Primulus (recenzia). Účinky, skúsenosti + predaj - Výživovo.sk

Recenzia tabletiek Primulus pre mužov v andropauze.

Moje skúsenosti s Primulusom

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Ach, tie pribúdajúce roky. Nejeden muž po 50-tke mi dá za pravdu, že to už nie je tak ako za mlada. Tehličky na bruchu nahrádza pivné bruško, po prehýrenej noci sa ťažšie vstáva a boľavé kĺby tiež nezostávajú ticho. Nehovoriac ešte o manželke, ktorá by od vás v niektorých oblastiach čakala podstatne lepší výkon. Starnete, avšak ešte stále nemusí byť všetkej zábave koniec. Podať pomocnú ruku vám môže partia šikovných chlapov z Ostravy so svojim produktom Primulus. Komplexným výživovým doplnkom zameraným tak na podporu výkonu, vášne, ako aj celkovej telesnej vitality. Ste zvedaví čo naň hovoria ostatní užívatelia? Koľko bude stáť vašu peňaženku a aké má zloženie? Tak potom čítajte ďalej.

 

Kto stojí za výživovým doplnkom Primulus?

Milujú zdravý životný štýl, šport a odhodlanie im rozhodne nechýba. Presne to spája trojicu kamarátov, ktorí v máji 2015 uviedli na trh multivitamín moderného muža – Primulus. Samozrejme, nebolo to z večera do rána. Celému vzniku predchádzali mesiace strávené štúdiom vedeckej literatúry a konzultácií s odborníkmi. Časovo náročné bolo i hľadanie jednotlivých surovín, ktoré dodajú telu potrebné vitamíny a zároveň podporia produkciu testosterónu. Primulus nie je zahraničný produkt zahalený rúškom tajomstva, ale doplnok stravy s pečaťou poctivej práce mužov zo susedných Čiech. (1)

Výrobcovia

Výrobcovia/majitelia

Účinky

Podobne ako ženy s pribúdajúcimi rokmi prechádzajú obdobím klimaktéria, ani mužský organizmus sa nevyhne zmenám. Po 25 roku života začína pomaly klesať produkcia testosterónu, preto prekročením 50-teho roku života je jeho úbytok už výrazný. Muži sa postupne ocitnú v období tzv. andropauzy, ktorá je sprevádzaná úbytkom svalovej hmoty, výkyvmi nálad, depresiami a poruchami spánku. V niektorých prípadoch dokonca aj stratou sexuálneho apetítu. (2)

Primulus údajne predstavuje veľmi účinné a predovšetkým zdravé riešenie bez obsahu chémie. Odháňa únavu, posilňuje imunitu a dodáva telu potrebnú energiu. Taktiež podporuje produkciu testosterónu, čím sa zvyšuje túžba muža aj po sexuálnych radovánkach.

Chuť na sex

Primulus môže pomôcť aj s chuťou na sex

Zloženie

Spojenie kvalitných surovín čisto prírodného charakteru je to, čím sa Primulus snaží odlíšiť od konkurencie. S prihliadnutím na vysoký obsah vitamínov, minerálov a bylinných extraktov pôsobí komplexne. Organizmu dodá všetky zdraviu prospešné látky, ktoré nemožno získať z bežnej stravy a telo ich v určitom období potrebuje dopĺňať.

Minerálne látky

V ľudskom organizme majú na starosti viacero životne dôležitých funkcií. Podieľajú sa tak na premene cukrov, ako i transporte kyslíka či zabezpečení acidobázickej rovnováhy. Všetky minerálne látky tvoria približne 4% z celkovej hmotnosti jedinca.

Zinok

Zohráva významnú úlohu pri syntéze nukleovej kyseliny, DNA a delení buniek. Statočne bojuje s príznakmi prechladnutia, infekciami, čím zároveň posilňuje imunitný systém. V neposlednom rade pozitívne ovplyvňuje funkciu pohlavnej sústavy, napomáha tvorbe testosterónu a podporuje reprodukciu. Denne by ste mali prijať približne 15 -20 mg zinku, ktorý sa v hojnom množstve nachádza najmä v minerálnej vode a mäsových výrobkoch (hovädzie, hydinové). (4)

Horčík

Je jednou zo základných stavebných zložiek kostí, chrupaviek a zubov. Dohliada na správnu činnosť nervovej sústavy, pohybového aparátu a močového mechúra. Zabraňuje nadmernému ukladaniu vápnika v obličkách, vďaka čomu znižuje riziko vzniku obličkových kameňov. Odporúčaný denný príjem vápnika sa pohybuje od 300 do 420 mg v závislosti od pohlavia. Prijať ho môžete napríklad konzumáciou slnečnicových semienok, rýb a mliečnych výrobkov. (4)

Magnézium

Magnézium

Selén

Zodpovedá za správne fungovanie pečene a štítnej žľazy. Ako antioxidant chráni telo pred oxidáciou, podporuje obranyschopnosť organizmu a reprodukčnú funkciu. Nemožno opomenúť ani jeho význam pre zdravie pokožky, vlasov, nechtov, ktorým dodáva pružnosť a pevnosť. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie by sme mali každý deň prijať  50 – 200 ug selénu. K hlavným zdrojom patrí najmä bravčové mäso, vajíčka a strukoviny. (4)

Vitamíny

Spomínajú sa najmä v súvislosti s posilňovaním obranyschopnosti tela a aktívnou účasťou na biochemických reakciách v organizme. Predovšetkým metabolizme cukrov, tukov a bielkovín.

Vitamín D3

Syntetizuje sa v pokožke za účasti slnečného žiarenia. Spolu s ďalšími vitamínmi z kategórie kalciferolov zodpovedá za metabolizmus vápnika a fosforu. Taktiež má pod palcom zdravie chrupu, pevnosť kostí či fungovanie svalstva. Ideálna dávka vitamínu D závisí najmä od veku a pohlavia. V priemere je to 600 IU za deň. (3)

IU je medzinárodná jednotka využívaná pri výživových doplnkoch, ktorá označuje množstvo v tukoch rozpustných vitamínov.

Vitamín B6

Patri do skupiny tzv. koenzýmov, teda vitamínov, ktoré sa podieľajú na chemických reakciách prebiehajúcich vo vnútri bunky. Vrátane vplyvu na fyziologické funkcie mi nedá nespomenúť ani jeho účinok na duševné zdravie. Pomáha k dosiahnutiu psychickej pohody a dobrej vitality tak u dospelých, ako i detí. Stanovená denná dávka vitamínu B6 je na úrovni 2 mg.  (4)

Vitamín C

Zastáva kľúčovú funkciu v procese syntézy kolagénu, keďže sa podieľa na hydroxylácii prolínu a lyzínu. Pomocnú ruku podáva aj pri tvorbe červených krviniek a syntéze vybraných hormónov. Statočný boj zas zvádza s voľnými radikálmi, pred ktorými chráni bunky v organizme. V porovnaní s vitamínom B6 je denná potreba vitamínu C vyššia, v rozmedzí 50 – 70 mg. (4)

Vitamín C

Vitamín C

Bylinné extrakty

Podobne ako vitamíny a minerálne látky, aj bylinky majú svoje miesto vo výživovom doplnku Primulus. Kým niektoré posilňujú imunitu, iné napomáhajú k produkcii testosterónu alebo zlepšujú trávenie.  

Pískavica

Nazývaná aj Senovka grécka. Darí sa jej najmä v polosuchých stredomorských oblastiach, odkiaľ putuje do celého sveta. Svoje využitie nájde v kuchyni ako potravina, ale i korenie na dochucovanie jedál. Obsahuje bielkoviny a zdravé oleje, a práve preto patrí k známym liečivým rastlinám. Poradí si s tráviacimi problémami, hnačkou a nepríjemným kašľom. (5)

Kotvičník zemný

Veľký podporovateľ produkcie testosterónu, z ktorého účinkov ťažia mnohé ďalšie výživové doplnky zamerané na podporu sexuálneho života, ako Zerex či eJoy. Okrem pozitívneho účinku na libido zohráva dôležitú úlohu aj v čínskej medicíne. Využíva sa ako prírodné liečivo pri ochoreniach obličiekkardiovaskulárnych ochoreniach. (1)

Extrakt z čierneho korenia

V súčasnosti najpoužívanejší typ korenia. Pochádza z ďalekej Indie, kde bolo medzi miestnymi známe už v období staroveku. Je pre organizmus výborným antioxidantom, zlepšuje imunitný systém, napomáha činnosti tráviacej sústavy, vstrebávaniu vitamínu B6, selénu a ďalších látok. (1)

Konkrétny podiel jednotlivých zložiek vo výživovom doplnku Primulus si môžete pozrieť na nasledujúcom obrázku.

Zloženie tabletiek Primulus

Podrobný výpis zloženia

Dávkovanie

S prihliadnutím na koncentráciu látok obsiahnutých v jednej tablete, výrobcovia odporúčajú užívať každý deň 2 tablety. Prvú hneď ráno a druhú večer. Samozrejme zapiť dostatočným množstvom tekutín. Potrebu dvoch tabliet odôvodňujú skutočnosťou, že do jednej tablety nie je možné obsiahnuť potrebné množstvo minerálov, vitamínov a bylinných extraktov. Pre dosiahnutie maximálneho efektu je dôležité pravidelné a dlhodobé užívanie. Výsledky sa nedostavia z večera do rána, ale musíte si na ne počkať.

Dávkovanie

2 tabletky sú odporúčaná denná dávka

Nežiaduce účinky

Doposiaľ výrobcovia nezaznamenali žiadne vedľajšie účinky spôsobené dlhodobým užívaním Primulusu. Práve naopak, minerálne látky a vitamíny, ktoré obsahuje sú pre telo prospešné v každom veku, nielen pre mužov v andropauze. V prípade však, že máte na niektorú zložku alergiu alebo vás trápi kardiovaskulárne ochorenie, pred užívaním sa poraďte so svojim lekárom.

Cena

Za zložením Primulusu nezaostáva ani jeho dizajn. To sa pri doplnkoch stravy nevidí často. Celé balenie pôsobí luxusne a utvrdzuje užívateľa v tom, že má v rukách produkt najvyššej kvality. Pod obalom sa ukrýva 60 tabliet, ktoré vám vydržia na mesiac. Na Slovensku sa predávajú výhradne cez oficiálny e-shop za cenu 23 €. Denná dávka vás teda nebude stáť viac ako 0,77 €.

V porovnaní s konkurenciou je veľkým benefitom doprava úplne ZDARMA, nezávisle od typu (Slovenská pošta, UPS-kuriér, Zásielkovňa) a počtu objednaných balení. Samozrejme, platí iba pri online platbe kartou alebo prevodom.  Za dobierku sa dopláca 1,80 €.

Vernostný program

Po prvej objednávke dostanete ponuku na prihlásenie sa do programu zvýhodnených pravidelných mesačných zásielok

Skúsenosti užívateľov

Vzhľadom na to, že Primulus je produkt určený výhradne mužom, reálne recenzie sa mi hľadali ťažšie. Predsa len, muži sa so svojimi problémami v sexuálnej oblasti podelia skôr s kamarátmi na pive, ako s verejnosťou na diskusnom fóre. Z toho mála, čo sa mi podarilo nájsť bola prevažná časť pozitívnych skúseností. Po dlhodobom a pravidelnom užívaní skutočne prišiel sľubovaný účinok, čím sa zlepšila kvalita života nielen samotným užívateľom, ale aj ich partnerkám.

„Ja som osobne vyskúšal produkt Primulus, ktorý ma milo prekvapil. Pretože cvičím skoro každý deň a chodím neustále na nočné, som výrazne unavený. Po tomto produkte som jednak začal naberať svalovinu rýchlejšie a mal väčšiu silu, ale tiež som mal oveľa viac energie a lepšie sa mi vstávalo. Ale myslím si, že každý si musí nájsť ten správny produkt pre seba.“

Zdroj: PavelV, zpovednice.cz

„Testosterónové tabletky a moderný multivitamín pre mužov: tzv. Primulus, dostal som ho od svojej priateľky na Vianoce a som odvtedy veľmi spokojný.“

Zdroj: Jaroslav3, zpovednice.cz

Pozitívna recenzia na Primulus

Zdroj: Andrej, sexuologicka.sk

TIP: Ďalšie recenzie spokojných zákazníkov nájdete aj na oficiálnej stránke Primulus.sk.

Pri hľadaní skúseností som natrafila aj na negatívne recenzie, tie sa však týkali všeobecne všetkých výživových doplnkov, ktoré sľubujú podporu tvorby testosterónu. V tomto článku ich však nebudem uvádzať, keďže sa netýkali priamo produktu Primulus.

Výhody a nevýhody

  • Žiadne vedľajšie účinky
  • Luxusný dizajn obalu
  • Doprava zdarma
  • Primeraná cena
  • Vernostný program
  • Skvelá zákaznícka podpora
  • Pre úplné prejavenie účinkov je potrebné dlhodobé užívanie – rozhodne viac ako jedno balenie

Dostupné alternatívy

Priaznivé účinky minerálnych látok, vitamínov a vybraných bylinných extraktov využívajú vo svoj prospech aj ProMan Plus či Zerex Ultragold. Podobne ako Primulus sú určené (aj) mužom v andropauze. Zatočia nielen s únavou a slabým výkonom, ale i klesajúcou hladinou testosterónu. Dosiahnuť lepší výkon v posteli a lepšiu erekciu môžete s výživovými doplnkami eJoy alebo Proerecta. V oboch prípadoch výrobca garantuje 100 % prírodné zloženie a pomerne rýchly nástup účinku.

Luxusné balenie tabletiek Primulus

Tabletky Primulus sa predávajú v luxusnom balení

Časté otázky

Stále neviete či Primulus je pre vás to „pravé orechové“? Nasledujúca séria najčastejšie kladených otázok spolu s relevantnými odpoveďami by vám mohla pomôcť v rozhodovaní. Tak smelo do čítania, informácií nikdy nie je dosť.

Kedy sa dostavia prvé účinky?

Žiadny zázrak na počkanie nečakajte. Ani presný dátum a čas, kedy sa dostavia prvé výsledky. Kým niekto pocíti zlepšenie už po prvom týždni, iní si na výsledok musia počkať aj mesiac. Závisí to tak od fyzickej kondície, veku, ako aj životného štýlu a aktuálnej hladiny testosterónu. Zo skúsenosti mužov sa prvé účinky dostavujú približne po 14 dňoch a maximálny efekt v priebehu 2 až 3 mesiacov.

Ako objednať Primulus?

Ak ste ešte nenakupovali cez internet, neľakajte sa. Celý proces objednania je veľmi jednoduchý a intuitívny. Po kliknutí na ikonku „Kúpiť“ v pravom hornom rohu sa vám zobrazí online formulár. Do jednotlivých políčok vyplníte svoje kontaktné údaje, adresu, zvolíte si počet balení, spôsob dopravy a platby. Máte na výber z 3 možností platby, platbu prevodom na účet, online platobnou kartou alebo dobierkou. Na záver už len kliknete na tlačidlo „Kúpiť Primulus“ a hotovo. O pár dní bude vo vašich rukách.

Objednávací formulár na kúpu tabletiek Primulus

Objednávkový formulár

Čo sa stane ak Primulus prestanem užívať?

Primulus je 100 % prírodný produkt. Svoje účinky navodzuje prirodzenou cestou, nie chemickými látkami. Po vysadení tabletiek určite nedôjde k zastaveniu produkcie testosterónu. Jeho hladina sa síce zníži, avšak iba na úroveň, aká bola pred začatím užívania Primulusu.

Záverečné zhodnotenie

Hneď na prvý pohľad mi bolo jasné, že nejde o pochybný výživový doplnok s lacným zložením. Oficiálna stránka je prehľadná a obsahuje skutočne tie najdôležitejšie informácie, vrátane zloženia produktu, kontaktných údajov a fotografií výrobcov. Tí kládli dôraz najmä na výber jednotlivých zložiek, pričom v dennej dávke dostane vaše telo skutočne všetko to, čo potrebuje. Nielen vitamíny a bylinné extrakty, ale tiež minerálne látky, na ktoré sa často zabúda. Za zmienku rozhodne stojí aj cena, ktorá je s prihliadnutím na kvalitu výrobku primeraná.

 

Problémy súvisiace s andropauzou nie sú ničím príjemným. Našťastie, dnes už nemusíte chodiť so sklopeným zrakom do lekárne. Kvalitné výživové doplnky pre mužov v prechode nájdete aj na internete. Dôkazom je Primulus zo susedných Čiech, na ktorom si dali výrobcovia skutočne záležať. Ak teda ešte stále váhate či ho vyskúšať, vedzte, že nemáte, čo stratiť, ale iba získať.

ZDROJE:

(1) Oficiálna stránka primulus.sk

(2) DANKOVA, LUPTAKOVA – Biológia reprodukčného a postreprodukčného veku, 2015. Dostupné na: https://fns.uniba.sk/fileadmin/prif/biol/kan/studium/skripta_2015_Biologia_reprodukcneho_a_postreprodukcneho_veku_Luptakova_Dankova.pdf

(3) Vitamín D a všetko, čo o ňom potrebujete vedieť. Dostupné na: https://gymbeam.sk/blog/vitamin-d-a-vsetko-co-o-nom-potrebujete-vediet/

(4) PORACOVA – Vitamíny 4. kapitola. Minerálne látky 5. kapitola. Dostupné na: https://www.pulib.sk/web/kniznica/elpub/dokument/Poracova1/subor/4.pdf , https://www.pulib.sk/web/kniznica/elpub/dokument/Poracova1/subor/5.pdf

(5) RYNDOVA, A. Biologická charakteristika pískavice. Bakalárska práca, České Budejovice, 2012. Dostupné na: https://theses.cz/id/i56wyu/BP_Biologick_charakteristika_pskavice_eck_seno_a_jej_vyui.pdf

5/5 - (1 vote)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra