TOP kuchynské roboty pre rok 2017 - Výživovo.sk

TOP kuchynské roboty pre rok 2017

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Keď sme sa náhodne spýtali, čo ženám najviac prekáža v kuchyni, suverénne najčastejšou odpoveďou bol čas, ktorý tam denne strávia. Kuchynský robot vám svojou multifunkčnosťou dokáže ušetriť 10 – 15 minút, ktoré môžete stráviť príjemnejším spôsobom. Na prvý pohľad to nie je veľa, no týždenne ide o takmer 2 hodiny času.

Kuchynský robot za vás miesi, krája, seká, šľahá, melie a nepotrebuje pritom žiadnu asistenciu. Varenie sa stane efektívnejšie, čistejšie a pohodlnejšie. Roboty sú medzi gazdinkami obľúbené, o čom svedčí aj široká ponuka. Pri hľadaní tých najlepších sme prezreli viac ako 100 modelov rôznych značiek, ktoré majú rôzne funkcie, vybavenie a silu. Vznikol z toho zoznam, z ktorého si vyberie každý používateľ.

Porovnanie TOP kuchynských robotov

PoradieNázovObrázokPríkonHodnotenieCena (*10/17)E-shop
#1 VÍŤAZ
winner
Kenwood KMM 770 Major PremierKuchynský robot Kenwood KMM 770 Major Premier1200 W350 €
#2ETA Gratus 0028 90030 TitaniumKuchynský robot Eta Gratus Titanium 1200 W248 €
#3Klarstein TK2 Bella MorenaKuchynský robot Klarstein TK2 Bella Morena1200 W126 €
#4ETA Gratussino Maxo 0023 90050Kuchynský robot Eta Gratussino Maxo1000 W187 €
#5Bosch MUM4880Kuchynský robot Bosch MUM 4880600 W139 €
#6Bosch MUM 48R1Kuchynský robot Bosch MUM48R1600 W90 €
#7Philips HR7762Kuchynský robot Philips HR7762750 W77 €

Najlepšie kuchynské roboty podrobne

Za najdôležitejší parameter považujeme príkon robota. Okrem toho sme si všímali veľkosť misy, funkcie, ktoré robot zvláda a ďalšie doplnkové parametre. Všetko sme zhrnuli do podrobných recenzií.

 

#1 Kenwood KMM 770 Major Premier

Kuchynský robot Kenwood KMM 770 Major PremierRobot je určený najmä pre náročnejšie gazdinky, pretože dokáže takmer všetko. Mnoho funkcií je ukrytých v jednom zariadení , takže nemusíte kupovať ďalšie spotrebiče, a preto šetrí priestor na kuchynskej linke.

Disponuje pevným celokovovým telom, ktoré sa len tak ľahko nezničí a bude vám pomáhať pri príprave vašich obľúbených pokrmov. Vďaka jeho vzhľadu je nielen dobrým pomocníkom, ale aj pekným doplnkom do kuchyne. Jeho vysoký výkon 1200 W ho radí medzi najvýkonnejšie kuchynské roboty na trhu.

Pomocou balónovej metly, rýchlo a efektívne vyšľahá sneh, šľahačku alebo iné suroviny, ktoré musia byť nadýchané. Takisto si ľahko poradí aj s rôznymi druhmi cesta, ktoré sú vždy krásne hladké.

Tento robot obsahuje aj sklenený mixér, ktorý je odolný voči teplotným šokom. Ďalším príslušenstvom je aj mlynček na mäso. Na prácu so surovinami je určená nerezová pracovná misa, ktorá je s objemom 6,7 litra zo všetkých robotov v našom zozname najväčšia.

Jeho veľkou výhodou je práve jeho odolné kovové telo aj súčiastky a zároveň vysoký výkon, čo zabezpečuje spoľahlivosť a dlhú životnosť. Môžete si k nemu dokúpiť aj množstvo ďalšieho príslušenstva, ak budete potrebovať iné, aké je už obsiahnuté v balení.

 

 

Páči sa nám

 • silný príkon až 1 200 W
 • objemná misa
 • kovové telo a príslušenstvo
 • kompaktné rozmery a váha, ktorá nesťažuje manipuláciu
 • mixér a mlynček na mäso, ktoré nie sú štandardom všetkých robotov

Nepáči sa nám

 • chýbajúce strúhadlo vo výbave

 

#2 ETA Gratus 0028 90030 Titanium

Kuchynský robot Eta Gratus TitaniumTento prístroj sa hodí do každej modernej kuchyne, kde svojim dizajnom a elegantným vzhľadom skrášli a oživí priestor. Okrem krásy ponúka aj silný výkon 1200 W, veľmi jednoduché ovládanie – jedným gombíkom môžete nastaviť až 8 rýchlostí. Navyše motor má ochrannú poistku proti prehriatiu, takže sa nemusíte strachovať, či ste ho nevyťažili až príliš.

K výrobku dostanete aj rozličné nadstavce, ktoré sa jednoducho vymieňajú – na kysnuté cesto sa vám bude hodiť hnetací hák, na bežné cesto miešací hák a na šľahačku alebo bielka poslúži balónová metla. Chýba mu však mlynček na mäso, lis na citrusy a nevyužijete ho ani ako odšťavovač.

Suroviny sa budú miešať vo veľkej nerezovej 5,5 litrovej miske, v ktorej je miesto až na 2 l cesta. Kuchynský robot sa môže pochváliť aj planetárnym systémom miešania – miešacie prvky sa otáčajú okolo svojej osi a aj pozdĺž krajov misky, kedy je hmota stále tlačená do stredu, na dosiahnutie toho najlepšieho výsledku.

Disponuje aj ochranným priehľadným krytom, ktorý bráni surovinám vystreknúť z misky, počas používania rýchlejších otáčok.

 

 

Páči sa nám

 • silný príkon 1 200 W
 • vo výbave je aj strúhadlo
 • priehľadný kryt na misku
 • 10-ročná záruka na motor od výrobcu

Nepáči sa nám

 • chýba mlynček na mäso

 

#3 Klarstein TK2 Bella Morena

Kuchynský robot Klarstein TK2 Bella MorenaOcenia ho najmä tí, čo potrebujú pomocníka do kuchyne, ktorý zvládne miesenie, miešanie a šľahanie rôznych surovín s ľahkosťou a eleganciou. K dispozícii sú 3 nadstavce – hnetací a miesiaci hák a metla na šľahanie. Rýchlosť si môžete prispôsobiť pomocou gombíka, ktorý ponúka 6 stupňov.

Kuchynský robot ovláda planetárny systém miešania – miešacie prvky sa otáčajú okolo svojej osi a aj pozdĺž krajov misky. Preto si môžete byť istý, že suroviny v miske budú dokonale vymiešané. Nerezová misa má objem 5,2 litra, takže je v nej dosť miesta až na 2 l cesta.

Tento výrobok disponuje skvelou pomôckou, akou je integrované veko nádoby, ktoré zabraňuje rozstrekovaniu obsahu misky naokolo. Znamená to, že ho môžete zapnúť a nechať vykonať svoju prácu a vrátiť sa k nemu, keď už bude mať prácu hotovú.

 

 

Páči sa nám

 • silný príkon 1 200 W
 • veľká oceľová nádoba
 • veľmi dobrý pomer kvality a ceny

Nepáči sa nám

 • zvláda len základné úkony – hnetenie, miešanie, šľahanie
 • vyššia hmotnosť

 

#4 ETA Gratussino Maxo 0023 90050

Kuchynský robot Eta Gratussino MaxoTento kuchynský robot sa zapáči hlavne tým, čo trávia v kuchyni viac času. Zastúpi ich pri mnohých jednoduchých úkonoch, ako sú napríklad šľahanie, miešanie a miesenie, ale aj pri iných, zložitejších. Pomocou rôznych nadstavcov zvládne pomlieť mäso, prelisovať ovocie a zeleninu či postrúhať všetko, čo budete potrebovať.

Navyše vyniká aj skvelým dizajnom, ktorý sa bude vynímať na každej kuchynskej linke. Svojimi kompaktnými rozmermi zapadne aj do menšej kuchyne.

Nechýba ani 4,5 litrová nerezová misa s praktickými uškami. Miešanie v nej je vďaka planetárnemu systému precízne a rýchle.

Je vybavený výkonným motorom 1000 W, na ktorý poskytuje ETA predĺženú záruku 5 rokov.

Ponúka aj mlynček na mak, nadstavec na výrobu domácich cestovín, či dokonca na plnenie údenín, ktoré je ale potrebné si dokúpiť.

 

 

Páči sa nám

 • okrem zvládania základných funkcii miešania, šľahania, hnetenia, obsahuje aj mlynček na mäso, lis na ovocie a 4 strúhadlá
 • až 8 rýchlostí s plynulou reguláciou

Nepáči sa nám

 • ak požadujete od robota špecifické funkcie (napr. výroba cestovín, plnenie údenín), nástavce je možné dokúpiť
 • hodila by sa väčšia misa

 

#5 Bosch MUM4880

Kuchynský robot Bosch MUM 4880Univerzálny pomocník do kuchyne je dobrou voľbou pre tých, ktorí si potrebujú zjednodušiť a zefektívniť prácu v kuchyni, no nechcú investovať veľa peňazí alebo ešte nevedia, čo od kuchynského robota čakať.

Vo veľkej mise z nehrdzavejúcej ocele je možné bez problémov vymiesiť aj 2 kilové cesto. Jeho nižší výkon kompenzuje hnetací hák a metly na šľahanie a miešanie, pretože vykonávajú špeciálny pohyb, ktorý zaručuje výborný výsledok.

Ďalším príslušenstvom sú kotúče na strúhanie a krájanie potravín, ktoré mimoriadne urýchlia prípravu každého pokrmu.

Výbavu dopĺňa aj plastový mixér, mlynček na mäso a lis na citrusy a všetko príslušenstvo šikovne uložíte do praktického stojana.

Nechýbajú na ňom kryty a rôzne bezpečnostné funkcie, napríklad ochrana proti preťaženiu robota.
Vďaka skvelej konštrukcii má praktické ergonomické ovládanie.

 

 

Páči sa nám

 • veľké množstvo príslušenstva
 • tichý chod
 • výborný pomer ceny a kvality

Nepáči sa nám

 • slabší príkon, iba 600 W
 • plastové telo

 

#6 Bosch MUM 48R1

Kuchynský robot Bosch MUM48R1Kuchynský robot, od známej značky Bosch, zaujme najmä svojím elegantným vzhľadom a bude vás tešiť už len pohľad naň.

Svoj menej výkonný 600 W motor kompenzuje dynamickým planetárnym pohonom, ktorý zabezpečí, že sa všetko v miske dôkladne premieša a cesto neostáva na okrajoch.

Multifunkčné rameno má 3-stupňový pohon v rozdielnych polohách. S cestom si hravo poradí hnetací hák a s ostatnými surovinami šľahacia a miešacia metla. Na strúhanie a krájanie sú pripravené 4 rôzne kotúče.

Máte na výber zo 4 pracovných rýchlostí plus parkovaciu pozíciu. V nerezovej mise, ktorá je vybavená aj priehľadným vekom, je miesto na max. 2,7 kg cesta.

V spodnej časti robota sa nachádzajú aj gumené prísavné nožičky, vďaka ktorým bude robot pevne stáť na linke.

Môžete si k nemu dokúpiť aj ďalšie zaujímavé príslušenstvo, ako je zmrzlinovač, mlynček na mäso alebo mak, univerzálny mixér, nadstavec na výrobu pečiva, lis na citrusy a iné.

 

 

Páči sa nám

 • pre nenáročného užívateľa ideálna voľba za rozumnú cenu
 • v základnom balení je dostatok príslušenstva vrátane strúhadla a krájača

Nepáči sa nám

 • slabý výkon, ktorý ale zodpovedá cene
 • veko na mise slabo tesní

 

#7 Philips HR7762

Kuchynský robot Philips HR7762Ak ste ešte nevlastnili kuchynský robot, model od značky Philips vás nebude stáť veľa peňazí, no ukáže vám, aké úkony môžete v kuchyni delegovať na šikovného pomocníka. Bude sa hodiť najmä pre tých, čo potrebujú spracovávať menšie množstvá jedál, no zato mnohými spôsobmi. Motor má výkon 750 W s dvomi rýchlosťami a pulzným stupňom.

Výbavu tvoria rozličné nadstavce, ktoré zvládnu až 28 funkcií. Patrí medzi ne aj 1,2 l mixér a mini sekáčik, ktorým pomeliete kávu, orechy alebo koreniny, ďalej aj nadstavec na miesenie cesta a nôž na sekanie.

Kvalitné nerezové disky sú určené na strúhanie, granulovanie, krájanie a prípravu hranolčekov. Podľa farby nadstavca zistíte, akú farbu máte nastaviť gombíkom, pri výbere rýchlosti, aby bol výkon optimálny.

Zaujímavý je emulgačný disk, ktorý je určený na šľahanie snehu, šľahačky alebo výrobu domácej majonézy. Všetko príslušenstvo si viete kompaktne uložiť do praktickej nádoby, ktorá je súčasťou balenia.

 

Páči sa nám

 • aj keď sa nedá porovnávať s profesionálnymi robotmi, zvláda množstvo funkcií
 • široký plniaci otvor
 • kvalitné nerezové kotúče
 • príslušenstvo je vhodné aj do umývačky riadu

Nepáči sa nám

 • iba 2 rýchlosti
 • malé nádoby

Ako si vybrať kuchynský robot?

Dobrý kuchynský robot dokáže nahradiť niekoľko ďalších spotrebičov a ušetriť vám veľa peňazí. Ak pri varení používate veľký objem surovín, robot ich za vás samostatne spracuje, zatiaľ čo vy sa môžete venovať iným činnostiam. Aj pri výbere kuchynského robota je však potrebné premyslieť si niekoľko základných vecí a podľa nich sa rozhodnúť pre ten správny model. 

Príkon

V našom zozname sa objavujú roboty s najnižším príkonom 600 W, pod ktorý neodporúčame klesnúť. Roboty s príkonom 1000 W a viac dokážu spracovať väčšie objemy surovín, preto ak budete robot používať častejšie, určite siahnite po vyššom príkone.

Funkcie

Kuchynské roboty sa už dávno neobmedzujú iba na miesenie cesta. K základným funkciám patrí šľahanie, mixovanie, mletie, krájanie alebo strúhanie. Nie všetky roboty majú mlynček na mäso, mlynček na mak, lis na ovocie či odšťavovač v základnej výbave. Ak tieto funkcie v domácnosti využijete, určite sa oplatí vyhľadať model, ktorý ich má a nahradí vám tak ďalší spotrebič.

Objem misy

Ak ste mladý pár, postačí vám aj misa s menším objemom 3 – 4 litre. Pre väčšie rodiny alebo ak radi pečiete, siahnite po objemoch od 4 litrov vyššie, aby ste zvládli pripraviť cesto či zmiešať väčšie objemy surovín na jedenkrát.

Príslušenstvo

Výrobcovia kuchynských robotov umožňujú dokúpiť si príslušenstvo, ktoré robot nemá v základnej výbave. Pozor, aby ste sa neprerátali. Niekedy je cena s príslušenstvom vyššia než keby ste sa rozhodli pre robot, ktorý funkciu obsahuje už v základe.

Užitočné doplnky

Práca bude pohodlnejšia, ak má robot protišmykové nožičky. Aj keď robot poriadne vyťažíte, s ochrannou poistkou sa nemusíte báť, že by sa motor prehrial. Keď vám po kuchyni pobehujú deti, zíde sa vám bezpečnostná poistka.  Roboty s vyšším príkonom automaticky spotrebujú viac energie. Ušetriť ju dokážete, keď si vyberiete model s pulzným spínačom, vďaka ktorému dosiahnete vysoký výkon na krátky čas.

Stále si neviete vybrať? 3 tipy redakcie Výživovo.sk

Jeden kvalitný robot namiesto niekoľkých robustných spotrebičov – páči sa vám táto myšlienka zefektívnenia práce v kuchyni, no stále sa neviete rozhodnúť pre ten pravý? Naša redakcia vybrala z celého zoznamu 3 tipy, pre každého.  

Vlastný prieskum trhu

Hej.skDo nášho zoznamu sa zmestilo len 7 najlepších kuchynských robotov, no ak si chcete prezrieť viac možností, odporúčame e-shop hej.sk . Aktuálne má v ponuke viac ako 200 kuchynských robotov, ktoré sú zoradené podľa obľúbenosti.

Michel Struharova

Cestovateľka a bežkyňa, ktorá s 10 kg batohom 3 roky spoznávala svet. Teraz zdoláva slovenské kopce a pomáha klientom rozprávať príbehy ich značiek. Na Výživovo.sk píše predovšetkým o milovanom behu a športovej výžive.

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra