Porovnanie a recenzie keto diét. Ktorú si kúpiť? - Výživovo.sk

Vybrané značky keto diét. Aké sú ich výhody, nevýhody a recenzie užívateľov?

Prehľad recenzií vybraných značiek keto diét

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Ak ste sa už obzerali po účinnom spôsobe, ako schudnúť, určite vašej pozornosti neunikli diétne programy, ktoré patria do skupiny keto diét, teda fungujú na princípe ketózy. S prihliadnutím na ich stúpajúcu popularitu, sa rozširuje aj samotná ponuka. Kým pred pár rokmi bolo na výber medzi dvoma firmami, dnes už ich je podstatne viac. Ktorá z nich bude pre vás tá najlepšia a pomôže vám na ceste za vašou vysnívanou postavou? Chápem, že rozhodnutie nie je vôbec ľahké, keďže v mnohých prípadoch ide o pomerne veľkú investíciu, a tá sa nemusí vyplatiť. Z tohto dôvodu vám prinášam prehľadné recenzie tých najznámejších keto diét. Vrátane výberu diétnych programov a cien vás oboznámim s výhodami a nevýhodami, ktoré so sebou každá spomenutá ketónová diéta prináša.

Aká je to keto diéta?

Vo všeobecnosti ju možno charakterizovať ako diétu, ktorá sa zakladá na obmedzení konzumácie sacharidov. Ich miesto v jedálničku nahradia potraviny bohaté na tuky. Telo sa tak po určitom čase, spravidla po dvoch až troch dňoch, dostane do stavu ketózy. Primárnym zdrojom energie sa stávajú tuky. Samozrejme za predpokladu, že príjem sacharidov neprekročí 50 g denne. V opačnom prípade môže dôjsť k prerušeniu ketózy, a teda aj zastaveniu úbytku hmotnosti.

Výskumné štúdie

Nemusíte sa báť, nejde o žiadnu neoverenú praktiku. Práve naopak za pozitívnymi účinkami keto diéty na chudnutie stoja viaceré výskumy. Z nich napríklad uvediem výskum kolektívu vedcov z University of Alabama v Birminghame, v ktorom boli účastníci rozdelení do dvoch skupín. Jedna skupina držala nízkotučnú diétu a druhá zas keto diétu. Po 8 týždňoch stratili jednotlivci z druhej skupiny až 5-krát viac telesného tuku. (1)

Úbytok telesnej hmotnosti je síce primárnym cieľom keto diéty, no ani zďaleka nie jediným. Dôkazom je 349 jednotlivcov s cukrovkou 2.typu zúčastnených výskumu publikovanom v odbornom periodiku Front Endocrinol. Okrem toho, že sa im podarilo v priemere schudnúť 19 kg zaznamenali tieto osoby aj zlepšenie hladiny cukru v krvi, vďaka tomu nemuseli užívať toľko liekov.

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov. Zistite, koľko potrebujete schudnúť a prečítajte si návod, ako začať.
Predajcovia keto diétyChiaShakeKetoMixKetoDietNutriFood
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jedlá na chudnutieDiétne raňajkyDiétny obedDiétne dezertyDiétne cestovinové jedláLow carb pečivo
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Prípravky na chudnutieBlokátor hladuDiétne cestovinyTabletky na chudnutieNízkokalorické sladidloSpaľovač tukovSirupy bez cukruKáva a čaj na chudnutieNízkokalorické dresingy

Samozrejme nemožno opomenúť ani reguláciu hladiny cholesterolu, spomalenie progresu Alzheimerovej choroby či pokles epileptických záchvatov u detí. (1)

TIP: Ak vás keto diéta zaujala a chceli by ste sa o nej dozvedieť, čo najviac, vrátane recenzií užívateľov, rozhodne si prečítajte článok: “Kompletný sprievodca keto diétou. Užitočné informácie a praktické tipy.
Keto diéta kladie do popredia konzumáciu zdravých tukov

Keto diéta kladie dôraz na obmedzený príjem sacharidov

Porovnanie vybraných značiek keto diét

Jednotlivé značky, ktoré budú spomenuté v nasledujúcich riadkoch som vyberala podľa troch hlavných bodov: mojich skúsenosti s danými produktami, vybraných recenzií keto diét od užívateľov na diskusných fórach a samozrejme ich popularity. V nižšie uvedenej tabuľke vám prinášam prehľad keto diét spolu s ich ponukou, cenami a špecifikami. Následne vám každú z keto diét bližšie predstavím, vrátane výhod, nevýhod a skúsenosti ostatných spolubojovníkov.

KetoMixKetoDietProdietixChia ShakeProfidietKetoFit
Počet diétnych programov433454
Dĺžka diétnych programov6 až 14 týždňov6 až 12 týždňov15 dní až 12 týždňov4 až 12 týždňov14 dní až 8 týždňov28 dní až 15 týždňov
Zákaznícka podporatelefonická, e-mailová aj cez víkendytelefonická, e-mailová len v pracovné dnitelefonická, e-mailová len v pracovné dnitelefonická, e-mailová len v pracovné dnitelefonická, e-mailová len v pracovné dnitelefonická, e-mailová len v pracovné dni
Kamenné predajne1 predajné centrum3 predajné a poradenské centrá00v každom kraji1 poradenské centrum v Brne
Vernostný programánoánonieánoánonie
Moje hodnotenie1099998

KetoDiet

Diéta síce nesie prívlastok proteínová, avšak taktiež funguje na princípe ketózy. Do tohto článku teda právom patrí. Za jej vznikom stojí úspešný podnikateľ Petr Slavík z Českej republiky, ktorému sa vďaka vlastnému namiešanému koktejlu podarilo schudnúť 20 kilogramov. Aktuálne, v čase písania tejto recenzie, ponúka značka KetoDiet svojim užívateľom 3 diétne plány rozdelené podľa stupňa nadváhy. Samozrejmosťou je detailný popis každého z nich, ktorý zahŕňa tak dôležité teoretické informácie, ako i odporúčané diétne balíčky, vzorový jedálniček a taktiež príbehy užívateľov.

KetoDiet placky s cesnakovou príchuťou majú minimálny podiel sacharidov

Nízkosacharidové KetoDiet placky

Kompletné diétne balíčky vyskladané pre jednotlivé diétne plány nie sú to jediné, čo ketónová diéta KetoDiet ponúka. V e-shope si môžete zakúpiť množstvo nízkosacharidových potravín s vysokým podielom bielkovín. Cestoviny, kaše, tyčinky, smoothie, nátierky, alebo dezerty. Všetky produkty sú certifikované a spĺňajú ISO kvalitu. V prípade, že sa rozhodnete práve pre KetoDiet, nezabudnite sa zaregistrovať do vernostného klubu, ktorý ponúka zaujímavé zľavy a akcie.

Pozrite sa, aké má táto keto diéta recenzie na diskusných fórach:

skúsenosť užívateľky s KetoDiet

Skúsenosť užívateľky na diskusnom fóre

Zdroj: Anna2012, emimino.cz/diskuse

recenzia jednej z užívateliek

Užívateľka si pochvaľuje, že po ukončení diéty nenastal u nej žiadny jojo efekt

Zdroj: darija06, emimino.cz/diskuse

Výhody

 • pestrá ponuka kvalitných, certifikovaných výrobkov
 • každý diétny plán zahŕňa odporúčané diétne balíčky
 • oficiálna webstránka plná zaujímavých informácií, receptov, článkov a praktických tipov
 • vernostný program a podporná skupina na Facebooku
 • príbehy užívateľov spolu s ich úspechmi a odporúčaniami

Nevýhody

 • konzultačné centrá, kde vám poradia certifikovaní poradcovia a urobia analýzu tela sú v čase písania tejto recenzie iba v Bratislave, Martine a Žiline
 • pri platbe na dobierku je pomerne vysoký príplatok za dobierku aj pri vyššej hodnote objednávky
Podrobnú recenziu KetoDiet si môžete prečítať TU.

Prodietix

V navodení stavu ketózy vám taktiež pomôže keto diéta Prodietix so sídlom v Českej republike. Pred samotným výberom diétneho programu výrobca odporúča využiť online kalkulačku, ktorá je k dispozícii zdarma na oficiálnej webstránke keto diéty. Podľa vyplnených údajov vám systém odporučí vhodný diétny program. K dispozícii sú tri: S, M a L. Súčasťou každého programu je odporúčaný diétny balíček. Zakúpiť si ho môžete nielen v celku pre všetky 3 fázy programu, ale i po častiach. To sa hodí najmä vtedy, ak nemáte dostatok financií, prípadne neviete či vám táto diéta bude naozaj vyhovovať.

Pre lepšiu orientáciu v samotnej ponuke a tiež charakteristike diétnych programov si určite prečítajte kompletný 44 stranový manuál “Ako schudnúť s Prodietix”, ktorý sa dá zdarma stiahnuť na oficiálnej webstránke. Nájdete v ňom popis jednotlivých fáz spolu s vhodnými potravinami a niekoľkými receptami na chutné jedlá či už na raňajky, obed, alebo večeru. Namotivovať vás zas môžu príbehy a výsledky spokojných užívateľov, ktoré tam taktiež nájdete.

Pozrite sa, aké má táto keto diéta recenzie na diskusných fórach:

hodnotenie užívateľky keto diéty Prodietix

Hodnotenie užívateľky

Zdroj: Darjja, emimino.cz/diskuse

pozitívna skúsenosť s keto diétou Prodietix

Diéta Prodietix užívateľka pomohla dosiahnuť želanú hmotnosť

Zdroj: fineta, modrykonik.sk/forum

Výhody

 • zdarma odborné výživové poradenstvo po diéte pre zákazníkov, ktorí si zakúpia celý diétny program
 • široká ponuka samostatných nízkosacharidových potravín, nielen diétnych balíčkov
 • podrobný 44 stranový manuál Ako schudnúť s Prodietix na stiahnutie pre každého úplne zdarma
 • oficiálna webstránka zahŕňa množstvo zaujímavých článkov, receptov a príbehov spokojných užívateľov

Nevýhody

 • nie sú k dispozícii kamenné predajne, jednotlivé diétne balíčky sa dajú kúpiť iba online
 • chýba vernostný program pre stálych zákazníkov
Podrobnú recenziu Prodietix si môžete prečítať TU.

KetoMix

V prípade, že už nejaký čas hľadáte vhodnú ketónovú diétu, rozhodne neunikla vašej pozornosti keto diéta KetoMix. Ide o českého výrobcu s niekoľko ročnou tradíciou a pomerne veľkým množstvom priaznivcov. Na výber máte zo 4 diétnych plánov, podľa stupňa nadváhy, ktoré pozostávajú z 2 povinných fáz. Po dosiahnutí vysnívanej postavy je k dispozícii ešte 3. fáza, ktorá však nie je samotnou diétou. Slúži skôr na zafixovanie a dlhodobé udržanie nadobudnutých stravovacích návykov. Detailný popis diétnych programov spolu s vhodnými potravinami a vzorovým jedálničkom je k dispozícii na oficiálnej webstránke. Dokážete si tak už vopred pozrieť, čo vás čaká a na základe toho sa správne rozhodnúť.

KetoMix proteínová kaša s orieškami

KetoMix proteínová kaša s orieškami s čokoládovou príchuťou

Vrátane ucelených diétnych balíčkov nájdete v ponuke aj veľa ďalších nízkosacharidových potravín od pečiva, dezertov, slaných pochutín až po omáčky, hotové jedlá a nápoje. Všetky potraviny prešli dôkladným testovaním a majú certifikát HACCP. Navyše, prostredníctvom online chatu vám poradia certifikovaní poradcovia, prípadne sa môžete podeliť o svoje skúsenosti s ďalšími užívateľmi v rámci uzatvorenej skupiny na Facebooku, kde sa vytvorila príjemná komunita ľudí, ktorej som aj ja súčasťou :)

Pozrite sa, aké má táto keto diéta recenzie na diskusných fórach:

Keto diéta KetoMix pomohla užívateľke schudnúť za 10 dní 5 kg

Hodnotenie keto diéty KetoMix

Zdroj: daimon, modrykonik.sk/forum

„Ahojky, ja ju zrovna držím 14 dní a schudla som už 4 kg. Som z nej nadšená.“

Zdroj: pajusenka, modrykodrykonik.cz

Výhody

 • široký výber nízkosacharidových potravín
 • vernostný program pre každého užívateľa
 • odborné poradenstvo zdarma od certifikovaných výživových poradcov
 • podporná skupina na Facebooku
 • viaceré pozitívne recenzie užívateľov s obdivuhodnými výsledkami, čo sa týka chudnutia
 • webstránka nabitá informáciami, praktickými tipmi a tiež receptami na nízkosacharidové jedlá

Nevýhody

 • v rámci Slovenskej republiky je v čase písania recenzie iba jedna kamenná predajňa, kde sa dajú zakúpiť KetoMix produkty
 • na balíčku je oficiálna páska s názvom KetoMix, čo niektorých užívateľov dostáva do chúlostivej situácie pri prevzatí na výdajnom mieste
Podrobnú recenziu KetoMix spolu s našimi skúsenosťami zo 4 týždňového chudnutia si môžete prečítať TU.

KetoFit

Ak ste muž a práve ste sa dočítali až sem, keto diétu KetoFit môžete spokojne preskočiť a čítať ďalej. Nie je to nič pre vás. Naopak, zbystriť pozornosť má predovšetkým nežnejšie pohlavie, keďže táto diéta je určená výhradne pre ženy. Paradoxne však za ňou stojí nadšený športovec Filip Degl, ktorý sa prvotne zameral na výrobu výživových produktov pre športovcov. Jeho produkty postupne oslovili nielen športovcov, ale i obyčajných ľudí hľadajúcich nízkosacharidové jedlá, s ktorými by sa im podarilo schudnúť. V súčasnosti tvorí ponuku KetoFit viac ako 60 jedál a stále pribúdajú nové druhy a príchute. Všetky sa vyrábajú v Českej republike a spĺňajú štátom nariadené normy.

Každá zákazníčka má na výber zo 4 redukčných plánov pozostávajúcich z dvoch fáz. Tie sú podrobne popísané a zahŕňajú odkaz nielen na zoznam povolených potravín, ale aj na recepty slúžiace ako inšpirácia. Ďalšiu dávku diétnych receptov tiež nájdete v rámci podpornej skupiny na Facebooku, kde sa navzájom užívatelia motivujú svojimi úspechmi a zdieľajú inšpiráciu vo forme receptov na chutné nízkosacharidové jedlá.

Pozrite sa, aké má táto keto diéta recenzie na diskusných fórach:

„Ja som Ketofit diétu taktiež držala, bolo to ľahké chudnutie, mala som kvalitnú stravu a nehladovala som, takže sa mi váha nevrátila naspäť.“

Zdroj: jarcula, promaminky.cz/diskuze

Skúsenosť s KetoFit diétou

Skúsenosť jednej z užívateliek s keto diétou KetoFit

Zdroj: heureka.cz/ketofit

Výhody

 • podporná skupina je k dispozícii pre každého člena zdarma
 • aj keď ide o českú diétu a KetoFit nemá zvlášť e-shop pre SK trh, objednávky z ketofit.cz zasielajú aj na Slovensko
 • pomerne veľká ponuka samostatných produktov, ale i kompletné balíčky pre redukčné plány a ku každej objednávke darček ZDARMA
 • webstránka plná praktických informácií, receptov a rád od odborníkov, ako schudnúť

Nevýhody

 • chýba vernostný program pre stálych zákazníkov
 • v rámci Českej republiky je iba jedna kamenná predajňa v Brne
Podrobnú recenziu KetoFit si môžete prečítať TU.

Chia Shake

Vám ako užívateľovi so záujmom schudnúť za pomoci keto diéty, má čo ponúknuť aj ďalšia z ketónových diét – Chia Shake. Rozhodnúť sa môžete pre jeden zo 4 diétnych plánov. Tie si opäť vyberáte podľa stupňa nadváhy, pričom súčasťou každého je okrem základných troch krokov diéty aj odkaz na diétny balíček vhodný pre daný typ plánu. Síce to možno z názvu tak vyzerá, ale samotná diéta nezahŕňa len pitie šejkov v rôznych príchutiach. Súčasťou balíčkov sú napríklad aj zmesi na prípravu polievok, pudingu, omelety či palaciniek. Všetky produkty sa pripravujú z prírodných surovín bez pridaného cukru a lepku, teda sú vhodné aj pre ľudí s celiakou.

Chia Shake meal shake s banánovou príchuťou

Banánový meal shake

Ak by ste chceli najskôr vyskúšať len niektoré Chia Shake produkty, v ponuke je k dispozícii aj množstvo potravín, ktoré sa dajú zakúpiť samostatne. Nie sú súčasťou diétneho balíčka. Či už ide o diétne kaše, polievky, tyčinky, alebo zmes na prípravu čokoládových muffinov. Skutočne si máte z čoho vyberať.

Pozrite sa, aké má táto keto diéta recenzie na diskusných fórach:

Pozitívna recenzia týkajúce sa produktov Chia Shake

Recenzia keto diéty Chia Shake na heureke

Zdroj: Stanislav, heureka.sk/chiashake

Užívateľke sa podarilo schudnúť s Chia Shake 4 kg za mesiac

Pozitívne hodnotenie užívateľky

Zdroj: Ditabit,  emimino.cz/diskuse

Výhody

 • možnosť bezplatnej registrácie do vernostného klubu, kde za každých 100 b získavate 1€
 • všetky produkty sú bez chemických aditív a lepku, určené aj pre celiatikov
 • veľká časť produktov je k dispozícii v praktických baleniach s uzatvárateľným vrchnákom, čo uľahčuje skladovanie
 • široká ponuka diétnych plánov spolu s odporúčaním na vhodné diétne balíčky

Nevýhody

 • na webstránke nenájdete žiadne tipy na recepty
 • produkty sa dajú kúpiť iba online, nie sú zriadené žiadne kamenné partnerské predajne
Podrobnú recenziu vybraných Chia Shake produktov si môžete prečítať TU.

Profidiet

Je síce definovaná ako bielkovinová diéta, avšak vzhľadom na to, že funguje na princípe ketózy rozhodla som sa ju v tejto recenzii keto diét spomenúť. Dôraz kladie na zvýšený príjem bielkovín, čo sa odrazí aj v samotnom zložení ponúkaných jedál. Každý užívateľ má na výber hneď z niekoľkých redukčných programov, ktoré sa líšia v závislosti od dĺžky trvania. Samotná redukcia hmotnosti prebieha v 4 fázach. Každá z týchto fáz je detailne popísaná na webstránke profidiet.sk, kde nájdete tiež upozornenie na možné kontraindikácie, zaujímavé články a praktické tipy. Ak by ste sa nevedeli rozhodnúť, aký diétny plán zvoliť, Profidiet má svoje zastúpenie výživových poradcov vo viacerých krajoch v rámci Slovenskej republiky. K dispozícii je tiež online poradňa a infolinka.

Ponúkané jedlá či už tie, ktoré sú súčasťou kompletných balíčkov, alebo predávajúce sa samostatne sú dovážané z Francúzska a Talianska. Vzhľadom na to, že obsahujú mliečne bielkoviny, nie sú vhodné pre každého. To, čo však poteší každého zákazníka je vernostný program, v rámci ktorého získavate za jednotlivé nákupy body a tie sa ďalej premieňajú na zľavy z ďalších nákupov.

Pozrite sa, aké má táto keto diéta recenzie na diskusných fórach:

Užívateľka si pochvaľuje keto diétu Profidiet

Recenzia jednej z užívateliek uverejnená na diskusnom fóre

Zdroj: Frederika, facebook/profidiet

Užívateľka schudla s Profidiet 6 kg za dva týždne

Pozitívne hodnotenie užívateľky

Zdroj: Stanislava, facebook/profidiet

Výhody

 • viaceré poradenské centrá v rámci Slovenskej republiky (v každom kraji aspoň jedno)
 • vernostný program, vďaka ktorému získavate zľavy na ďalšie objednávky
 • možnosť zakúpiť darčekový poukaz pre blízkeho
 • detailný popis jednotlivých redukčných fáz

Nevýhody

 • produkty sa dovážajú zo zahraničia, teda nevyrábajú sa v rámci Českej, alebo Slovenskej republiky
 • ponuka redukčných programov je neprehľadná
 • všetky produkty obsahujú mliečnu bielkovinu, teda nie sú vhodné pre každého
Podrobnú recenziu Profidiet si môžete prečítať TU.

Malá rada na záver

Každá z keto diét má svoje silné, ale i slabé stránky. Kým niekomu môže vyhovovať jedna, inému zas druhá. Pred samotným výberom si najskôr napíšte vaše očakávania, ciele a finančné možnosti. Neunáhlite sa a všetko si dôkladne premyslite. Keto diéta sa síce ukazuje, ako účinný spôsob chudnutia, avšak nie zo dňa na deň. Buďte trpezliví a nezabudnite sa potom podeliť o vaše skúsenosti v komentári pod článkom.

Zdroje:

(1) The Ketogenic Diet: A Detailed Beginner’s Guide to Keto. Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/ketogenic-diet-101#diabetes

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra