Masticha Vena: účinky, skúsenosti, predaj (recenzia) - Výživovo.sk

Masticha Vena – recenzia. Zloženie, účinky, skúsenosti užívateľov a dostupné alternatívy

Masticha Vena titulný obrázok

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Nesprávne stravovacie návyky, sedavý spôsob života, fajčenie, nadmerný stres a genetické predispozície. To všetko sú rizikové faktory, negatívne ovplyvňujúce hladinu cholesterolu v krvi. Kým však genetiku nedokážeme nijakým spôsobom zmeniť, našu životosprávu áno. Pestrá strava, pohyb a dostatok oddychu sú dôležité, no svoj význam majú aj vhodné výživové doplnky. Najlepšie s čisto prírodným zložením, bez chemických látok. Do tejto skupiny patrí aj Masticha Vena. V čom sa odlišuje od konkurencie? Aké je jej zloženie ? Skutočne pomáha? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Ako funguje Masticha Vena?

Masticha Vena je prírodný výživový doplnok vo forme kapsúl určený pre ľudí s vysokou hladinou LDL cholesterolu, hypertenziou (vysokým krvným tlakom) a cukrovkou. Vybrané rastlinné extrakty obsiahnuté v kapsulách sú bohaté na polyfenoly. Tieto sekundárne metabolity rastlín pôsobia ako antioxidanty. Zabraňujú oxidácii tukov a tvorbe cievnych nerovností, ktoré vznikajú ukladaním nadbytočného cholesterolu v stenách jednotlivých tepien. Na nerovnom povrchu tepny sa  následne usádzajú krvné zrazeniny, ktoré výrazne zužujú cievy, čím sa zvyšuje riziko cievnej mozgovej príhody a infarktu. (1)

 

LDL cholesterol sa označuje za tzv. zlý cholesterol. Prenáša sa z pečene do tkanív pomocou lipoproteínov nižšej hustoty. Počas transportu sa ukladá do tepien, odkiaľ ho zbiera HDL (dobrý cholestorol) do pečene na ďalšie spracovanie.
Masticha Vena pomáha znižovať hladinu zlého LDL cholesterolu

Masticha Vena je vhodná pre ľudí s vysokou hladinou LDL cholesterolu

Zloženie Masticha Vena

Jednou z kľúčových látok Masticha Vena je pravá Chioská masticha. Jej účinky dopĺňajú výťažky z Olivovníka európskeho a granátového jablka.

Chioská masticha

Pestuje sa na gréckom ostrove Chios, ktorý je jediným miestom na svete, kde stromy Pistaciovníka mastixového produkujú liečivú živicu – Chioskú mastichu. Známa je najmä svojimi priaznivými účinkami na tráviaci trakt. Pomáha pri liečbe helikobaktera, žalúdočných vredoch, hnačkách a Crohnovej chorobe. Obsahuje približne 80 bioaktívnych látok vrátane terpénov a fytosterolov. Podľa výskumu Európskej spoločnosti pre aterosklerózu (kôrnatenie tepien) pri pravidelnej konzumácii 2 g fytosterolov za deň dôjde k zníženiu LDL cholesterolu o 8 až 10%. (2)

VEDECKÁ ŠTÚDIA: Užívanie pravej Chioskej mastichy prináša výborné výsledky u obéznych ľudí s BMI nad 25.  Potvrdením je výskum Kartalisa a kolektívu autorov uverejnený v odbornom časopise „European journal of preventive cardiology.“  Jednotlivcom, ktorým bola podávaná surová masticha, odborníci namerali zníženie cholesterolu o 13,5 mg, teda o 2 mg viac ako u respondentov s primeranou hmotnosťou. (3)

Olivovník európsky

Vždy zelený strom pôvodom z Ázie je známy hlavne svojimi plodmi – olivami. Tie sú nielen chutné, ale i zdravé. V listoch olivovníka sa nachádza hydroxytyrozol, patriaci do skupiny polyfenolov. Chráni krvné lipidy pred degradáciou, pozitívne ovplyvňuje oxidáciu zlého LDL cholesterolu, čím zlepšuje priechod krvi v cievach. S krvným obehom súvisí aj hodnota krvného tlaku, ktorú sa taktiež snaží udržať v norme. Nemožno zabudnúť ani na význam olivového oleja pri liečbe viacerých kožných ochorení. Pokožku hydratuje a dodáva jej potrebnú sviežosť. (3)

ZAUJÍMAVOSŤ: V dennej dávke Masticha Vena prijmete až 16 mg hydroxtyrozolu, čo sa rovná približne 4 dcl kvalitného olivového oleja.

Granátové jablko

Stredomorské, veľmi chutné ovocie sa čoraz viac objavuje v našich kuchyniach. Vďaka svojej mierne sladkastej chuti je výbornou ingredienciou do ľahkých letných šalátov. To však nie je jeho jediné využitie. Semená granátového jablka sú bohaté na polyfenoly, konkrétne punicalagíny schopné regulovať hodnotu krvného tlakuznížiť hladinu LDL cholesterolu. Vo vnútri ciev vytvárajú ochrannú vrstvu, čím ich chránia pred usádzaním nadbytočného cholesterolu. Svoj význam majú aj pre tráviaci trakt. Degradujú patologické baktérie a zároveň obraňujú tie, ktoré sú pre naše trávenie prospešné. (3)

VEDELI STE, ŽE extrakt z granátového jablka posilňuje kvalitu vlasov a znižuje ich vypadávanie?
Granátové jablko má blahodárne účinky na rast vlasov.

Extrakt z granátového jablka podporuje rast vlasov

Účinky

Látky obsiahnuté v kapsulách Masticha Vena znižujú hladinu „zlého“ LDL cholesterolu, ktorý patrí k rizikovým faktorom kardiovaskulárnych ochorení. Nezabúdajte ale, že sú len polovicou úspechu. Rovnako musíte dodržiavať zásady zdravej životosprávy, zahŕňajúcej nielen pohyb, ale i úpravu jedálnička.

TIPY, ako sa popasovať s vysokou hladinou cholesterolu a ktoré potraviny zaradiť do svojho jedálnička nájdete v článku: „20 tipov, ako znížiť cholesterol.“

Okrem regulácie cholesterolu v krvi vám masticha pomôže s vysokým krvným tlakom nad 140/100 mm Hg či  kôrnatením tepien. Ba čo viac, zlepší cirkuláciu krvi v cievach a diabetikom upraví hladinu cukru v krvi. (3)

Nežiadúce účinky

Pri dodržiavaní predpísaného dávkovania, výrobca neupozorňuje na žiadne vedľajšie účinky. Myslite ale na to, že každý organizmus je iný. V dôsledku toho môžete počas prvých dní pociťovať únavu, mierne bolesti hlavy, prípadne tráviace ťažkosti. Ak tieto príznaky budú pretrvávať dlhší čas, užívanie Masticha Vena konzultujte so svojím lekárom.

Dávkovanie

Výživový doplnok Masticha Vena sa odporúča užívať dvakrát za deň po 2 kapsuly. Prvú dávku si dajte hneď ráno po raňajkách a zapite dostatočným množstvom tekutín. Rýchlejšie tak začne účinkovať a tráviaci trakt mastichu lepšie spracuje. Zvyšné dve kapsuly môžete užiť buď po obede alebo večer. Kedy vám viac vyhovuje. Dôležité je nepresiahnuť maximálnu dennú dávku – 4 kapsuly a dodržať pravidelnosť. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov vytrvajte v užívaní aspoň po dobu jedného mesiaca, prípadne siahnite po 50-dňovej Mastichovej kúre na vysoký krvný tlak.

Mastichová kúra na vysoký krvný tlak

Špeciálny balíček prírodných produktov, obsahujúci dve 100 kapsulové balenia Masticha Vena a 0,25 dl jablčného octu. Ten má za úlohu odbúrať nadbytočný cholesterol z ciev a tým znížiť hladinu LDL cholesterolu. Navyše, je účinným doplnkom pri chudnutí a problémoch s trávením. Užíva sa po jednej lyžičke každý deň, ktorú si pridajte do pohára s čistou vodou a vypite.

UPOZORNENIE: Masticha Vena a Mastichová kúra nie sú vhodné pre jednotlivcov do 18 rokov, ľudí s nízkym krvným tlakom, tehotné a dojčiace ženy.

Balenia a ceny

V ponuke nájdete viaceré výhodné balíčky. Za základné 100 kapsulové balenie Masticha Vena zaplatíte 34,90 €. Pri dodržiavaní stanoveného dávkovania vám vydrží 25 dní. V prípade, že ste kapsuly vyskúšali a ste s nimi spokojní, siahnite po cenovo výhodnejšej Mastichovej kúre na vysoký cholesterol.

Pri nákupe produktov v oficiálnom eshope nad 50 € za DOPRAVU NEPLATÍTE.

Skúsenosti užívateľov

Cenným zdrojom reálnych skúseností ľudí sú najčastejšie príspevky ľudí na diskusných fórach ako modrykonik.sk či zdravie. V prípade Masticha Vena to však nebolo také jednoduché. Doposiaľ som tam nenašla žiadne recenzie týkajúce sa tohto doplnku. To sa ale nedá povedať o oficiálnej stránke mastichaterapia.sk, kde ich výrobca uvádza hneď niekoľko.

Z uvedených príspevkov je zrejmé, že pravidelné užívanie kapsúl Masticha Vena pomáha tak pri vysokom krvnom tlaku, ako aj znížení hladiny LDL cholesterolu. Navyše, niektorí užívatelia tiež pocítili zlepšenie v kvalite spánku a trávení, na zlepšenie ktorého však odporúčam skôr kapsuly primárne určené na tráviace problémy – Masticha Active.

Skúsenosti s tabletami Masticha Vena

Skúsenosti užívateľov z oficiálnej stránky

Zdroj: mastichaterapia.sk

Dostupné alternatívy

Nevyhovuje vám užívať dve kapsuly v jednej dávke alebo máte alergiu na niektorú zo zložiek Masticha Vena? V takomto prípade skúste Cholesterin vo forme tekutej tinktúry zo zmesi pupeňov. Obsahuje extrakt z medvedieho cesnaku, borievky, tymiánu a pestrecu. Pozitívne ohlasy má aj ďalší doplnok s prírodným zložením a veľmi podobným názvom – Cholesten. V jednej tablete sa nachádza extrakt z červenej fermentovanej ryže v kombinácii s rybím olejom. Zakúpiť si ho môžete tak na oficiálnej stránke, ako i v lekárňach Dr. Max a Benu. S vyššou hladinou cholesterolu a hypertenziou sa popasujú kvapky Energy Korolen, v ktorých sa skrýva až 17 bylinných extraktov. Dostupné sú buď v eshopoch so zdravou výživou alebo v lekárňach Pilulka, Moja lekáreň či Dr. Max.

Výhody a nevýhody (z môjho pohľadu)

  • 100% Chioská masticha
  • informácie podložené vedeckými štúdiami
  • cenovo výhodné balíčky
  • v prípade nespokojnosti garancia vrátenia peňazí
  • žiadne recenzie na nezávislých diskusných fórach, tie na stránke výrobcu nemusia byť na 100% objektívne

Časté otázky

Kto sa veľa pýta, ten sa veľa dozvie. A aby ste sa aj vy dozvedeli o Masticha Vena čo najviac informácií, prečítajte si nasledujúcu sériu odpovedí na často kladené otázky.

MASTICHA (NIELEN PRE ZDRAVIE ŽALÚDKA)
Masticha Chios
Masticha Active

Kto vyrába Mastichu Vena?

Podľa názvu sa môže zdať, že ide o zahraničný výživový doplnok, ale opak je pravdou. Za Masticha Vena stojí slovenská spoločnosť APOTHECARY, ktorá má ako jediná na Slovensku zmluvu s Asociáciou pestovateľov Chioskej mastichy. Všetky ponúkané produkty teda obsahujú skutočne originálnu, ručne spracovávanú Chioskú mastichu z gréckeho ostrova Chios.

Kde kúpiť Masticha Vena ?

Kapsuly Masticha Vena sú na predaj hneď v niekoľkých internetových obchodoch so zdravou výživou. S prihliadnutím na cenu a kvalitu však odporúčam uprednostniť kúpu cez oficiálny eshop mastichaterapia. Okrem aktuálnych zliav ponúka viaceré výhodné balenia, ktoré nie sú u iných predajcov a v lekárňach bežne dostupné.

Môže sa Masticha Vena užívať spolu s liekmi na vysoký krvný tlak?

Keďže Masticha Vena je doplnok výživy so 100% prírodným zložením, nemal by spôsobiť žiadne vážne zdravotné komplikácie. Samozrejme, pri užívaní treba byť obozretný a sledovať svoje telo. Rovnako ako lieky na vysoký krvný tlak, aj Masticha Vena obsahuje látky podporujúce znižovanie tlaku. Z tohto dôvodu si pravidelne merajte tlak, aby ste ho zas nemali až príliš nízky.

Záverečné hodnotenie

Moje prvotné nadšenie z čisto prírodného zloženia Masticha Vena rýchlo vystriedalo sklamanie pri neúspešnom hľadaní nezávislých skúsenosti užívateľov na diskusných fórach. Na druhej strane však musím vyzdvihnúť jednak prírodné zloženie samotného výrobku, vrátane originálnej Chioskej mastichy, ako i informácie na oficiálnej stránke výrobcu. Uvedené tvrdenia sú podložené relevantnými vedeckými štúdiami, čo taktiež prispieva k dôveryhodnosti daného produktu. Navyše, v prípade nespokojnosti s kapsulami Masticha Vena, ich môže užívateľ za určitých podmienok vrátiť.

Výhody a nevýhody výživového doplnku

Záverečného hodnotenie Masticha Vena

Masticha Vena je výživový doplnok, ktorý má prevažne podpornú funkciu. Bez úpravy stravovacích návykov nečakajte žiadne zázraky. Hladina cholesterolu možno trošku klesne, avšak rozhodne tak nezostane navždy. Po vysadení kapsúl a pokračovaní v nezdravej životospráve sa opäť vráti na tú istú hodnotu. Myslite na to aj večer pri smažení vajíčok :)

 Zdroje:

(1) Regionálny úrad verejného zdravotníctva: Čo treba vedieť o cholesterole. Dostupné na: http://www.ruvzvk.sk/cholesterol.html

(2) PharmaNEW: Vliv rostlinných sterolů na hladinu cholesterolu. Dostupné na: http://www.pharmanews.cz/clanek/vliv-rostlinnych-sterolu-na-hladinu-cholesterolu-2/

(3) Oficiálna stránka mastichaterapia.sk Dostupné na: https://mastichaterapia.sk/

4.5/5 - (2 votes)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra