MALINNA° - môj test vybraných produktov [recenzia] - Výživovo.sk

Môj veľký test vybraných produktov značky MALINNA°. Zistíte informácie, ktoré sa bežne nedozviete

Malinna° - ponuka, výhody, nevýhody a moje hodnotenie vybraných produktov

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Minimalizmus, dôraz na detail a zaujímavý príbeh. Značka MALINNA° rozhodne má, čo ponúknuť. Nehovoriac o samotných produktoch, ktorých škála je skutočne široká. V ponuke nájdete nielen organické krémy, elixíry, toniká na citlivú pokožku, ale i prírodné čistiace prostriedky do domácnosti, vrátane produktov určených na starostlivosť o pokožku tých najmenších. Kto stojí za značkou MALINNA°, čím sa tieto produkty odlišujú od iných podobného charakteru a oplatí sa do nich investovať? Prečítajte si moju osobnú skúsenosť a posúďte sami.

O značke MALINNA°

Ak o nej počujete prvýkrát, ste na tom podobne ako ja, keďže som sa k nej dostala viac menej náhodou. Na druhej strane to však nie je nič nezvyčajné, keďže svojich zákazníkov neohuruje výraznými reklamnými sloganmi, sľubujúcimi veľké zmeny za krátky čas. Práve naopak, celý koncept pôsobí veľmi decentne, jemne a harmonizujúco, aj z hľadiska farebnosti. Cítiť z neho jedinečnosť, pričom samotné dizajny vybraných produktov ako i e-shop pohladia nejednu umeleckú dušu. Nie je to však nič výnimočné, keďže jednou zo zakladateliek je Dominika Doniga – operná speváčka a hlasová koučka, ktorá tomuto projektu dala „dušu.“ Výrobné procesy zastrešuje jej otec Jaroslav Stráňavský. Ten sa od roku 2010 venuje spracovaniu rastlinných olejov, prírodných solí a tvorbe rastlinných extraktov. (2)

Celý príbeh značky MALINNA° sa začal výrobou čističa na prírodnej báze, ktorý Dominika používala namiesto sprchového gélu. Jeho pozitívne účinky na pokožku ju zaujali natoľko, že sa spolu s otcom rozhodli vytvoriť ďalšie produkty starostlivosti o pleť a založiť tak značku MALINNA°. Ide o Slovenskú značku, ktorá pri vývoji produktov spolupracuje aj s ďalšími odborníkmi: lekármi, vedeckými pracovníkmi na Trnavskej univerzite a farmaceutmi.

Kvalita a pôvod surovín

Jednotlivé produkty vyrábajú samotní zakladatelia a rodinní príslušníci vo vlastnej výrobnej hale v Českej republike. Dominika s Jaroslavom kladú dôraz na absolútnu organickosť produktov, ktoré sú kompletne biodegradovateľné. Veľkú časť jednotlivých zložiek nakupujú od malých lokálnych fariem, pričom dbajú na vysokú kvalitu. Z iných štátov sa dovážajú iba látky, ktoré nie sú u nás a v susednej Českej republike dostupné. Ide napríklad o škoricu zo Srí Lanky, karanju z Indie a niektoré ďalšie druhy olejov, nielen tých esenciálnych. Pri všetkých produktoch tak poznáte pôvod použitých surovín. Tie sa následne spracovávajú s dôrazom na zachovanie ich kvality v rámci dodržania všetkých predpísaných noriem.

Ktoré MALINNA° produkty som vyskúšala?

Pri výbere som sa riadila radami výrobcu, ktorý pozná svoje produkty najlepšie. Odporúča začať užívaním výživového doplnku Elixir Mint. Ten je súčasťou balíčka Sensitive Skin Care. K nemu som ešte doplnila Skin Serum Rose.

Elixir Mint

Práve vďaka nemu som sa dostala aj k ďalším MALINNA° produktom. Spomedzi všetkých je akýmsi základným kameňom. Ak sa teda neviete rozhodnúť, po ktorom produkte siahnuť, začnite týmto doplnkom stravy. Elixir Mint obsahuje 5 rôznych olejov: olivový, kokosový, arganový, ľanový a mätový olej. Nechýba ani extrakt z kôry stromu škorice, lapacho, morskej soli, klinčeka a tiež vitamín C.

Elixir Mint je určený na vnútorné použitie. Jedinečná kombinácia olejov a prírodných extraktov posilňuje mikrobióm, podporuje zdravie ústnej dutiny, pomáha pri liečbe zápalov a zmierňuje oxidačný efekt slnečného žiarenia na pokožku. V prípade, že máte problémy týkajúce sa pokožky, skombinujte ho s ďalšími produktami balíčka Skin Care, ktoré vám predstavím nižšie.

Balenie Elixir Mint

Výživový doplnok Elixir Mint je dodávaný v 100 ml fľaštičke

Moja skúsenosť

Elixir Mint má výraznú mätovú vôňu, ktorú cítiť hneď po otvorení fľaštičky. Tá nemá klasický vrchnák, ale tzv. pipetu. Vzhľadom na to, že výrobca uvádza na krabičke odporúčané dávkovanie vo forme 4 ml alebo jednej malej kávovej lyžičky, pri prvom užití som si musela odmerať, koľko elixíru dať do pohára s čistou vodou. Vyšla mi 1 celá pipeta. Elixír sa usadí na dne pohára, takže vodu treba premiešať. Nápoj má mätovú nielen vôňu, ale aj chuť. Nechutí horko ako niektoré bylinné výživové doplnky, práve naopak, mentolovo, osviežujúco.

kvapkanie do vody

Elixir Mint má veľmi príjemnú mätovú chuť

UPOZORNENIE: Elixir Mint nepridávajte do čistej vody z vodovodu, ktorá má vysoký podiel chlóru. Voda by mala byť odstáta, filtrovaná, alebo destilovaná.

Čo sa týka zdravotných prínosov, výrobca odporúča Elixir Mint aplikovať aj pri problémoch s ústnou dutinou, ktorá ma v poslednom období potrápila. Okrem toho, že mávam pomerne často afty, nedávno sa k nim pridali aj zapálené ďasná. Z veľkej časti som ho teda používala aj ako ústnu vodu a zároveň zubnú pastu. V prípade ústnej vody zmiešajte Elixir Mint v pomere 1:10 s kvalitnou vodou a pravidelne vyplachujte. Ešte predtým som si však pár kvapiek kvapla na zubnú kefku a vyčistila zuby, hlavne v okolí ďasien. Po 3 týždňoch používania môžem s úsmevom napísať, že zápal pomaličky ustupuje, čo mi potvrdila aj zubárka a afty ma síce ešte trápia, no v podstatne menšej intenzite.

Cleansing Foam

Ide o produkt so skutočne širokým využitím nielen pre ženy, ale i mužov. Čistiaca pena vznikla kombináciou kokosového, olivového, arganového, avokádového, sezamového, levanduľového, rozmarínového a tujového oleja. Prítomný je aj extrakt z morskej soli a dva, v našich končinách, pomerne neznáme oleje: nimbový a karanja olej.

Nimbový olej sa už dlhé roky používa v tradičnej čínskej a ajurvédskej medicíne pri liečbe kožných problémov. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Podľa výsledkov štúdie kolektívu vedcov uverejnenej v odbornom periodiku Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine pomáha pri liečbe akné, bradavíc, ale i ekzémov a psoriázy. Karanja olej má veľmi podobné účinky – hydratuje pokožku, pomáha vyhladzovať vrásky a pôsobí ako antioxidant, pričom chráni pokožku pred rizikami nadmerného UV žiarenia.

čistiaca pena Cleansing Foam v praktickej fľaške

Čistiaca pena Cleansing Foam sa predáva v 150 ml balení

Moja skúsenosť

Musím sa priznať, že pri tomto produkte som mala trošku obavy či po aplikácii nezostanú moje ruky príliš mastné, keďže sa skladá prevažne z olejov. Pena sa však rýchlo absorbuje. Ruky neboli vôbec mastné, ale jemné a hydratované. Vzhľadom na to, že pena má krásnu vôňu, niekoľkokrát som ju použila aj pri sprchovaní namiesto klasického gélu. Škoda, že sa vám nedá sprostredkovať tá vôňa pokožky s akou som zaspávala. Čistiaca pena sa dá ešte použiť pri holení, prípadne ako odličovacia pena, no ja som ju používala prevažne ako tekuté mydlo pri umývaní rúk.

čistiaca pena na ruke

Čistiaca pena sa veľmi dobre absorbuje

VEDELI STE, ŽE: Nádobka z čistiacej peny sa dá opakovane používať. Môžete ju naplniť niektorým produktom zo skupiny Skin Serum. Z bočnej strany fľaše máte presne označené, koľko treba dať séra a koľko destilovanej vody.

Skin Toner

Menšia fľaštička s tonikom na normálnu, ale i citlivú pokožku má veľmi podobné zloženie ako čistiaca pena. Základom sú opäť organické a esenciálne oleje ako karanja olej, nimbový, arganový, levanduľový, ľanový či konopný olej. Pri výrobe sa však používa aj voda, extrakt z morskej soli a cukrovej trstiny.

Ako som už spomenula aj pri čistiacej pene, za studena lisované oleje obsiahnuté vo väčšine produktov MALINNA, patria k výborným zdrojom antioxidantov, ktorých hlavnou úlohou je chrániť pokožku pred nepriaznivými vplyvmi. Rovnako sa využívajú na hydratáciu, regeneráciu pokožky a jej posilnenie v boji s rôznymi zápalmi, infekciami a ekzémami. Vďaka čisto prírodnému zloženiu a prítomnosti esenciálnych olejov sa toto tonikom môže použiť aj ako prírodný antiperspirant.

Skin Toner v podobe rozprašovača

Skin Toner je dodávaný v 50 ml fľaštičke s rozprašovačom

Moja skúsenosť

Skin Toner má naozaj výraznú a pomerne špecifickú vôňu v pozitívnom slova zmysle. Nie je sladká ako je tomu pri mnohých antiperspirantoch, ale svieža, ideálna na letné mesiace. Navyše, po nastriekaní nezanecháva biele fľaky a rýchlo sa vstrebe do pokožky. Spočiatku som sa bála, ako dlho mi fľaška vydrží, no už je to tretí týždeň od začiatku používania a stále mám viac ako štvrť fľaše, a to používam tonikum na každodennej báze. Najskôr som ho používala na ruky namiesto antibakteriálneho gélu, no neskôr aj ako antiperspirant. Má kompaktné rozmery, vďaka tomu sa bez problémov zmestí do kabelky, a tak ho môžete mať stále poruke.

aplikácia tonika

Skin Toner sa vďaka svojej výraznej vôni môže použiť ako antiperspirant

Neskôr som sa na webe dočítala, že Skin Toner sa dá  taktiež použiť na regeneráciu pokožky po sprchovaní a pri starostlivosti o chodidlá, čo som aj niekoľkokrát vyskúšala. Na výraznejšie zmeny je potrebné tonikum používať dlhší čas, no prvý pozitívny efekt som cítila už bezprostredne po aplikácii. Chodidlá som mala hydratovanejšie niekoľko hodín.

TIP: Po aplikácii a následnom zaschnutí tonika sa odporúča použiť ešte ktorýkoľvek krém zo sady MALINNA° Skin Care.

Lavender Sensitive Cream

Čistý, organický, nočný ale i denný krém vznikol kombináciou bambuckého masla s extraktom z morskej soli a vybraných druhov olejov: kokosového, sezamového, kukuričného a jojobového oleja. Túto zmes ešte dopĺňa extrakt z kvetov levandule. Tie majú vysokú koncentráciu vonných zložiek, čo sa odrazí na jeho výraznej vôni.

Zdravotné benefity kvalitných za studena lisovaných olejov, ktoré pramenia z vysokého podielu antioxidantov som už spomenula niekoľkokrát. Podobne ako predchádzajúce produkty, ani tento krém nie je výnimkou. Prítomné oleje dodajú starnúcej pokožke potrebnú výživu, hydratujú ju a zabezpečujú jej lepšiu regeneráciu. Blahodarné účinky na pleť má aj bambucké maslo vhodné na všetky typy pleti. Pomáha nielen pri akné, ekzéme, ale napríklad aj pri poštípaní hmyzom.

Balenie levanduľového krému Malinna°

Lavender Sensitive Cream s krásnou levanduľovou vôňou

Moja skúsenosť

Levanduľový krém má veľmi jemnú, hladkú konzistenciu, dobre sa rozotiera či už v oblasti rúk, alebo tváre. V porovnaní s bežnými krémami sa vstrebáva pomerne rýchlo, čo vnímam ako veľké plus, keďže mi prekážajú mastné ruky. Aplikovala som si ho 2-krát za deň, večer pred spaním a ráno pred odchodom do práce na ruky a tvár. Asi po týždni mi kolegyne v práci pochválili sviežu pleť. Na druhej strane musím podotknúť, že nemám nejaké výrazné problémy s pleťou v zmysle akné či ekzému. Dlhodobejšie ma trápi skôr suchá pleť, pričom v tomto smere nastalo zlepšenie.

konzistencia levanduľového krému

Lavender Sensitive Cream sa veľmi ľahko rozotiera a skvelo absorbuje

TIP: Pre lepšie vstrebanie odporúča výrobca najskôr naniesť  na pokožku Skin Toner a až potom Levander Sensitive Cream.

Skin Serum Rose

Posledným produktom, ktorý som vyskúšala je Skin Serum Rose na hĺbkovú očistu normálnej a citlivej pleti. Výrobca v ňom spája klasické organické oleje (kokosový, olivový, arganový, ľanový a konopný olej) s množstvom esenciálnych olejov, ktoré sa síce nachádzajú aj v predchádzajúcich produktoch, no nie v takom početnom zastúpení. Sérum obsahuje esenciálny olej z ružového dreva, citrónovej trávy, gerániový, šalviový, mätový, cédrový, cesnakový, oreganový a levanduľový olej. Samozrejmosťou je voda, extrakt z morskej soli, a tiež sóda bikarbóna.

Prínos esenciálnych olejov nie je len pre vaše čuchové bunky, ale i pokožku a pleť. Zatiaľ čo olej z ružového drievkarevitalizujúci účinok, čo ocenia najmä staršie dámy s vráskami, šalviový olej sa môže pochváliť pozitívnym vplyvom najmä na vlasy. Zabraňuje ich vypadávaniu, stimuluje rast vlasových folikulov a hydratuje pokožku (nielen) hlavy.

100ml Skin Serum Rose

Skin Serum Rose sa môže použiť napríklad pri starostlivosti o chodidlá

Moja skúsenosť

Spomedzi všetkých produktov tento mal podľa môjho názoru najvýraznejšiu vôňu, ktorá prekvapivo zostala aj po umytí. Nanáša sa na vlhkú pokožku nielen v oblasti tváre a dekoltu, ale i na iné časti tela. Prvýkrát som mala trošku problém odhadnúť správne množstvo. Ak si nanesiete na pokožku príliš veľa séra a neopláchnete ho, môže zostať lepkavá. Nemusíte sa však báť, nezostane to tak aj po umytí. Z tohto dôvodu odporúčam sérum pár minút nechať pôsobiť a následne opláchnuť.

konzistencia pleťového séra

Skin Serum Rose má gélovú konzistenciu

Skin Serum Rose som väčšinou používala pri sprchovaní. Gélová konzistencia sa veľmi ľahko rozotiera po celom tele, nepáli a ani neštípe. Asi 2-krát som si vyskúšala urobiť aj zábal na chodidlá podľa odporúčania výrobcu. Pred spaním som si najskôr na nohy aplikovala Skin Toner, nechala asi 3 minúty pôsobiť, naniesla sérum a dala si ponožky, v ktorých som spala celú noc. Ráno som si nohy opláchla, opäť nastriekala Skin Toner a natrela levanduľovým krémom. Na chodidlá by sa mal síce použiť Oregano Intensive Cream, no zložením sú oba krémy takmer rovnaké, teda myslím si, že som nič nepokazila a chodidlám dopriala starostlivosť, akú si po celom dni zaslúžili.

Ďalšie produkty značky MALINNA°

MALINNA° nie je len o kozmetických prípravkoch, ale v jej portfóliu produktov nájdete aj čistiace prostriedky so 100 % organickým zložením. Podobne ako pri vyššie spomenutých prípravkoch nie sú v ich zložení žiadne syntetické zlúčeniny. Navyše, dajú sa s nimi čistiť takmer všetky povrchy v domácnosti, od nábytku, podláh, dlažby, oblečenia, kachličiek až po detské hračky. Špeciálne pre deti sú aktuálne, v čase písania tejto recenzie, v ponuke dva produkty: jemná čistiaca pena a krémový balzam určené zvlášť na starostlivosť o jemnú detskú pokožku. Vrátane spomínaných produktoch sú v e-shope dostupné aj organické sviečky, šampón či ústny sprej.

Skúsenosti ostatných užívateľov

Na diskusných fórach je len veľmi málo príspevkov od užívateľov ohľadom MALINNA° produktov. Oveľa viac je ich na Facebooku, kde sa zákazníci nehanbia podeliť so svojimi skúsenosťami či už do komentára pod jednotlivé príspevky, alebo do súkromnej správy. Tie následne značka zverejní na svojom profile ako feedback.

Užívateľka si pochvaľuje účinok na pokožku

Pozitívna recenzia užívateľky

Zdroj: Lucia, facebook/malinna

„Ja mám vyskúšaný Elixir Mint od slovenskej značky MALINNA°. Odporučila mi ho kolegyňa, ktorá tento produkt používa roky a dáva to aj malým deťom. Musím si zaklopať, ale nádcha a virózy sa nám odkedy sme ho začali užívať vyhýbajú. A upravilo sa aj trávenie, je to však drahšia záležitosť….“

Zdroj: Marcellli, emimino.cz

Užívateľa pozitívne hodnotí najmä Elixir Mint a Bitter

Pozitívna skúsenosť užívateľky

Zdroj: facebook/malinna

Výhody a nevýhody (z môjho pohľadu)

  • všetky dostupné produkty majú 100 % prírodné zloženie, neobsahujú žiadne prídavné chemické látky, len kvalitné oleje, morskú soľ, vodu a bambucké maslo (krémy)
  • ide o slovenskú značku s vlastnou výrobnou halou, pri výrobe sa zachováva najvyššia kvalita použitých surovín
  • mnohé produkty môžu používať aj tehotné a dojčiace ženy či menšie detičky
  • produkty sa netestujú na zvieratách, pričom oslovia aj vegánov
  • výrobca používa udržateľné balenia, značka kladie dôraz na ekológiu, produkty sa predávajú vo fľaštičkách, ktoré možno opakovane použiť a recyklovať
  • možnosť osobného odberu zdarma tak v Bratislave, ako i priamo vo výrobnej hale či v Prahe
  • jeden z produktov trošku vytekal, čo však pripisujem malému množstvu obalového materiálu, keďže značka kladie dôraz na ochranu životného prostredia a snaží sa minimalizovať vyprodukovaný odpad
  • pre vytvorenie objednávky sa musíte najskôr zaregistrovať

Záverečné hodnotenie

Produkty MALINNA° oslovia najmä ľudí, ktorí dávajú prednosť prírodným extraktom, záleží im na zdraví a nemajú problém si za kvalitu priplatiť. Áno, jednotlivé produkty nepatria medzi tie najlacnejšie, no s prihliadnutím na skutočne bohaté zloženie a účinky jednotlivých olejov majú adekvátnu cenu. Navyše, nie je treba ich nakupovať každý týždeň, väčšina vám vystačí minimálne na mesiac. Pozitívne hodnotím aj skvelú vstrebateľnosť, ktorá ma pri niektorých produktoch príjemne prekvapila. Menšiu nevýhodu vnímam v samotnom balení produktov. Výrobca síce kladie dôraz na udržateľnosť použitých materiálov, no s prihliadnutím na tekutú formu prípravkov je vhodné porozmýšľať o bezpečnejšej forme balenia, ktorá by zodpovedala skutočne prémiovej kvalite výrobkov.

Záverečné hodnotenie všetkých otestovaných produktov

Výhody a nevýhody produktov Malinna°

Zdroje:

(1) Oficiálna webstránka MALINNA° – https://malinnaproducts.com/

(2) Slovenská značka MALINNA° je tak unikátna, že dokáže konkurovať aj tým svetovým. Dostupné na: https://www.startitup.sk/slovenska-znacka-malinna-je-tak-unikatna-ze-dokaze-konkurovat-aj-tym-svetovym/

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra