Masticha Active (recenzia) - moje osobné skúsenosti - Výživovo.sk

Masticha Active (recenzia). Všetky dôležité informácie, vrátane mojej osobnej skúsenosti

Titulná fotka Masticha Active

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Určite sa všetci zhodneme, že tráviace problémy nie sú nič príjemné. Obzvlášť, ak pretrvávajú dlhší čas. V takýchto prípadoch môžu poriadne skomplikovať život, a to nielen ten pracovný, ale aj osobný. Pritom nemusia byť ani dôsledkom žiadneho závažného ochorenia. Práve naopak, nepríjemné bolesti brucha, nadúvanie či ťažkosti s vyprázdňovaním často spôsobuje nedostatok tráviacich baktérií a kvasiniek. Tie majú za úlohu podporiť priechodnosť čriev a obnoviť črevnú mikroflóru. Nachádzajú sa tak v niektorých potravinách ako i výživových doplnkoch, vrátane kapsúl Masticha Active s Chioskou mastichou.

Prečítajte si, v čom je Masticha Active špecifická, pre koho je vhodná a aké s ňou mám skúsenosti nielen ja, ale i ďalší užívatelia.

10 kapsulové balenie Masticha Active

Jedno balenie Masticha Active s obsahom 100 kapsúl

O Masticha Active

Predaj Masticha Active a ďalších doplnkov stravy z Chioskej mastichy (Masticha Vena) v rámci Slovenskej republiky zastrešuje spoločnosť APOTHECARY sídliaca v Nitre. Na jej výrobu sa používa 100% Chioská masticha z gréckeho ostrova Chios. Spoznáte ju podľa ochranného označenia PDO, ktoré garantuje jej originalitu. S prihliadnutím na účinky samotnej mastichy, baktérií a kvasiniek je Masticha Active vhodná predovšetkým pri tráviacich ťažkostiach.

Zloženie

Chioská masticha síce chráni žalúdok pred patogénmi, avšak neobnovuje črevnú mikroflóru. Tú majú na starosti probiotické kvasinky a baktérie, ktoré taktiež nájdete v zložení Masticha Active. (1)

Chioská masticha

Čisto prírodný produkt vo forme prehľadnej živice vytekajúcej z kôry stromov Pistáciovníka mastixového. Obsahuje približne 80 zdraviu prospešných látok, vďaka tomu sa radí do skupiny novodobých superpotravín. Podieľa sa na znižovaní cholesterolu v krvi, podporuje činnosť tráviacej sústavy, minimalizuje ukladanie tuku v cievach a tepnách. Taktiež je účinným prírodným liečivom pri Crohnovej chorobežalúdočných vredoch. Dokonca, pre svoju mierne sladkastú a zároveň aj trošku horkastú príchuť sa používa v modernej gastronómii ako dochucovadlo dezertov a omáčok.

Spracovanie Chioskej mastichy

Pestovanie Chioskej mastichy sa už dlhé stáročia spája s gréckym ostrovom Chios. Práve ten je jediným miestom na svete, kde stromy Pistacius Lentiscus produkujú čistú, priehľadnú živicu. Miestni pestovatelia ju posledné augustové týždne zoškrabávajú zo stromov, ukladajú do vriec a pripravujú na čistenie. Samotné čistenie je pomerne náročné a zdĺhavé. Ženy musia každý jeden kryštál dôkladne vysušiť a očistiť od všetkých nečistôt. Takto spracovanú mastichu ďalej odovzdávajú na predaj Asociácii pestovateľov Chioskej mastichy, ktorá ju následne distribuuje do celého sveta.

VEDELI STE, ŽE: Eshop mastichaterapia.sk predávajúci Masticha Active a ďalšie produkty z pravej mastichy je jediný certifikovaný predajca v rámci Slovenskej republiky, ktorý spolupracuje s Asociáciou pestovateľov Chioskej mastichy.

Saccharomyces boulardii

Kvasinka pôvodom z juhozápadnej Ázie sa po celom svete používa ako vhodný doplnok na podporu činnosti čriev. Jej hlavnou výhodou je, že pôsobí výhradne v gastrointestinálnom trakte, neovplyvňuje teda činnosť ďalších častí ľudského tela. Saccharomyces boulardii je známa najmä v súvislosti s liečbou infekcie spôsobenej baktériou Helikobakter pylori. Svoje účinky však preukazuje aj pri zmiernení infekčných, cestovateľských hnačiek, žalúdočných vredov a obnove črevnej mikroflóry.

Lactobacillus reuteri DSM17648

Ľudskému telu prirodzená baktéria, ktorá bola objavená v črevách a stolici. V porovnaní s inými baktériami si Lactobacillus reuteri zachová svoje pozitívne účinky tak v teplom, ako i chladnejšom prostredí. V žalúdku identifikuje baktériu Helikobakter pylori, naviaže sa na ňu, čím zabráni priľnutiu k sliznici žalúdka a podporí jej vylúčenie von z tela.

VEDECKÁ ŠTÚDIA:  Dôkazom je výskum kolektívu vedcov z Írska uverejnený v BMC Nutrition, ktorého sa zúčastnilo 24 dospelých ľudí s pozitívnym testom na helikobakter. Po 28-dňoch pravidelného užívania došlo u 62,5 % testovaných k viditeľnému zníženiu koncentrácie tejto baktérie. (2)
Podrobné zloženie na zadnej strane krabičky

Zloženie kapsúl Masticha Active

Účinky jednotlivých zložiek

 • podporujú správnu funkciu tráviaceho traktu,
 • zmierňujú pálenie záhy, nadúvanie, plynatosť a nepríjemné bolesti brucha,
 • pomáhajú pri infekčnej a cestovateľskej hnačke,
 • bojujú s baktériou Helikobakter pyroli,
 • chránia telo pred patogénmi,
 • slúžia ako podporná liečba pri Crohnovej chorobe, vredoch žalúdka a dvanástnika,
 • využívajú sa pri liečbe zubných kazov, zápaloch ďasien
 • znižujú hladinu cholesterolu a glukózy v krvi,
 • zabraňujú ukladaniu tukov v cievach.

Nežiadúce účinky

Masticha Active je čisto prírodný produkt. Neobsahuje žiadne pridané chemické látky, ktoré by mohli spôsobiť vážne zdravotné komplikácie. Každé telo je však iné. Kým niektorý organizmus príjme kapsule bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, iný sa na ne adaptuje dlhšie. Z tohto dôvodu sa môžu u niekoho objaviť zo začiatku hnačky, pocit nafúknutého brucha alebo plynatosť. V prípade, že tieto príznaky pretrvávajú dlhší čas, doplňte mastichu o jablčný ocot. Ak prejavy nepominú, užívanie prerušte a navštívte lekára. Častou príčinou týchto symptómov je alergia na živicu, o ktorej ste ani nemuseli vedieť.

Dávkovanie

Odporúčané užívanie pre ľudí starších ako 15 rokov2 kapsuly 3x za deň. V priebehu jedného dňa je to 6 kapsúl. POZOR, toto dávkovanie neplatí pre všetkých. 6-10 ročné deti by mali užívať iba 1 kapsulu 2x denne. Starším deťom 11-14 rokov dávajte 1 kapsulu 3x denne.

Masticha Active je dostupná vo forme kapsúl

Kapsule Masticha Active majú primeranú veľkosť

Pri užívaní buďte dôslední a trpezliví. Prvé výsledky prichádzajú spravidla po dvoch týždňoch od začiatku užívania. Na získanie dlhotrvajúcej zmeny by ste mali kapsule užívať min. 1 mesiac. Samozrejme, všetko závisí od konkrétnych ťažkostí. Pre zmiernenie infekcie helikobakterom a dosiahnutie optimálnych výsledkov je vhodné nasadiť dlhšiu 50-dňovú kompletnú mastichovú kúru.

50-dňová mastichová kúra

Jej hlavným cieľom je pôsobiť na organizmus komplexne. Obsahuje kapsuly Masticha Active, ktoré sa svojim zložením starajú o správne fungovanie tráviacej sústavy. Jablčný ocot stimuluje produkciu žalúdočných štiav a pomáha pri chudnutí. Zdravie ústnej dutiny majú pod palcom mastichové žuvačky. Tie sa odporúča žuť spolu s mastichovými kryštálmi. Súčasťou kúry sú tiež 2 testy na helikobakter.

 

TIP: Pre dosiahnutie maximálneho účinku, doplňte 50-dňovú mastichovú kúru o pestrú a vyváženú stravu. Konzumujte potraviny bohaté na vitamíny a minerály, brokolicu, mrkvu, kel, paradajky, rybí tuk, maslo, syr a jogurty.

Balenia a ceny

V prípade, že nechcete utratiť veľa peňazí za produkt, pri ktorom neviete ako naň zareaguje váš organizmus, vyskúšajte najmenšie balenie s 30 kapsulami za 14,90 €. Kým toto balenie postačí približne na 5 dní, väčšie 100 kapsulové balenie hravo pokryje vašu dennú dávku na viac ako dva týždne. Samozrejme, nebude to zadarmo, na oficiálnom eshope zaň zaplatíte 38,90 €. Podstatne hlbšie siahnete do peňaženky pri kompletnej mastichovej kúre na 50 dní, ktorej cena bola v čase písania tejto recenzie 137,90 €.

Ponuka produktov z eshopu mastichaterapia,sk

Ponuka základných produktov

Za zmienku rozhodne stoja aj ďalšie výhodné balenia Masticha Active. Napríklad, pri zakúpení dvoch 100 kapsulových balení za 77,80 € dostanete 0,25 l jablčného octu, 2x mastichové žuvačky alebo test na helikobakter ZDARMA. To, ktorú variantu si vyberiete je len na vás. Pomerne obľúbený je tiež balíček, zahŕňajúci 200 kapsúl v kombinácii so zubnou pastou Mastic & Herbs v cene 80,00 €.

Kompletná ponuka výhodných balíčkov

Výhodné balíčky na eshope mastichaterapia.sk

Skúsenosti užívateľov

Skúsenosti užívateľov týkajúce sa účinku kapsúl Masticha Active nájdete tak na webe mastichaterapia.sk, ako i na verejných diskusných fórach. Niekoľko z nich vám uvediem v nasledujúcich riadkoch.

Už pri popise samotného zloženia som tušila, že ide o produkt vyššej kvality. Recenzie užívateľov ma v tom len utvrdili a negatívne ohlasy som hľadala márne. Užívatelia si Masticha Active pochvaľovali predovšetkým v súvislosti so zmiernením symptómov helikobaktera. Na rozdiel od antibiotík kapsuly nezaťažujú tráviaci trakt, ale obnovujú črevnú mikroflórupodporujú chuť do jedla.   

„Mám skúsenosť, že po mesiaci a pol zmizli bolesti žalúdka, zmizlo pálenie záhy a vrátila sa chuť do jedla. HP test som si ešte nerobila. Ale po užívaní antibiotík nebola žiadna zmena. HP som mala stále nevyliečený. Po mastichovej kúre verím, že už tam nebude. Som maximálne spokojná.“

Zdroj: ninusqa_25, modrykonik.sk

Používateľka si pochvaľuje účinok Masticha Active

Pozitívna recenzia týkajúca sa kapsúl Masticha Active

Zdroj: inzulin, modrykonik.sk

Masticha Active je vhodná nielen pri infekcii helikobakterom, ale i tráviacich ťažkostiach. Zatiaľ, čo niektorým užívateľom pomohla vyhrať boj s pretrvávajúcimi bolesťami brucha a častými hnačkami, iných zbavila pocitu nafúknutia a prispela k správnej činnosti tráviacej sústavy.

„Masticha je živica, nie je to oficiálny liek, je to len výživový doplnok. Ja som ju brala a veľmi mi pomohla. Mala som problémy s trávením, nafukovalo mi brucho, zle mi trávilo, bývalo mi zle – podozrenie na helikobaktera. Upravila som stravu, veľa zeleniny, málo cukru a bielej múky a kúpila som si tie mastichové kapsuly. Neviem, čo zabralo viac, či strava alebo masticha. Teraz mastichu žujem surovú. Nemá nejakú výraznú chuť, vonia trochu lesom – živicovo. Ale hlavne je mi oveľa lepšie.“

Zdroj: akricka, forum.zdravie.sk

Masticha Active pomáha aj pri cestovateľských hnačkách

Pozitívna skúsenosť s Masticha active na diskusnom fóre

Zdroj: markos703, najmama.aktuality.sk

Moja skúsenosť s Masticha Active

Problémy s trávením ma trápia už od detstva. Najskôr salmonelóza, potom helikobakter a časté bolesti brucha sa odrazili tak na mojom jedálničku, ako i klesajúcej hmotnosti na váhe. Z tohto dôvodu som za posledné roky vyskúšala viaceré možnosti liečby od byliniek, až po výživové doplnky na prírodnej báze, vrátane kapsúl Masticha Active. Keďže som nevedela ako môj organizmus na ne zareaguje, objednala som si najskôr najmenšie 30 kapsulové balenie, ktoré mi vydržalo približne 5 dní. Už po doužívaní tohto balenia som spozorovala zlepšenie. Ranná nevoľnosť a večerné pálenie záhy už neboli také intenzívne. Dokonca sa u mňa neobjavili ani žiadne vedľajšie účinky. Vzhľadom na to som si zakúpila ďalšie balenie a pokračovala v užívaní. Tráviacich ťažkostí som sa úplne nezbavila, avšak mám podstatne väčšiu chuť do jedla a bolesti už nie sú také intenzívne.

K Masticha Active kapsulám som si objednala aj test na helikobaktera. Súčasťou balenia bol podrobný návod, ako pri ňom postupovať. Jednotlivé časti mi prišli dôkladne zabalené v originálnej krabičke. Podobne to bolo aj pri kapsulách, ktoré boli primerane veľké. Jediné čo mi trošku prekážalo bola nutnosť užiť dve kapsule v jednej dávke. Ak teda veľmi nemusíte (podobne ako ja) zapíjanie viacerých liekov, odporúčam si vysypať prášok z kapsúl na lyžičku, a tak užívať.

Výhody a nevýhody (z môjho pohľadu)

 • obsahuje pravú Chioskú mastichu, baktérie a kvasinky
 • pri objednávke nad 50€ doprava ZDARMA
 • vhodná aj na dlhodobé užívanie
 • zlepšenie činnosti tráviacej sústavy už po pár dňoch
 • jedna dávka pozostáva až z dvoch kapsúl

Dostupné alternatívy

Trh ponúka nespočetné množstvo rôznych výživových doplnkov s baktériami a kvasinkami, ktorých cieľom je opätovne naštartovať trávenie. 11 probiotických kmeňov a viac ako 33 miliónov živých kultúr obsahuje Probio24. K dispozícii je v 60 tabletovom balení za 12,99 €, ktoré si môžete zakúpiť nielen cez oficiálny eshop, ale i v kamenných predajniach so zdravou výživou. Obnoviť črevnú mikroflóru, najmä po užívaní antibiotík vám pomôžu tablety Probio-fix s 12 miliardami baktérií v jednej dávke. Vzhľadom na to, že obsahujú laktózu a bielkovinu kravského mlieka nie sú vhodné pre ľudí s intoleranciou na laktózu. Pomocnú ruku pri žalúdočných problémoch vám tiež podajú probiotiká Swiss Probiotix, z dielne švajčiarskej spoločnosti NaturalSwiss, určené aj pre vegetariánov.

Časté otázky

Uvažujete nad kúpou Masticha Active? Tak potom určite nepreskočte sekciu často kladených otázok. Dozviete sa množstvo užitočných informácií, ktoré by ste mali pred začatím užívania vedieť.

Pre koho nie sú kapsule Masticha Active vhodné?

Keďže ich hlavnou zložkou je živica z pistáciovníka, neodporúčajú sa ľuďom s alergiou na živicu. To isté platí aj pre deti do 6 rokov, tehotné a dojčiace mamičky, ktoré by sa mali pred užívaním poradiť so svojim lekárom.

Čo Masticha Active a iné lieky?

Účinok Chioskej mastichy výrazne znižujú lieky na pálenie záhy a prekyslenie organizmu ako Nolpaza, Helicid či Omeprazol. Rovnako sa neodporúča kombinovať ani s liekmi na znižovanie krvného tlaku chemoterapeutikami, ktorých úlohou je bojovať proti kvasinkám a plesniam. V prípade, že vám lekár predpísal antibiotiká, kapsuly Masticha Active začnite užívať až po ich vysadení. Pomôžu vám opätovne naštartovať črevnú mikroflóru.

Kde kúpiť kapsule Masticha Active?

Výživové doplnky odporúčam vždy nakupovať od oficiálneho predajcu. V tomto prípade priamo z eshopu mastichaterapia.sk. Budete si tak 100% istí, že kupujete skutočne originálny produkt, obsahujúci pravú Chioskú mastichu z gréckeho ostrova Chios. Na stránke máte okrem aktuálnych zliav a výhodných balíčkov tiež množstvo užitočných informácií.

Môžem Masticha Active užívať neobmedzene?

Áno, dlhodobé užívanie Masticha Active neprináša so sebou žiadne vedľajšie účinky. Obsiahnuté baktérie a kvasinky sú prospešné pre činnosť tráviacej sústavy. Neuškodia vám ani keď ich budete užívať dlhšie, niekoľko mesiacov.

Moje záverečné zhodnotenie

Najväčší benefit Masticha Active vidím v jej zložení. Výrobca vsadil na istotu v podobe originálnej Chioskej mastichy, ktorú doplnil vhodnými probiotickými kultúrami. Na prvý pohľad sa vám môže zdať väčšie balenie trošku drahšie, avšak s prihliadnutím na skutočne vysokú kvalitu jednotlivých zložiek je cena úplne adekvátna. Rovnako pozitívne hodnotím aj dôkladný popis jednotlivých produktov na oficiálnej stránke mastichaterapia.sk. Web je prehľadný a obsahuje všetky dôležité informácie. Tabletky majú optimálnu veľkosť a v prípade potreby ich je možné užívať aj dlhodobo. Nezaškodia, práve naopak, môžu prekvapiť pomerne rýchlym účinkom.

Masticha Active - zhodnotenie celkových a výhod a nevýhod produktu

Záverečné zhodnotenie spolu s výhodami a nevýhodami

S trávením mám problémy dlhšie a vyskúšala som už viacero výživových doplnkov a probiotík na podporu črevnej mikroflóry. Dala som teda šancu aj Masticha Active a rozhodne neľutujem. Čo pomáha v boji s tráviacimi ťažkosťami vám? Máte nejaké overené probiotiká, prípadne ste už vyskúšali aj kapsule Masticha Active? Napíšte nám o svojich skúsenostiach do komentára pod článkom a pomôžte tak aj ostatným čitateľom zvíťaziť nad nepríjemnými tráviacimi ťažkosťami.

ZDROJE:

(1) Oficiálna stránka výživového doplnku Masticha Active. Dostupné na: https://mastichaterapia.sk/

(2) BMC Nutrition – The effect of Lactobacillus reuteri supplementation in Helicobacter pylori infection: a placebo-controlled, single-blind study.  Dostupné na: https://bmcnutr.biomedcentral.com/articles/10.1186/s40795-018-0257-4

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra