Curapil [recenzia]. Moje výsledky po 2 mesiacoch - Výživovo.sk

2 mesačná kúra na vlasy Curapil. Pozrite si, ako moje vlasy vyzerali pred a po jej ukončení

Balíček kompletnej vlasovej starostlivosti Curapil - produkty, moje skúsenosti, cena

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Podobne ako mnohé ženy, ani mňa neobišli problémy so suchými a vypadávajúcimi vlasmi. Množstvo práce a nadmerný stres si jednoducho vyžiadali svoju daň. Svoj klasický žihľavový šampón som sa preto rozhodla vymeniť za špeciálne doplnky na vlasy zamerané na podporu rastu a regeneráciu poškodených vlasov. Na internete nájdete viaceré, už si len vybrať tie, ktoré skutočne pomôžu. Ja som vložila nádej do Curapil balíčka kompletnej vlasovej starostlivosti na dva mesiace. V rámci neho som vyskúšala hneď niekoľko prípravkov – šampón, sérum, kondicionér a tablety. V tomto článku vám ukážem nielen, aké boli moje vlasy pred kúrou a po nej, ale prezradím vám aj to, koľko času som strávila v kúpeľni a či tento balíček stojí za to.

O značke Curapil

Ak ste o značke Curapil ešte nepočuli, bude to asi preto, že ide o českú značku. Produkty však bez problémov zasielajú aj na Slovensko. Na oficiálnej webstránke, v pravom hornom rohu, si jednoducho prepnete platiacu menu z „CZK“ na „EUR“. Ceny pri všetkých produktoch tak budete mať v eurách, pričom aj za samotnú objednávku zaplatíte v tejto mene.

Všetky produkty Curapil sú vyvíjané a vyrábané v Českej republike. Majú certifikáty zdravotnej bezpečnosti a väčšina z nich je, po konzultácii s lekárom, vhodná aj pre tehotné a dojčiace ženy. V ponuke natrafíte hlavne na doplnky stravy pre zdravé vlasy, avšak nemožno opomenúť ani kozmetické prípravky – vyhladzujúce séra, krémy, organické oleje a bambucké maslo. Curapil sa teda postará nielen o vaše vlasy, ale i pokožku.

Dvojmesačný balíček kompletnej vlasovej starostlivosti

Je určený všetkým, ktorých trápia vypadávajúce, suché a lámavé vlasy. Zahŕňa šampón na podporu rastu vlasov, regeneračné sérum, prírodný kondicionér na suché vlasy a 60 Curapil tabliet. Tie sú určené tak na starostlivosť o vlasy, ako aj pleť. Vzhľadom na to, že mávam problémy s rozčesávaním vlasov, vyskúšala som ešte Curapil vyživujúci sprej pre jednoduché rozčesávanie. (1)

UPOZORNENIE: Curapil vyživujúci sprej na rozčesávanie nie je súčasťou balíčka komplexnej starostlivosti o vlasy. Treba si ho zakúpiť zvlášť.
regeneračné sérum, výživujúci sprej, šampón, kondicionér, tablety

Kompletný Curapil balíček vlasovej starostlivosti spolu s vyživujúcim sprejom

Curapil tablety

Doplnok stravy čisto rastlinného pôvodu, zameraný na podporu zdravia vlasov, nechtov a pokožky hlavy. V zložení tabliet dominuje extrakt zo Slnečnice hľuznatej, ktorá sa zvykne označovať ako Topinambur. Pochádza zo Severnej Ameriky, kde je obľúbená tak pre svoju chuť, ako i zdravotné benefity. Spolu s bielkovinami obsahuje vlákninu, vitamín C a vitamíny skupiny B (niacín a tiamín) dôležité pre zdravie vlasov, pokožky a očí. Nemožno opomenúť ani minerálne látky a inulín. Ten nielenže posilňuje imunitný systém, ale aj pomáha znižovať hladinu cholesterolu. (2) Topinambur však nie je jedinou látkou v tabletách Curapil. Za ich účinky možno taktiež vďačiť sušeným pivovarským kvasniciam, vitamínom B6 a B5 či vybraným aminokyselinám. Konkrétne L-metionínu a L-cysteínu podporujúcim rast vlasov a zdravie pokožky. (1)

Curapil tablety pre zdravie vlasov, nechtov a pokožky hlavy

Curapil tablety obsahujú výťažok zo Slnečnice hľuznatej, pivovarské kvasnice a aminokyseliny

DÁVKOVANIE: Podľa odporúčaní výrobcu sa užíva 1 tableta denne. Môžete si ju dať kedykoľvek v priebehu dňa, no ideálne po jedle. 60 kusové balenie vám vydrží celé dva mesiace.

Moja skúsenosť

Ak výrobca uvádza, že tablety sú malé a ľahko sa prehĺtajú, po dvojmesačnom užívaní to len potvrdím. Keďže nepatrím medzi veľkých priaznivcov tabliet a mám problém hlavne s väčšími kapsulami, na tieto som si prekvapivo zvykla v priebehu dvoch dní. To sa ale nedá povedať o zápachu po otvorení krabičky, s ktorým moje čuchové bunky zápasili o niečo dlhšie. S prihliadnutím však na množstvo pivovarských kvasníc v jednej tablete (100 mg) s tým treba počítať. Stačí jednoducho zadržať dych a tabletu rýchlo zapiť.

jedna tableta

Tablety sú malé, vďaka čomu sa ľahko prehĺtajú

Šampón

Nenájdete v ňom žiadne umelé látky, sulfáty, silikóny a parabény. Skladá sa z rastlinných extraktov doplnených o Koko glukozid. To je druh tenzidu vyrobený z kokosového oleja a glukózy. Okrem toho, že sa môže pochváliť nízkym stupňom podráždenia pokožky, zlepšuje penivosť daného prípravku a je šetrný k životnému prostrediu. V šampóne rovnako nechýba ani kofeín podporujúci rast vlasov, bio arganový olej, prírodné silice, Nutricert hair (výťažok z rastliny jicama) a extrakt z Aloe vera, ktorý pomáha k regenerácii poškodených vlasov. (1)

šampón na podporu rastu vlasov

Curapil šampón obsahuje tenzid z kokosového oleja, ktorý nedráždi pokožku hlavy

APLIKÁCIA: Šampón sa odporúča nanášať na mokré vlasy ešte pred použitím kondicionéra a séra. Dobre ho napeňte, postupne vmasírujte ku pokožke hlavy a dôkladne zmyte čistou vodou.

Moja skúsenosť

Na rozdiel od šampónu, ktorý som v minulosti vyskúšala v rámci Venira 40 dňovej kúry, má Curapil šampón podstatne redšiu konzistenciu. Mne osobne neprekážala, práve naopak. Šampón sa tak ľahko nanáša a prekvapivo aj rýchlo napení. Po jeho umytí síce vlasy až tak nevoňajú, no na druhej strane, ani nemusia. O to sa postará kondicionér a regeneračné sérum Curapil. Vo fľaši je 200 ml šampónu. To mi stačilo presne na dva mesiace. Mala som to jednoducho na deň vyrátané. :) A to som ním rozhodne nešetrila.

konzistencia šampónu Curapil

Šampón má redšiu konzistenciu, avšak výborne pení

Kondicionér

Jeho hlavným cieľom je podpora rastu vlasov z folikulov a následné zväčšenie ich objemu za pomoci prírodných látok rastlinného pôvodu. Jednou z nich je aj kofeín. Podľa štúdie uverejnenej v odbornom periodiku International Journal of Dermatology, kofeín inhibuje účinok dihydrotestosterónu, ktorý je častou príčinou vypadávania vlasov. Navyše, stimuluje rast vlasov a zlepšuje prekrvenie pokožky hlavy. Rovnako dôležité sú aj ďalšie látky, keratín, D-panthenol, extrakt z Aloe vera, bio arganový olej, látka z rastliny jicama alebo prírodné silice. (4)

kondicionér na vlasy Curapil

Pri výrobe Curapil kondicionéra vsadil výrobca na kofeín, ktorý podporuje rast vlasov

APLIKÁCIA: Kondicionér Curapil je určený na vlhké, avšak POZOR, nie úplne mokré vlasy. Ideálne, ak si vlasy pred použitím kondicionéra umyjete šampónom a jemne vysušíte uterákom. Následne si ho aplikujte ku korienkom. V prípade, že sa vám často mastia vlasy, kondicionér nanášajte po celej dĺžke vlasov až ku končekom.

Moja skúsenosť

Vzhľadom na to, že aj ja patrím k ženám, ktoré už na tretí deň po umytí majú mastnejšie vlasy, kondicionér som si nanášala po celej dĺžke vlasov, tak ako odporúča výrobca. Trošku ma zaskočila jeho redšia konzistencia. Otvorila som teda veľký vrchnák a nazrela do vnútra. To isté odporúčam urobiť aj vám. Tuhšie krémové časti ostali na bočných stranách fľaše a bolo ich treba manuálne, najlepšie tenkou špajdľou, premiešať so zvyšnou tekutou častou. Kondicionér Curapil bude mať potom hustejšiu konzistenciu, ktorá sa dá dobre naniesť na vlasy.

konzistencia kondicionéra Curapil

Curapil kondicionér pred rozmiešaním a po rozmiešaní

K dispozícii je v 200 ml fľaši, takže mi s prehľadom vydržal celé dva mesiace. Dokonca zostalo na ďalších cca 5 použití. Čo sa týka vône, ani v tomto smere si nemôžem sťažovať, príjemný bylinný nádych kondicionéra bolo cítiť po celej kúpeľni.

Regeneračné sérum Curapil

Ako je zo samotného názvu zrejmé, svoju úlohu zohráva najmä pri zničených vlasoch a rozštiepených končekoch. Vyživuje a zároveň regeneruje poškodené vlasové vlákno, čím sa vlasy stávajú pevnejšie a hydratovanejšie. Pri výrobe vsadil výrobca na kombináciu viacerých účinných látok. Kým keratín je základným stavebným prvkom vlasov či nechtov a bavlníkový olej ich chráni pred poškodením, bio arganový olej sa zas postará o hydratáciu a lesk. (1) Nechýba ani vitamín B5, Hemisqualane, Pantenolkyselina hyalurónová. Práve tá je jednou z hlavných zložiek spojivových tkanív. S prihliadnutím na jej schopnosť viazať vodu, hydratuje pokožku a zlepšuje jej pružnosť. (3)

regeneračné sérum Curapil v malej fľaške s pumpičkou

Regeneračné sérum vás osloví najmä svojou prenikavou vôňou

APLIKÁCIA: Regeneračné sérum sa nanáša na vlasy až po použití šampónukondicionéra a spreja. Vlasy by nemali byť pred nanášaním mokré, ale aspoň jemne vysušené uterákom. V závislosti od poškodenia vlasov sa aplikuje buď iba ku končekom, alebo po celej dĺžke vlasov, až ku korienkom. Pre dosiahnutie maximálneho lesku naneste sérum na suché vlasy.

Moja skúsenosť

Regeneračné sérum Curapil si ma získalo tak svojou vôňou, ako i konzistenciou. Nie je vôbec mastné, práve naopak, skôr pripomína gél. Takže sa dobre aplikuje na vlasy a ešte lepšie vstrebe. Výrobca síce odporúča tri stlačenia pumpičky na celé vlasy, no keďže mám skôr kratšie vlasy, mne úplne stačili dve. Pri pohľade na malú 30 ml pumpičku som síce mala pochybnosti či mi vydrží celé dva mesiace, a tak som sérom zo začiatku viac šetrila. Po dvoch mesiacoch bolo vo fľaštičke stále sérum, ktoré mi vydržalo ďalší týždeň, a to som si ho aplikovala každý druhý deň.

konzistencia regeneračného séra

Curapil sérum na poškodené vlasy má gélovú konzistenciu, vďaka čomu sa ľahko aplikuje

Vyživujúci sprej

Pomáha pri rozčesávaní, vlasy vyživuje, dodáva im pevnosť a lesk. Predáva sa vo forme ružovej vodičky, ktorá obsahuje hneď niekoľko prospešných látok prírodného pôvodu. Jednou z nich je hydrolyzovaný keratín, ktorý dokáže preniknúť až do vlasového drieku, a poskytnúť tak vlasu dostatočnú ochranu pred poškodením. S prihliadnutím na jeho schopnosť viazať vodu, vlasy hydratuje a zvyšuje ich elasticitu. (5) Podobné účinky ako keratín má aj ďalšia zo zložiek – kolagén. Spolu s ureaou (syntetickou močovinou) a kreatínom chráni vlasy, dodáva im lesk a zväčšuje ich objem. (1)

150 ml výživujúceho spreja Curapil

Výživujúci sprej Curapil nielenže uľahčí rozčesávanie, ale aj vlasy hydratuje a osvieži

APLIKÁCIA: Odvíja sa od vášho cieľa. Ak chcete vlasy vyživiť, sprej nastriekajte na mokré, umyté vlasy a rozčešte. Pozor, už nezmývajte. Pre ľahšie rozčesanie ho aplikujte na suché vlasy na problematické miesto a pomaly rozčesávajte. V prípade, že sa chystáte na rande alebo rodinnú oslavu a chcete vlasy oživiť, jemne si s ním „poprášte“ účes.

Moja skúsenosť

Musím uznať, že ranné rozčesávanie vlasov je niekedy riadny boj. Obzvlášť, ak idem spať s mokrými vlasmi. To bol zároveň aj jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodla vyskúšať vyživujúci sprej, ktorý NIE JE súčasťou dvojmesačnej kúry. Už v popise na oficiálnej webstránke výrobca avizoval príjemnú vôňu, ktorú len potvrdím. Pochvalu si určite zaslúži jednoduchá aplikácia a okamžitý účinok. Vlasy nezostávajú po nanesení tvrdé ako pri laku, ale pôsobia jemne a pružne. Navyše sa s nimi po nastriekaní podstatne ľahšie pracuje, čo dáva priestor novým účesom.

Cena Curapil balíčka kompletnej vlasovej starostlivosti

V čase písania tejto recenzie sa Curapil balíček kompletnej vlasovej starostlivosti na dva mesiace predáva za akciovú cenu 59,40 €. Zahŕňa 60 Curapil tabliet, šampón, kondicionér a regeneračné sérum. Upozorňujem však, obsah balíčka, ako i uvedená cena sa môže časom zmeniť. Pre aktuálnu ponuku, ceny, ako i prebiehajúce akcie odporúčam navštíviť oficiálnu webstránku Curapil.

Moje vlasy pred a po 2 mesačnej kúre

Priznávam, že pred začiatkom dvojmesačnej kúry Curapil som starostlivosti o vlasy nevenovala veľkú pozornosť. Vlasy som si každý druhý deň umyla žihľavovým šampónom, často ani nerozčesala a išla spať. Niet sa teda čomu čudovať, že moje vlasy boli fádne, mastné a začali nadmerne vypadávať. Nehovoriac ešte o strese v práci a nesprávnej životospráve, ktoré im taktiež nepomohli. Curapil dvojmesačná kúra teda prišla v hodine dvanástej. Spočiatku som sa bála, ako to všetko budem stíhať, keďže správna aplikácia všetkých produktov si vyžaduje nejaký ten čas. Prvé dva týždne som sa trošku potrápila, no po čase sa už z toho stala rutina a môj kúpeľňový rituál netrval dlhšie ako 15 minút. To je na ženu celkom slušný čas, nie? :)

moje vlasy pred a po skončení Curapil kúry

Môj výsledok pred a po dvojmesačnej kúre Curapil

Prvé výsledky prišli niekedy po štyroch týždňoch od začiatku tejto kúry. Vlasy neboli ani tak hustejšie či pevnejšie, ale už mi tak nevypadávali. Postupne prichádzali aj ďalšie pozitívne zmeny. Po dvoch mesiacoch môžem spokojne napísať, že nie sú ani zďaleka také fádne. Práve naopak, pôsobia hydratovane a sviežo. Zároveň sú pevné. Vďaka tomu si viem spraviť aj také účesy, ktoré predtým nepripadali do úvahy. V neposlednom rade ešte musím spomenúť hustotu vlasov. Ako si môžete všimnúť na fotografii vyššie, vlasy podrástli o cca 5 cm a zdvojnásobili svoj objem. A to ma potešilo asi najviac.

Skúsenosti užívateľov

Utratiť peniaze za produkty, ktoré v konečnom dôsledku neprinesú žiadny úžitok nechce nikto. Určite ste teda zvedaví na názor a skúsenosti ostatných užívateľov. Tie taktiež vedia byť zdrojom cenných informácií. Na diskusných fórach som ich našla niekoľko. Dobrou správou je, že väčšina z nich bola pozitívna. Milo som zostala prekvapená z recenzií, v ktorých si užívateľky pochvaľovali účinok nielen na vlasy, ale i nechty.

„Ahoj. Ja Curapil užívam dva mesiace a musím si zaklopať, ale vlasy sú dlhšie a taktiež mi prestali padať. Nechty mám krásne pevné a po XXX rokoch sa nelámu.“

Zdroj: Kšandys, emimino.cz

pozitívna skúsenosť užívateľky

Užívateľka si pochvaľuje účinok Curapil balíčka na vlasy

Zdroj: Kotýsek, emimino.cz

 

hodnotenie Curapil na heureke

Spätná väzba užívateľky k tabletám Curapil

Zdroj: heureka.cz/curapil-cz/recenze

Aj napriek tomu, že jednotlivé Curapil produkty sú vyrábané prevažne z rastlinných výťažkov, môžu spôsobiť alergickú reakciu. Pri prvých príznakoch treba s užívaním prestať a obrátiť sa na svojho lekára.

negatívna skúsenosť užívateľky

Podľa skúsenosti užívateľky môžu niektoré zložky vyvolať alergickú reakciu

Zdroj: Lenka 123456789, emimino.cz

TIP: Ďalšie príbehy užívateľov, ako i fotografie vlasov pred a po dvojmesačnej kúre, si môžete pozrieť na webstránke Curapil, v sekcii Zkušenosti zákaznic.

Výhody a nevýhody (podľa mňa)

  • sérum, kondicionér a výživový sprej majú príjemnú vôňu
  • všetky produkty sú rastlinného pôvodu, vhodné aj pre vegánov
  • menšia veľkosť tabliet, ľahko sa prehĺtajú
  • viditeľné výsledky, vlasy intenzívnejšie rastú a majú krásny lesk
  • široká ponuka produktov v e-shope, nielen na podporu rastu vlasov, ale i pre zdravú a dobre vyzerajúcu pleť
  • zápach tabliet
  • kondicionér treba pred použitím dobre rozmiešať

Časté otázky

Ako dlho trvá, kým sa dostavia prvé výsledky a koľko vás bude stáť poštovné na Slovensko? Odpovede (aj) na tieto otázky sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Skutočne mi tieto špeciálne doplnky dokážu pomôcť?

Áno, v prospech prípravkov s obsahom pivovarských kvasníc, L-cysteínu a kyseliny pantoténovej hovoria aj výsledky štúdie vedcov z Univerzity v Zürichu. Zúčastnilo sa jej 30 žien, ktoré trápilo nadmerné vypadávanie vlasov. Po 6 mesiacoch užívania prípravkov s vyššie spomínanými látkami, došlo k viditeľným zmenám týkajúcich sa rastu vlasov. (6) V neposlednom rade svedčia o účinku aj spokojní zákazníci, ktorých je v prípade Curapil viac ako 92 %. (1)

Kedy sa dostavia prvé výsledky?

Prvé zmeny v kvalite nechtov si užívatelia všimli už po niekoľkých týždňoch. Pri vlasoch si budete musieť na výsledok počkať dlhšie, aspoň 2-3 mesiace. Vzhľadom na to, že ide o produkty prírodného pôvodu, po skončení dvojmesačnej kúry sa nevyžaduje žiadna prestávka. Pokojne môžete začať s ďalšou kúrou, prípadne používať iba produkty, s ktorými ste boli najviac spokojní. (1)

Ako dlho trvá kým mi príde objednávka a koľko stojí poštovné?

Aj napriek tomu, že ide o český e-shop, na dobe dodania tovaru sa to nijakým spôsobom neodrazí. Tovar skladom býva odoslaný najneskôr nasledujúci pracovný deň od prijatia objednávky. Navyše, pri každom produkte je predpokladaný termín doručenia, ktorý sa výrobca snaží dodržať. Na výber máte z dvoch dopravcov (Zásielkovne a GLS kuriéra). V oboch prípadoch je cena poštovného na Slovensko 3 €. Ak si zvolíte platbu až pri prevzatí, pripočítajte si k tejto sume 2 € za dobierku. (1)

Curapil balíček, ktorý mi prišiel domov

Produkty Curapil mi prišli dôkladne zabalené s pekným odkazom

Môžem z Curapil tabliet pribrať?

Z pivovarských kvasníc, ktoré sú obsiahnuté v tabletách, síce nepriberiete, no netreba zabúdať, že podporujú chuť k jedlu. Ak si strážite štíhlu líniu, postrážte si aj kalorický príjem. Pamätajte, že nesmie byť vyšší ako výdaj. (1)

Záverečné zhodnotenie

Dvojmesačná kúra pre zdravé vlasy Curapil splnila moje očakávania. Prípravky sú rastlinného pôvodu, vďaka tomu nezvyknú podráždiť pokožku. Najväčšiu pochvalu si však zaslúžia účinky. Zmeny k lepšiemu sa prejavia hlavne vo forme hustejších a pevnejších vlasov. Príjemná bylinná vôňa kondicionéra, regeneračného séra a výživového spreja je už len čerešničkou na torte. Všetky prípravky sú dodávané v praktických baleniach v dostatočnom množstve. Navyše, dajú sa kúpiť aj samostatne. Odhliadnuc od nepríjemného zápachu tabliet a počiatočných problémoch s konzistenciou kondicionéra, túto kúru hodnotím pozitívne. Cena sa môže zdať trošku vyššia, no s prihliadnutím na zloženie vybraných doplnkov je adekvátna.

záverečné hodnotenie Curapil

Záverečné zhodnotenie spolu s výhodami a nevýhodami

Curapil balíček kompletnej vlasovej starostlivosti na 2 mesiace má za sebou množstvo pozitívnych ohlasov. Aký máte názor na produkty Curapil vy? Vyskúšali ste už nejaký alebo sa stále rozhodujete? V takom prípade budem rada, ak mi napíšete, či vám táto recenzia pomohla vo vašom rozhodnutí.

Zdroje:

(1) Oficiálna webstránka Curapil. Dostupné na: https://www.curapil.cz/

(2) Health Benefits of Jerusalem Artichokes. Dostupné na: https://www.livestrong.com/article/374796-health-benefits-of-jerusalem-artichokes/

(3) DVOŘÁČKOVÁ, E. Studium radioaktivního značení hyaluronové kyseliny oxidativní jodací. Diplomová práca, 2009. Dostupné na: https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/24268/DPTX_0_0_11160_0_54705_0_51611.pdf?sequence=1&isAllowed=y

(4) ELSNER, P. a kol. Effect of caffeine and testosterone on the proliferation of human hair follicles in vitro. Dostupné na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17214716/

(5) Why Hydrolyzed Keratin Can Be Great For Your Hair? Dostupné na: https://skinkraft.com/blogs/articles/hydrolyzed-keratin-for-your-hair

(6) LENGG, N. a kol. Dietary supplement increases anagen hair rate in women with telogen effluvium: Results of a double-blind, placebo-controlled trial. Dostupné na: https://www.researchgate.net/publication/244933760_Dietary_supplement_increases_anagen_hair_rate_in_women_with_telogen_effluvium_Results_of_a_double-blind_placebo-controlled_trial

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra