RECEPT: Banánové smoothie s proteínom - Výživovo.sk

RECEPT: Banánové smoothie s proteínom

Banánové smoothie s proteínom

Radi športujete? Vykonávate pravidelne nejakú športovú aktivitu? Ak ste odpovedali áno, tak v tom prípade vás dnešným receptom zaručene potešíme. Určite netreba zdôrazňovať, že u športovcov, či už silových alebo vytrvalostných, je veľmi dôležité dbať na správnu výživu pred a počas tréningu.

Po športovom výkone je organizmus vyčerpaný a práve preto, aby došlo k rastu a regenerácii svalstva, je veľmi dôležité dodať telu kvalitné bielkoviny a jednoduché sacharidy. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je napríklad formou potréningového nápoja.

Banánové smoothie s proteínom

Aj toto smoothie predstavuje výborné riešenie, ktoré je nielen chutné, ale taktiež veľmi jednoduché a rýchle na prípravu. Po tréningu je dôležité doplniť zásoby glykogénu, ktoré sú vyprázdnené, a preto je vhodné zamerať sa na konzumáciu jednoduchých sacharidov s vyšším glykemickým indexom ako napríklad banánu a kvalitných bielkovín vo forme srvátkového proteínového prášku. Celkovú chuť smoothie sme doplnili a príjemne spestrili vďaka 100% mandľovému maslu s kúskami orieškov, ktoré je zároveň aj výborným zdrojom zdravých tukov.

Banánové smoothie príprava

Prísady na 1 porciu smoothie:

  • 1 banán
  • 250ml rastlinného mlieka
  • 15 g 100% srvátkového proteínového prášku s príchuťou čokoláda-oriešok
  • 1 PL mandľového masla crunchy
  • na osladenie: med/agáve sirup/ďatlový sirup (voliteľné)

Náš tip: V prípade, ak nemáte k dispozícii proteínový prášok s touto príchuťou, môžete zvoliť jej podobnú príchuť, ktorá by sa do nápoja hodila.

Postup prípravy:

Všetky ingrediencie nasypete do mixéra a poriadne rozmixujete.

Ešte doma nemáte poriadny smoothie mixér? Pozrite si našu recenziu 7 mixérov s rôznymi parametrami.

5/5 - (2 votes)

Michel Struharova

Cestovateľka a bežkyňa, ktorá s 10 kg batohom 3 roky spoznávala svet. Teraz zdoláva slovenské kopce a pomáha klientom rozprávať príbehy ich značiek. Na Výživovo.sk píše predovšetkým o milovanom behu a športovej výžive.

Komentovanie článku: