INDOL3C recenzia - účinky, skúsenosti, alternatívy - Výživovo.sk

Recenzia Indol3C. Zloženie, účinky + dostupné alternatívy

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Fytoestrogén indol-3-carbinol (I3C) znižuje riziko vzniku onkologických ochorení, podporuje zdravie reprodukčných orgánov a sexuálnu vitalitu. Nachádza sa nielen v hlúbovej zelenine, ale aj vo výživovom doplnku Indol3C, na ktorý sa zameriam v tejto recenzii. Detailne vás oboznámim s jeho účinkami, zložením a dávkovaním. Taktiež si budete môcť prečítať, aké sú skúsenosti užívateľov a či je Indol3C skutočne taký účinný ako samotný výrobca deklaruje.

Čo je Indol3C?

Voľnopredajný doplnok stravy určený všetkým ženám a mužom, ktorých trápi neplodnosť, cysty, rakovina krčka maternice, prostaty, pľúc alebo hormonálna nerovnováha. Vyrába sa pod dohľadom odborníkov z Medikapharm s.r.o. so sídlom v Bratislave. Indol3C podobne ako aj ďalšie produkty z dielne tejto spoločnosti sú schválené Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a zapísané v elektronickej databáze farmaceutických produktov ADC. To znamená, že neobsahujú žiadne nepovolené látky a úspešne prešli prísnym laboratórnym testovaním. (1)

PRODUKTY S OBSAHOM INDOL-3-CARBINOLU
Indol3c (3×120 kapsúl)
Indol woman (3×120 kapsúl)
Indol man (3×120 kapsúl)
Indonal

Zloženie

Hnacím motorom a zároveň najdôležitejšou látkou v tabletkách Indol3C je fytochemikália indol-3-carbinol (I3C). Získava sa enzymatickým štiepením glukozinolátov, ktoré sa v hojnej miere vyskytujú hlavne v kapustovitých rastlinách – kalerábe, karfiole, hlávkovej kapuste, brokolici, čínskej kapuste, reďkovke, žeruche a repke olejnej. (2)

Indol-3-karbinol je fytochemikália, ktorá sa nachádza najmä v kapustovitej zelenine

Kapustovitá zelenina je bohatá na indol-3-carbinol

VEDELI STE, ŽE: Kapustovitá zelenina stráca varením až 30% glukozinolátov. Z tohto dôvodu sa odporúča pripravovať nad parou alebo v mikrovlnnej rúre s použitím čo najmenšieho množstva vody. (2)

Glukozinoláty nie sú biologicky aktívne látky. Stávajú sa nimi až po enzymatickej hydrolýze, teda dôkladnom rozžutí za účasti špeciálnych enzýmov. Okrem toho, že dodávajú hlúbovej zelenine špecifickú chuť a vôňu, majú aj protinádorový účinok.

VÝSKUM: Potvrdením sú aj výsledky vedeckej štúdie uverejnenej v britskom odbornom periodiku British Journal of Cancer. Výskumu sa zúčastnilo 79 jednotlivcov s HPV vírusom, ktorým bol pravidelne podávaný roztok indol-3- carbinolu. Po 12 až 82 mesiacoch užívania príznaky HPV vírusu výrazne ustúpili. Indol-3-carbinol teda dokáže nielen identifikovať poškodené tkanivá, ale ich tiež degradovať, vďaka čomu je účinnou podpornou liečbou pri nádorových ochoreniach. (1)

Účinky

S prihliadnutím na zloženie, podá pomocú ruku tak ženám s gynekologickými problémami, ako i mužom trpiacim ochorením prostaty či všetkým, ktorým zdravie reprodukčných orgánov nie je ľahostajné. (1)

Pomáha pri liečbe rakoviny prsníka a krčka maternice

Karcinóm v oblasti prsníkov patrí k najčastejšie sa vyskytujúcim formám rakoviny. Presnú príčinu vzniku vedci ešte nepoznajú. K rizikovým faktorom patria najmä genetické predispozície a vysoká hladina estrogénu, na ktorý pozitívne vplýva aj indol-3-carbinol. Rovnako nepríjemné a nebezpečné ochorenie postihujúce ženy je rakovina krčka maternice. Spôsobuje ju ľudský papilomavírus HPV napádajúci sliznicu a kožu pohlavných orgánov. Látka I3C dokáže zmierniť jeho príznaky30 až 100%.

Zmierňuje problémy s prostatou

Kým karcinóm prostaty ovplyvňuje viacero faktorov, od nesprávnej životosprávy, fajčenia až po hormonálne zmeny, za zmenu veľkosti prostaty môže predovšetkým vysoká hladina dihydrotestosterónu v krvi. Tu opäť pomáha regulovať I3C nachádzajúci sa prevažne v brokolici, kapuste či keli.

Prispieva k liečbe rakoviny hrubého čreva a konečníka

Rakovina hrubého čreva a konečníka postihuje najčastejšie mužov a ženy vo veku od 40 do 65 rokov. K jej vzniku prispievajú samozrejme dedičné faktory, ale tiež nesprávne stravovacie návyky, nedostatočný prísun vlákniny, vitamínov a minerálnych látok. Vrátane pravidelných návštev lekára a pestrej stravy znižujú riziko rastu rakovinových buniek aj fytolátky s antioxidačným účinkom obsiahnuté v Indol3C.

Vyrovnáva hladinu vybraných hormónov

Klimaktérium je náročným obdobím pre väčšinu žien. Vrátane návalov tepla, zrýchleného tepu sa často objavujú aj myómi, hrčky a cysty na vaječníkoch alebo prsiach. V mnohých prípadoch sú dôsledkom hormonálnych výkyvov, ktorými je typické práve obdobie menopauzy. Indol-3-carbinol napomáha tak k vyrovnaniu hladiny estrogénov, ako i degradácii napadnutých buniek v tkanivách.

Indol-3-karbinol vo váživovom doplnku Indol3C napomáha k hormonálnej rovnováhe.

Indol3C pomáha ženám, ktoré trápia cysty, hrčky či myómi

Užívanie Indol3C

Pre dosiahnutie maximálneho účinku užívajte 2 až 3 tablety denne, najlepšie hodinu pred jedlom. Každú tabletu zapite dostatočným množstvom tekutiny, ideálne čistou vodou. Dostane sa tak rýchlejšie do žalúdka, kde ju organizmus lepšie strávi. Indol3C ale neužívajte dlhšie ako 3 mesiace. Vždy si urobte aspoň mesiac prestávku, po ktorej môžete s užívaním pokračovať ďalšieho štvrťroka.

UPOZORNENIE: Aj napriek tomu, že ide o výživový doplnok, nikdy neprekračujte stanovenú dennú dávku!

Balenia a ceny

Výživový doplnok Indol3C je síce dostupný aj v známych lekárňach Dr.Max, Benu a Pilulka, no podstatne širší výber ponúka oficiálny e-shop Indol3C. Navyše ak budete mať šťastie, natrafíte aj na zaujímavé zľavy, napríklad ako ja v čase písania tejto recenzie. V ponuke je tak najmenšie 60 kapsulové balenie za 15,20 €, ako i trošku väčšie so 120 kapsulami v akciovej cene 29,60 €. Nejaké to euro taktiež ušetríte pri kúpe 180 kapsúl, za ktoré po zľave, zaplatíte 34,40 €. Cenovo najvýhodnejšie vychádzajú balenia 2 +1 zdarma. Na výber máte z dvoch alternatív. Menšie 3 x 120 kapsulové balenie stojí 59,20 €, čo vychádza 9,86 € za 60 kapsúl. Ešte lacnejšie je však balenie s 540 kapsulami za 68,80 €. Vydrží vám minimálne pol roka, pričom za 60 kapsúl zaplatíte iba 7,64 €.

*Uvádzané ceny balení sa vzťahujú k oficiálnemu eshopu a sú aktuálne v čase písania recenzie, časom sa môžu zmeniť.

POŠTOVNÉ ZDARMA: Či už si objednáte najmenšie balenie, alebo naopak najväčšie za poštovné neplatíte.

Ďalšie produkty Medikapharm

Zatiaľ čo Indol3C je skôr univerzálny výživový doplnok pre obe pohlavia, spoločnosť Medikapharm uviedla na trh aj ďalšie dva produkty špeciálne pre mužov (Indol Man) a ženy (Indol Women).

Indol Women

Výživový doplnok určený výhradne ženám. V porovnaní so svojim predchodcom Indol3C Forte je doplnený o vitamín D3. Ten podporuje zdravie kostí, zubov, svalov a chrupu. Navyše, posilňuje imunitu a obranyschopnosť organizmu. V boji proti rakovinovým bunkám, cystám a myómom zas víťazí indol-3-carbinol, ktorého účinok zdvojnásobuje vitamín C prítomný v granátovom jablku. To je spolu s kukuričným škrobom a želatínou tiež súčasťou zloženia.

Indol Man

Mužom so zväčšenou prostatou a nádorovým ochorením sa odporúča Indol Man. Okrem kukuričného škrobu a želatíny obsahuje indol-3-carbinol, vitamín D3 a extrakt zo Saw palmetto, čo je odborný názov pre palmovitú rastlinku Serenou plazivú. Serenoa sa skloňuje najmä v súvislosti s liečbou ochorení týkajúcich sa prostaty a močových ciest. Svoju silu však preukazuje aj v sexuálnej oblasti, keďže zvyšuje chuť na sex.

Indol Man a Indol Women pre ženy a mužov

Ďalšie produkty Indol zvlášť pre mužov a ženy

Všetky účinky tabliet Indol Men a Indol Women si môžete pozrieť na nasledujúcom videu spolu so zaujímavými výsledkami vybraných vedeckých štúdií.

Aké sú nežiadúce účinky Indol3C?

Doplnky stravy Indol3C, Indol Men a Indol Women majú síce prírodné zloženie, no neznamená to, že vám nehrozí riziko vedľajších účinkov. Predsa len telo si musí na jednotlivé látky najskôr zvyknúť, čo sa zvykne prejaviť pocitom nafúknutia a plynatosťou. Tieto prejavy by mali po pár dňoch pominúť. Ak sa tak nestane, navštívte svojho lekára a poraďte sa s ním o ďalšom postupe.

Skúsenosti užívateľov

Reálne skúsenosti ľudí na diskusných fórach majú doslova cenu zlata. Uľahčia vám rozhodovanie a ušetria peniažky, ktoré by ste minuli kúpou nekvalitného produktu.

Tablety Indol3C si užívatelia pochvaľujú najmä v súvislosti s liečbou cýst na vaječníkoch, myómou a genitálnych bradavíc. Po dvoch mesiacoch pravidelného užívania došlo k ich viditeľnému zmenšeniu či dokonca úplnému zmiznutiu. Rovnako dobre fungujú aj ako podporná liečba pri onkologických ochoreniach, obzvlášť rakovine prsníka a krčka maternice.

Užívateľka si pochvaľuje účinok Indol3C na genitálne bradavice

Pozitívna skúsenosť užívateľky

Zdroj: Sofia, modrykonik.sk

„Indol3C užívam ja aj moja dcéra už asi 6 rokov. Vždy pomohol. Dcére ho odporučil aj onkológ po rakovine prsníka. Mne cysty zmizli po jednom mesiaci. Užívala som ho, keď bol v plátkoch, aj v dózach, žiadny rozdiel som nepostrehla. Odporúčam.“

Zdroj: Vlasta, forum.zdravie.sk

Kapsuly Indol3C pomohli užívateľke s cystami

Recenzia užívateľky na heureke

Zdroj: Mária, heureka.sk

Zatiaľ, čo niektorí si nevedia Indol3C vynachváliť, iní ešte nenabrali odvahu ho vyskúšať. Môže za to hlavne nepríjemný zápach tabletiek, ktorý bol pomerne často príčinou negatívnych ohlasov. Na ten však výrobca jasne upozorňuje nielen v príbalovom letáku, ale aj na oficiálnej webstránke.

Užívateľka si sťažuje na nepríjemný zápach kapsúl

Negatívna recenzia užívateľky

Zdroj: Meg-junova, modrykonik.sk

„Indol3c veľmi smrdí, keby som to vedela dopredu neobjednám si to.“

Zdroj: Karolina, modrykonik.sk

Dostupné alternatívy

Indol3C nie je jediným doplnkom stravy, ktorý obsahuje indol-3-carbinol. V lekárňach a na internete nájdete radu ďalších, veľmi podobných produktov s touto látkou. Patria k nim napríklad prípravky značky INDONAL. Pomáhajú dosiahnuť hormonálnu rovnováhu, zmierňujú prejavy klimaktéria a postarajú sa o správnu funkciu močových ciest. Za pozornosť stojí aj GynMax určeným ženám, ktoré trápia hormonálne zmeny, cysty, infekcia ľudským papilomavírusom a mierne bolesti v oblasti prsníkov.

PRODUKTY S OBSAHOM INDOL-3-CARBINOLU
Indol3c (3×120 kapsúl)
Indol woman (3×120 kapsúl)
Indol man (3×120 kapsúl)
Indonal

Výhody a nevýhody (z môjho pohľadu)

  • široká ponuka cenovo výhodných balíčkov
  • vhodný aj pre diabetikov
  • možnosť užívať v priebehu chemoterapie
  • poštovné ZDARMA pri každej objednávke
  • nepríjemný zápach

Časté otázky

Ak si chcete vybrať skutočne účinný a kvalitný výživový doplnok je potrebné vedieť o ňom čo najviac. Z tohto dôvodu sekciu často kladených otázok nepreskakujte, ale naopak dôkladne si ju prečítajte.

Môžem užívať Indol3C aj počas chemoterapie?

Áno, vzhľadom na to, že tabletky Indol3C slúžia ako podporná liečba pri onkologických ochoreniach ich užívanie počas rádioterapie a chemoterapie je priam žiadúce. Rovnako sa nemusia obávať ani diabetici, keďže sú vhodné aj pre nich. Na pozore by sa mali mať najmä tehotné ženy a malé deti, ktorým Indol3C nie je určený.  

Vyžaduje si Indol3C špeciálne uskladnenie?

Tak ako väčšina výživových doplnkov a liekov má byť uložený na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu detí. Teplota v miestnosti by sa mala pohybovať od 10° do 25° C.

Akým spôsobom sa platí za objednaný tovar?

V prípade, že sa rozhodnete kúpiť Indol3C cez oficiálny eshop máte na výber z 2 možností platby. Môžete zaplatiť za tovar vopred prevodom na účet alebo až pri preberaní tovaru kuriérovi, teda dobierkou.

Vzťahuje sa poštovné ZDARMA aj k iným produktom z oficiálneho eshopu?

Áno, v čase písania tejto recenzie platí pre všetky produkty, vrátane tabliet Masticha chios a Moringa. Tým som sa síce v tejto recenzii nevenovala, ale taktiež sú výrobkami spoločnosti Medikapharm.

Záverečné hodnotenie

Výživový doplnok Indol3C vyrobený na Slovensku osloví tak mužov, ako i ženy. Vzhľadom na jeho prírodné zloženie (obsahuje iba indol-3-carbinol) je vhodný nielen pre onkologických pacientov, ktorí chodia na chemoterapiu, ale i diabetikov. Vrátane zloženia a samotných účinkov ma veľmi milo prekvapila široká ponuka cenovo výhodných balíčkov.  Pri kúpe najväčších balení môžete ušetriť aj niekoľko desiatok eur. Ak by som mala Indol3C niečo vytknúť, tak je to nepríjemný zápach tabliet, na ktorý sa sťažovali niektoré užívateľky na diskusných fórach. No ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí.

Záverečné zhodnotenie Indol3C spolu s výhodami a nevýhodami

Záverečné hodnotenie kapsúl Indol3C

Výživový doplnok Indol3C má svoje svetlé, ale i slabšie stránky. Mňa osobne najviac odrádza „vôňa,“ cez ktorú by som sa asi nedokázala preniesť. Ako ste na tom vy? Dokážete skonzumovať aj to čo vám príliš nevonia, keď viete, že vám to pomôže? Prípadne máte nejaký trik, ako sa s takýmito produktami popasovať? Rada si ich prečítam v komentároch pod článkom.

ZDROJE:

(1) Oficiálna webstránka Indol3C – indol3c.sk

(2) HOLOTOVÁ D., Chemopreventívny a protinádorový účinok látok izolovaných z kapustovitých rastlín. DP, 2016. Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie, Košice.

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Ina - 17. januára 2023 Reply

Odhodlala som sa a začala som užívat indol3c, na cysty v prsiach, som na začiatku no pevne verím, že zaberú-:), ohľadne tej chuti, sa tu spomína že velmi smrdia, po otvorení sa na mňa vyvalila príjemná vôňa granátového jablka.

    Majka Mráziková - 11. februára 2023 Reply

    Ďakujem Vám za komentár. Mám radosť, že Vás vôňa kapsúl príjemne prekvapila, ako ste zatiaľ spokojná s účinkami Indol3C?:) Odporúčali by ste ho vyskúšať aj ostatným užívateľom?

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra