Rum BACARDI: sortiment, cena, chuť + kde kúpiť - Výživovo.sk

Bacardi: kubánsky klenot

Bacardi rum - pôvod, koktejly a kde kúpiť

UDRŽ SI KRÁSNU PLEŤ
KolagénKyselina hyalurónováVitamíny a antioxidanty

Cuba Libre, koktejl preslávený plamennou vojnou o nezávislosť, si dnes v pokoji vychutnávajú ľudia po celom svete. Jeho základom je biely rum z cukrovej trstiny s názvom Bacardi. Zdrojom kvalitnej cukrovej trstiny používanej na výrobu kubánskeho rumu je dodnes súostrovie Antily v karibskej oblasti. 

Kde kúpiť rum Bacardi?

Biely rum by nemal chýbať na žiadnej oslave. Perfektne sa hodí do koktejlov a vy nebudete ľutovať, že ho máte poruke. Napríklad také mojito je ideálne k párty pri bazéne. Do pánskej spoločnosti však lepšie sadne Bacardi 151, ktoré má až 75,5 % alkoholu. Pokiaľ obľubujete ovocnejšie chute a nižšie percento alkoholu, siahnite po jednej z fľašiek z radu Breezer. Malinové Bacardi sladkou chuťou lesných plodov roztúži vaše zmysly. Cena za 1 l bieleho rumu sa pohybuje okolo 15 eur. V akcii ho predávajú za ešte výhodnejšiu cenu. Kubánsky rum si môžete zakúpiť v Tescu, Kauflande ale aj online v eshope.

PREDAJ ALKOHOLU

História

Značka Bacardi bola založená v roku 1863 Facundom Bacardíom v najväčšom meste Kuby, v Santiagu de Cuba. Vďaka vysokým ziskom sa značka rozšírila aj za hranice svojej rodnej zeme do New Yorku a Barcelony. Monumentálna stavba Edificio Bacardí, postavená v kubánskej Havane, je hlavným sídlom spoločnosti a vizitkou jej úspechu. Po prevrate na Kube bola rodina Bacardíovcov nútená opustiť zem a vziať so sebou aj svoj biznis. Tomu sa však aj naďalej darilo. (1)

VEDELI STE, ŽE: Bacardi neskôr odkúpilo značku Havana Club, ktorú na Kube postihol rovnako smutný osud.

Logo Bacardi

V znaku Bacardi máme možnosť vidieť typického obyvateľa slnečnej Kuby, veľkého netopiera druhu kaloň, ktorý sa živí výhradne ovocím. Jeden z kaloňov vraj prežíval v podkroví úplne prvej paliarne spoločnosti Bacardi. Odvtedy je tento netopier symbolom medzinárodne prosperujúcej značky. (2)

Oficiálne logo Bacardi rumu

Logo Bacardi. Zdroj: wikipedia

Sortiment

Na bielom rume, ktorý vznikol v prostredí revolúcií, oslobodzovania a národnej hrdosti nie je obyčajné absolútne nič. Jeho chuť je rovnako rozmanitá, dynamická a odvážna ako boli srdcia tých, čo bojovali za slobodu Kuby.

Bacardi Carta Blanca

Biely rum Bacardi je ako stvorený pre osviežujúce rumové drinky. Má jemnú chuť s mandľovými a vanilkovými tónmi. Zreje v sudoch z bieleho duba a svoju plnú chuť získava zmiešaním tajnej receptúry obsahujúcej uhlie.

Bacardi Carta Oro

Jedinečnosť chuti Bacardi Carta Oro sa ukrýva v jeho rozmanitosti. Pri jeho pití máte možnosť zacítiť chuť banánov, karamelového masla, pečených mandlí, vanilky a pomarančovej kôry. Svojou hrejivou, priam až medovou farbou vás žiada, aby ste ho ochutnali.

DARČEKOVÝ ALKOHOL
degustačný kalendár
miniatúrna alebo maxi fľaša
darčekové balenie s alkoholom
fľaša s vlastnou etiketou
gravírovaná fľaša na mieru
rumové alebo whiskey predplatné
luxusný a investičný alkohol

Bacardi Carta Negra

Napriek svojmu temnému zovňajšku v sebe čierne Bacardi ukrýva šťavnaté tropické chute. Ako už je pri Bacardi zvykom, nechýba ani vanilka či karamelové maslo. Čím sa však Carta Negra od svojich bratov a sestier odlišuje, je jedinečný lékoricovo-melasový finiš.

Bacardi Carta Fuego

Chuť exotických korenín vo vás rozpáli túžbu, ktorú nebudete schopný ovládnuť. 40 % obsah alkoholu podčiarkne vôňa škorice a medu. Dajte priechod ohňu, uvidíte, čo dokáže. (2)

Bacardi Breezer

Neradí sa do klasickej ponuky tejto rumovej značky. V štátoch ako India, Kanada, Austrália a Dánsko je však nesmierne obľúbené. Má nízky obsah alkoholu, zhruba 4,5 %. Hodnota sa líši v závislosti od krajiny, kde sa daný Breezer vyrába. Skôr sa ponáša na letnú limonádu. Tou aj v skutočnosti je, pretože je dostupný v mnohých ovocných príchutiach. Medzi tie najpopulárnejšie patrí jahoda, jablko, červený melón, ananás a citrón, no možno dostať aj Breezer s príchuťou tmavej čokolády. (3)

RADA ODBORNÍKA: Bacardi Breezer je vďaka svojej ľahkej ovocnej chuti a nízkemu obsahu alkoholu ako stvorené do najrôznejších drinkov a koktejlov.
Osviežujúci drink s Bacardi rumom

Bacardi rum s limetkou, mätou a ľadom. Zdroj: flickr

Ako pripraviť koktejly?

Vychutnajte si svoj obľúbený rum v nových prevedeniach.

Bacardi & Cola

Do pohára nalejte 25 ml bieleho rumu Bacardi a 50 ml Coly. Obe prísady dobre premiešajte, aby sa jednotlivé chute a vône prepojili. Kombinácia rumu a Coly je stávka na istotu, ktorou nič nepokazíte.

Bacardi Mojito

Pred prípravou mojita si zaobstarajte Bacardi Carta Blanca, jednu limetku, pár lístkov mäty, hnedý cukor a sódu. 50 ml rumu zmiešajte s polovičným množstvom sódy a pridajte zostávajúce ingrediencie. Všetko dôsledne premiešajte. Limetku rozkrojte na štyri mesiačiky, pridajte ich do nápoja a vaše mojito je hotové.

Cuba Libre

Aby ste mohli vzdať hold odvážnym Kubáncom tak, ako sa patrí, budete musieť ochutnať drink Cuba Libre. Bacardi Carta Oro v množstve 25 ml zmiešajte s dvojnásobným množstvom fľaškovej Coly a pridajte ľad a limetku.

Piña Colada

Osviežujúci nápoj z kokosového mlieka, ananásu a rumu vyrobíte najľahšie podľa tohto receptu. Do 50 ml bieleho rumu pridajte 35 ml čerstvého kokosového mlieka. Pokračujte s 25 ml ananásového džúsu. Do pohára vhoďte pár kúskov čerstvého ananásu a dve čajové lyžičky hnedého cukru. Všetky prísady zmixujte vo vysokom pohári. Na zdravie! (2)

TIP: Na prípravu koktejlov používajte kvalitný trstinový cukor.

Zhrnutie

Bacardi si prešlo mnohými prekážkami, čelilo mnohým výzvam, aby ste si ho mohli užívať v pravej, bohatej a zrelej chuti. Okúste chuť tradičného kubánskeho rumu s dlhoročnou tradíciou.

Zdroje:

(1) Wikipédia Bacardi https://cs.wikipedia.org/wiki/Bacardi

(2) Oficiálny web Bacardi https://www.bacardi.com

(3) Wikipédia Bacardi breezer https://en.wikipedia.org/wiki/Bacardi_Breezer

UPOZORNENIE
Povaha tohto článku je striktne informatívna. V žiadnom prípade nenabáda čitateľa k užívaniu alkoholu. Neručíme za neblahé dôsledky, ktoré by mohli z jeho nekontrolovanej konzumácie vyplynúť. Uvedené recepty na miešané alkoholické nápoje nenabádajú čitateľa k ich výrobe či konzumácii. Obsah článku je určený pre návštevníkov webu, ktorí majú viac ako 18 rokov!
4.7/5 - (4 votes)

Komentovanie článku: