Choco Lite. Funguje alebo ide o podvod? [recenzia] - Výživovo.sk

Choco Lite – kokteil na chudnutie. Dôvody, pre ktoré ho rozhodne neodporúčam

Choco Lite - dôvody, pre ktoré ho neodporúčam nakupovať

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Čokoláda a chudnutie. Pre mnohých z nás dve slová, ktoré jednoducho nejdú k sebe. Veď povedzme si úprimne, kto by si pomyslel, že pitím kakaového nápoja sa dá schudnúť. Snáď len výrobca kokteilu Choco Lite, ktorý spája práve tieto benefity. Znie to až príliš dobre, však? Poďme sa teda spolu pozrieť na Choco Lite bližšie. Prezradím vám nielen to, aké má zloženie, ale aj kde sa skrýva ten povestný „háčik“ a prečo vám neodporúčam Choco Lite nakupovať.

O produkte Choco Lite

Ak sa pozriete na webstránku tohto produktu, zistíte, že tam chýba množstvo podstatných informácií. Nikde sa nedočítate, kto stojí za jeho výrobou ani distribúciou. Žiadny názov firmy, podnikateľské či kontaktné údaje. Po kliknutí na „Zásady ochrany osobných údajov“ sa vám zobrazí text v španielskom jazyku. Ani tu nie sú informácie o spoločnosti (majiteľovi webstránky), ktorá zbiera o vás údaje. Nájdete tam iba zmienku ohľadom obchodných podmienok, riadiacich sa zákonmi Floridy, kde sa pravdepodobne Choco Lite vyrába.

Zloženie

Keďže ide o kakaový kokteil, medzi jednotlivými látkami obsiahnutými v Choco Lite nechýba kakao. Podporuje spaľovanie tukov, čím vedie k zníženiu telesnej hmotnosti. Nemožno však zabudnúť ani na ostatné látky, ktoré majú taktiež vplyv na telesnú hmotnosť – srvátkový proteín, sójový lecitín, glukomanán, vlákninu a komplex vitamínov a minerálov.

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov. Zistite, koľko potrebujete schudnúť a prečítajte si návod, ako začať.
Predajcovia keto diétyChiaShakeKetoMixKetoDietNutriFood
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jedlá na chudnutieDiétne raňajkyDiétny obedDiétne dezertyDiétne cestovinové jedláLow carb pečivo
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Prípravky na chudnutieBlokátor hladuDiétne cestovinyTabletky na chudnutieNízkokalorické sladidloSpaľovač tukovSirupy bez cukruKáva a čaj na chudnutieNízkokalorické dresingy

Čo na ňom nesedí?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že Choco Lite je skutočne kvalitný produkt s pestrým zložením, vďaka ktorému dosiahnete želanú hmotnosť. Treba si však uvedomiť, že nikde sa nenachádza zmienka o konkrétnych množstvách obsiahnutých látok. Uvedené látky majú sľubovaný účinok iba vtedy, ak sú v dostatočnej koncentrácii, vzhľadom na to sú jeho účinky otázne. Navyše, predajca nekonkretizuje, o aké vitamíny a minerálne látky ide, čo rovnako stojí za zamyslenie. Informácie o zložení sú tak neúplné a všeobecné. Jediné čo vieme, že má 217 kcal, 10 g sacharidov a 17 g proteínov. Avšak, na aké množstvo sa spomínané hodnoty vzťahujú, prípadne podiel tukov obsiahnutých v Choco Lite, sa na webe neuvádza.

ZAUJÍMAVOSŤ: Skúšala som si prekliknúť na španielsku verziu webstránky, či tam nájdem podrobný výpis jednotlivých látok, no ako sa zdá, na tejto stránke sa uvádza iné zloženie než na tej slovenskej. Ide pritom o identický produkt.
Na slovenskej webstránke je uvedené iné zloženie ako na španielskej

Porovnanie zloženia na slovenskej a španielskej webstránke Choco Lite

Užívanie a príprava Choco Lite

Vzhľadom na to, že Choco Lite sa prezentuje ako ranný kokteil, mal by sa piť každé ráno namiesto raňajok. Maximálna denná dávka je rozdielna tak pre ženy, ako i mužov. Zatiaľ čo ženám sa odporúča v 200 ml vody rozmiešať 2 polievkové lyžice tohto prášku, muži majú dovolené dať do 200 ml vody 3 polievkové lyžice. Choco Lite som nikdy neochutnala, teda neviem vám presne napísať, akú má chuť. Podľa zloženia tipujem, že bude podobná takým redším čokoládovým nápojom, ktoré sú v práškovej forme a zalievajú sa horúcou vodou.

Cena a balenie

Podľa dostupných fotografií je Choco Lite dodávaný v 150 g uzatvárateľnej nádobe. Pri dodržaní vyššie spomínaného dávkovania  vám jedno balenie vydrží približne 15 dní. Keďže sa má piť minimálne mesiac, na 30 dní sú to 2 balenia. Pri súčasnej cene 39 € za jedno balenie vás raňajkový kokteil na celý mesiac bude stáť pomerne vysokú sumu.

UPOZORNENIE: Uvedená cena je platná v čase písania tejto recenzie. Môže sa v budúcnosti zmeniť.
Kakaový nápoj

Kakaový kokteil Choco Lite sa odporúča piť ráno, namiesto raňajok

Skúsenosti užívateľov

Štíhla postava a krásny úsmev Kvetky Horváthovej alebo Adely Vinczeovej, ktoré si údajné chudnutie s Choco Lite nevedia vynachváliť, pôsobia na prvý pohľad veľmi dôveryhodne. Predsa ide o známe tváre, a tie sú motiváciou a vzorom mnohých žien. V skutočnosti však nemožno hovoriť o žiadnej pozitívnej skúsenosti s týmto kakaovým nápojom, ale o podvode. Ako sa píše aj v jednom z článkov na hoax.sk, ide o neoprávnené použitie fotografií známych tvárí na rôznych pochybných stránkach ruských domén. (2)

Identický scenár si môžete všimnúť aj v rámci Českej republiky, kde sa Choco Lite spája taktiež s viacerými známymi tvárami, napr. Lucie Bílej alebo Lucie Vondráčkovej. Samozrejme, aj v tomto prípade ide o podvod, na ktorý poukazuje Mall TV v nasledujúcej videorecenzii.

POZOR: Vo videu si všimnite, aké zloženie je uvedené na obale tohto nápoja. Vôbec sa nezhoduje s tým na webstránke. Máme tak už tri rozdielne verzie zloženia: na obale, slovenskej a španielskej webstránke. Čo myslíte, ktoré je to skutočné? :)

Prečo si Choco Lite nekupovať?

  • Nikde sa neuvádza, kto je výrobcom produktu, aká je krajina pôvodu či odkiaľ pochádzajú použité ingrediencie. Taktiež chýbajú podnikateľské údaje výrobcu a jeho adresa.
  • Ak by ste chceli produkt vrátiť alebo sa vyskytli akékoľvek komplikácie s dodaním objednávky, nemáte sa na koho obrátiť. Kontaktné údaje, telefónne číslo a e-mailovú adresu nikde nenájdete.
  • Proces objednania je pomerne nezvyčajný. Najskôr musíte vyplniť svoje meno a telefónne číslo. Následne vám zavolá pracovník zákazníckej podpory, ktorý od vás zistí adresu doručenia a ďalšie informácie. V prípade, že by ste sa chceli na uvedené telefónne číslo, z ktorého vás kontaktovali, dovolať naspäť, napr. s nejakou otázkou, už sa vám to nepodarí. Ide o jednosmerné číslo, ktoré neprijíma hovory.
  • Zloženie uvedené na webstránke je iné ako na obale produktu. Chýba podrobný výpis obsiahnutých látok, ich množstvo a energetické údaje.
  • Samotný produkt nemá žiadne certifikáty, teda neprešiel testovaním a jeho účinky nie sú vedecky podložené.
  • Recenzie známych umelcov, ktorým sa podarilo schudnúť s Choco Lite, sú zverejnené na ruských doménach, pričom sa nezakladajú na pravde. Na diskusných fórach taktiež nenájdete žiadne pozitívne skúsenosti, práve naopak, negatívne recenzie od užívateľov, ktorí sa dali nachytať. (3)

 „Váha sa ani nepohla, zbytočná strata peňazí.“

Zdroj: Irča.P, emimino.cz/diskuze

Negatívna recenzia Choco Lite

Recenzia jednej z užívateliek

Zdroj: Mojki1, emimino.cz/diskuze

Tipy, ako môžete skutočne schudnúť

  • Strážte si príjem kalórií. Na to, aby ste dosiahli želanú hmotnosť, musíte dlhodobo prijímať menej kalórií ako spálite. Ako si vypočítate svoj kalorický výdaj, vrátane online kalkulačky, podrobne popisujem v článku: „Bazálny metabolizmus…
  • V prípade, že počítanie kalórií a zostavovanie jedálnička nie je veľmi pre vás, skúste si vybrať ucelený diétny program, v rámci ktorého budete mať stanovený jedálniček a možnosť bezplatného poradenstva. K tým najznámejším patrí napríklad ketónová diéta KetoMix alebo KetoDiet.
  • Dosiahnuť želanú hmotnosť môžete aj prostredníctvom pravidelnej pohybovej aktivity. Pri chudnutí sa odporúča predovšetkým aerobné cvičenie, ako cyklistika, beh či plávanie. Popri nej však nezabúdajte na správnu životosprávu, ktorá je tá najdôležitejšia.
Ak chcete schudnúť nezabudnite na zmenu stravovacích návykov

Zmena stravovacích návykov je pri chudnutí nevyhnutná

Časté otázky

Aj vám napadli ďalšie otázky ohľadom vedľajších účinkov, prípadne výrobcu? Nebojte sa, nezabudla som ani na tieto informácie. Môžete si ich prečítať v nasledujúcich riadkoch.

Koľko kilogramov sa dá s Choco Lite schudnúť?

Podľa informácií na webstránke môžete pravidelným pitím tohto kakaového nápoja schudnúť 10 kilogramov v priebehu jedného mesiaca, čo je približne 2,5 kg za týždeň. To síce nie je nemožné. No pokiaľ budete jesť čokoľvek a kedykoľvek, váš kalorický príjem bude vyšší ako výdaj, žiadny nápoj vám schudnúť nepomôže.

Pre koho nie je Choco Lite vhodný?

Síce výrobca neuvádza konkrétne skupiny ľudí, ktorým sa pitie tohto kokteilu neodporúča, automaticky to neznamená, že je vhodný pre všetkých. Podľa dostupných informácií sa Choco Lite definuje ako prášok na chudnutie, vzhľadom na to by sa mu mali vyhnúť tehotné a dojčiace ženy, ktoré potrebujú prijímať pestrú a nutrične vyváženú stravu. Taktiež nie je tou najlepšou voľbou pre mladých ľudí do 18 rokov a jednotlivcov s rôznymi potravinovými intoleranciami, keďže nie je úplne jasné, aké je jeho skutočné zloženie.

Kto vyrába Choco Lite?

Meno spoločnosti, ktorá vyrába Choco Lite, sa nikde neuvádza. Chýbajú aj podnikateľské a kontaktné údaje. Na webstránke tak nenájdete ani základné informácie, ktoré sa zo zákona musia uvádzať. Neznáma je tiež firma alebo osoba zastrešujúca distribúciu pre Slovensko. V prípade akýchkoľvek komplikácií sa tak nemáte na koho obrátiť. Žiadny e-mail, telefónne číslo a adresa nie je zverejnená, čo je len potvrdením toho, že ide o podvodný produkt.

Má Choco Lite vedľajšie účinky?

Výrobca označuje Choco Lite za prírodný produkt bez chemických látok, parabénov a farbív, ktorý nemá žiadne vedľajšie účinky. V každom prípade však buďte na pozore.

Malá rada na záver

Celý spôsob predaja kokteilu Choco Lite je veľmi podobný predaju Black Latte, kávovému nápoju na chudnutie, za ktorým taktiež stoja vymyslené príbehy ľudí a podvodné praktiky. Ak hľadáte skutočne účinný spôsob, ako schudnúť nadbytočné kilogramy, pamätajte, že bez úpravy jedálnička vám žiadna diéta, tabletky na chudnutie či lieky nepomôžu. Namiesto míňania peňazí na produkty, ktoré sľubujú rýchly úbytok kilogramov, zmeňte svoje stravovacie návyky, počítajte si príjem kalórií a nezabúdajte na pohyb. Nič vás to nebude stáť a uvidíte, že výsledky sa po čase dostavia, len treba vytrvať.

Zdroje:

(1) Choco Lite – chocolitestore.com

(2) Zneužitá Kvetka Horváthová z Telerána a Choco Lite podvodné chudnutie. Dostupné na: https://hoax.sk/zneuzita-kvetka-horvathova-z-telerana-a-choco-lite-podvodne-chudnutie/

(3) Choco Lite – Klamstvá, prachy a chudnutie.  Dostupné na: https://sk.mall.tv/rozum-v-rure/choco-lite-klamstva-prachy-a-chudnutie-pripad-pre-kriminalku

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra