sa sladkostiam, mastným, vyprážaným či iným nezdravým jedlám mne osobne dá niekedy poriadne zabrať. Nehovoriac ešte o dodržiavaní optimálneho energetického príjmu. Ako ste na tom vy? Dokážete odolať maškrtám? Máte nejaký overený tip, ako na to? Ak áno, tak šup s ním do komentára.

Zdroje:

(1) Oficiálna stránka NATRUHOUSE: naturhouse.sk

(2) Naturhouse method. Dostupné na: https://naturhouse.co.uk/phases-naturhouse-method

(3) Cambridge Weight Plan. Dostupné na: https://cambridgeweightplan.sk

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra