DailyMix recenzia: recepty, skúsenosti, cena, predaj - Výživovo.sk

TESTUJEME DailyMix kokteil. Skutočne je plnohodnotnou náhradou jedla?

Recenzia nápoja DailyMix

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Určite ste už zažili ten pocit, keď sa po náročnom dni vrátite hladný z práce, otvoríte chladničku a tá zíva prázdnotou. Vám tak nezostáva nič iné len sa prezliecť a pustiť do varenia. Polievka v sáčku je síce rýchlovka, avšak ani zďaleka nedodá vášmu telu všetko čo potrebuje. To sa však nedá povedať o kokteily DailyMix, v ktorom nie je núdza o bielkoviny, vitamíny a minerály. DailyMix som vyskúšala aj ja, vzhľadom na to vám v tejto recenzii môžem sprostredkovať nielen skúsenosti ostatných užívateľov, ale aj moje vlastné.

PREDAJ DAILYMIXU
V ketomix.sk
V dailymix.sk

Čo je DailyMix?

Chutná a hlavne sýta náhrada jedla vo forme prášku. Ten stačí zmiešať s ľubovoľnou príchuťou taktiež v práškovej forme, pridať trošku vody, pretrepať a lahodný, nutrične vyvážený nápoj máte hotový. S prihliadnutím na skutočne jednoduchú prípravuminimálny obsah sacharidov môže mať viacero využití. Či už ako nízkokalorická náhrada hlavného jedla pri chudnutí alebo prvá pomoc vo chvíľach, keď nestíhate variť. (1)

DailyMix kokteil jahodový v praktickom shakeri

DailyMix kokteil s jahodovou príchuťou

Výrobca

Čo sa týka výrobcu nemáte dôvod na obavy. Aj keď je nápoj DailyMix ešte relatívne novinka, za jeho výrobou stojí česká značka KetoMix, známa v najmä súvislosti s ketónovou diétou. V jej ponuke nájdete množstvo produktov, od nízkosacharidových cestovín, kaší, dezertov, polievok až po kompletné výživové balíčky na chudnutie. Všetky tieto produkty, vrátane DailyMix, sú certifikované prešli dôkladnou kontrolou Státní zemědělské a potravinářské inspekce . Z tohto dôvodu odporúčam DailyMix nakupovať priamo z oficiálneho eshopu, pri ktorom máte garanciu, že vám príde skutočne originálny produkt vysokej kvality.

Zloženie

Žiadne škodlivé chemické látky alebo glutamány v zložení nápoja DailyMix nenájdete. Iba kvalitné suroviny, ktoré nielenže dodajú energiu, ale majú aj ďalšie pozitívne účinky na organizmus.

Srvátkový proteín

Vedľajší produkt výroby syra, ktorý sa môže pochváliť vysokou výživovou hodnotou  a všetkými esenciálnymi aminokyselinami, vrátane leucínu. Práve ten je dôležitý pre podporu a rast svalovej hmoty, čo ocenia nielen športovci, ale aj starší ľudia s ochabnutým svalstvom. Nemožno však opomenúť ani úlohu srvátkového proteínu pri posilnení imunitného systému, zmierňovaní zápalu v tele a tiež chudnutí. Podporuje spaľovanie tukov a potláča chuť do jedla podstatne viac ako iné typy bielkovín. (2)

TIP: Viac pozitívnych účinkov srvátkového proteínu spolu s relevantnými vedeckými štúdiami je popísaných v článku „10 dôvodov, prečo užívať srvátkový proteín.“

Sójový proteín

Získava sa izoláciou zo sójových bôbov, pričom obsahuje 85 až 90% rastlinných bielkovín. Vzhľadom na to, že v ňom nenájdete takmer žiadne cukry ani tuky používa sa ako vďačná ingrediencia do nízkosacharidových proteínových tyčiniek, kaší a nápojov. Navyše, podľa odborného príspevku uverejneného v časopise o perinatálnom vzdelávaní (The Journal of Perinatal Education), sójový proteín znižuje hladinu zlého (LDL) cholesterolu a triglyceridov, čím znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení. (3)

Ryžová múka

Je obľúbenou surovinou v juhovýchodnej Ázii, Indii a Japonsku, avšak postupne sa čoraz viac objavuje aj v našich kuchyniach. V jej zložení je najviac vlákniny, ktorá zlepšuje priechodnosť čriev, znižuje hladinu cholesterolu a pomáha pri problémoch s pečeňou. Na rozdiel od klasickej múky neobsahuje lepok, vďaka čomu si môžu na nej pochutnať aj ľudia s alergiou na lepok a celiakiou. (4)

Čakanková vláknina

Spracováva sa z koreňov čakanky. V čistej čakankovej vláknine sa nachádza približne 68% inulínu, teda rozpustnej vlákniny, ktorá je vhodnou výživou pre baktérie v čreve. Vzhľadom na to zastáva funkciu probiotika, zlepšuje črevnú mikroflóru a zmierňuje zápchu. (5)

VEDECKÁ ŠTÚDIA: Dôkazom pozitívnych účinkov čakankovej vlákniny na zmeny vo frekvencii stolice je výskum uverejnený v odbornej publikácii Food Hydrocoloidos. Zúčastnilo sa ho 16 ľudí, u ktorých došlo po pravidelnom podávaní 10 g čakankovej vlákniny k zvýšeniu frekvencie stolice zo 4 na 5 stolíc týždenne. (6)

Minerálne látky

Z nich dominuje v zložení kokteilu DailyMix vápnik, ktorý zároveň patrí k najdôležitejším minerálnym látkam v ľudskom tele. Spolu s horčíkom a zinkom (taktiež obsiahnutými v DailyMix) sa podieľa na stavbe kostí a zubov. Netreba však zabúdať ani na jeho význam pri zrážanlivosti krvi či svalovej kontrakcii. Druhým najviac zastúpeným minerálom je fosfor. Okrem toho, že ovplyvňuje látkovú premenu má pozitívny účinok na nervový systém a zdravie kostí. Spomínanými dvoma minerálmi to však ani zďaleka nekončí. V prášku DailyMix má svoje zastúpenie aj niekoľko ďalších: draslík, železo, meď, mangán, selénjód. (7)

Vitamíny

Sú nevyhnutné pre správne fungovanie ľudského tela. Organizmus si ich však nedokáže sám syntetizovať, preto ich musíme prijímať z jednotlivých potravín, napríklad nápoja DailyMix. Ten obsahuje hneď niekoľko vitamínov. Vo vode rozpustných sú to vitamíny skupiny B (B1, B2, B6, B12) a C, ktoré by si mali dopĺňať hlavne športovci. Zabezpečujú premenu sacharidov na energiu a starajú sa o správne fungovanie nervovej sústavy. Na posilnenie imunitného systému je zas dôležité prijímať vitamíny rozpustné v tukoch, obzvlášť A, DE. Spolu s vitamínom K, potrebným pri zrážaní krvi sa taktiež nachádzajú v DailyMix. (8)

Kompletné zloženie DailyMix uvedené na zadnej strane obalu

DailyMix obsahuje množstvo vitamínov a minerálnych látok

Komu je DailyMix určený?

Jednoducho každému. S prihliadnutím na vyššie uvedené zloženie je vhodný nielen pre športovcov ako rýchly zdroj energie, ale i zaneprázdnených manažérov, nestíhajúcich ísť na obed. Rovnako bude prínosom pre starších ľudí, ktorí chcú aktívne tráviť svoj čas na dôchodku a zostať v čo najlepšej kondícii. Nemožno však zabudnúť ani na mladých študentov a cestovateľov. Tí ocenia predovšetkým jeho jednoduchú prípravu a skladovateľnosť, vďaka čomu si môžu nápoj DailyMix vychutnávať tak počas cesty vlakom, ako i na prednáške. Navyše, má nízku kalorickú hodnotu s minimálnym podielom sacharidov, čo zas ocenia ľudia držiaci niektorú z nízkosacharidových diét. Na záver nám už zostáva spomenúť iba rodiny, pre ktoré bude záchranou v situáciách, keď sú deti hladné a chladnička je prázdna.

Ponuka balíčkov DailyMix

Na výber máte z troch základných DailyMix balíčkov. V prípade, že chcete tento nápoj iba vyskúšať, odporúčam siahnuť po najmenšom balení zahŕňajúcom 15 porcií za 21,68 €. K tomuto baleniu si môžete zdarma vybrať 1 ľubovoľnú príchuť, ktorá je taktiež na 15 porcií. Zatiaľ, čo pri tomto balíčku zaplatíte za jednu porciu 1,60 €, pri DailyMix nápoji s 30 porciami2 príchuťami v cene 39,95 €, vás jedna porcia bude stáť iba 1,45€. Ako to už u väčšiny produktov býva, najväčšie balenie je zároveň aj cenovo najvýhodnejšie. Za balíček 45 porcií3 príchute DailyMix zaplatíte 56,95€, čo vychádza iba 1,40€ na jednu porciu.

 • Ceny sú aktuálne v čase písania tejto recenzie. Časom sa môžu zmeniť.
DARČEK: Pri nákupe nad 39,95 € dostanete DailyMix shaker na prípravu nápojov úplne ZDARMA.

Z akých príchutí máte na výber?

Ako sa hovorí, z každého rožku trošku. Svieža príchuť lesnej zmesi, sladký banán či výrazná jahodová príchuť ulahodí chuťovým pohárikom milovníkov ovocia. Priaznivcom kávy zas odporúčam vyskúšať kávovú príchuť, ktorá povzbudí a naštartuje. Ak preferujete sladké a lahodné nápoje, určite skúste čokoládu, vanilku alebo kokos. Dajte si však pozor, z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že čokoláda je silno návyková.

Príprava DailyMix

Jedným z hlavných benefitov DailyMix je práve veľmi jednoduchá príprava, ktorú zvládnete do niekoľkých minút. Výrobca na oficiálnom webe síce uvádza čas prípravy 30 sekúnd, avšak mne to trvalo trošku dlhšie, cca 60 -90 sekúnd. Vzhľadom na to, že ide o plnohodnotné jedlo to však nie je vôbec zlý čas. Navyše, na prípravu nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky, stačí vám iba odmerka (ak nemáte čajová a polievková lyžička), shaker, základné balenie DailyMix a príchuť. Nič si v kuchyni nezašpiníte, čo znamená, že nebudete musieť ani umývať riad, a tak ušetríte ďalší čas.

Postup:

 1. Do šejkra nalejte 350 ml čistej vody
 2. Pridajte 2 odmerky základnej zmesi DailyMix
 3. Dochuťte 1 čajovou lyžičkou dochucovacej zmesi
 4. Zatvorte a dôkladne pretrepte.

Tipy na chutné recepty

Klasický nápoj DailyMix je veľmi chutný, ale keďže ja rada experimentujem, rozhodla som sa doplniť ho o niekoľko ďalších ingrediencií. Pre inšpiráciu prikladám pár tipov na chutné a predovšetkým zdravé recepty z DailyMix.

UPOZORNENIE: Jednotlivé nápoje majú vyššiu kalorickú hodnotu. V prípade, že chudnete odporúčam zostať pri klasickom DailyMix kokteily, teda nepridávať si doň žiadne ďalšie ingrediencie!

Čokoládový DailyMix s mandľovým mliekom

Nemusíte sa báť, príprava nebude náročná. Namiesto vody nalejete do šejkra 350 ml mandľového mlieka, pridáte práškovú zmes, príchuť, pretrepete, prelejete do pohára a vrch posypete orieškami. Ja som použila vlašské orechy a lieskovce, ktoré som mala doma, avšak skvelo by sa tam hodili aj kešu oriešky, prípadne slnečnicové semienka. Okrem toho, že sú zdrojom zdravých tukov, kokteilu dodajú lahodnú príchuť podobnú orieškovej čokoláde. Skúste, uvidíte, že neoľutujete.

DailyMix s čokoládovou príchuťou, mandľovým mliekom a vlašskými orechami

Čokoládový DailyMix dochutený mandľovým mliekom a orieškami

Jahodový DailyMix s ovocím

Ak inklinujete skôr k sviežim, kyslejším príchutiam vyskúšajte jahodový DailyMix s ovocím, napríklad malinami alebo ríbezľami. Tie si môžete buď nakrájať na drobné kúsky, pridať k prášku, zaliať vodou a pretrepať, alebo ich dať v celku rovno do hotového nápoja. Mne sa osvedčila najmä prvá alternatíva, kedy sa jednotlivé chute krásne spojili a kúsky ovocia som cítila v každom dúšku.

Kúsky ovocia v jahodovom nápoji DailyMix

DailyMix s jahodovou príchuťou a čiernymi malinami

Čokoládovo-jahodový puding

DailyMix nemusí byť iba nápoj, ale pokojne si z neho môžete spraviť aj puding. Chvíľku mi trvalo, kým som prišla na správne množstvá tak, aby mal puding ideálnu konzistenciu, no nakoniec sa to podarilo. Do misky si najskôr pridajte 2 odmerky základnej DailyMix zmesi, následne pol čajovej lyžičky čokoládovej príchute a 1 čajovú lyžičku jahodovej. Doplňte pokrájaným banánom alebo iným ovocím a zalejte 220 ml mandľového mlieka. Všetko pomixujte a dajte aspoň na polhodinku do chladničky. Uvidíte, aká dobrota na vás čaká.

Lahodný puding z DailyMix s lesným ovocím

DailyMix puding s čokoládovo-jahodovou príchuťou a ovocím

TIP: Nebojte sa kombinovať aj iné príchute, napríklad čokoláda- kokos, banán- čokoláda či kávu s vanilkou.

Skúsenosti užívateľov

Síce je DailyMix na trhu len krátko, no aj za túto chvíľku si získal viacerých obdivovateľov. Svedčia o tom nezávislé hodnotenia užívateľov na heureke, ktoré sú len pozitívne. Najviac si užívatelia pochvaľujú jeho rýchlu prípravu, čo zas oceníte najmä vo chvíľach, keď nie je čas na varenie. Pozitívne ohlasy však zožalo aj zloženie, vďaka ktorému DailyMix kokteil skutočne zasýti a odoženie hlad.

pozitívna recenzia na diskusnom fóre heureka

Pozitívna skúsenosť s produktami DailyMix

Zdroj: Christian Třeba, heureka.cz/dailymix

Užívateľka si pochvaľuje rýchlu a nenáročnú prípravu

Veľmi dobrá recenzia a odporúčanie

Zdroj: Overený zákazník, instantni-jidlo.heureka.cz

Užívateľky si pochvaľuje sýtosť nápoja

Pozitívna recenzia z heureky

Zdroj: Overený zákazník, instantni-jidlo.heureka.cz

TIP: Ďalšie skúsenosti užívateľov nájdete aj na samotnom webe dailymix.sk v sekcii Referencie.

Moja skúsenosť s nápojom DailyMix

Ako som už vyššie spomenula, z DailyMix som vyskúšala dve príchute: jahodovú a čokoládovú. Pravdupovediac, pred samotným testovaním som nemala veľké očakávania. Predsa len ide o jedlo vo forme prášku, čo vo mne evokovalo polotovar s množstvom chemických aditív. Výsledok ma však príjemne prekvapil. V nápoji neboli žiadne „hrudky“, základná zmes spolu s príchuťou sa krásne rozpustili vo vode. Dokonca som ani nemusela nápoj dlho pretrepávať.

Čo sa týka chuti, čokoládový DailyMix kokteil bol zo začiatku viac sladší ako som si myslela. Vzhľadom na to, že nie som veľký fanúšik sladkého, druhýkrát som do kokteilu pridala iba pol čajovej lyžičky čokoládovej príchute a nápoj bol presne podľa mojich predstáv. Lahodný, primerane sladký a sýty. Hlad zaženie minimálne na najbližšie 4 hodiny.

Rovnako musím pochváliť aj praktické balenie. Základná zmes, podobne ako aj príchuť je dodávaná vo vákuovo uzatvárateľných vrecúškach, ktoré sa dajú ľahko uzavrieť a opätovne otvoriť. Súčasťou balenia bol aj shaker s odmerkou. Troška ťažšie sa otvára a zatvára otvor na pitie, avšak na druhej strane aspoň dobre tesní. Kokteil si teda spokojne brávam so sebou do práce či na výlety do prírody. Nič sa mi po ceste nevyleje.

Výhody a nevýhody

 • nízka kalorická hodnota
 • minimálny obsah sacharidov
 • neobsahuje lepok
 • pri objednávke nad 54€ doprava ZDARMA
 • prášková forma
 • pomerne veľké balenie
PREDAJ DAILYMIXU
V ketomix.sk
V dailymix.sk

Časté otázky

Chceli by ste si DailyMix kokteil objednať a zaujímajú vás informácie ohľadom spôsobu platby a doby doručenia? Tak potom rozhodne nevynechajte nasledujúcu sekciu často kladených otázok, kde sa dozviete všetko potrebné.

Za aký čas mi príde objednávka?

Doba dodania sa pohybuje v rozmedzí 24 až 48 hodín. Ak si ale DailyMix kokteil objednáte v piatok, pravdepodobne Vám príde až v utorok (objednávky sa vybavujú iba v pracovné dni).

Ako zaplatím za DailyMix?

Oficiálny eshop dailymix.sk ponúka hneď niekoľko možností platby. Od klasického bankového prevodu, online platby kartou, cez smsku až po virtuálnu menu Bitcoin. Samozrejme, k dispozícii je aj platba na dobierku priamo kuriérovi pri prevzatí tovaru, za ktorú sa však k cene dopravy (4€) pripláca 1,30€.

Môžem piť DailyMix aj keď chudnem?

Áno, s prihliadnutím na nízku kalorický hodnotuzanedbateľné množstvo sacharidov je DailyMix určený aj pre ľudí, ktorí potrebujú zhodiť zopár kilogramov. Pri ketónovej diéte KetoMix sa môže piť až od 3. fázy.

Pre koho nie je DailyMix vhodný?

Vzhľadom na to, že DailyMix obsahuje sušené mlieko neodporúča sa konzumovať ľuďom s intoleranciou na laktózu. Taktiež nepredstavuje tú najlepšiu voľbu pre tehotné a dojčiace mamičky, ktoré potrebujú v tomto období prijímať všetky makroživiny.

Záverečné hodnotenie

Nápoj DailyMix spĺňa všetko to, čo výrobca sľubuje. Príprava nápoja je veľmi rýchla, vzhľadom na to padne vhod hlavne v situáciách, kedy nemáte čas variť, prípadne ísť na obed. Ba čo viac, môžete si ho pripraviť vopred a zobrať kdekoľvek so sebou. Kokteil nie je príliš vodový, práve naopak, má ideálnu konzistenciu a skutočne dokáže nahradiť plnohodnotné jedlo. Za pozitívum považujem aj širokú ponuku príchutí, z ktorých si vyberie skutočne každý. Balenie je troška veľké a nespratné, avšak zmes si stále máte možnosť presypať do menších krabičiek. Jednu si necháte v práci, druhú zase doma a tretiu napríklad na chate. DailyMix tak budete mať po ruke všade, kde potrebujete. Uspokojí potreby rôznych vekových kategórií, pričom každej z nich prinesie niekoľko výhod.

Záverečné hodnotenie, vrátane výhod a nevýhod

Záverečné hodnotenie plnohodnotného jedla DailyMix

Zatiaľ, čo niektorí ľudia si jedlá v tekutej forme nevedia vynachváliť, iní sú k takýmto produktom podstatne kritickejší. Ku ktorej skupine patríte vy? Vyskúšali ste už plnohodnotné jedlo vo forme nápoja? Ako vám chutilo? Bolo dostatočne sýte? Potešíme sa, ak nám o vašej skúsenosti napíšete do komentára pod článok.

ZDROJE:

(1) Oficiálna stránka DailyMix – dailymix.sk

(2) 10 Evidence-Based Health Benefits of Whey Protein. Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/10-health-benefits-of-whey-protein#section6

(3) MONTGOMERY, K. Soy Protein. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1595159/

(4) Is Rice Flour Good for You? Pros & Cons of Rice Flour Nutrition. Dostupné na: https://draxe.com/nutrition/rice-flour/

(5) Emerging Benefits and Uses of Chicory Root Fiber. Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/chicory-root-fiber#2.-May-aid-bowel-movements

(6) WATSON, A. a kol. Changes in stool frequency following chicory inulin consumption, and effects on stool consistency, quality of life and composition of gut microbiota. Dostupné na: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0268005X19303686

(7) Minerálne látky. Dostupné na: https://www.pulib.sk/web/kniznica/elpub/dokument/Poracova1/subor/5.pdf

(8) Vitamíny a ich úloha v metabolických a funkčných procesoch. Dostupné na: https://zona.fmed.uniba.sk/uploads/media/1_Vitaminy.pdf

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra