MAXULEN: účinky, cena + skúsenosti [recenzia] - Výživovo.sk

MAXULEN na zmiernenie prejavov andropauzy. Deklarované vs. skutočné účinky.

Recenzia výživového doplnku Maxulen - účinky, cena, skúsenosti

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Nielen ženy, ale i muži si s pribúdajúcimi rokmi prechádzajú viacerými fyziologickými zmenami. Kým u nežnejšieho pohlavia sa prvé prejavy menopauzy objavujú okolo 45. roku života, pokles hladiny testosterónu trápi aj mladších mužov, často už po 30-tke. V organizme sa zvykne prejaviť úbytkom svalovej hmoty, zvýšenou únavou, podráždením a v neposlednom rade zníženým libidom. Možností, ako sa s týmito zmenami popasovať máte hneď niekoľko. Okrem úpravy životosprávy a pohybovej aktivity pripadajú do úvahy aj výživové doplnky, ktoré sú však vnímané skôr ako „pasca na peniaze.“  Patrí do tejto skupiny aj Maxulen? Aké má účinky a čo naň hovoria užívatelia na diskusných fórach? S týmto všetkým vás oboznámim v nasledujúcich riadkoch.

Význam testosterónu v ľudskom tele

Testosterón je jedným z najdôležitejších mužských hormónov. Síce sa tvorí aj v tele žien, no v niekoľkonásobne menšom množstve. V mužskom organizme vzniká ako dôsledok činnosti Leydigových buniek. V závislosti od veku sa mení jeho biologický účinok. Zatiaľ čo v puberte zodpovedá za vývoj sekundárnych pohlavných znakov, u dospelých jedincov ovplyvňuje sexuálnu aktivitu. Podieľa sa na metabolizme bielkovín, ukladaní vápnika do kostí a svoj význam má tiež pre kognitívne funkcie. (3)

Nedostatok testosterónu

Prevažná väčšina testosterónu (98 %) je v ľudskom tele viazaná na rôzne druhy bielkovín. Z nich dominuje hlavne albumín, na ktorý sa viaže až 50 % testosterónu. Ten je spolu so zvyšnými 2 % voľného testosterónu označovaný ako bioaktívny. Približne od 25. roku dochádza k postupnému znižovaniu hladiny bioaktívneho testosterónu, pričom výraznejší pokles (andropauza) nastáva od 40-tky. Vrátane pribúdajúcich rokov možno jeho nedostatok pripísať i nadmernému pitiu alkoholu, fajčeniu, obezite, chýbajúcemu zinku či vitamínu D. K hlavným príznakom klesajúcej hladiny testosterónu patrí únava, úbytok tak svalovej ako i kostnej hmoty, podráždenosť, nespavosť, zvýšenie telesného tuku, ale aj strata chuti na sex. (1)

VEDELI STE, ŽE: V priebehu fyziologického starnutia, od 20. do 80. roku môže u niektorých mužov klesnúť hladina voľného testosterónu až o 50 %. Z tohto dôvodu si ho treba včas dopĺňať, ideálne ešte pred rozvinutím prvých závažnejších prejavov. (2)
K najčastejším prejavom klesajúcej hladiny testosterónu patrí únava, podráždenosť či strata svalovej hmoty.

Únava ako jeden z prejavov andropauzy

Čo je Maxulen?

Doplnok výživy vo forme tabliet je určený pre mladších, ale i starších mužov. Pomáha zmierniť  negatívne prejavy andropauzy, teda klesajúcej hladiny testosterónu. Za jeho výrobou stojí spoločnosť Nordic Health s.r.o. s hlavným sídlom v Osle, ktorá patrí k najväčším spoločnostiam svojho druhu v severských krajinách. Dôraz kladie tak na kvalitu použitých surovín, ako aj celkové spracovanie. Od roku 2011 má pobočku v Českej republike, odkiaľ zabezpečuje distribúciu na Slovensko. (4)

Zloženie tabliet Maxulen

Hlavnou a zároveň najviac zastúpenou látkou výživového doplnku Maxulen je Testofen®, ktorý sa výrobca rozhodol doplniť o ďalšie vitamíny a minerály. Prečítajte si, o ktoré ide. (4)

Extrakt zo semien senovky gréckej (Testofen®)

Senovka je jedna z najstarších bylín pôvodom zo Strednej Ázie a Etiópie, kde ju miestni s obľubou pestujú už niekoľko tisícročí. Vďaka obsahu bielkovín, olejov, flavonoidov, saponínov či stopových prvkov sa používa hlavne v ľudovom liečiteľstve. Nielenže je účinná pri tráviacich problémoch, ale tiež pomáha uvoľňovať testosterón viazaný na bielkoviny, podporuje rast svalovej hmoty, libido a metabolizmus tukov.

Semená Senovky gréckej sú bohaté na flavonoidy a stopové prvky, vďaka tomu pomáhajú uvoľňovať testosterón a podporujú rast svalovej hmoty.

Semená Senovky gréckej

Pozitívny účinok senovky na spaľovanie tukov potvrdzuje vedecká štúdia uverejnená v The Journal of Sport and Health Science. Zúčastnilo sa jej 60 mužov, ktorí užívali buď 600 mg Senovky gréckej denne alebo placebo. Po 8 týždňoch od začiatku užívania došlo u skupiny mužov užívajúcej senovku k výraznému poklesu tuku, hlavne v oblasti stehien a hrudníka, pričom svalová hmota zostala zachovaná.

Horčík

V ľudskom tele má niekoľko významných funkcií. Pôsobí ako koenzým celej rady enzýmov a aktívne sa podieľa na energetickom metabolizme. Svoju úlohu plní aj pri metabolizme tukov, bielkovín a glukózy. Prispieva k správnej činnosti nervovej sústavy, zabezpečuje prenos nervových vzruchov, relaxáciu svalstva, a tiež je dôležitý pre zdravie kostí, zubov.

Zinok

Nachádza sa prevažne v kostiach a svaloch. Je známy svojimi antioxidačnými účinkami. Posilňuje imunitný systém a zároveň chráni bunky pred oxidačným stresom. Okrem toho pomáha udržať optimálnu hladinu testosterónu v krvi, vzhľadom na to netreba podceniť jeho dopĺňanie hlavne v období andropauzy. Rovnako prospešný je aj pre mužov, ktorí sa usilujú s partnerkou o bábätko, keďže prispieva k plodnosti.

Vitamín B6

Podobne ako horčík aj vitamín B6 je koenzýmom enzýmov, podieľajúcich sa na metabolizme aminokyselín. Aktívne sa zúčastňuje látkovej výmeny, zabezpečuje správnu funkciu nervového a imunitného systému. Pomocnú ruku podá aj ľuďom, ktorých trápi únava, fyzické vyčerpanienadmerný stres. Ukľudní, dodá energiu, povzbudí. Je teda výbornou prevenciou pred depresívnymi stavmi či podráždením.

Množstvo jednotlivých látok obsiahnutých v jednej kapsuly výživového doplnku Maxulen

Obsah jednotlivých látok v jednej dávke

Účinky

Ako som sa už vyššie zmienil, Maxulen obsahuje vysokú koncentráciu patentovanej látky Testofen® zo semien Semovky gréckej. Tá má v kombinácii s minerálnymi látkami a vitamínom B6 nasledujúce účinky: (4)

  • Pomáha uvoľňovať testosterón, ktorý je viazaný na bielkoviny, vďaka tomu udržuje jeho optimálnu hladinu (aj) počas andropauzy. Dôkazom je 120 mužov, u ktorých bolo po 12 týždňoch každodenného užívania 600 mg extraktu zo Senovky gréckej zaznamenané väčšie množstvo voľného androgénu v tele.
  • Podporuje rast svalovej hmoty, vytrvalosť pri cvičení, dodáva energiu a prispieva k celkovému pocitu pohody. Opäť mi nedá nespomenúť výsledky kontrolnej štúdie, ktorej sa zúčastnilo 49 respondentov. Tí boli následne rozdelení do dvoch skupín. Kým muži z jednej skupiny denne užívali 500 mg extraktu zo senovky, účastníkom z druhej skupiny bolo podávané placebo. Po 8 týždňoch došlo u mužov z prvej skupiny k viditeľnému nárastu svalovej hmoty najmä v dolnej polovici tela, a tiež zníženiu množstva telesného tuku.
  • Zvyšuje chuť na sex (libido), a tak pozitívne vplýva na sexuálnu aktivitu. Toto tvrdenie dokazuje aj kontrolná štúdia vedcov z Brisbane Clinical Trials v Austrálii, ktorej sa zúčastnilo 60 mužov od 25 do 52 rokov. Muži, ktorí každý deň užívali 600 mg Testofenu® mali po 6 týždňoch nielen zvýšenú chuť na sex, ale sa cítili aj viac vzrušení, silnejší a plnší energie.

Užívanie doplnku stravy Maxulen

Ráno, na obed, večer, pred jedlom alebo po ňom. Je to len na vás, kedy ho budete užívať. Dôležité je dodržať pravidelnosť a každý deň užiť jednu tabletu. Vzhľadom na to, že Maxulen je určený na dlhodobé užívanie, výsledky sa nedostavia hneď po týždni či dvoch. Áno, prvé zmeny môžete pocítiť už po mesiaci od začiatku užívania, no maximálny účinok často prichádza po 4 až 6 mesiacoch. Obrňte sa tak riadnou dávkou trpezlivosti, určite sa vám zíde.

Kde kúpiť Maxulen a za akú cenu?

Je úplne pochopiteľné, že hľadáte cenovo najvýhodnejšiu ponuku. V tomto prípade to však nebude vôbec ťažké. Doplnok stravy Maxulen sa nepredáva v lekárňach ako Dr. Max či Benu, ale iba v oficiálnom e-shope. K dispozícii je v 30 tabletovom balení za cenu 24 €.

ZĽAVA 50 % na prvú objednávku. Ak si budete Maxulen objednávať prvýkrát, namiesto 24 € zaplatíte za prvé balenie o polovicu menej, len 12 €.

Maxulen členstvo

Ako som už uviedol, Maxulen je určený na dlhodobé užívanie, takže kúpou jedného balenia to ani zďaleka nekončí. Samotný výrobca preto ponúka možnosť aktivácie členstva. Nebudete si tak musieť každý mesiac robiť novú objednávku a striehnuť, aby sa vám neminulo predchádzajúce balenie. Každých 30 dní vám pristane v schránke nové balenie. Bez akýchkoľvek ďalších starostí. Navyše, členstvo môžete kedykoľvek zrušiť či už telefonicky, poštou, alebo prostredníctvom e-mailu.

Skúsenosti užívateľov

Ako sa hovorí, recenzie spokojných užívateľov sú tou najlepšou reklamou. Neviem ako to vnímate vy, ale pre mňa to u výživových doplnkov platí dvojnásobne.  Kým jeden z užívateľov mal po užívaní viac energie a lepšiu kondíciu, ďalší si zas pochvaľoval jednoduchý nákup a výborný zákaznícky servis.

„Po pravidelnom užívaní môžem povedať, že som na sebe spozoroval niekoľko zmien k lepšiemu. Mám podstatne viac energie, ďaleko lepšiu kondíciu a dokonca mi pribudlo aj nejaké svalstvo. Moje celkové zhrnutie je také, že sa cítim oveľa lepšie ako pred užívaním.“

Zdroj: zbozi.cz

Pozitívna recenzia jedného z užívateľov, ktorý si pochvaľuje tak jednoduchý objednávkový proces, ako i zákaznícky servis

Recenzia jedného z užívateľov na heureke

Zdroj: heureka.cz/maxulen-recenze

Z pozitívnych ohlasov nemožno opomenúť ani recenziu šéftrénera karate Jozefa Rajcherta, ktorú spolu s ďalšími skúsenosťami známych, ale i neznámych osobností nájdete na oficiálnej webstránke.

Zdroj: maxulen.sk/skusenosti

Nebudem vám klamať, pri hľadaní skúsenosti užívateľov som natrafil aj na negatívne recenzie. Mnohí užívatelia očakávali viditeľné zmeny už po doužívaní prvého balenia, čo však nie je možné. Áno, u niekoho sa dostavia prvé účinky po mesiaci užívania, no je to individuálne. Na čo však chcem upozorniť, je možná alergická reakcia, ktorú u Karla vyvolal výťažok zo Senovky gréckej. V prípade, že po užívaní pocítite akékoľvek nepríjemné zmeny, ihneď užívanie prerušte a kontaktujte svojho lekára.

Extrakt zo Senovky gréckej obsiahnutý v Maxulene vyvolal u jedného z užívateľov alergickú reakciu

Negatívna recenzia užívateľa

Zdroj: Karel, zbozi.cz

Výhody a nevýhody (ako ich vnímam ja)

  • odporúčaná denná dávka spočíva iba z jednej tablety
  • pomerne vysoká koncentrácia Senovky gréckej v jednej dávke
  • účinky potvrdené vedeckými štúdiami a recenziami spokojných zákazníkov
  • 50 % zľava na prvú objednávku a možnosť aktivácie pravidelného členstva
  • možnosť užívať akokoľvek dlho, nepretržite, bez nutnosti urobiť si prestávku
  • nedostatok informácií na oficiálnej webstránke (nie je tam zmienka o vedľajších účinkoch, či ako dlho sa môže Maxulen užívať)

Dostupné alternatívy

Sto ľudí, sto chutí. Ak ste zhodnotili, že Maxulen nie je pre vás to pravé, mám tu niekoľko tipov na doplnky stravy s veľmi podobnými účinkami. Jedným z nich sú tablety Primulus. Môžu sa pochváliť čisto prírodným zložením s bylinnými extraktmi, minerálnymi látkami a vitamínmi. Podobne ako Maxulen aj Primulus je určený pre mužov, ktorých trápia prejavy andropauzy. Starším mužom, ktorí chcú byť stále sexuálne aktívni zas odporúčam Zerex Ultragold. Podporuje chuť na sex a tvorbu testosterónu. Posledným z trojice mojich tipov je MenActive, ktorý je vo forme kapsúl. Vrátane L-karnitínu obsahuje aj extrakt z Kotvičníka zemného a Senovky gréckej, ktoré pomáhajú udržať optimálnu hladinu testosterónu v krvi.

NA ZVÝŠENIE TESTOSTERÓNU
Maxulen
Proerecta long
Zerex ultragold
Primulus
MenActive

Časté otázky

Zaujíma vás, ako dlho je možné užívať kapsuly Maxulen a kto by sa im mal radšej vyhnúť? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko potrebné.

Má Maxulen nejaké vedľajšie účinky?

Výrobca neuvádza žiadne vedľajšie účinky. Samozrejme za predpokladu, že budete dodržiavať odporúčané dávkovanie. Zo začiatku vás síce môže prekvapiť špecifickejšia chuť a vôňa senovky, no všetko je to len o zvyku. Navyše, ak tablety zapijete dostatočným množstvom vody, nepríjemná pachuť sa vytratí.

Pre koho nie je vhodný?

Maxulen sa neodporúča užívať osobám mladším ako 18 rokov. Ak užívate lieky na riedenie krvi, prípadne máte nejaké kardiovaskulárne ochorenie, pred užívaním sa radšej poraďte so svojim lekárom.

Ako dlho je možné užívať Maxulen?

Koľko budete potrebovať. Či ho budete užívať niekoľko mesiacov alebo rokov je na vás. Nemusíte si robiť po určitom čase žiadnu prestávku. V prípade však, že na sebe spozorujete akékoľvek negatívne zmeny, užívanie prerušte a obráťte sa na lekára.

Záverečné hodnotenie

Maxulen nie je na trhu žiadnym nováčikom a za jeho výrobou stojí spoločnosť s dlhoročnými skúsenosťami. To sa odráža aj na samotnom zložení, v ktorom dominuje vysoká koncentrácia extraktu zo Senovky gréckej. Jej účinky výrobca deklaruje vedeckými štúdiami, ktoré mu len pridávajú na dôveryhodnosti. Nehovoriac, ak sú ešte potvrdené reálnymi skúsenosťami užívateľov. Z benefitov mi nedá nespomenúť samotné užívanie. Denná dávka pozostáva z 1 tablety, teda nie z dvoch ako to býva u mnohých doplnkov stravy zvykom. Navyše, Maxulen je možné užívať akokoľvek dlho. Aby som však len nechválil, na oficiálnej webstránke mi v čase písania recenzie chýbali informácie o vedľajších účinkoch či dĺžke užívania. Jedným dychom ale musím dodať, že po kontaktovaní zákazníckej podpory som dostal všetky odpovede na moje otázky.

Záverečné hodnotenie Maxulen spolu s výhodami a nevýhodami

Záverečné hodnotenie výživového doplnku Maxulen

Sám si viem predstaviť, aké je nepríjemné hovoriť o prejavoch andropauzy. Našťastie, v súčasnosti sú na trhu rôzne výživové doplnky na prírodnej báze, ktoré si môžete objednať anonymne, bez toho aby ktokoľvek o tom vedel. Máte s nejakým takýmto doplnkom pozitívnu, alebo naopak negatívnu skúsenosť? Napíšte nám o nej a nenechajte nás ostatných v štichu. Nech vieme čomu sa vyvarovať a po čom naopak siahnuť. My chlapi predsa musíme držať spolu.

Zdroje:

(1) DANKOVÁ, Z. a kol. Biológia reprodukčného a postreprodukčného veku. Bratislava, 2015. Dostupné na: https://fns.uniba.sk/fileadmin/prif/biol/kan/studium/skripta_2015_Biologia_reprodukcneho_a_postreprodukcneho_veku_Luptakova_Dankova.pdf

(2) KAWACIUK, I. Substituce testosteronu u stárnoucích hypogonadálních mužu. Dostupné na: https://www.solen.cz/pdfs/int/2002/01/15.pdf

(3) Testosterón. Jeho deriváty a šport. Dostupné na: https://www.antidoping.sk/data/files/623_testosteron.pdf

(4) Oficiálna webstránka Maxulen. Dostupné na: https://www.maxulen.sk/

5/5 - (1 vote)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra