Tabletky na chudnutie: porovnanie, +/- a zoznam - Výživovo.sk

Tabletky na chudnutie – pomôžu alebo skôr uškodia?

Podrobná recenzia 10 rôznych značiek tabletiek na chudnutie

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Tabletky na chudnutie považuje mnoho ľudí s nadváhou za pomerne ľahký a rýchly spôsob, ako sa zbaviť  prebytočných kilogramov. Podľa prieskumu z roku 2017 až 62% ľudí vo Veľkej Británii užíva tabletky na chudnutie zo zúfalstva, že sa im nedarí schudnúť. Čo je však podstatne viac zarážajúce, až 40% z nich si tabletky objednalo z internetu s vedomím, že môžu byť nebezpečné.

Na slovenskom trhu sú voľne dostupné viaceré značky tabletiek na chudnutie. Odlišujú sa tak svojim zložením, ako i spôsobom účinku. Výrobcovia si uvedomujú, že ľudia sú schopní urobiť pre peknú postavu čokoľvek, a tomu prispôsobujú aj svoje marketingové aktivity. Predtým teda než si niektorý prípravok na chudnutie zakúpite, prečítajte si našu podrobnú recenziu. Dokážete tak ušetriť nemalé peniaze.

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov. Zistite, koľko potrebujete schudnúť a prečítajte si návod, ako začať.
Predajcovia keto diétyChiaShakeKetoMixKetoDietNutriFood
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jedlá na chudnutieDiétne raňajkyDiétny obedDiétne dezertyDiétne cestovinové jedláLow carb pečivo
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Prípravky na chudnutieBlokátor hladuDiétne cestovinyTabletky na chudnutieNízkokalorické sladidloSpaľovač tukovSirupy bez cukruKáva a čaj na chudnutieNízkokalorické dresingy

Typy tabletiek na chudnutie

Kým niektoré tabletky na chudnutie obsahujú látky na odvodnenie organizmu, iné zas majú za cieľ urýchliť spaľovanie tukov či potlačiť chuť do jedla.

Tabletky pôsobiace na CNS

V odbornej literatúre sa označujú ako „anorektiká“. Prostredníctvom neuroprenášačov alebo špecifických hormonálnych mechanizmov priamo pôsobia na určité časti v mozgu. Ich hlavným poslaním je navodiť pocit sýtostistlmiť hlad. Na prvý pohľad sa môže tento typ tabletiek zdať ako najvhodnejší a veľmi jednoduchý spôsob na zatočenie ručičkou na váhe. Opak je však pravdou. Vzhľadom na to, že anorektiká priamo ovplyvňujú činnosť CNS často spôsobujú nespavosť, malátnosť, bolesti hlavy, zrýchlený tep a v niektorých prípadoch dokonca aj závislosť. (1)

UPOZORNENIE: Do tejto skupiny tabliet patril aj Adipex retard, ktorý bol stiahnutý z predaja práve pre vysoké riziko vzniku závislosti.

Prípravky zvyšujúce energetický výdaj

Fyzická aktivita je efektívnym, avšak nie jediným spôsobom, ako zvýšiť energetický výdaj organizmu. Identickú funkciu majú tiež vybrané tabletky na chudnutie s obsahom efedrínu a kofeínu. V kombinácii s ďalšími látkami podporia v organizme termogenézu (tvorbu tepla),vďaka čomu dochádza k zvýšeniu energetického výdaja. Podobne ako v predchádzajúcom prípade, ich užívanie sa nezaobíde bez rizika vedľajších účinkov ako je nespavosť, sucho v ústach či zmena psychického rozpoloženia. (1)

tabletky na chudnutie s obsahom kofeínu

tabletky na chudnutie s obsahom kofeínu zvyšujú termogenézu

Doplnky redukujúce vstrebávanie tukov

Obsahujú látky ktoré dokážu zredukovať vstrebávanie tukov v ľudskom organizme o 30%. Na podobnom princípe funguje aj liek na chudnutie Orlisat, ktorý sa síce skloňuje v súvislosti s liečbou obezity, avšak v prípade skutočného úbytku kilogramov sa žiaden veľký zázrak nekoná. Schudnete max. 2- 3 kilogramy. Navyše, užívanie býva sprevádzané mastnou stolicou, nevoľnosťou a bolesťami brucha. V prípade, že obľubujete jedlá bohaté na tuky a nechcete ich vylúčiť zo svojho jedálnička vyskúšajte Nutrifood diétu, ktorá je založená na zvýšenom príjme tukov. (1)

Tabletky na odvodnenie

Zadržiavanie vody v organizme rozhodne netreba brať na ľahkú váhu. Okrem opuchu končatín a nadmerného potenia má za následok aj zvýšenie telesnej hmotnosti. Jednou z možností, ako telo odvodniť sú prípravky s obsahom diuretík, teda látok podporujúcich pohyb črievodstránenie prebytočnej tekutiny. Tak ako každá minca má dve strany, ani užívanie prípravkov na odvodnenie sa nezaobíde bez vedľajších účinkov v podobe možnej dehydratácie organizmu a straty prospešnej črevnej mikroflóry. (2)

Čističe organizmu

Zbaviť organizmus všetkých toxických látok a baktérií nahromadených v črevách rozhodne nie je na škodu. Existuje viacero spôsobov účinnej detoxikácie, vrátane tabletiek na chudnutie s obsahom celulózy. Tá prispieva nielen k zlepšeniu peristaltiky čriev, ale i prevencii zápchyžalúdočných vredov. (2)

POZOR: Pri užívaní výživových doplnkov s obsahom celulózy je nutné dodržiavať pitný režim. V opačnom prípade spôsobujú zápchu a nadúvanie.

Spaľovače tukov

Široká skupina výživových doplnkov a tabletiek, ktorá osloví tak vrcholových športovcov, ako aj jednotlivcov túžiacich schudnúť zopár kilogramov. Spaľovače tukov najčastejšie pozostávajú z L-karnitínu – neesenciálnej aminokyseliny. Tá je schopná naviazať mastné kyseliny z tukov a preniesť ich do mitochondrii, kde sa spaľujú. K ďalším látkam urýchľujúcim spaľovanie tukov patrí kyselina hydroxycitrónová (HCA), kofeín či chróm, ktoré sa taktiež nachádzajú vo viacerých tabletkách na chudnutie. (2)

TIP: Pre dosiahnutie maximálneho účinku je vhodné užívať spaľovače  tukov aspoň 30 minút pred tréningom. (2)

Recenzie TOP tabletiek na chudnutie

Pre lepšiu orientáciu a ľahší výber tých najlepších tabletiek na chudnutie vám prinášame výber 9 rôznych značiek spolu s ich výhodami a nevýhodami.

PORADIENÁZOVOBRÁZOKBALENIEE-SHOP
#1eSlim“Tabletky60 tabliet
#2Garsin“Tabletky60 kapsúl
#3Zerex Assassin“Tabletky60 kapsúl
#4Chilliburner“Tabletky30 tabliet
#5Lipoxal UltraFit“Tabletky180 tabliet
#6Fykotin“Tabletky
60 tabliet
#7Exadipin“Tabletky60 kapsúl
#8Obezin“Tabletky
90 tabliet
#9CLA“Tabletky
100 a 200 kapsulové balenie

eSlim

Výživový doplnok vo forme tabletiek sa môže pochváliť 100% prírodným zložením. Obsahuje extrakt z pomaranča, ktorý zrýchľuje metabolizmus a spaľovanie tukov, podobne ako aj L-karnitín a zelený čaj. K termogenéze zas prispieva kofeín s chilli. Zoznam obsiahnutých látok uzatvára známy antioxidant – vitamín C.

Ako funguje?

Vďaka kombinácii jednotlivých prírodných extraktov dokáže eSlim znížiť chuť na sladké až o 85%. Taktiež má priaznivý vplyv na rýchlosť metabolizmu a spaľovanie tukov, čo sa po určitom čase odrazí na úbytku telesnej hmotnosti.

balenie tabletiek na chudnutie eSlim

tabletky eSlim

Dávkovanie:

Na výber máte z niekoľkých výhodných balení, pričom v jednom balení je 60 tabliet. Každý deň sa odporúča užiť max. 4 tablety, 2 ráno a 2 poobede pred cvičením.

Výhody

 • čisto prírodné zloženie (žiadne vedľajšie účinky)
 • cenovo výhodné balíčky
 • možno užívať aj dlhodobo

Nevýhody

 • v jednej dávke sa užívajú dve tablety

Garsin

Hlavnou zložkou je Garcínia kambodžská. Pôvodom ázijský strom má vysokú koncentráciu kyseliny hydroxycitrónovej, ktorá sa využíva na kontrolu hmotnosti. Sekundujú jej CLA, L-karnitín, zelená káva, Acai, zelený čaj, vitamín C Pomarančovník horký.

Ako to funguje?

Starostlivo vytvorená kombinácia zložiek zrýchľuje metabolizmus, vylučovanie vody z tela, ovplyvňuje chuť do jedla a energetický výdaj. Už krátko po užívaní sa vaša hmotnosť upraví najmä kvôli odvodneniu. Po cca 2 týždňoch je citeľný ľahší pocit. Po využívaní jedného balenia, v období cca 2 mesiacov (2 tablety denne), je výsledok mínus 3 kilogramy.

jedno balenie Garsin s obsahom 60 kapsúl

garsin 60 kapsúl

Dávkovanie

Jedno balenie obsahuje 60 kapsúl. Odporúčaná denná dávka pozostáva z 1 kapsule 2-3x denne. Tabletu zapite dostatočným množstvom vody. 1 balenie Garsinu vám vydrží na cca 2 mesiace.

Výhody

 • znižuje chuť do jedla
 • podporuje vylučovanie vody z tela

Nevýhody

 • nič sme nenašli

Zerex Assassin

Zerex Assassin do boja s nadbytočnými kilogramami vyslal trojicu silných bojovníkov. Metabolizmus má pod palcom extrakt z pomarančovníka spolu s chrómom a kontrola nad celým priebehom chudnutia je zas v rukách garcínie.

Ako funguje?

Spojenie tých správnych bylín dokáže nielen naštartovať váš metabolizmus, ale pomôcť i pri spaľovaní tukov. Výsledkom bude želaný úbytok na váhe a pocit spokojnosti so sebou samým.

tabletky na chudnutie Zerex Assassin

Zerex Assassin 60 kapsúl

Dávkovanie:

Jedno balenie so 60 kapsulami vám vystačí približne na 30 dní, keďže za jeden deň sa odporúča užiť 2 x po 1 kapsule.

Výhody

 • bylinné zloženie
 • pozitívne ohlasy užívateľov
 • priaznivý účinok na tráviace ústrojenstvo

Nevýhody

 • nič sme nenašli

Chiliburner

Chilliburner sa skladá z chilli papričiek, ktoré obsahujú kapsaicín. Ďalšou zložkou je zelený čaj s vysokým podielom antioxidantov, vďaka čomu rozprúdi metabolizmus. V tom mu pomáha aj vláknina inulín z čakanky.

Ako funguje?

Chilliburner využíva overené účinky kapsaicínu pri chudnutí. Na to, aby človek prijal odporúčanú dennú dávku kapsaicínu, musí zjesť niekoľko chilli papričiek denne, a to nemusí vyhovovať každému. Ak štipľavé nemáte radi, Chilliburner sa stane vašim náhradným zdrojom kapsaicínu bez akéhokoľvek pálenia v ústach. Chilliburner podporuje trávenie a vylučovanie žalúdočných štiav, udržuje zdravú črevnú mikroflóru a zaručí dlhší pocit nasýtenia.

30 tabletiek Chilliburner

Chilliburner tabletky

Dávkovanie

Jedno balenie obsahuje 30 tabliet. 1 tableta ráno na prázdny žalúdok. Zapite ju dostatočným množstvom vody. Tabletku nedrvte a nechrúmte.

Výhody

 • niekoľko rokov v rade je ocenený zákazníkmi ako účinný prípravok na chudnutie
 • pomáha udržať zdravú črevnú mikroflóru
 • odporúčajú ho aj výživoví poradcovia
 • výhodná cena

Nevýhody

 • nie je vhodný pre ľudí, ktorí majú problémy so štítnou žľazou

Lipoxal UltraFit

Jednou zo zložiek je vláknina konjac. Vláknina je pre chudnutie mimoriadne dôležitá, pretože vyvolá pocit sýtosti na dlhú dobu. Dopĺňa ju zelený čaj, synefrínextrakt z púpavy, ktorá podporuje detoxikáciu organizmu.

Ako to funguje?

Účinky Lipoxalu UltraFit sú postavené na benefitoch, ktoré telu prináša vláknina. Má takmer nulovú energetickú hodnotu, no žalúdku vyvolá pocit sýtosti. Váš energetický príjem z jedla je teda nižší a telo musí čerpať z vlastných zásob. Aby ste zabránili pocitu nadúvania, je dôležité prijímať dostatok tekutín. V opačnom prípade vláknina spôsobuje zápchu.

tabletky na chudnutie Lipoxal UltraFit

Lipoxal UltraFit tabletky

Dávkovanie

Balenie obsahuje 180 tabliet. Odporúčaná dávka sú 3 tablety 2x denne. Tablety zapíjajte dostatočným množstvom vody. Užívajte pred jedlom v rámci nízkoenergetického príjmu. Balenie vám pri tomto spôsobe dávkovania vydrží do 2 mesiacov.

Výhody

 • využíva benefity vlákniny, ktorá je pri chudnutí mimoriadne dôležitá
 • zaháňa hlad, teda počas dňa zjeme menej

Nevýhody

 • 3 tablety v jednej dávke

Fykotin

Jadro zloženia Fykotinu tvoria modré a červené riasy s detoxikačným účinkom, Jastrabník chlpánik, jalovec a breza, ktoré prečisťujú organizmus. Zložky dopĺňa Ginko dvojlaločné, ktorá pomáha prekrviť organizmus a má antioxidačné účinky.

Ako Fykotin funguje?

Americký výrobok funguje na princípe ovplyvňovania glykemického indexu jedla. Tým zabraňuje vystreleniu hladiny cukru v krvi do astronomických výšok a vďaka jej stabilizácii vás neprepadne pocit hladu. Fykotin sa snaží, aby ste sa dlhšie cítili zasýtený a telo tak začne čerpať energiu z vlastných tukových zásob. Keďže breza a jastrabník majú močopudné účinky, počas užívania je treba myslieť na príjem dostatočného množstva tekutín. V dôsledku odvodnenia počas prvých dní užívania môžete rýchlo zaznamenať úbytok 1 až 2 kíl.

balenie Fykotin tabletiek na chudnutie

Fykotin tabletky

Dávkovanie

Jedno balenie obsahuje 60 tabliet. Podľa výrobcu stačí jedna tableta ráno a večer. Fykotin nie je vhodný pre tehotné ženy, osoby mladšie ako 18 rokov, ľudí s vysokým krvným tlakom a ochoreniami srdca. S jedným balením Fykotinu môžete absolvovať mesačnú kúru.

Výhody

 • možnosť vyskúšať výrobok na 30 dní
 • dlhší pocit zasýtenia
 • prírodné zloženie

Nevýhody

 • Fykotin má močopudné účinky, preto treba piť dostatok vody

Exadipin

Exadipin využívajú pacienti s cukrovkou 2. typu. Hlavnou zložkou Exadipinu je vitamín D3 a extrakt z rastliny Salacia reticulata, ktorá je využívaná v indickej medicíne. Obe zložky stabilizujú hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu.

Ako to funguje?

Pacienti, ktorí sa liečia na diabetes majú poruchy tvorby inzulínu, ktorý môže za to, že hladina cukru v krvi sa po jedle vráti do normálnych hodnôt. Exadipin sa vďaka svojim účinkom využíva ako podporná liečba.   Ľudia s nadváhou majú často problém práve s výkyvmi hladiny cukru, a preto pociťujú hlad a nedostatok energie. Účinné látky Salacinol a Cotalanol spomaľujú rozklad sacharidov a výkyvy glukózy, ktorá môže za to, že pociťujeme hlad alebo chuť na sladké.

krabička Exadipin kapsúl

Exadipin kapsule

Dávkovanie

V jednom balení sa nachádza 60 kapsúl. Odporúčaná denná dávka sú 3 kapsule, ktoré sa užívajú spolu s jedlom a dostatočným množstvom vody. Jedno balenie vám teda vydrží asi 3 týždne.

Výhody

 • reguluje hladinu cukru v krvi po jedle
 • vďaka stabilného množstva cukru v krvi nepociťujete hlad a únavu
 • má antioxidačné vlastnosti

Nevýhody

 • nič sme nenašli

Obezin

Český liek Obezin obsahuje prírodný polysacharidový komplex PSC, glukomanán, ktorý reguluje hladinu cholesterolu a následne prispieva k znižovaniu hmotnosti. Zlatý ľan a spirulina obsahujú veľké množstvo vlákniny, ktorá sa využíva pri chudnutí. Spirulina má však aj silné antioxidačné účinky, podporujúce celý imunitný systém a vysoký obsah bielkovín, ktorý zasýti na dlhší čas.

Ako to funguje?

Obenzin pracuje naozaj rýchlo. Už polhodinu po užití sa v žalúdku rozpustí a niekoľkokrát zväčší svoj objem. Vytvorí sa gélová substancia, ktorá sa potom zmieša s jedlom a naplní žalúdok. To vyvoláva pocit nasýtenia a vy zjete menšie množstvo jedla. Trávenie je pomalšie a preto nebudete cítiť hlad. Veľkou výhodou je, že nevyvoláva JOJO efekt.

tabletky na chudnutie Obezin

Obezin 90 tabliet

Dávkovanie

Jedno balenie obsahuje  90 tabliet. Výrobcovia odporúčajú 1-2 tablety 3x denne. Tablety poriadne zapite vodou a užite polhodinu pred jedlom. Podľa spôsobu užívania vám balenie vystačí na minimálne 1,5 mesiaca.

Výhody

 • český výrobok
 • zníženie hladiny cholesterolu
 • prírodný rastlinný produkt
 • dlhší pocit sýtosti

Nevýhody

 • začiatky užívania môžu byť sprevádzané miernymi črevnými ťažkosťami ako hnačka, nafukovanie či zápcha

CLA

Výrobok je pomenovaný podľa svojej hlavnej účinnej zložky CLA, čiže konjugovanej kyseliny linolovej. Túto nenasýtenú mastnú kyselinu prijímame z olejov, mliečnych výrobkoch alebo mäsa, avšak nikdy nie v požadovanom množstve.

Ako to funguje?

Výrobcovia využívajú schopnosť CLA redukovať podkožný tuk, ktorý spôsobuje, že oblečenie je vám tesné. CLA spomaľuje aktivitu enzýmu nazývaného lipoproteínová lipáza, ktorý je vlastne prenášačom tukov z krvi do tukových buniek. Užívanie CLA vám však bude zbytočné, ak sa nezačnete hýbať a chladničku budete mať naplnenú rovnakými potravinami, ktoré vám kilá navyše priniesli.

CLA balenie kapsúl

CLA kapsule

Dávkovanie

V balení sa nachádza od 100 do 200 kapsúl. Odporúčané užívanie je 1 kapsula 2-krát za deň spolu s jedlom. Kapsulu zapite dostatočným množstvom vody.

Výhody

 • redukuje podkožný tuk
 • v kombinácii s cvičením a vyváženou stravou sa dajú dosiahnuť veľmi pekné výsledky

Nevýhody

 • nenašli sme nič

Tabletky na chudnutie, pri ktorých buďte opatrní

Užívatelia nás pri niektorých značkách upozornili na neoverený pôvod, či nepresné údaje na webstránke, prípadne je ich predaj v Európskej únii zakázaný. Preto pri kúpe týchto prípravkov na chudnutie odporúčame zvýšenú opatrnosť:

 • Bioxyn
 • Nidora
 • Kankusta Duo
 • Piperine Forte
 • Forskolin

Prírodné tabletky na chudnutie vs. lieky na chudnutie na predpis

Rovnaký účinok, avšak diametrálne odlišné zloženie, dávkovanie a dostupnosť. Voľnopredajné, teda podstatne ľahšie dostupné, aj bez lekárskeho predpisu, sú tabletky na chudnutie. Môžete si ich zakúpiť nielen v lekárňach, ale tiež vo vybraných kamenných a online predajniach s výživovými doplnkami. Vzhľadom na prírodné zloženie tabletiek na chudnutie, nevyžadujú na užívanie povolenie od lekára. Všetky potrebné informácie, vrátane dávkovania sa dozviete z príbalového letáčika.

Bez receptu sa však nezaobídete pri liekoch na chudnutie, ktoré sú dostupné výhradne v lekárňach a viažu sa na lekársky predpis. Počas ich užívania musíte byť neustále pod dohľadom lekára. Ten vám na základe vášho zdravotného stavu a stupňa obezity vyberie tie najvhodnejšie a určí dávkovanie. Podobne, ako iné lieky na lekársky predpis aj lieky na chudnutie obsahujú zmes liečiv, ktoré sa nesmú kombinovať s alkoholom a inými omamnými látkami. (3)

Tipy, ako sa vyhnúť podvodníkom

Určite to poznáte. Na internete ste si vyhľadávali diéty na chudnutie a odvtedy na vás z každej strany vyskakujú reklamy s výživovými doplnkami na chudnutie. Niektoré sľubujú zázraky na počkanie, iné zas lákajú skvelou cenou či pozitívnymi recenziami. Nie všetky sú však pravdivé.  Často sa za nimi skrývajú podvodníci, ktorí vám buď dodajú nekvalitný tovar alebo žiadny. Prečítajte si niekoľko bodov, ako nenaletieť podvodníkom a vybrať si kvalitu:

 • Nikdy neplaťte za produkty vopred. V prípade, že obchod neponúka iný spôsob platby, pátrajte po recenziách a skúsenostiach ľudí. Buďte nanajvýš obozretní.
 • Dôležité sú tiež kontaktné údaje o danej spoločnosti. Na stránke nesmie chýbať názov spoločnosti, sídlo, IČO, DIĆ, aktuálne telefónne číslo, prípadne kontakt na obchodnú inšpekciu v príslušnom kraji.
 • Majte sa na pozore pred stránkami s gramatickými chybami a nedostatočnými informáciami.
 • Zďaleka obchádzajte inzertné portály bazoš a bazar, kde síce nájdete cenovo výhodné tabletky a lieky na chudnutie, avšak nie každé sú vhodné pre vás. Obzvlášť, ak ide o lieky na lekársky predpis, ktoré sa nesmú užívať bez súhlasu a odborného dohľadu lekára. (4)
 • Ruky preč od tabletiek, ktoré obsahujú zakázané látky alebo rôzne konzervanty. Tabletky na chudnutie využívajú silu prírodných extraktov, preto venujte pozornosť podrobnému preštudovaniu zloženia. Obzvlášť ak máte alergiu alebo intoleranciu na niektoré látky.
 • Najistejšie je nakupovať tabletky na chudnutie z lekárne. Štátny ústav na kontrolu liečiv nedovolí distribúciu zakázaných prípravkov a lekárnik vám navyše vysvetlí princíp účinku jednotlivých zložiek.
 • Ak sa prípravky nepredávajú v lekárňach, nakupujte len zo stránok oficiálnych distribútorov. Každá seriózna stránka obsahuje podrobné informácie o zložení, dávkovaní, prípadných vedľajších účinkoch alebo zákaze užívania, ak sa liečite na dlhodobé ochorenie.

Skúsenosti užívateľov

Cenným zdrojom informácií, ktorý vám taktiež pomôže vyhnúť sa firmám s nekalými praktikami sú recenzie. Podobne, ako sa spokojní zákazníci radi podelia so svojou skúsenosťou, ani tí nespokojní nezostanú ticho a na klamlivého predajcu tabletiek na chudnutie upozornia aj ostatných prostredníctvom diskusných fór.

Pozitívne ohlasy majú najmä tabletky na chudnutie Lipoxal a XL-S Medical. Ako som spomínala vyššie, bez zmeny životosprávy by ste výsledky čakali márne. Užívateľky dosiahli úbytok hmotnosti práve v kombinácii s úpravou stravovacích návykov.

 „Mne pomohol Lipoxal Extreme. Užívala som dve tabletky ráno a 2 večer. Samozrejme, musíte pre schudnutie urobiť niečo aj vy, neschudnete len s pomocou liekov. Ja chodím 3x týždenne behávať, udržujem si zdravý jedálniček a kilá sa mi už nevrátili.“

Zdroj: Nika_nika, forum.zdravie.sk

užívateľka má pozitívnu skúsenosť s tabletkami Lipoxal

príspevok užívateľky na diskusnom fóre

Zdroj: Nataly, forum.zdravie.sk

 „Reagujem na tabletky XL-S Medical – modré .Užívam ich tretí týždeň a som nadmieru spokojná. Bola som milo prekvapená po užití už prvej tablety. Pol hodinu pred jedlom stačí jedna tableta a zapiť veľa vody…úplne vás to zasýti a zjete veľmi máličko…zmenila som úplne životosprávu, jem veľa zeleniny a nejem sladkosti. Tabletky potrebujem ako pomoc pri chudnutí ,pretože potrebujem zhodiť po pôrode min 20 kg ! zatiaľ sa mi podarilo dať dole 4 kg a vôbec ma neláka maškrtiť a to bol môj veľký problém.“

Zdroj: Dominickaa, forum.zdravie.sk

Medzi pozitívnymi ohlasmi sa našli aj negatívne ohlasy a varovania pred podvodníkmi. V tejto súvislosti boli často skloňované tabletky Purple Mangosteen a Kankusta Duo.

užívateľka neodporúča doplnok stravy Kankusta Duo

negatívna skúsenosť užívateľky

Zdroj: jurgens, diskusneforum.sk

 „Pozor na týchto podvodníkov, pripravili nás o peniaze. prípravok vôbec nefunguje a lekári, čo to propagujú, neexistujú. Je tam veľa otáznikov. Nechcem to viac do seba dávať odkedy som našla tento článok. Prosím varujte pred Purple Mangosteen na všetkých miestach kde je to len možné.“

Zdroj: Valeria V., kombo.sk

Časté otázky

Predtým, ako s nádejou zhodených kilogramov a predstavou dokonalej postavy, siahnete po prípravkoch na chudnutie, nezabudnite si všetko o nich dôkladne naštudovať. Na škodu vám určite nebudú ani nasledujúce odpovede k často kladeným otázkam.

Môžem docieliť úbytok hmotnosti iba s tabletkami na chudnutie?

Asi vás sklamem, ale rozhodne nie. Tabletky na chudnutie nie sú žiadny zázračný prútik. Ten je výlučne vo vašej mysli, odhodlaní a trpezlivosti. Bez dávky sebazaprenia a zmeny stravovacích návykov to nepôjde. Rovnako dôležitá je aj pohybová aktivita, pitný režimpozitívne myslenie. Prípravky na chudnutie fungujú iba ako doplnok, akcelerátor chudnutia. Pekné výsledky v podobe výrazného a trvalého úbytku hmotnosti bez zmeny jedálnička a fyzickej aktivity nedosiahnete. (2)

tabletky na chudnutie fungujú iba v kombinácii so zdravou stravou a pohybom

bez zmeny životosprávy, iba s tabletkami na chudnutie, sa schudnúť nedá

Môžem prípravky na chudnutie užívať dlhodobo?

Všetko sa odvíja od ich zloženia. Odporúčania týkajúce sa dĺžky užívania, ako aj upozornenia na možné vedľajšie účinky a ďalšie potrebné informácie nájdete na etikete. Pred užívaním si ju teda dôkladne prečítajte a riaďte sa predpísanými pokynmi. Pamätajte však, že dlhodobé užívanie často prináša viac komplikácií ako úžitku.

Sú tabletky na chudnutie vhodné aj pre tehotné ženy?

Nie. Tehotné mamičky potrebujú zabezpečiť správnu výživu nielen sebe, ale i dieťatku. To potrebuje pre svoj správny vývin dostatok živín, minerálnych látok a vitamínov. Z tohto dôvodu akýkoľvek spôsob úbytku hmotnosti predstavuje určité riziko pre vývin dieťaťa.

Ktoré sú najlepšie tabletky na chudnutie?

Asi vás sklameme, ale také neexistujú. Každý organizmus je iný. Vaša kamarátka môže mať skvelé výsledky užívaním jednej značky a pre vás nemusia byť tabletky tejto značky vôbec vhodné. Preto sa nedá povedať, ktorá konkrétna značka bude fungovať a s ktorými tabletkami na chudnutie na 100% schudnete.

Pár slov na záver

Chudnutie riešia ľudia už od nepamäti a mnohí obchodníci si uvedomujú, aký výhodný biznis sú prípravky na chudnutie. Pamätajte, že akýkoľvek liek vám je úplne zbytočný, ak budete pokračovať v životospráve, ktorá spôsobila to, že chcete zhodiť kilá. Tabletky na chudnutie majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s nutrične bohatým jedálničkom a pravidelným pohybom.

Zdroje:

(1) JANCOVÁ, JANCO: Ambulantná liečba obezity. Dostupné na: https://www.solen.sk/casopisy/via-practica/ambulantna-liecba-obezity

(2) Tabletky na chudnutie – Kombo.sk

(3) JUHÁSZOVÁ A. Pozícia prípravkov na chudnutie v lekárni, Diplomová práca: Univerzita Komenského v Bratislave: Farmaceutická fakulta, 2013.

(4) Prípravok sľubuje rýchle chudnutie. Klientov firma láka cez hoax. Dostupné na: https://www.aktuality.sk/clanok/405036/pripravok-slubuje-rychle-chudnutie-klientov-firma-laka-cez-hoax/

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra