Nutric Bistro: jedálniček, benefity, ceny [recenzia] - Výživovo.sk

Recenzia krabičkovej diéty Nutric Bistro – stravovacie programy, ceny a spôsob objednania

Recenzia Nutric Bistro spolu so skúsenosťami užívateľov

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Variť si každý deň čerstvé, zdravé a nutrične vyvážené jedlo dá zabrať aj tým najšikovnejším kuchtíkom. Nehovoriac o množstve špinavého riadu, ktorý po varení zostáva. Áno, jednou z možností je stravovať sa v práci, no ani tam nemusí byť ponúkané jedlo zrovna najzdravšie a pripravované z kvalitných surovín. V prípade teda, že si potrpíte na kvalitu, čerstvosť, nemáte čas variť, alebo chcete schudnúť a neviete, ako na to, krabičková diéta by mohla byť tá správna cesta. Nie je to najlacnejšia záležitosť, avšak všetko závisí od konkrétnej značky. Prečítajte si, aké stravovacie programy ponúka krabičková diéta Nutric Bistro, ktoré jedlá budete mať na tanieri a koľko bude stáť vašu peňaženku.

O krabičkovej diéte Nutric Bistro

Spája to, čo sa navonok môže zdať ako nespojiteľné – prvky paleo diétyvegánstva. Kým jedno dáva do popredia živočíšne produkty, druhé zas rastlinné. Obe však kladú dôraz na čerstvosť a vysokú kvalitu surovín. Práve tie sú podľa samotného zakladateľa Davida Brhela nevyhnutným predpokladom pevného zdravia.  Vzhľadom na to sa v roku 2015 rozhodol uviesť na trh unikátny koncept paleo-vegánskeho Nutric Bistra s ponukou rozvozu po celej Prahe.

Za celým konceptom Nutric Bistro stojí David Brhel, ktorý sa snažil spojiť prvky paleo stravovania a vegánstva.

Zakladateľ Nutric Bistro David Brhel

Jedálniček stravovacích programov Nutric Bistro nezostavuje iba David Brhel, ale v spolupráci so špičkovými kuchármicertifikovanými výživovými poradcami. Všetci kladú dôraz na každodenný dostatočný prísun čerstvej zeleniny priamo od lokálnych pestovateľov. V jedálničku taktiež nechýbajú rôzne druhy semienok, orechov a, samozrejme, kvalitné mäso z voľného chovu.

Stravovacie programy Nutric Bistro

Na to, aby krabičková diéta Nutric Bistro skutočne splnila svoj účel, musíte si najskôr vybrať vhodný stravovací program. Aktuálne, keď píšem túto recenziu, sú k dispozícii 4 rôzne varianty. Prečítajte si, ktorý z nich bude pre vás a vašich blízkych ten najlepší.

Whole30

Vaša cesta za zdravým životným štýlom či vysnívanou postavou by sa mala začať práve týmto programom. Ide o komplexnú zmenu stravovacích návykov. Okrem toho, že sa odnaučíte konzumovať veľa sladkostí a priemyselne spracovaných potravín, zlepší sa aj váš zdravotný stav. Zbavíte sa ekzémov a zmeny k lepšiemu pocítite i na vašom trávení. Ba čo viac, stravovací program Whole30 vám pomôže identifikovať potravinovú intoleranciu napríklad na kravské mlieko, sóju a iné potraviny.

Whole30 v trvaní 30 dní nie je určený primárne na chudnutie, keďže sa počas tohto programu nevážite. No ak dodržíte všetky stanovené podmienky a budete konzumovať iba dovolené potraviny, prípadne jedlo z Nutric Bistro, s veľkou pravdepodobnosťou sa dostaví aj úbytok hmotnosti. Navyše, zaplesáte i po psychickej stránke. Budete mať viac energie, životného elánu a sebadôvery, a to rozhodne nebude na škodu.

Jedlá v rámci stravovacie programu Whole30 sú úplne BEZ LEPKULAKTÓZY.
Stravovací program Whole30 je zameraný na komplexnú zmenu stravovania, zlepšenie zdravotného stavu a tiež zvýšenie sebadôvery

Charakteristika a zameranie stravovacieho programu Whole30

 • DOVOLENÉ POTRAVINY: mäso, ryby, vajíčka, morské plody, cuketa, uhorka, šalát, zeler, petržlen, reďkev, kapusta, paradajka, paprika, brokolica, cesnak, orechy, semená, zdravé tuky a oleje, káva, bobuľovité ovocie a lesné plody
 • ZAKÁZANÉ POTRAVINY: mliečne produkty, sója, obilniny, zemiaky, strukoviny, umelé sladidlá, trstinový cukor, med, javorový sirup, alkohol, rastlinné oleje a tuky
 • KONZUMOVAŤ IBA S MIEROU: sušené ovocie

LowCarb

Stravovací program zostavený podľa princípov nízkosacharidovej diéty, ktorej cieľom je zvýšiť príjem bielkovín, prípadne tukov na úkor sacharidov. Tie sa budú vo vašom jedálničku nachádzať iba v minimálnom množstve. Aj napriek obmedzenému príjmu sacharidov sa rozhodne nebudete cítiť hladný. Práve naopak, low carb diéta vedie k zníženiu chuti do jedla, a tým aj príjmu kalórií. A čo je najdôležitejšie – dosiahnete želaný úbytok hmotnosti. (2)

Zákazníci, ktorí si vybrali stravovací program LowCarb schudli v priemere 4,5 kg za mesiac. Najmenej sa posunula ručička na váhe o 2 kilogramy a najviac o 8 kg. To je za mesiac veľmi pekný výsledok.

Vrátane vyššie spomínaných benefitov tohto programu, nemožno nespomenúť  ani význam nízkosacharidovej diéty pre ľudí s cukrovkou 1. a 2. typu. Znížený príjem sacharidov sa neodrazí iba na hmotnosti, ale aj na klesajúcej hladine cukru v krvi. POZOR, ak si pravidelne picháte inzulín, pred začiatkom LowCarb stravovacieho programu sa poraďte so svojim lekárom. Ten vám musí upraviť dávkovanie tak, aby nedošlo k hypoglykémii. (2) Pre lepšiu predstavu, vám uvediem podiel sacharidov. Počas zimných mesiacov je jedálniček nastavený na príjem 90 – 110 gramov sacharidov denne. V lete je to o niečo menej, 70 – 80 g sacharidov.

Jedlá v rámci stravovacieho programu LowCarb sú úplne BEZ LEPKU, avšak POZOR,obsahom laktózy.
Lowcarb stravovací program je primárne určený na chudnutie, keďže je zostavený podľa princípov nízkosacharidovej diéty

LowCarb stravovací program Nutric Bistro

 • DOVOLENÉ POTRAVINY: mäso, vajcia, rukola, špenát, cuketa, uhorka, rajčiny, papriky, cesnak, pór, pažítka, kapusta, bobuľovité ovocie, lesné plody, orechy, semená, ghee maslo, zdravé tuky a oleje, káva
 • ZAKÁZANÉ POTRAVINY: obilniny, rafinované cukry, trstinový cukor, med, javorový sirup, zemiaky, mliečne produkty, rastlinné tuky a oleje
 • KONZUMOVAŤ IBA S MIEROU: xylitol, niektoré druhy sóje, strukoviny, bezlepkové obilniny, škrobová zelenina, alkohol

FIT

Určený nielen aktívnym a rekreačným športovcom, ale i ľuďom, ktorí sa chcú zdravo stravovať, avšak nie veľmi obmedzovať. V prípade teda, že máte v priebehu dňa dostatok fyzickej aktivity a nebude vám prekážať vyšší príjem sacharidov, upriamte pozornosť práve na tento stravovací program. Rovnako ako aj tie predchádzajúce, je zostavený  podľa pravidiel zdravého stravovania. V jedálničku nenájdete priemyselne spracované potraviny, nezdravé tuky, pečivo či múku. Naopak, prevláda v ňom BIO mäso, doplnené o zeleninu, ovocie a ďalšie zdroje zdravých sacharidov.

Jedálniček v rámci FIT stravovacieho programu kladie dôraz na pestrosť a nutričnú vyváženosť.  Denne prijmete približne 130 – 180 gramov sacharidov, 90 – 110 g bielkovín, 60 – 85 g tukov a 25 -30 g vlákniny. Ako môžete vidieť, počas dňa budete mať dostatok energie zo sacharidov, no nebudú vám chýbať ani bielkoviny a vláknina, ktorá je veľmi dôležitá pre správnu funkciu tráviacej sústavy.

Jedlá v rámci stravovacieho programu FIT sú úplne BEZ LEPKU, avšak  POZOR, s obsahom laktózy.
FIT stravovací program Nutric Bistro ocenia tak aktívni športovci, ako i ľudia, ktorí sa chcú zdravo stravovať a udržať si štíhlu líniu.

Zhrnutie stravovacieho programu FIT

Klasik

Je veľmi podobný predchádzajúcemu FIT programu, no výber jedál máte opäť o niečo širší. Zasýti hlavne hladošov uprednostňujúcich zdravé a čerstvé jedlá pred polotovarmi a rýchlym občerstvením. Rovnako šetrí čas a pomôže udržať štíhlu líniu. Svoje využitie však nájde aj v domácnostiach so staršími ľuďmi, ktorí už nemajú silu stáť pri hrncoch, ale chcú mať každý deň čerstvé, kvalitné a hlavne zdravé jedlo.

Čo sa týka makroživín, nebudete sa takmer vôbec obmedzovať. V jedálničku majú svoje zastúpenie tak potraviny s obsahom sacharidov, tukov, ako i bielkovín. Jednoducho z každého rožku trošku. Treba poznamenať, že na rozdiel od iných stravovacích programov, výrobca pri tomto stravovacom programe neuvádza denný podiel makroživín. Vzhľadom na to sa nehodí pre ľudí, ktorí si strážia kalórie a počítajú príjem makronutrientov.

Jedlá v rámci stravovacie programu Klasik obsahujú LAKTÓZU aj LEPOK.
Stravovací program Nutric Bistro klasik uspokojí potreby bežných ľudí, ktorí chcú mať každý deň zdravé a čerstvé jedlo

Stravovací program Klasik

Stravovací program na mieru

V prípade, že si stále neviete vybrať, ktorý stravovací program uspokojí  vaše potreby, alebo máte nejaké špecifické požiadavky, obráťte sa na odborníkov. Výživoví poradcovia Nutric Bistro vám ochotne pomôžu s výberom stravovacieho programu. Dokonca, ak to bude potrebné, bez problémov ho prispôsobia vašim individuálnym požiadavkám. Najskôr však musíte vyplniť jednoduchý online formulár zverejnený na oficiálnej webstránke, kde napíšete nielen svoje požiadavky a potravinové intolerancie, ale doplníte aj vašu aktuálnu hmotnosť, výšku či intenzitu pohybovej aktivity v priebehu dňa. Na základe týchto informácií vám daný výživový poradca odporučí stravovací program spolu  s veľkosťou porcií. Na moju požiadavku zareagovali do 48 hodín, najskôr ma kontaktovali telefonicky, avšak konkrétne odporúčanie som dostala neskôr aj na e-mail.

Výživová poradkyňa Eva z Nutric Bistro vám rada pomôže s výberom vhodného programu

Odpoveď na môj e-mail so žiadosťou o pomoc pri výbere stravovacieho programu

Počet jedál a doba trvania stravovacích programov

Voľbou vhodného stravovacieho programu to ani zďaleka nekončí. Pri každom z ponúkaných programov máte na výber z dvoch (obed a večera) alebo troch (raňajky, obed, večera) jedál denne. Následne si zvolíte či chcete Nutric Bistro krabičky dostávať celý týždeň vrátane víkendu, alebo iba počas pracovného týždňa, teda od pondelka do piatka.

Taktiež nezabudnite na dobu trvania vami vybraného stravovacieho programu. V prípade, že máte záujem o Nutric Bistro len na skúšku, týždňová, prípadne dvojtýždňová varianta bude pre vás ako stvorená. Tým z vás, ktorí to s chudnutím myslíte naozaj vážne, odporúčam stravovací program v trvaní najmenej 4 až 8 – týždňov. Čo sa týka kalorickej hodnoty porcií, opäť si máte z čoho vyberať. Najmenšie 1700 kcal porcie sú vhodné pre ľudí s cieľom schudnúť, rovnako ako aj porcie s 1900 kcal. Ak sa nechcete obmedzovať a prijaté kalórie dokážete ľahko spáliť, nebojte sa ísť do najväčšej alternatívy 2300 kcal.

Ešte dodám, uvedené kalorické hodnoty sa vzťahujú na jeden celý deň, teda sú súčtom všetkých troch jedál, ktoré v priebehu dňa dostanete.

Cena krabičkovej diéty Nutric Bistro

Odvíja sa od konkrétneho programu a vami zvolených parametrov. Variant od pondelka do piatka, pri dvoch jedlách denne v kalorickej hodnote 1700 kcal a v rámci programov FIT, LowCarb, Whole30 vás vyjde na 2812 Kč spolu s dopravou po celej Prahe. Program Klasik je o niečo lacnejší, za dve jedlá denne v trvaní piatich dní zaplatíte už od 2250 Kč, vrátane dopravy. Ceny jednotlivých programov sa môžu časom meniť. Aktuálnu ponuku spolu s cenami nájdete na oficiálnej webstránke Nutric Bistro.

Ako to celé funguje, kedy mi prinesú jedlo?

Kuriéri Nutric Bistro rozvážajú krabičky s jedlom vždy deň vopred od 9:00 do 22:00, v závislosti od daného okruhu Prahy. Na víkend vám prinesú jedlo v piatok a na pondelok zas deň predtým, teda v nedeľu. V sobotu sa jedlo nerozváža. Nebojte sa, nemusíte byť celý deň doma a čakať na kuriéra. Ráno vám príde sms alebo e-mail s 90 minútovým časovým oknom a cca 10 – 30 minút pred doručením, vás bude kontaktovať aj samotný kuriér.

Oblasti Prahy sú rozdelené do dvoch základných okruhov, pričom v každom z nich prebieha rozvoz krabičiek Nutric Bistro v inom čase

V modrých oblastiach prebieha rozvoz od 09:00 – 13:00 a v žltých od 13:00 – 17:00

Ak nebudete bývať v danom čase doma, stačí napísať e-mail alebo zavolať na centrálu a dohodnúť sa, kde vám kuriér krabičky odloží (na recepcii, na kľučke či za bránou). Prípadne si ich dajte doručiť na jedno z množstva výdajných miest, v rámci ktorých je osobný odber ZDARMA. Kompletný zoznam všetkých výdajných miest nájdete TU.

ŠPECIÁLNA ZĽAVA: V prípade, že si budete Nutric Bistro objednávať viacerí na to isté miesto, napríklad spolu s kolegami v práci, za dovoz zaplatíte iba jedenkrát. Pri ostatných objednávkach teda uveďte iba osobný odber.

Vzorový jedálniček

Aby ste vedeli, aké jedlá zasýtia vaše hladné bruško, na oficiálnej webstránke je vždy zverejnený jedálniček na dva týždne vopred. Čakajú vás zaujímavé tak tradičné, ako i menej známe jedlá. Veď koniec koncov, posúďte sami.

Vzorový jedálniček na 5 dní pri stravovacom programe Lowcarb

Vzorový jedálniček na 5 pracovných dní

Skúsenosti užívateľov

Nielen na oficiálnej webstránke, ale i na Facebooku a Google Business zanechali užívatelia svoju recenziu krabičkovej diéty Nutric Bistro. Najväčší úspech mal LowCarb stravovací program, prostredníctvom ktorého schudlo viacero užívateľov. Tí ocenili hlavne pestrosť a kvalitu jedál.

Užívateľ si veľmi pochvaľuje krabičkovú diétu Nutric Bistro, ktorú drží už viac ako rok

pozitívna skúsenosť užívateľa

Zdroj: Jozef, facebook/Nutric

„Poctivé jedlo, skladba stravy má myšlienku a väčšinou je aj originálna. Zo začiatku som mal určité komplikácie s logistikou, ale po reorganizácii všetko perfektné.“

Zdroj: Martin, facebook/Nutric

Užívateľka počas 8 týždňov schudla 17 kg čo je veľmi pekný výsledok

Skúsenosť jednej z užívateliek

Zdroj: Brigitt, google/NutricBistro.cz

Kým o pozitívne skúsenosti nebola núdza, tých negatívnych som našla minimum. Väčšinou sa užívatelia sťažovali na problémy s doručovaním. Kuriér často doručoval jedlo inokedy ako sa dohodli. Treba však dodať, že tieto problémy nemusia platiť pre všetky lokality, keďže jedlá doručuje viac kuriérov.

„Z dôvodu nedostatku času som si objednala krabičky od Nutric Bistro na 2 mesiace. Čas, ktorý mi mali ušetriť som strávila komunikáciou s ich neschopným kuriérom a s Nutric helpdesk ohľadom dovozu jedla….“

Zdroj: Inka, google/NutricBistro.cz

Výhody a nevýhody (z môjho pohľadu)

 • dá sa objednať čerstvé jedlo na 7 dní v týždni, teda aj na víkend
 • výrobca na webstránke uvádza pôvod väčšiny použitých surovín
 • možnosť zostavenia stravovacieho programu na mieru, napr. pre vegánov či ľudí s rôznymi potravinovými alergiami
 • množstvo pozitívnych recenzií od spokojných zákazníkov
 • krabičky sú 100% kompostovateľné
 • rozvoz jedál len v jednotlivých častiach Prahy

Dostupné alternatívy

Nespadáte ani do jednej oblasti rozvozu, alebo vás neoslovil žiadny z ponúkaných stravovacích programov? Nebuďte sklamaní. Na trhu sú aj iné krabičkové diéty, za ktoré hovoria pozitívne skúsenosti užívateľov. Patrí k nim napríklad krabičková diéta Zdravé stravovanie, Easy diet či DietaFit. Okrem toho, že sa môžu pochváliť širokou ponukou stravovacích programov, poskytujú rozvoz nielen v rámci Prahy, ale aj v iných mestách Českej republiky.

Časté otázky

Ešte ste stále nenašli odpovede na všetky otázky? Skúste si prečítať nasledujúcu sekciu, kde vám prezradím ďalšie praktické informácie, ktoré neboli doposiaľ v článku uvedené.

Som vegetarián, je v ponuke Nutric Bistro nejaký program aj pre mňa?

V prípade, že mäso nepatrí do vášho jedálnička, napíšte túto požiadavku do vyššie spomínaného online formulára, na základe ktorého vám výživoví poradcovia zostavia stravovací program na mieru. Vo vašom prípade úplne bez mäsových výrobkov.

Môžem si jedlo zohrievať v mikrovlnnej rúre?

Áno, ale pred ohrievaním si ho nezabudnite preložiť na tanier. Zeleninu dajte bokom a zohrievajte iba ostatné suroviny: mäso, ryby a pod. Pre dosiahnutie výraznejšej chuti však odporúčam jedlo zohrievať v parnej trúbe či na panvici. Jednotlivé chute sa tak krásne spoja.

Budú mi 3 jedlá za deň stačiť?

Všetky ponúkané jedlá sú navrhované tak, aby zasýtili na niekoľko hodín, ideálne do času druhého jedla. Hladní tak určite nezostanete.  Navyše, 3 plnohodnotné jedlá, namiesto 6 majú aj svoje zdravotné benefity. Dôkazom je výskumná štúdia vedcov na University Missouri, ktorej sa zúčastnilo 8 obéznych žien. U skupiny žien, ktoré konzumovali 3 jedlá denne došlo tak k redukcii tukových zásob, ako i zníženiu hladiny cukru v krvi. (3)

Dá sa na nejaký čas prerušiť odber jedál?

Áno, odber krabičiek Nutric Bistro je možné kedykoľvek pozastaviť alebo zrušiť. Dôležité je, dať to včas vedieť , minimálne 2 pracovné dni vopred, buď telefonicky, alebo vyplnením jednoduchého online formulára.

Záverečné hodnotenie

Čerstvé a kvalitné suroviny, stravovací program prispôsobený požiadavkám zákazníka, pestrosť jedálnička či možnosť objednať jedlo aj na víkend. Práve to vnímam ako najväčšie benefity krabičkovej diéty Nutric Bistro. Z ponúkaných stravovacích programov majú pozitívne ohlasy najmä LowCarb a Whole30. Prostredníctvom nich sa užívateľom podarilo nielen schudnúť, ale i zlepšiť svoj zdravotný stav bez hladovania. Presvedčia vás o tom mnohé pozitívne skúsenosti užívateľov. Navyše, takmer všetky jedlá, okrem hustých polievok, sú dodávané v 100% kompostovateľných krabičkách, teda výrobca myslí aj na ekologické hľadisko. Škoda, že Nutric Bistro ponúka rozvoz iba v rámci Prahy, čo považujem za menšiu nevýhodu. Verím však, že je len otázkou času, kedy bude dostupné aj v iných mestách.

Záverečné hodnotenie krabičkovej diéty Nutric Bistro vrátane výhod a nevýhod

Záverečné hodnotenie Nutric Bistro

Krabičkové diéty síce nie sú najlacnejšia záležitosť, no s prihliadnutím na kvalitu surovín a ušetrený čas, ktorý môžete stráviť produktívnejšie ako v kuchyni pri hrncoch, rozhodne stoja za zváženie. Čo si o tom myslíte vy? Objednali by ste si krabičkovú diétu alebo si radšej jedlo pripravujete vo vlastnej réžii?

Zdroje:

(1) Oficiálna webstránka Nutric Bistro. Dostupné na: https://www.nutricbistro.cz/

(2) 10 Health Benefits of Low-Carb and Ketogenic Diets. Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/10-benefits-of-low-carb-ketogenic-diets

(3) Three large meals per day is actually healthier than many small meals. Dostupné na: https://www.naturalnews.com/038264_meals_healthy_weight_disease_risk.html

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra