eSlim recenzia: účinky, cena, skúsenosti, alternatívy - Výživovo.sk

eSlim®. Kompletná recenzia tabletiek na chudnutie, vrátane skúsenosti užívateľov a dostupných alternatív

eSlim recenzia a skúsenosti

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Sladký donut, maxi pizza či čokoládová torta ku kávičke a šup, ručička na váhe vyskočila o niekoľko čísel nahor. Zrazu je vám tričko tesnejšie a s gombíkom na nohaviciach zvádzate neľútostný súboj. Vyššia telesná hmotnosť sa podpíše nielen na oblečení, ale aj na vašom fyzickom zdraví. Po malej prechádzke ste príliš zadýchaný pričom ani zrýchlený tlkot srdca sa nedá prehliadnuť. O niekoľko dôvodov naviac, prečo schudnúť.

Nemusíte sa báť, vyhrávajúcich škriatkov v bruchu nebudete vôbec počuť. V súčasnosti diéty na princípe odriekania a hladovania nahradili moderné spôsoby chudnutia. Vrátane cvičenia a rôznych diét nemožno opomenúť ani tabletky na chudnutie. K nim patria aj nové, menej známe tabletky eSlim, na ktoré si posvietim v nasledujúcich riadkoch. Oboznámim vás s ich zložením, účinkami a, samozrejme, skúsenosťami užívateľov.

Výrobca tabletiek eSlim

Reklama je mocný čarodej. Skôr však, ako uveríte chytľavým reklamným sloganom či sa nadchnete sľubovaným výsledkom, overte si, kto za značkou stojí. Sú pri značke zverejnené údaje výrobcu, prípadne distribútora? Majú tabletky na chudnutie certifikát schválenia Úradu verejného zdravotníctva? Za výrobu výživových doplnkov eSlim zodpovedajú odborníci zo spoločnosti Pharmatico Ltd. so sídlom v Londýne. Oficiálnym distribútorom a zároveň aj prevádzkovateľom eshopu eSlim v rámci Slovenskej republiky je firma Pharmatico CE, ktorá má centrálu v Bratislave. Okrem schválenia Úradom verejného zdravotníctva, kvalitu tabletiek eSlim a serióznosť predajcu potvrdzujú tiež certifikáty akreditovaných skúšobných laboratórií. (1)

Účinky

Vzhľadom na kombináciu bylinných extraktov a vitamínov sú tabletky eSlim primárne určené na zníženie telesnej hmotnosti. Pomocnú ruku ale podajú i večným hladošom a maškrtníkom, u ktorých zaženú pocity hladu či chuť na sladké. U ľudí s pomalším metabolizmom prispejú k jeho zrýchleniu a tiež priložia uhlík do spaľovacieho kotla prebytočných kalórií.

Ak horíte nedočkavosťou a očakávate viditeľný úbytok hmotnosti hneď po užití prvých tabliet, sklamem vás. Žiadny zázrak sa nekoná. Tabletky na chudnutie eSlim sú síce jedným zo spôsobov chudnutia, avšak vedzte, že bez vašej snahy, cvičenia a zmeny životosprávy to nepôjde.

účinky tabletiek na chudnutie značky eSlim

Účinky tabliet eSlim

Zloženie

eSlim vysielajú do boja proti nadbytočným kilogramom tých najsilnejších bojovníkov z radov bylín, vitamínov a aminokyselín. Tí vytvárajú unikátne spojenie čisto prírodného pôvodu, v ktorom chemikálie a umelé stabilizátory nemajú miesto.

Zloženie eSlimu

Etiketa znázorňujúca zloženie, dávkovanie a skladovanie eSlimu

Divoký pomaranč

Podobne ako väčšina citrusových plodov pochádza zo subtropických oblastí Ázie, kde sa mu mimoriadne darí. Svojich priaznivcov si získal nielen spomedzi vyznávačov tradičnej čínskej medicíny, ale i ľudí s túžbou schudnúť. Vrátane vitamínu C a niekoľkých prírodných látok obsahuje aj zlúčeninu synefrín, ktorá v kombinácii s kofeínom zlepšuje výkonnosť, ba čo viac, podporuje správnu funkciu tráviaceho traktuspaľovanie tukov. (1)

VEDELI STE, ŽE extrakt z divokého pomaranča sa využíva aj v rôznych esenciálnych a vonných olejčekoch? Priaznivo pôsobí na nervový systém, vzhľadom na to, že svojou vôňou dokáže pozdvihnúť náladu a priviať pozitívnu energiu.

Zelený čaj

S jeho históriou sa viaže legenda o budhistických mníchoch z Japonska, pre ktorých bol zdrojom sily a vytrvalosti počas náročných meditácií. V súčasnosti má podstatne širšie využitie. Vďaka svojmu zloženiu (katechínom, kofeínu, vitamínom, aminokyselinám a minerálnym látkam) spomaľuje rast nádorových buniek, znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení a zvyšuje spaľovanie kalórií. Potvrdzuje to aj výskum A.G. Dullu a ďalších autorov v odbornom časopise „The American Journal of Clinical Nutrition“, v ktorom muži po vypití zeleného čaju s kofeínom spálili až o 80 kalórií viac ako po iné dni, kedy pili iba kofeín, prípadne placebo tekutinu. (2)

Zelený čaj

Zelený čaj

L- Karnitín

Svoju úlohu zohráva predovšetkým pri metabolizme tukov. Dokáže nielen naviazať, ale i preniesť mastné kyseliny do mitochondrií a svalov, kde následne v kombinácii s fyzickou aktivitou dochádza k ich efektívnejšiemu spaľovaniu. Nemožno ale opomenúť ani jeho úlohu pri zlepšení fyzickej výkonnosti a obranyschopnosti organizmu. Zaujímavosťou je, že určité množstvo L-karnitínu si naše telo dokáže vytvoriť samo, avšak ide len o veľmi malé percento. Zvyšok je potrebné prijať z mäsa (jahňacie, hovädzie), mliečnych výrobkov a húb. (3)

Kofeín

História kofeínu siaha do ďalekej Číny, kde si ľudia pochutnávali na čaji s jeho obsahom už od 3. storočia. Aktuálne môže mať množstvo podôb, pričom sa nachádza nielen v káve a čaji, ale tiež čokoláde a cole. Kým pre športovcov je zdrojom energie a prostriedkom na zvýšenie výkonnosti, ľuďom s vyššou telesnou hmotnosťou zas stimuluje tvorbu tepla v organizme, vďaka čomu vzrastie energetický výdaj organizmu. (4)

ZAUJÍMAVOSŤ: Prvá kaviareň sa otvorila v 17. storočí v Benátkach a slúžila predovšetkým pre vyššie postavených ľudí, diplomatov, umelcov, finančníkov.

Chilli

Plodina pôvodom z Južnej Ameriky má už od svojho vzniku čestné miesto v kulinárskom umení. Stala sa nielen výborným dochucovadlom jedál, ale tiež výzvou pre milovníkov štipľavej kuchyne, ktorí radi prekonávajú svoje hranice. Za jej štipľavú chuť zodpovedá kapsaicín, ktorý preukázateľne tlmí bolesť, zlepšuje prekrvovanie končatínreguluje termogenézu. V spojení s extraktom zo zeleného čaju prispieva k efektívnemu spaľovaniu tukov, vďaka čomu dochádza k zníženiu telesnej hmotnosti. (5)

chilli

Chilli papričky

Vitamín C

Poslednou zložkou tabletiek eSlim je známy antioxidant – vitamín C. Najčastejšie sa spája s posilnením imunitného systému, pričom podporuje funkciu bielych krviniek likvidujúcich patogénne baktérie. Zúčastňuje sa na metabolizme železa, medi a vybraných aminokyselín. Snaží sa udržať  bunky v čo najlepšej kondícií, spomaľuje ich starnutie a napomáha predchádzaniu rôznych vírusových či kardiovaskulárnych ochorení. Odporúčaná denná dávka vitamínu C pre dospelého človeka je 70 – 100 mg/deň. (6)

Dávkovanie

S prihliadnutím na koncentrácie spomínaných látok a ich prírodný charakter sa eSlim odporúča užívať po 2 tabletkách 2-krát za deň. V priebehu dňa tak môžete užiť maximálne 4 tabletky. Na to, aby tabletky skutočne splnili svoj účel, je vhodné užiť prvú dávku (2 tablety) hneď po raňajkách a druhú (2 tablety) v poobedňajších hodinách. Najlepšie pred cvičením alebo akoukoľvek inou fyzickou aktivitou. Naopak, neužívajte eSlim v neskorých večerných hodinách. Obsahuje kofeín, ktorý nie je práve najlepším priateľom pokojného spánku.

1 kapsula eSlim-u

1 kapsula eSlim-u

TIP: Ak chcete dosiahnuť optimálny účinok eSlim-u, vyzbrojte sa dávkou trpezlivosti a zásobami na min. 3 až 4 mesiace. Približne toľko trvá kým naplno preukážu svoj účinok.

Cena

Cena sa odvíja od počtu balení. Platí, čím viac balení nakúpite, tým viac ušetríte. V prípade, že chcete eSlim zatiaľ len vyskúšať, siahnite po jednom balení so 60 kapsulami, ktoré vám poslúži približne 15 dní. Aktuálne, teda v čase písania tejto recenzie, je k dispozícii  za cenu 19,90 €. Ak sa však rozhodnete pre 5 balení po 60 kapsúl, jedno balenie vás bude stáť 18,98 €. Pri zakúpení 7 balení je cena jednej krabičky ešte nižšia – 18,47 €.

DOPRAVA ZDARMA: Pri nákupe nad 70 € za dopravu a náklady za balenie neplatíte.

Kto by sa mal tabletkám eSlim vyhnúť?

Výživové doplnky na prírodnej báze sú síce pre organizmus tou najlepšou voľbou, avšak nie sú vhodné pre každého. Tabletky eSlim sa neodporúča užívať:

 • ľuďom s kardiovaskulárnymi problémamivysokým krvným tlakom
 • jednotlivcovom s ochorením pečenevredmi
 • osobám s alergiou na niektorú z vyššie spomínaných látok
 • tehotným a dojčiacim ženám
 • mladým, ktorí ešte nedovŕšili 18 rokov
eSlim nie je vhodný pre každého

eSlim nie je vhodný pre každého

Skúsenosti

Doplnok stravy eSlim je na slovenskom a českom trhu ešte stále pomerne neznámy. Z tohto dôvodu som v čase písania tejto recenzie nenašla na diskusných fórach žiadne relevantné skúsenosti užívateľov, ktoré sa viažu k tomuto produktu. Niekoľko osobných príbehov spokojných zákazníkov je však k dispozícii na oficiálnej stránke distribútora.

Užívatelia si pochvaľujú najmä jeho prírodné zloženie a účinnosť. Kým niekomu pomohol zmierniť chuť do jedla, u iných zrýchlil metabolizmus a podporil spaľovanie tukov. Nemožno opomenúť ani pozitívnu skúsenosť aktívneho športovca Tomáša (48 rokov), ktorému pomáha udržať sa stále v skvelej forme.

Veľa športujem ale prípravok eSlim mi pomohol naštartovať lepšie spaľovanie a celkový metabolizmus. Snažím sa udržiavať a môžem tento prípravok len odporučiť.“

Zázraky na počkanie ale nečakajte. Tak, ako píšu viacerí užívatelia, bez zmeny stravovacích návykov, úpravy jedálnička a pohybovej aktivity to nepôjde.

Skúsenosti s tabletkami eSlim

Zdroj: Petra, Michal (www.eslim.sk)

Výhody a nevýhody

 • prírodné zloženie z bylín, vitamínov a aminokyselín
 • certifikát Úradu verejného zdravotníctva
 • diskrétne balenie
 • cenovo výhodné balíčky
 • novinka na trhu s malým počtom užívateľských referencií
 • 2 tablety v jednej dávke
 • musíte užívať dlhší čas

Dostupné alternatívy

Tabletiek na chudnutie je na trhu neúrekom. Niektoré potláčajú chuť do jedla, iné zas naštartujú metabolizmus a spaľovanie kalórií. Navzájom sa odlišujú nielen grafickým dizajnom balenia či reklamným sloganom, ale tiež zložením a cenami. Prírodným zložením sa môže pochváliť Lipoxal Effect, ktorý podporuje tvorbu tepla v organizme, čím zvyšuje energetický výdaj a úbytok hmotnosti. Predáva sa tak na internete, ako aj známych lekárňach Dr. Max po celom Slovenku. Pozitívnymi ohlasmi a taktiež prírodným zložením zaujmú aj tabletky na chudnutie Garsin. Ich hlavnou zložkou je Garcínia kambodžská, známa rastlinka, ktorá nielenže podporuje chudnutie, ale i zmierňuje bolesti pri reume a znižuje hladinu cholesterolu. Silu garcínie využíva vo svoj prospech aj Zerex Assassin, ktorý taktiež priloží polienko do spaľovacej pece tukov.

Alternatívne tabletky na chudnutie

Alternatívne tabletky na chudnutie

Časté otázky

Účinky tabletiek na chudnutie často vzbudzujú u ľudí pochybnosti a nedôveru. Je tak úplne prirodzené, že chcete vedieť o eSlim, čo najviac informácií.

Majú tabletky eSlim vedľajšie účinky?

Ako som už spomenula, tabletky eSlim majú 100% prírodné zloženie. Navyše, pred samotným uvedením na trh prešli viacerými prísnymi testami, pri ktorých sa nepreukázali žiadne vedľajšie účinky. V prípade ale, že prekročíte maximálnu dennú dávku, môžu sa objaviť mierne bolesti hlavy či únava.

Môžem užívať eSlim spolu s inými liekmi?

Vzhľadom na to, že produkty eSlim obsahujú kofeín a synerfín, ktoré priamo pôsobia na nervovú sústavu, poraďte sa so svojim lekárom. Ten pozná nielen váš zdravotný stav, ale i zloženie a účinky vašich ďalších liekov.

Kde všade môžem tabletky eSlim kúpiť?

Originálne balenia si môžete objednať výhradne v eshope oficiálneho distribútora pre Slovenskú republiku na webovej stránke www.eslim.sk . Vyhnete sa tak rôznym napodobeninám nižšej kvality s minimálnym účinkom. Navyše, v prípade nespokojnosti máte možnosť využiť garanciu vrátenia peňazí. Ak nie ste práve technický typ, alebo objednávaniu cez internet veľmi nedôverujte, tabletky eSlim sa dajú objednať aj telefonicky či prostredníctvom SMS správy na t. č. 0949 209 200.

Moje záverečné hodnotenie

Pred písaním tejto recenzie som o eSlim počula len v spojitosti s doplnkami na podporu erekcie eJoy, ktorých výrobu a distribúciu zastrešuje rovnaká spoločnosť. Po dôkladnom preskúmaní zloženia ma však veľmi milo prekvapili. Vrátane látok na podporu spaľovania tukov, obsahujú aj antioxidant vo forme vitamínu C a látky na podporu energie. Za komplexným zložením nezaostáva ani cena. Tá sa spočiatku môže zdať vyššia, avšak pri kúpe viackusového balenia ušetríte na každej krabičke 2 až 3 eurá. Na druhej strane za negatívum považujem chýbajúce skúsenosti užívateľov na diskusných fórach, v dôsledku čoho majú ľudia obavy a pochybnosti o skutočných účinkoch tohto produktu. Je to ale dôsledok toho, že tabletky eSlim sú na trhu relatívne krátko.

Záverečné hodnotenie eSlim

Počuli ste už o eSlim, prípadne ste ich stihli aj vyskúšať? Ak áno, budeme radi, ak nám o vašej skúsenosti napíšete do komentára pod článkom.

Zdroje:

(1) Oficiálna stránka tabletiek na chudnutie eSlim

(2) MACKOVÁ, J. Bakalárska práca: Zelený čaj. 2010. Masarykova univerzita, Lekárska fakulta

(3) ŠIRC, P. Bakalárska práca: Spalovače tuku. 2015. Masarykova univerzita, Lekárska fakulta

(4) DRESLEROVÁ, D. Bakalárska práca: Kofein a vyživě človeka. 2017. Masarykova univerzita, Lekárska fakulta

(5) Súčasná klinická prax 2018: Lokálne podávaný kapsaicín na zmiernenie bolesti

(6) BUCHANEC J. a kol. Vitamín C – ČO O ŇOM (NE) VIEME

5/5 - (2 votes)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra