Recenzia tabletiek na chudnutie | Výživovo.sk

Recenzia tabletiek na chudnutie

Tabletky na chudnutie berú mnohí ľudia s nadváhou ako zaručený spôsob zbavenia sa prebytočných kíl. Vo Veľkej Británii podľa prieskumu z novembra 201762% ľudí užíva tabletky na chudnutie zo zúfalstva schudnúť. Zarážajúci fakt je, že 40% z nich si tabletky objednalo z internetu s vedomím, že môžu byť nebezpečné.

Na slovenskom trhu sú voľne dostupné rôzne značky, s rôznym zložením i spôsobom účinku. Špekulanti si uvedomujú, že ľudia sú schopní urobiť pre peknú postavu čokoľvek. Preto skôr, ako si niektorý prípravok na chudnutie zakúpite, prečítajte si našu podrobnú recenziu.

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov.
Predajcovia keto diéty KetoDiet KetoMix ChiaShake
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Chcem diétu na 28 dní21 dní14 dní7 dní
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Tabletky na chudnutieeSlimGarsinZerex assassin
Spaľovače tukovL-karnitínHEATNEROSynefrín

Obsah článku

Recenzia TOP 10 tabletiek na chudnutie

PoradieNázovObrázokVeľkosť baleniaHodnotenieCena (*05/18)E-shop
#1 VÍŤAZ
winner
ReduXs“Tabletky60 tabliet49 €
#2Chiliburner“Tabletky30 tabliet11 €
#3Lipoxal Effect“Tabletky180 tabliet + 60 zdarma50 €
#4XLS Medical“Tabletky180 tabliet/90 vrecúšok25 €
#5Fykotin“Tabletky60 kapsúl22 €
#6Exadipin“Tabletky60 tabliet24 €
#7Garsin“Tabletky
60 tabliet15 €
#8Green Coffee Plus“Tabletky60 kapsúl35 €
#9Obezin“Tabletky
90 tabliet9 €
#10Clarinol CLA“Tabletky
30 toboliek*momentálne nedostupné, čaká sa na doplnenie skladu

1. ReduXs

Zloženie

ReduXs nás zaujal svojím čisto prírodným zložením. Medzi jeho hlavné zložky patrí zelený čaj, ktorý telo detoxikuje, kaktus opuntia ficus indica, ktorý viaže tuky v tráviacej sústave a zabraňuje ich vstrebávaniu, šalvia lekárska a púpava lekárska, ktoré napomáhajú nášmu tráveniu a brusnica obyčajná, ktorá má vysoký obsah antioxidantov a pomáha prečisťovať organizmus.

Ako pomáha?

Kombinácia 4 hlavných zložiek pomáha prečisťovať organizmus a udržiavať stabilnú hladinu cukru v krvi. Práve kolísanie cukru je zodpovedné za nájazdy na chladničku a vlčí hlad. Pri pravidelnom užívaní by mala ručička na váhe mala po 30 dňoch ukázať o 2 až 6 kíl menej.

tabletky na chudnutie

Dávkovanie

Jedno balenie ReduXs obsahuje 60 kapsúl. Denne sa užíva jedna kapsula, najlepšie pred jedlom. Kapsulu poriadne zapite najlepšie vodou. 1 balenie vám tak vydrží 2 mesiace.

Čo sa nám páči

 • kvalitné prírodné zloženie
 • regulácia hladiny cukru v krvi
 • znížená chuť do jedla vďaka stabilnej hladine cukru

Čo sa nám nepáči

 • doplnok nie je vhodný pre diabetikov, ľudí trpiacich leukémiou, pečene či obličiek
 • prvé dni striedavý pocit chladu/tepla a bolesti hlavy, čo môže byť vedľajší účinok čistenia tela

 

2. Chiliburner

Zloženie

Chilliburner sa skladá z chilli papričiek, ktoré obsahujú kapsaicín. Ďalšou zložkou je zelený čaj, ktorý obsahuje veľa antioxidantov a rozprúdi metabolizmus. V tom mu pomáha aj vláknina inulín z čakanky.

Ako funguje?

Chilliburner využíva overené účinky kapsaicínu pri chudnutí. Na to, aby človek prijal odporúčanú dennú dávku kapsaicínu, musí zjesť niekoľko chilli papričiek denne, čo nemusí vyhovovať každému. Ak štipľavé nemáte radi, Chilliburner sa stane vašim náhradným zdrojom kapsaicínu bez akéhokoľvek pálenia v ústach. Chilliburner podporuje trávenie a vylučovanie žalúdočných štiav, udržuje zdravú črevnú mikroflóru a zaručí dlhší pocit nasýtenia.

tabletky na chudnutie

Dávkovanie

Jedno balenie obsahuje 45 tabliet. 1 tableta ráno na prázdny žalúdok. Zapite ju dostatočným množstvom vody. Tabletu nedrvte, nehrýzte a nijak nenarúšajte.

Čo sa nám páči

 • niekoľko rokov v rade je ocenený zákazníkmi ako účinný prípravok na chudnutie
 • pomáha udržať zdravú črevnú mikroflóru
 • odporúčajú ho aj výživoví poradcovia
 • výhodná cena

Čo sa nám nepáči

 • nie je vhodný pre ľudí, ktorí majú problémy so štítnou žľazou

 

3. Lipoxal Effect

Zloženie

Najdôležitejšou zložkou je vláknina konjac glucomannan. Vláknina je pre chudnutie mimoriadne dôležitá, pretože vyvolá pocit sýtosti na dlhú dobu. Dopĺňa ju zelený čaj, extrakt zo ženšenu a guarany, ktoré povzbudzujú trávenie a nakopnú metabolizmus.

Ako to funguje?

Účinky Lipoxalu Effect sú postavené na benefitoch, ktoré telu prináša vláknina. Má takmer nulovú energetickú hodnotu, no žalúdku vyvolá pocit sýtosti. Váš energetický príjem z jedla je teda nižší a telo musí čerpať z vlastných zásob. Aby ste zabránili pocitu nadúvania, je dôležité prijímať dostatok tekutín. V opačnom prípade vláknina spôsobuje zápchu.

tabletky na chudnutie

Dávkovanie

Balenie obsahuje 180 tabliet + 60 tabliet zdarma. Odporúčaná dávka sú 1-2 tablety 3x denne. Tablety zapíjajte dostatočným množstvom vody. Užívajte najradšej pred jedlom v rámci nízkoenergetického príjmu. Balenie vám pri tomto spôsobe dávkovania vydrží do 2 mesiacov.

Čo sa nám páči

 • využíva benefity vlákniny, ktorá je pri chudnutí mimoriandne dôležitá
 • zaháňa hlad a počas dňa sme zjedli menej

Čo sa nám nepáči

 • nadmerné potenie
 • väčšie tabletky, ktoré sa ťažšie prehĺtajú

 

4. XLS Medical

Zloženie

Hlavnou zložkou je vláknina Litramine®. Okrem nej obsahuje XLS Medical rastlinný komplex z opuncie mexickej, ktorá znižuje cholesterol, používa sa pri liečbe žalúdočných vredov, plynatosti či pri nadúvaní. Kvôli svojim účinkom sa používa aj pri liečbe cukrovky, pretože výrazne znižuje hladinu cukru v krvi. Prípravok obsahuje aj vitamíny ako A, B1, B2, B3 a C.

Ako to funguje?

Vláknina Litramine má schopnosť absorbovať vodu a zväčšiť svoj objem. Aj keď má takmer nulovú energetickú hodnotu, dokáže vyvolať pocit sýtosti. Vďaka tomu dostane mozog signál, že žalúdok je plný a chuť do jedla vás prejde. Litramine navyše viaže až 27% prijatých tukov.

tabletky na chudnutie

Dávkovanie

XLS Medical zakúpite v tabletkovej forme alebo ako vrecúška. Užívajú sa 3x denne 2 tabletky ihneď po jedle. Vrecúška sa užívajú 3x denne po jedle. Vyhovovať budú najmä ľuďom, ktorí neradi prehĺtajú tabletky. Odporúča sa piť dostatok tekutín, pretože inak vláknina spôsobuje nadúvanie. Jedno balenie obsahuje 90 vrecúšok alebo 180 tabletiek.

Maximálne denná dávka je 6 vrecúšok na deň.

Čo sa nám páči

 • rastlinné zloženie
 • nehrozí vám jojo efekt
 • znižuje hladinu cholesterolu v krvi

Čo sa nám nepáči

 • u niektorých užívateľov sa objavili vedľajšie účinky ako hnačka, nadúvanie a pod

 

5. Fykotin

Zloženie

Jadro zloženia Fykotinu tvoria modré a červené riasy s detoxikačnými účinkami, jastrabník chlpánik, jalovec a breza, ktoré prečisťujú organizmus. Zložky dopĺňa gingko biloba, ktorá pomáha prekrviť organizmus a má antioxidačné účinky.

Ako Fykotin funguje?

Americký výrobok funguje na princípe ovplyvňovania glykemického indexu jedla. Tým zabraňuje vystreleniu hladiny cukru v krvi do astronomických výšok a vďaka jej stabilizácii vás neprepadne pocit hladu.

Fykotín sa snaží, aby ste sa dlhšie cítili zasýtený a telo tak začne čerpať energiu z vlastných tukových zásob. Keďže breza a jastrabník majú močopudné účinky, počas užívania je treba myslieť na príjem dostatočného množstva tekutín. V dôsledku odvodnenia počas prvých dní užívania môžete rýchlo zaznamenať úbytok 1 až 2 kíl.

tabletky na chudnutie

Dávkovanie

Jedno balenie obsahuje 60 kapsúl. Podľa výrobcu stačí jedna tableta ráno a večer. Fykotín nie je vhodný pre tehotné ženy, osoby mladšie ako 18 rokov, ľudí s vysokým krvným tlakom a ochoreniami srdca. S jedným balením Fykotínu môžete absolvovať mesačnú kúru.

Čo sa nám páči

 • možnosť vyskúšať výrobok na 30 dní
 • dlhší pocit zasýtenia
 • prírodné zloženie

Čo sa nám nepáči

 • Fykotín má močopudné účinky, preto treba piť dostatok vody

 

6. Exadipin

Zloženie

Exadipin využívajú pacienti s cukrovkou 2. typu. Hlavnou zložkou Exadipinu je vitamín D3 a extrakt z rastliny Salacia reticulata, ktorá je využívaná v indickej medicíne. Obe zložky stabilizujú hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu.

Ako to funguje?

Pacienti, ktorí sa liečia na diabetes majú poruchy tvorby inzulínu, ktorý môže za to, že hladina cukru v krvi sa po jedle vráti do normálnych hodnôt. Exadipin sa vďaka svojim účinkom využíva ako podporná liečba.  

Ľudia s nadváhou majú často problém práve s výkyvmi hladiny cukru, a preto pociťujú hlad a nedostatok energie. Účinné látky Salacinol a Cotalanol spomaľujú rozklad sacharidov a výkyvy glukózy, ktorá môže za to, že pociťujeme hlad alebo chuť na sladké.

tabletky na chudnutie

Dávkovanie

V jednom balení sa nachádza 60 tabliet. Odporúčaná denná dávka sú 3 tablety, ktoré sa užívajú spolu s jedlom a dostatočným množstvom vody. Jedno balenie vám teda vydrží asi 3 týždne.

Čo sa nám páči

 • reguluje hodnotu cukru v krvi po jedle
 • vďaka stabilného množstvu cukru v krvi nepociťujete hlad a únavu
 • má antioxidačné vlastnosti

Čo sa nám nepáči

 • nič sme nenašli

 

7. Garsin

Zloženie

Hlavnou zložkou je Garcinia kambodžská. Pôvodom ázijský strom má vysokú koncentráciu kyseliny hydroxycitrónovej, ktorá sa využíva na kontrolu hmotnosti. Sekundujú jej CLA, L-karnitín, zelená káva, acai, zelený čaj, vitamín C a citrus aurantium.

Ako to funguje?

Starostlivo vytvorená kombinácia zložiek zrýchľuje metabolizmus, vylučovanie vody z tela, ovplyvňujú chuť do jedla a energetický výdaj. Už krátko po užívaní sa vaša hmotnosť upraví najmä kvôli odvodneniu. Po cca 2 týždňoch je citeľný ľahší pocit. Po využívaní jedného balenia v období cca 2 mesiacov (2 tablety denne) je výsledok mínus 3 kilogramy.

tabletky na chudnutie

Dávkovanie

Jedno balenie obsahuje 60 tabliet. Odporúčaná denná dávka je 1 tableta 2-3x denne. Tabletu zapite dostatočným množstvom vody. 1 balenie Garsinu vám vydrží na cca 2 mesiace.

Čo sa nám páči

 • znížená chuť do jedla
 • podporuje vylučovanie vody z tela

Čo sa nám nepáči

 • nič sme nenašli

 

8. Green Coffee Plus

Zloženie

Green Coffee Plus obsahuje, už ako z názvu vyplýva, zelenú kávu. Cenená je hlavne kvôli kyseline chlorogenovej, ktorá sa v nej nachádza. Je to nezvyčajne silný antioxidant, ktorý posilňuje celý metabolizmus, hlavne pečeň, a pomáha spaľovať tuky. Ďalšou zložkou je zelený čaj, ktorý má protirakovinový účinok a pomáha pri srdcovocievnych problémoch.

Ako to funguje?

Kyselina chlorogenová zabraňuje vstrebávaniu cukru do tráviaceho traktu a telo tak musí využiť svoje vlastné zásoby tuku, ktoré premení na energiu. Okrem toho stimuluje pečeň, aby telo spálilo ešte viac tuku. Účinky Green Coffee Plus budú ešte viditeľnejšie, ak zmeníte svoj jedálniček a pridáte pohyb.

tabletky na chudnutie

Dávkovanie

Jedno balenie obsahuje 60 kapsúl. Odporúčaná denná dávka sú 2 kapsuly denne. Užívajte ráno a na obed pri jedle. Zapite to dostatočným množstvom vody.

Čo sa nám páči

 • detoxikačné účinky
 • zbavovanie voľných radikálov

Čo sa nám nepáči

 • nič sme nenašli

 

9. Obezin

Zloženie

Český liek Obezin obsahuje prírodný polysacharidový komplex PSC, glukomannan, ktorý reguluje hladinu cholesterolu a následne prispieva k znižovaniu hmotnosti. Zlatý ľan a spirulina obsahujú veľké množstvo vlákniny, ktorá sa využíva pri chudnutí. Spirulina má však aj silné antioxidačné účinky, ktoré dokážu podporiť celý imunitný systém a vysoký obsah bielkovín, ktorý zasýti na dlhší čas.

Ako to funguje?

Obenzin pracuje naozaj rýchlo. Už polhodinu po užití sa v žalúdku rozpustí a niekoľkokrát zväčší svoj objem. Vytvorí sa gélová substancia, ktorá sa potom zmieša s jedlom a naplní žalúdok. To vyvoláva pocit nasýtenia a vy zjete menšie množstvo jedla. Trávenie je pomalšie a preto nebudete cítiť hlad. Veľkou výhodou je, že nevyvoláva JOJO efekt.

tabletky na chudnutie

Dávkovanie

Jedno balenie obsahuje 90 tabliet. Výrobcovia odporúčajú 1-2 tablety 3x denne. Tablety poriadne zapite vodou a užite polhodinu pred jedlom. Podľa spôsobu užívania vám balenie vystačí na minimálne 1,5 mesiaca.

Čo sa nám páči

 • český výrobok
 • zníženie hladiny cholesterolu
 • prírodný rastlinný produkt
 • dlhší pocit sýtosti

Čo sa nám nepáči

 • začiatky užívania môžu byť sprevádzané miernymi črevnými ťažkosťami ako hnačka, nafukovanie či zápcha

 

10. Clarinol CLA

– nedostupné, čaká sa na doplnenie skladu

Zloženie

Výrobok je pomenovaný podľa svojej hlavnej účinnej zložky CLA, čiže konjugovanej kyseliny linolovej. Túto nenasýtenú mastnú kyselinu prijímame z olejov, mliečnych výrobkoch alebo mäsa, avšak nikdy nie v požadovanom množstve.

Ako to funguje?

Výrobcovia Clarinolu využívajú schopnosť CLA redukovať podkožný tuk, ktorý spôsobuje, že oblečenie vám je tesné. CLA spomaľuje aktivitu enzýmu, ktorý sa nazýva lipoproteínová lipáza, ktorý je vlastne prenášačom tukov z krvi do tukových buniek. Užívanie CLA vám však bude zbytočné, ak sa nezačnete hýbať a chladničku budete mať naplnenú rovnakými potravinami, ktoré vám kilá navyše priniesli.

tabletky na chudnutie

Dávkovanie

Počet dávok v balení sa obsahuje od 30 do 90 kapsúl. Odporúčané užívanie sú 2 kapsule 3x denne spolu s jedlom. Kapsule zapite dostatočným množstvom vody.

Čo sa nám páči

 • redukuje podkožný tuk
 • v kombinácii s cvičením a vyváženou stravou ubudli počas 2 mesiacov z pásu 4 cm

Čo sa nám nepáči

 • nenašli sme nič

 

Tabletky na chudnutie, pri ktorých buďte opatrní

Užívatelia nás pri niektorých značkách upozornili neoverený pôvod, či nepresné údaje na webstránke alebo je ich predaj v Európskej únii zakázaný. Preto pri kúpe týchto prípravkov na chudnutie odporúčame zvýšenú opatrnosť:

 • Bioxyn
 • Nidora
 • Adipex Retard
 • Kankusta Duo
 • Piperine Forte
 • Forskolin

 

Hľadáte tie najlepšie tabletky na chudnutie?

Asi vás sklameme, ale keďže každý organizmus je iný, vaša kamarátka môže mať skvelé výsledky užívaním jednej značky a vám vôbec nemusia zabrať. Preto sa nedá povedať, ktorá konkrétna značka bude fungovať a na 100% užívaním tabletiek schudnete.

Chudnutie riešia ľudia už od nepamäti a mnohí obchodníci si uvedomujú, aký výhodný biznis sú prípravky na chudnutie. Pamätajte, že akýkoľvek liek vám je úplne zbytočný, ak budete pokračovať v životospráve, ktorá spôsobila to, že chcete zhodiť kilá. Tabletky na chudnutie majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s nutrične bohatým jedálničkom a pravidelným pohybom.

 

Na čo si dať pozor pred kúpou tabletiek na chudnutie?

Ako sme upozorňovali vyššie, niektoré prípravky môžu mať pochybný pôvod alebo obsahovať látky, kvôli ktorým bol zakázaný ich oficiálny predaj.

Skôr, ako vytiahnete platobnú kartu z peňaženky,
overte si:

Zloženie

Ruky preč od tabletiek, ktoré obsahujú zakázané látky alebo rôzne konzervanty. Tabletky na chudnutie využívajú silu prírodných extraktov, preto venujte pozornosť podrobnému preštudovaniu zloženia. Svoju pozornosť venujte zloženiu aj keď máte alergiu alebo intoleranciu, aby tabletky neostali nevyužité.

Distribúcia

Najistejšie je nakupovať tabletky na chudnutie z lekárne. Štátny ústav na kontrolu liečiv nedovolí distribúciu zakázaných prípravkov a lekárnik vám navyše vysvetlí princíp účinku jednotlivých zložiek.

Ak sa prípravky nepredávajú v lekárňach, nakupujte len zo stránok oficiálnych distribútorov. Každá seriózna stránka obsahuje podrobné informácie o zložení, dávkovaní, prípadných vedľajších účinkoch alebo zákaze užívania, ak sa liečite na dlhodobé ochorenie.

Dávkovanie a cena

Prepočítajte si dennú dávku a veľkosť balenia tabletiek. Na prvý pohľad drahé balenie vám pokojne môže vystačiť aj na 2-mesačnú kúru a v prepočte stojí menej ako lacnejšie balenia.

 

Ktoré tabletky na chudnutie odporúča redakcia Výživovo.sk?

Chilliburner

je kvalitný produkt, ktorý získal množstvo ocenení a predáva sa za rozumnú cenu. Často ho nájdete v rôznych zvýhodnených ponukách s extra množstvom tabliet alebo zľavou z ceny.

ReduXs

sa nám páči pre obsah kvalitných bylinných extraktov, ktorých účinky máme odskúšané. Čaj zo šalvie lekárskej má protizápalové účinky, púpava lekárska zasa pomáha, keď to preženieme s porciou jedla. V kombinácii s rýchlymi prechádzkami priniesol počas 2 mesiacov zaujímavé výsledky.

Peter Chodelka, MSc

Za posledné 3 roky som schudol zo 105kg na 88kg, spravil som si kurz výživového poradcu Nutris a začal som sa o zdravú výživu aktívne zaujímať. Moje motto znie: Kto chce hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod.