Pestryjedalnicek.sk - RECENZIA + vlastná skúsenosť - Výživovo.sk

RECENZIA pestryjedalnicek.sk + vlastná skúsenosť

Pestry Jedalnicek hlavna stranka

Zbesilé životné tempo, ktoré sa mi, bohužiaľ, tiež nevyhlo, zanechalo negatívne následky na mojom trávení. Prepchávanie sa pečivom a polotovarmi namiesto poriadneho jedla, pretože (vraj) nemám čas variť – to bol v skratke môj denný režim.

Našla som však riešenie, ktoré zaberie len pár minút. Volá sa pestryjedalnicek.sk a chcela by som sa podeliť o moju skúsenosť.

Čo je pestryjedalnicek.sk?

Ide o online službu, ktorá na základe vami zadaných údajov vygeneruje jedálniček, s ktorým si váhu udržíte, znížite či zvýšite. Jedálničky vypracovala Blanka Szabóová s 18-ročnými skúsenosťami, ktoré využíva ako osobná trénerka, inštruktorka a majiteľka fitness centra.

Odborníčka a trénerka Blanka Szaboová

Jedálniček je uložený vo vašom osobnom účte, kde si tiež môžete zapisovať, aké ste s novým spôsobom stravovania dosiahli úspechy, ako centimetre ubúdajú, čím sa aktualizujú aj údaje o BMI a množstve denného energetického príjmu.

Aký cieľ som si na úvod zvolila?

S váhou som spokojná a myslím si, že zhodenie ďalších kíl by už nevyzeralo dobre, takže som sa rozhodla pre udržanie hmostnosti. Chcela som zmeniť svoje stravovacie návyky a začať sa stravovať pravidelne. Od rána do večera som v jednom kolotoči povinností, takže na hľadanie receptov či vlastné zostavenie jedálnička mi čas neostáva a voľný čas radšej trávim vonku ako pred monitorom počítača. 

Ako služba funguje?

Používanie a registrácia je jednoduchá a prehľadná. Na úvodnej stránke zadávam svoj cieľ a hmotnosť, akú chcem dosiahnuť. Následne uvádzam súčasnú váhu, výšku, rok narodenia a pohlavie. V treťom kroku ešte dopĺňam informácie o zamestnaní, pohybových aktivitách a zdravotnom stave, vďaka ktorým služba vypočítala moju hodnotu BMI.

Formulár odoslaný a ani nie o 2 minúty mi v mailovej schránke pristál link s mojím jedálničkom.

Doplnenie udajov pestry jedalnicek

Formulár Pestrýjedálniček

Po kliknutí na link sa dostávam späť na stránku, kde už mám vytvorený profil a vidím svoj jedálniček na dnešný deň. Raňajky, desiata, obed, olovrant, večera a druhá večera – toto začína vyzerať seriózne pre človeka, ktorý bol zvyknutý nahádzať do seba 2 jedlá denne, ak vôbec.

Príklad jedálnička

Každé jedlo má uvedenú energetickú hodnotu a pripojený recept na prípravu. Zdá sa, ze jednoduchšie to už nemôže byť, no to by som ešte musela veriť, že s mojou (ne) pevnou vôľou to zvládnem. Po „zjedení“ menu z prvého dňa musím povedať, že recepty sú jednoduché a chutné, príprava netrvá dlho a zvládne ich aj kuchár-amatér.

Výživové hodnoty Pestrý jedálniček

Môj denníček

Pre väčšiu motiváciu umožňuje pestryjedalnicek.sk vo vašom konte sledovať pokroky. Aktualizovaním váhy sa mení aj energetický príjem a aktualizuje jedálniček, hodnoty BMI.

Páčila sa mi automatická zmena, keď som si aktualizovala moje pohybové aktivity. Jedálniček reagoval na to, že mám intenzívnejší tréning a potrebujem viac bielkovín.

Môj denníček

Prémium verzia

Keď som si chcela prezrieť menu na ďalšie dni a zájsť do obchodu na nákup, zisťujem, že jedálniček môžem vidieť len na 1 deň dopredu. Objavujem funkciu „Plná porcia“ – prémium platená verzia.

Ja som funkciu neskúsila, keďže mojim cieľom je udržanie hmotnosti, no určite je prínosná pre ľudí, ktorí sa snažia zhodiť kilogramy, naučiť sa plánovať jedlá a nakupovať zdravšie. Vidieť pokroky je tiež jeden z veľmi dobrých motivátorov (okrem toho budete dostávať ďalšiu motiváciu a tipy mailom).

Čo však nechápem, je možnosť vytlačiť jedálniček ako PDF len v rámci prémium verzie. So základnou verziou som si ho opísala na papier a zavesila na chladničku tak či tak.

V rámci nej je možné vidieť jedálniček na celý týždeň vopred, máte dokonca históriu za posledných 30 dní, ak vám jedlá nechutia, viete si ich editovať a prispôsobiť. Ja som si ich prispôsobila aj tak, pretože niektoré potraviny jednoducho nemám rada, no to sa stalo výnimočne.

Pestryjedalnicek.sk - porovnanie prémium verzia

Záver

Pestryjedalnicek.sk je dobrá alternatíva, ak práve nemáte čas alebo si neviete rady s jedálničkom. Základná verzia je zadarmo, mne bohate postačovala, no vždy si môžete zaplatiť za „Plnú porciu“. Jedlá sú jednoduché, recepty sú tvorené zaujímavými kombináciami chutí a osobne mimoriadne oceňujem, že sú naozaj rýchle na prípravu. Služba je dostupná aj pre záujemcov z Českej republiky. Nájdete ju na adrese www.pestryjidelnicek.cz.

Kto vám dá dnes jedálniček na mieru zadarmo?
Zadajte svoje údaje a svoj jedálniček si nájdete v mailovej schránke. Chudnúť začnete okamžite!

Pestrýjedálniček.sk

4.3/5 - (7 votes)

Michel Struharova

Cestovateľka a bežkyňa, ktorá s 10 kg batohom 3 roky spoznávala svet. Teraz zdoláva slovenské kopce a pomáha klientom rozprávať príbehy ich značiek. Na Výživovo.sk píše predovšetkým o milovanom behu a športovej výžive.

Komentovanie článku: