Black Latte a dôvody, prečo ho (ne)kúpiť [recenzia] - Výživovo.sk

Black Latte. Kávový nápoj, ktorému by ste sa rozhodne mali vyhnúť. Prečítajte si, prečo.

Black Latte - dôvody, prečo neodporúčame jeho kúpu

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Hovorí sa, že šálka kvalitnej kávy robí deň. Dodá energiu, rozvonia kuchyňu a čo je najhlavnejšie – ulahodí chuťovým pohárikom. Vzhľadom na to si mnohí z nás nevieme predstaviť ráno bez kvalitného espressa či ristretta. A ak sa ešte pitie kávy spojí s úbytkom kilogramov, znie to priam skvele. Doplníte energiu a zároveň aj nejaké to kilo schudnete. Jednoducho dokonalá predstava, ktorú sľubuje Black Lattekávový nápoj z čierneho uhlia. Dokáže však naozaj to, čo výrobca prezentuje? Aké s ním majú skúsenosti užívatelia? Prečítajte si moju recenziu Black Latte. Dozviete sa v nej všetky dôležité informácie, ktoré by ste mali pred kúpou vedieť.

Výrobca Black Latte

Ak očakávate, že za Black Latte stojí tím skúsených odborníkov na zdravú výživu a chudnutie, musím vás sklamať. Webstránka je síce nabitá informáciami týkajúcimi sa účinkov tohto nápoja, no základné údaje o výrobcovi chýbajú. Na jednom z e-shopov predávajúcich Black Latte som našla ako prevádzkovateľa uvedenú poľskú firmu, avšak ide iba o predajcu, ktorý zastrešuje distribúciu v danej krajine. Obchodný názov, IČO, DIČ, prípadne sídlo spoločnosti nenájdete nikde. Podľa voľne dostupných internetových zdrojov by malo ísť o americký výrobok, ale táto informácia nie je doposiaľ potvrdená.

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov. Zistite, koľko potrebujete schudnúť a prečítajte si návod, ako začať.
Predajcovia keto diétyChiaShakeKetoMixKetoDietNutriFood
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jedlá na chudnutieDiétne raňajkyDiétny obedDiétne dezertyDiétne cestovinové jedláLow carb pečivo
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Prípravky na chudnutieBlokátor hladuDiétne cestovinyTabletky na chudnutieNízkokalorické sladidloSpaľovač tukovSirupy bez cukruKáva a čaj na chudnutieNízkokalorické dresingy

Vzhľadom na uvedené skutočnosti je kúpa Black Latte rizikom a akýmsi krokom do neznáma. Seriózni výrobcovia doplnkov na chudnutie majú na webstránke uvedený nielen názov a sídlo spoločnosti, ale i kontaktné údaje. Tie na webe taktiež chýbajú, teda v prípade komplikácií sa nemáte ako zákazník na koho obrátiť.

Účinky, ktoré deklaruje výrobca

Účinky deklarované výrobcom

Zloženie

Jednou z hlavných zložiek Black Latte je aktívne uhlie, ktoré zbavuje organizmus toxických látok a zabraňuje absorpcii tukových látok. Podľa informácií na webstránke v zložení nechýba ani kokosový olej, L-karnitín a omega 3 mastné kyseliny. Tieto látky napomáhajú k odbúraniu tukov, čo sa podľa slov predajcu odrazí na znížení telesnej hmotnosti. Na tom, samozrejme, nie je nič zlé, no opätovne chýbajú podrobnejšie informácie. Konkrétne množstvo jednotlivých látok obsiahnutých v Black Latte, podobne ako i podrobné nutričné zloženie, vrátane energetickej hodnoty, ktorú som tiež nikde nenašla. (1)

Pre malé porovnanie som si pozrela na internete niekoľko ďalších výživových doplnkov s podobným zložením, ktoré sú rovnako určené na redukciu hmotnosti. Na nasledujúcej fotografii môžete vidieť, ako by malo byť uverejnené zloženie pri každom výživovom doplnku.

Zelená káva Nutriadapt kompletné zloženie

Príklad správneho uvádzania zloženia (zelená káva od Nutriadapt)

Aké je odporúčané dávkovanie Black Latte?

Keďže ide o istý druh kávy, príprava je veľmi podobná vareniu klasickej tureckej kávy. Do šálky dáte jednu lyžičku kávovej zmesi a zaleje horúcou vodou. Každý deň si však môžete dopriať iba jednu šálku Black Latte, ideálne hneď ráno, pri raňajkách. Podľa odporúčania výrobcu by ste mali piť Black Latte aspoň 1 mesiac, pričom prvé výsledky vo forme úbytku kilogramov by sa mali dostaviť už po piatich dňoch od začiatku užívania. Prezentovaný účinok je teda veľmi rýchly. Dokonca v porovnaní s inými výživovými doplnkami jeden z najrýchlejších. Na druhej strane musím vyzdvihnúť jasne uvedený spôsob užívania, ako i maximálnu dennú dávku. (1)

proces objednávky Black Latte

Black Latte má netradičný spôsob objednania

CENA: V čase písania tejto recenzie je kávový nápoj Black Latte dostupný v 100 g balení za 30 €.

Skúsenosti užívateľov

Na webstránke rozhodne nie je o skúsenosti ľudí  núdza. Výrobca uvádza príbehy mnohých žien spolu s ich fotografiami, ktorým pitie Black Latte doslova zmenilo život. Vďaka tomu, že schudli nadobudli väčší pocit sebadôvery, majú plno obdivovateľov, dokonca si našli aj partnera. To je síce pekné a určite motivujúce, no ak si chcete daných užívateľov vyhľadať, zistíte, že tieto osoby pravdepodobne vôbec neexistujú. Rozhodla som sa teda pohľadať skúsenosti užívateľov s Black Latte na nezávislých diskusných fórach.

Moje tušenie sa bohužiaľ naplnilo a podľa príspevkov väčšiny užívateľov sa účinok nedostavil ani po mesiaci pravidelného užívania. Niektorí diskutujúci dokonca označili výrobok ako podvod, ktorý sa snaží od ľudí získať peniaze.

„Ahoj, ja ľutujem kúpu. Nič zo spomínaných účinkov som nepocítila. Za 20 dní ani 1 kg dole.“

Zdroj: dana259, modrykonik.sk/forum

Negatívna recenzia užívateľky na diskusnom fóre

Recenzia užívateľky na diskusnom fóre

Zdroj: lr33, modrykonik.sk/forum

„Pekný deň prajem, ja som si to objednala pila som to mesiac. Vôbec mi to nepomohlo, myslím si, že je to veľká somarina, na ktorú som naletela, takže podľa mojich skúsenosti slečny neobjednávajte.“

Zdroj: nazadova, modrykonik.sk/forum

Užívateľka označila Black Latte za veľký podvod

recenzia užívateľky na diskusnom fóre

Zdroj: libuse Juščíková, emimino.cz/diskuse

Prečo si Black Latte (ne)kúpiť?

Black Latte vo mne vzbudzuje mnohé pochybnosti nielen čo sa týka výrobcu, ale i samotného zloženia a kvality použitých surovín. Tu je však niekoľko ďalších dôvodov, pre ktoré by ste si mali kúpu tohto produktu dobre premyslieť.

  • Nikde nenájdete meno výrobcu, jeho podnikateľské údaje, sídlo spoločnosti či telefonický alebo e-mailový kontakt na neho, prípadne na predajcu.
  • Taktiež chýbajú základné informácie o značke, proces výroby, krajina pôvodu použitých surovín.
  • Nezvyčajný spôsob objednania. Najskôr je potrebné vyplniť krátky online formulár (zadať meno, priezvisko, telefónne číslo), na základe ktorého vás budú kontaktovať a doriešite ďalšie detaily, teda nie je možné hneď vykonať objednávku priamo na webe.
  • Výrobca síce uvádza zloženie, ale bez presných množstiev, energetických a nutričných údajov, ktoré by nemali pri žiadnom výživovom doplnku chýbať.
  • Black Latte nemá žiadny certifikát zdravotnej nezávadnosti, ani príslušné schválenia, vzhľadom na to môže zo zdravotného hľadiska predstavovať isté riziko.
  • Účinky uvedené na webovej stránke nie sú podložené žiadnymi vedeckými štúdiami. 
  • Zobrazené príbehy ľudí, ktorí s Black Latte schudli sú fiktívne, ľudia na fotografiách neexistujú, nedajú sa nikde inde dohľadať.
  • V súvislosti s Black Latte nájdete na internete množstvo negatívnych recenzií sklamaných zákazníkov, u ktorých nemal žiadny účinok.
  • Na vyššie spomínané aspekty, ale i ďalšie problémy v súvislosti s Black Latte, upozorňuje aj web hoax.sk, ktorý sa zaoberá podvodmi a pochybnými produktami. (3)

Tipy na dostupné alternatívy

Black Latte nie je na trhu jediným kávovým nápojom sľubujúcim úbytok hmotnosti. Na internete ich nájdete viacero. Tu sú tipy na tie najznámejšie, od overených výrobcov.

KetoMix instantná káva na podporu chudnutia

Vrátane samotnej instantnej kávy je jednou z hlavných ingrediencií aj inulín, teda vláknina, ktorá sa získava z koreňa čakanky. Má pozitívny účinok na činnosť tráviacej sústavy, podporuje peristaltiku čriev, a tak podporuje úbytok hmotnosti. Rovnako nemožno opomenúť ani extrakt z garcínie, Matcha čajškoricu, ktorá sa postará o príjemnú chuť a vôňu. KetoMix instantnú kávu si môžete pripraviť nielen vo forme teplého, ale i studeného nápoja, pričom je vhodná už od 1. fázy KetoMix diéty.

Zelená káva

Patrí k veľmi známym detoxikačným nápojom podporujúcim úbytok hmotnosti. Na trhu máte na výber z viacerých značiek. Odporúčam však nakupovať buď v lekárňach, alebo od certifikovaných výrobcov, pri ktorých je známy pôvod kávy. Rovnako ako čierna káva, aj zelená káva sa získava z kávovníka, ale jej zrnká sa nepražia. Vďaka tomu si zachováva viaceré zdraviu prospešné látky, napríklad kyselinu chlorogénovú, ktorá sa môže pochváliť antioxidačnými vlastnosťami. (2)

Diétny kokteil Chia Shake

Spolu so sviežimi ovocnými príchuťami je k dispozícii aj príchuť Cappuccino, ktorou môže pokojne konkurovať káve. Okrem mrazom sušenej arabiky obsahuje Chia Shake kokteil srvátkový proteín, podporujúci pocit sýtosti, MCT olej a chia semienka. Taktiež nechýbajú dôležité minerálne látky ako vápnik, horčík, železo, jód, draslík či selén. Vaše telo tak dostane všetko čo potrebuje. Pripraviť si ho môžete v kombinácii s vodou alebo mliekom.

Záver

Ako ste si mohli prečítať, Black Latte vzbudzuje viaceré pochybnosti, nielen čo sa týka samotného výrobcu, ale i zloženia a účinkov. Nenechajte sa teda nachytať a radšej vsaďte na istotu v podobe výživových doplnkov od renomovaných výrobcov. V prípade, že máte s nejakou kávou na chudnutie pozitívnu, ale i negatívnu skúsenosť, podeľte sa o ňu s ostatnými čitateľmi v komentári pod článkom.

Zdroje:

(1) Black Latte – https://www.blacklatte.com/sk/

(2) What Is Green Coffee? All You Need to Know. Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/green-coffee

(3) Ďalší zázrak na chudnutie BLACK LATTE a podvodný blog o chudnutí. Dostupné na: https://hoax.sk/zazrak-na-chudnutie-black-latte/

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

boh8000 - 23. júna 2023 Reply

Cesky zlodeji ucet na malte produkt black latte :-D

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra