RECEPT: Vitamínový mix smoothie - Výživovo.sk

RECEPT: Vitamínový mix smoothie

Vitamínový mix smoothie recept

UDRŽ SI KRÁSNU PLEŤ
KolagénKyselina hyalurónováVitamíny a antioxidanty

Keď sa rozhodnete pripraviť si smoothie, zapojte vašu fantáziu, pretože tam sa skutočne medze nekladú. Rôzne kombinácie ovocia zeleniny, rastlinných mliek, orechových masiel, semienok, či sušeného ovocia, to je všetko to, čo môžete kombinovať a urobiť si tak stále niečo nové. Koho by predsa bavil jednostranný jedálniček bez štipky fantázie, no nemám pravdu?

Vitamínové smoothie recept

Zelenina má oveľa širšie využitie, než si ľudia dokážu predstaviť

Vitamínový mix smoothie vzniklo kombináciou červenej repykarotky, ktoré veľa ľudí používa najmä pri varení hlavných jedál, ale to ani zďaleka nie je jediný spôsob ich použitia. Čo tak použiť túto zeleninu pri pečení zdravého chlebíka, muffinov, či koláčikov? Alebo ešte lepšie. Vyskúšajte si ich nastrúhať a následne primiešať do ovsenej kaše. Vaša raňajková kaša získa úplne nový rozmer, pretože bude sladšia a odlišná od toho, na čo ste boli doposiaľ zvyknutí.

Nezabúdajme pri smoothie ani na ovocie

Nie každému chutia čisté zeleninové šťavy a vtedy prichádza na rad ovocie. Banán sa vyskytuje v smoothies pomerne často, pretože pridaním banánu zostane smoothie omnoho sladšie a tak nie je nutné pridávať ďalšie sladidlá vo forme sirupov. Ak sa ale bez toho nezaobídete, tak vždy platí, že malé množstvo neuškodí, ale hlavne opatrne. Nič netreba preháňať.

Vitamínové smoothie recept

Vymeňte kupované rastlinné mlieka za tie, ktoré si samy vyrobíte

Mandľové, kokosové, ovsené, či ryžové. To sú rastlinné mlieka, ktoré už kúpite takmer v každom supermarkete. Ale je to skutočne niečo, do čoho sa oplatí investovať peniaze? Skúšali ste si prečítať zloženie? Väčšina z nich obsahuje plno pridaných látok, ktoré tam vôbec nemusia byť.

Je pravda, že siahnuť po týchto krabicových mliekach je jednoduchšie a pohodlnejšie, ale skúšali ste si už vyrobiť rastlinné mlieko doma? Viete koľko času vám to zaberie? Dve minúty. Toľko trvá príprava kokosového mlieka, ktoré je v konečnom dôsledku chuťovo omnoho lepšie, než to, čo si kúpite. Vyskúšajte a samy budete prekvapení výsledkom.

Ste zvedaví, čo potrebujete k príprave dnešného smoothie?

Na 1 porciu smoothie budete potrebovať:

  • ½ červenej repy
  • ½ jablka
  • 1 karotku
  • 1 banán
  • hrsť lesného ovocia
  • 150 ml rastlinného mlieka
  • 200 ml vody

Vitamínové smoothie recept

Postup:

Všetky ingrediencie vložíte do mixéra a dôkladne rozmixujete. V prípade potreby dolejte vodou.

Vitamínové smoothie recept

5/5 - (1 vote)

Michel Struharova

Cestovateľka a bežkyňa, ktorá s 10 kg batohom 3 roky spoznávala svet. Teraz zdoláva slovenské kopce a pomáha klientom rozprávať príbehy ich značiek. Na Výživovo.sk píše predovšetkým o milovanom behu a športovej výžive.

Komentovanie článku: