BEEFEATER gin: história, cena, chuť + kde kúpiť - Výživovo.sk

Beefeater: suchý gin z upršaného Londýna

Beefeater spolu s jeho históriou, druhmi a tipmi na svieži koktejl

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Londýnsky gin Beefeater patrí k špičke na trhu. Je vhodný na kombináciu s inými nápojmi, napríklad s tonikom. Avšak, aj samotný je viac než znamenitý. Vyrába sa vo viacerých verziách. Jednou z najpopulárnejších, hneď po tej klasickej, je jahodová.

Kde kúpiť gin Beefeater?

Letné mesiace sú ideálne na čerstvé osvieženie. A tým je aj gin s tonikom. Beefeater kúpite za približne dvanásť eur. Jeho cena sa však môže meniť v závislosti od obchodného reťazca, ako aj od druhu nápoja. Keď je v nejakom obchode na Beefeater vypísaná akcia, cena málokedy prekročí desať eur. Kúpite ho v Tescu, Lidli, Bille, na Heureke, v Kauflande i českom Alberte.

PREDAJ ALKOHOLU

História

Pod dohľadom rodiny Taylorovcov bola v Londýne, v mestskej časti Chelsea, v roku 1820 otvorená destiláreň. Toto miesto sa neskôr stalo rodiskom legendárneho britského ginu. O pätnásť rokov na to sa narodil muž, vďaka ktorému si dnes môžeme vychutnať gin Beefeater. James Burrough sa narodil v Devone. Učil sa za lekárnika, no neskôr odišiel do Kanady, aby tam našiel svoje šťastie. V roku 1855, rok po tom, čo opustil Britániu, sa spojil s pánom Bentleym. Otvorili lekáreň v Toronte, v ktorej Burrough strávil nasledujúcich päť rokov. Potom sa vrátil späť do Anglicka. (1) (3)

Po návrate domov, povzbudený úspechom a plný optimizmu, zaplatil 400 libier Taylorovcom za destiláreň v Chelsea. Pôvodná firma sa venovala výrobe ginu a rôznych likérov. Podnikavý Burrough sa stal vlastníkom destilárne s viac než štyridsaťročnou históriou. Premenoval ju na „James Burrough, destilátor a dovozca zahraničných likérov”. Spoločnosť si okamžite získala pozornosť britských obyvateľov. Medzi prvé produkty, ktoré Burrough predával, boli punče, likéry a ovocné giny. Za svoj prvý veľký úspech považoval to, keď sa v radoch jeho klientov objavili prestížne mená Fortnum & Mason. (1)

Lekárnik majstrom ginu

James Burrough rozvíjal svoje lekárnické vlohy aj počas výroby alkoholu. Využíval znalosti bylín a chemických procesov. Svoje poznatky si neustále zapisoval. Vzniklo tak niekoľko kníh plných originálnych receptov. V roku 1871 obetoval Burrough kvôli popularite spoločnosti rodinné sídlo a prenechal ho kanceláriám. (1)

Zrod Beefeateru

V roku 1876 už spoločnosť vyrábala a dovážala desiatky druhov likérov a iných alkoholických nápojov. V tom roku sa v dokumentoch prvý raz objavil termín Beefeater. Okrem neho spoločnosť vyrábala James Burrough London Dry a Ye Old Chelsea Gin. (1)

Logo ginu Beefeater

Logo Beefeater. Zdroj: pinterest

Smrť zakladateľa a expanzia

Až do roku 1897 riadil spoločnosť zakladateľ James Burrough spolu so svojimi synmi. Zasvätil ich do tajov výroby suchého ginu, riadenia biznisu, importu, exportu a iných dôležitých vecí. A dobre urobil, pretože v roku 1897 zomrel a úspešný podnik zanechal svojim potomkom. Synovia viedli spoločnosť úspešne a s veľkým nasadením. V roku 1908 boli nútení presťahovať spoločnosť z Chelsea. Usadili sa na druhom brehu rieky na pozemku, ktorý si predvídavo dva roky predtým kúpili. Nové priestory nazvali na počesť pôvodnej destilárne Cale Distilleri. Produkcia nestagnovala, ako by mohol ktokoľvek predpokladať. Práve naopak, nákupom ďalšieho zariadenia sa ešte zvýšila. (1)

VEDELI STE, ŽE: V roku 1911 bol Beefeater ocenený zlatou medailou na festivale Empire Exhibition.

V roku 1917 začal vnuk zakladateľa predávať gin Beefeater na americkom trhu. Neskôr, v roku 1958, sa spoločnosť presťahovala do svojho súčasného sídla na Montford Place. Dôvodom bolo zväčšenie priestoru. (1)

Predaj spoločnosti

Burroughovci v roku 1987 predali rodinnú firmu spoločnosti Whitbread. Nebolo to však nadlho. Už v roku 2005 putovala do rúk francúzskej skupiny Pernod-Ricard, ktorá Beefeater vlastní dodnes. (1)

Sortiment

Beefeater prešiel počas svojej histórie viacerými zmenami. Väčšina sa na ňom v dobrom slova zmysle podpísala. Z týchto zmien vzniklo viacero druhov ginu Beefeater.

Beefeater London Dry Gin

Klasiku so silnou arómou borievok a citrusov ocení každý milovník ginu. Dodnes je vyrábaný podľa tradičného receptu James Burrougha. Pôvodný Beefeater obsahuje zmes deviatich byliniek. Nájdete medzi nimi borievku, citrónovú kôru, mandle, pomarančovú kôru, sladké drievko a koriander. Beefeater London Dry Gin je svetovo najoceňovanejší gin. (2)

Beefeater London Dry Gin s kockami ľadu

Beefaeter London Dry Gin obsahuje 9 bylín doplnených o ďalšie ingrediencie. Zdroj: Wikipedia

Beefeater Pink Gin

Duša Londýna, dostupná v ružovej. Sladká jahodová chuť si získala srdcia nielen všetkých žien, ale aj mnohých mužov. Pôvodný recept suchého ginu obohatený o jahodový sirup vznikol  v 19. storočí. Rovnako ako Beefeater London Dry Gin, aj ružový gin obsahuje deväť bylín. (2)

Beefeater Blood Orange Gin

V roku 1876 kúpil James Burrough na trhu London’s Covent Garden tie najlepšie pomaranče. Použil ich na výrobu pomarančového ginu, ako stvoreného na lenivé popoludnia. Burrough zas a znovu dokazuje svoj intelekt a predvídavosť. Moderný Beefeater Blood Orange Gin, vyrobený o 143 rokov neskôr, ako pôvodný pomarančový recept, je veľmi populárny. Deväť byliniek je stálicou, čo sa pridáva, to je príchuť čerstvého pomaranča. (2)

Beefeater London Garden

Gin inšpirovaný botanickými záhradami z Chelsea Physic Garden by sa zakladateľovi určite páčil. Beefeater London Garden vznikol ako výsledok bádania a očarenia prírodou hlavného destiléra Desmonda Paynea. London Garden gin prekypuje sviežimi tónmi bylín, listov a citrusov. Znateľné sú aj stopy citrónovej trávy a tymiánu. (2)

Beefeater 24

Beefeater 24 obsahuje zmes dvanástich rastlinných plodov. Deväť základných zložiek zostáva, zaujímavé sú ďalšie tri. Patrí medzi ne grapefruitová kôra, japonský a čínsky zelený čaj. Číslo v názve symbolizuje počet hodín, počas ktorých všetkých dvanásť zložiek strávi namočených v liehu. Suchý gin, podobný klasickej verzii, má plnšiu a exotickejšiu chuť. Je preto výbornou zložkou Beefeater koktejlov. (2)

DARČEKOVÝ ALKOHOL
degustačný kalendár
miniatúrna alebo maxi fľaša
darčekové balenie s alkoholom
fľaša s vlastnou etiketou
gravírovaná fľaša na mieru
rumové alebo whiskey predplatné
luxusný a investičný alkohol

Beefeater Burrough’s Reserve Edition 2

Gin pre všetkých tých, čo radi snívajú a sú otvorení výzvam a novým dobrodružstvám. Tento Beefeater je vzácnym príkladom toho, ako môže z nečakaných okolností vzniknúť veľdielo. Odlišuje sa od ostatných ginov značky Beefeater svojím zložením, vôňou a farbou.

Zrením v červených a bielych dubových sudoch z oblasti Bordeaux získava medený odtieň a komplexnú chuť plnú jedinečných tónov. Vôňa v sebe snúbi vyváženú arómu borievky s citrusmi a do chuti z drevnatých sudov preniká charakter bordeauxských vín. Po dopití sa prejaví chuť sladkého drievka. (2)

TIP: Každý rok je vyrobených iba niekoľko týchto fliaš, preto ak nejakú uvidíte, kúpte ju. Takáto príležitosť sa vám už nemusí naskytnúť.

Beefeater vs Bombay

Bombay Sapphire je mladší ako Beefeater. Z istého pohľadu možno povedať, že dizajnom fľaše londýnskeho veterána prevyšuje. Je balený do elegantných fliaš z modrého skla. Spadá pod skupinu Bacardi. Cenovo sa Bombay Sapphire pohybuje vo vyššej cenovej relácii ako Beefeater. Je vyrobený z desiatich bylín, ktoré mu prepožičiavajú bohatú korenistú chuť. Beefeater je naopak typický chuťou borievky a citrusov. Ľahšie sa kombinuje s inými nápojmi, obzvlášť s tonikom. Aj preto je taký populárny. Výber správneho ginu je vec gusta. Záleží na vašich preferenciách a možno aj príležitosti. Bombay Sapphire vyhovuje kritériám luxusného daru. Beefeater je naopak perfektný na zábavu a príležitostné popíjanie.

Beefeater a tonik

Hádam neexistuje ikonickejšie duo ako gin s tonikom. V obchode natrafíte na niekoľko značiek predávajúcich tonik, nezáleží na tom, ktorý použijete. Hlavnú rolu v miešanom nápoji odohrá Beefeater. Trpký, horký, mierne sladký. S ginom však nadobúda úplne nový rozmer a gin nadobúda úplne nový rozmer s tonikom. Ideálne osvieženie, ktoré možno vychutnávať. Ešte lepší je s ľadom.

Beefeater koktejly

Drinky s osviežujúcou chuťou ginu sú vítané na každej párty.

Beefeater 24 Spritz

Horký koktejl s ľahkým receptom, ktorý si zamilujete. Čo naň budete potrebovať? Kúpte si Beefeater 24, akékoľvek šampanské a vermut z Bordeaux, Lillet Blanc. Všetky ingrediencie pohodlne zoženiete u nás na Slovensku. Zmiešajte 50 ml ginu s 35 ml vermutu. Dielo zavŕšte šampanským v množstve, ktoré sa vám pozdáva. Nápoj nalejte do pohára s ľadom, pridajte kôru z grapefruitu a maliny.

TIP: Vymeňte šampanské za sódu, aby ste znížili obsah alkoholu v nápoji.

Pink Refresher

Drink s nízkym obsahom kalórií vhodný na každý druh spoločenskej zábavy. Beefeater Pink vytvorí s džúsom z granátového jablka, medom a limetkou jedinečné osvieženie. Prichystajte si 35 ml ružového ginu, 25 ml džúsu z granátového jablka, 20 ml medového sirupu a 15 ml limetkového džúsu.

Beefeater Pink s limetkou, medom a džúsom z granátového jablka

Beefeater Pink je osviežujúci nápoj z ružového ginu, ktorý obsahuje džús z granátového jablka, limetku a med

Medový sirup vyrobíte tak, že zmiešate zahusťovací sirup s medom v pomere 1:1. Všetky spomenuté prísady nalejte do šejkra. Dôkladne premixujte. Výsledok prelejte do vysokého oblého pohára. Na záver pridajte ľad a bublinkovú vodu.

Krátke zhrnutie

Beefeater je oprávneným kráľom všetkých ginov. Ročne sa predajú tisíce fliaš. Vychádza z bohatej tradície, ktorá stavia na pôvodnom recepte, vytvorenom Jamesom Burroughom. Dodnes patrí k špičke na trhu a vyváža sa z Anglicka do všetkých svetových strán. Prijateľnou cenou si získal bežného spotrebiteľa. Aj v tom tkvie tajomstvo jeho úspechu. Skromnosťou nadobudol viac než konkurenčné značky vysokými cenami.

Zdroje:

(1) Beefeater Destilleri (James Burrough Ltd) – https://www.diffordsguide.com/producers/165/beefeater-gin-distillery

(2) Our Gins – https://www.beefeatergin.com/en-EN/our-gins

(3) Beefeater gin – https://en.wikipedia.org/wiki/Beefeater_Gin

UPOZORNENIE
Povaha tohto článku je striktne informatívna. V žiadnom prípade nenabáda čitateľa k užívaniu alkoholu. Neručíme za neblahé dôsledky, ktoré by mohli z jeho nekontrolovanej konzumácie vyplynúť. Uvedené recepty na miešané alkoholické nápoje nenabádajú čitateľa k ich výrobe či konzumácii. Obsah článku je určený pre návštevníkov webu, ktorí majú viac ako 18 rokov!
5/5 - (2 votes)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra