Očista čriev = zdravé chudnutie. 3 účinné domáce spôsoby. - Výživovo.sk

Očista čriev = zdravé chudnutie. 3 účinné domáce spôsoby.

Očista čriev - Výživovo.sk

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Zdravé chudnutie sa začína pri správnej strave. Ani vhodná a zdravá strava však spočiatku nemusí byť účinná, ak nenaštartujeme najskôr trávenie. Prvým krokom tak musí byť očista čriev.

Potrava v nich zostáva pri trávení najdlhšie a nie vždy je správne strávená a bezo zvyškov vylúčená z tela von. Stáva sa tak, že v našich črevách zostávajú niekoľkomesačné až niekoľkoročné nánosy, ktoré môžu spôsobovať mnohé, viac či menej závažné zdravotné problémy.

Ako na očistu čriev?

Ak vás trápi únava, zápach z úst, zápcha alebo naopak hnačky, bolesti brucha po konzumácii jedla alebo hemoroidy, vyskúšajte detoxikáciu čriev ako účinný spôsob na odstránenie týchto ťažkostí.

Zmyslom črevnej sprchy je očistiť črevá zvnútra – veľmi zjednodušene povedané urobiť črevám sprchu, vypláchnuť z nich všetko, čo nebolo strávené. Po správne vykonanej očiste hrubého čreva je toto zbavené škodlivých látok, ktoré sa tam nahromadili a ktoré sa postupným rozkladom stávajú pre telo toxickými. Takto je organizmus vynikajúco pripravený na chudnutie a úbytok hmotnosti je pri vhodnej diéte zaručený.

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov. Zistite, koľko potrebujete schudnúť a prečítajte si návod, ako začať.
Predajcovia keto diétyChiaShakeKetoMixKetoDietNutriFood
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jedlá na chudnutieDiétne raňajkyDiétny obedDiétne dezertyDiétne cestovinové jedláLow carb pečivo
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Prípravky na chudnutieBlokátor hladuDiétne cestovinyTabletky na chudnutieNízkokalorické sladidloSpaľovač tukovSirupy bez cukruKáva a čaj na chudnutieNízkokalorické dresingy

Črevnú sprchu možno absolvovať v mnohých zdravotníckych zariadeniach, či už súkromných alebo štátnych. Ak chcete vyskúšať očistu hrubého čreva najskôr vo vlastnej réžii, ponúkam vám niekoľko typov, ako na to.

1. Lyžička oleja na dobré ráno alebo pre pekné sny

Olivový olej na očistu čriev - Výživovo.sk

Zaručeným spôsobom, ako okamžite vyprázdniť črevá, je lyžička oleja. Tento prečisťujúci liek poznali už naše staré mamy. Kým ony používali klasický stolový olej bežný v našich končinách (repkový alebo slnečnicový), dnes sa odporúča použiť olivový olej. Takisto veľmi účinný je aj ricínový olej.

Olivový olej  by mal byť čo najkvalitnejší, lisovaný za studena. Obsahuje vitamíny E, D, A a K a takisto vysoké množstvo nenasýtených mastných kyselín. Má tak predovšetkým antioxidačné aj detoxikačné účinky, znižuje hladinu cholesterolu, spomaľuje starnutie, pôsobí ako prevencia pred kardiovaskulárnymi a nádorovými ochoreniami.

Viaceré štúdie potvrdili, že konzumácia olivového oleja potlačuje rakovinu hrubého čreva v rôznych štádiách ochorenia.

Vedeli ste, že olivový olej…

  • poznali už v starovekom Grécku
  • neobsahuje cholesterol – je preto vynikajúca voľba pri diétach a redukcii hmotnosti
  • najkvalitnejší olivový olej pochádza z Kréty – Kréťania sa aj vďaka nemu dožívajú vysokého veku
  • sa používa nielen na konzumáciu, ale aj v kozmetickom a farmaceutickom priemysle a ako palivo do olejovej lampy

Použitie pre detoxikáciu organizmu môže byť dvojaké. Rýchle vyprázdnenie čriev dosiahnete konzumáciou oleja. Odporúčame hlavne v prípade, že chcete zmeniť svoje stravovanie a začínate s diétou a celkovou očistou.

Dlhodobé používanie oleja ako laxatíva nie je vhodné, črevá tým zlenivejú a budú si vyžadovať podporu pri vyprázdňovaní vždy, nebude to prirodzený proces. Je to iba dočasné riešenie problémov s vyprázdňovaním.

Druhým spôsobom detoxikácie čriev pomocou olivového oleja sa realizuje tak, že si do úst naberieme malé množstvo olivového oleja z pripravenej lyžice. Premieľame ho v ústach, až kým olej v ústach nezmení konzistenciu a nezhustne, následne zredne ako voda. Potom ho vypľujeme. Farba takto „spracovaného“ olivového oleja má byť biela ako mlieko. Pokračujeme dovtedy, kým máme olej na lyžičke. Takto sa nám dostáva prostredníctvom slín a ústnej dutiny do obehu olivový olej a jeho účinné látky, o ktorých sme písali vyššie.

2. Slaná voda (za odmenu pre trávenie)

Slaná voda na očistu čriev - Výživovo.sk

Slanú vodu opäť odporúčame na veľmi rýchlu jednodňovú očistu čriev. Obdobne účinkuje tak, že telo zo svojich čriev vylúči všetko, čo sa v nich momentálne nachádza. Tým, že voda je obohatená o soľ, nevstrebáva sa iba do tela, ale prechádza tráviacim traktom a zachytáva so sebou všetko, čo je v črevách usadené.

Nie je však soľ ako soľ. Odporúčame použitie morskej soli, ktorá ma unikátne, zdraviu prospešné zloženie. Obsahuje totiž oveľa menej sodíka, ktorý organizmu neprospieva, avšak chlorid sodný je v morskej soli obsiahnutý v porovnateľnom množstve, ako má jedlá soľ. Soľ v správnom množstve vo všeobecnosti umožňuje absorpciu živín v črevách, reguluje tlak krvi v krvných cievach, spomaľuje starnutie, pôsobí na hospodárenie s vodou, je nevyhnutná pre činnosť nervov a svalov.

Vedeli ste, že…

  • v minulosti bola soľ veľmi vzácna? Používala sa dokonca ako platidlo, známe sú obchodné cesty po celej Európe nazývané „soľné“ (existovali už pred naším letopočtom)
  • deťom do 1 roka potravu neprisáľame, soľ prítomná v potravinách ich organizmu postačuje
  • u nás predávaná soľ je jodidovaná (umelo sa pridáva jód, ktorého nedostatok spôsobuje poruchy štítnej žľazy, či nesprávny vývin plodu počas tehotenstva)
  • soľ má využitie aj v priemysle, napr. pri spracovaní koží, ako prísada pri farbení látok, ako surovina pri výrobe kyseliny chlorovodíkovej, chlóru alebo ako posypový materiál v zime

Očista čriev slanou vodou sa realizuje tak, že slanú vodu pijeme pomaly po dúškoch, nie je vhodné na jedenkrát presiahnuť množstvo jedného pohára. Slanú vodu môžeme piť niekoľkokrát za deň v prípade rýchlej jednodňovej očisty čriev. Z dlhodobého hľadiska je možné používať slanú vodu ako podporu dobrého trávenia každý deň tak, že ráno začneme nalačno práve pohárom slanej vody.

Znásobiť účinok slanej vody môžeme aj pohybom a cvikmi zameranými na brušnú dutinu. Špeciálnu sériu cvikov z tejto oblasti ponúka napr. joga.

3. Postupná detoxikácia čriev zmenou životosprávy

Zmenou životosprávy k očiste čriev - Výživovo.sk

Detoxikáciu čriev možno v domácich podmienkach robiť aj postupne, celkovou zmenou životosprávy a konzumáciou potravín, ktoré podporujú vyprázdňovanie a očistu čriev. K takýmto potravinám zaraďujeme napríklad cviklu, fazuľové struky, hrášok, brokolicu či rôzne koreniny (napr. škoricu). Zároveň sa odporúča vynechať niektoré potraviny ako mliečne výrobky, červené mäso, výrobky z bielej múky, rafinovaný biely cukor a sladkosti, ryžu a zemiaky.

Cvikla

Cvikla, alebo tiež červená repa, je potravina zdraviu mimoriadne prospešná. Okrem výrazných detoxikačných účinkov je zdrojom železa a lieči tak anémiu a vyčerpanosť, má aj protizápalové a protirakovinové účinky. V našich podmienkach nepatrí medzi často konzumované potraviny napriek jej blahodarným účinkom. Možno ju konzumovať surovú v šalátoch, ale aj varenú (ako prílohu, v polievkach) či sušenú (ako vynikajúcu náhradu zemiakových lupienkov).

Štúdia uverejnená v roku 2012 zistila, že konzumácia šťavy z červenej repy u zdravých ľudí prispela k výraznému zníženiu krvného tlaku.

Náš tip: Vyskúšajte cviklu a jej detoxikačné účinky napr. prípravou cviklového smoothie.

Hrach

Hrášok je v porovnaní s červenou repou veľmi populárny a tvorí súčasť mnohých jedál. Známa je hrášková polievka (z čerstvého alebo mrazeného hrachu) alebo hrachová polievka (zo sušeného hrachu), hrášok ako príloha k mäsovým jedlám, či hrášok ako súčasť šalátov. Deti obľubujú predovšetkým mladý hrášok, ktorý je sladký. Hrach tak nielen pomáha očisťovať naše črevá od nestrávených zvyškov, ale obohacuje našu stravu o vitamíny E,K,C a kyselinu listovú. Stabilizuje aj hladinu cukru a je vynikajúcim zdrojom energie.

Náš tip: Inšpirujte sa týmito receptami na prípravu hrášku.

Fazuľové struky

Fazuľové struky alebo zelená fazuľka je vlastne nedozretá fazuľa. Kým pri dozretej variante sa fazuľa zbavuje strukov a tie sú odpadom, pri zelenej fazuľke sa konzumujú aj struky. A práve struky majú zásluhu na tom, že naše črevá sa čistia a zbavujú všetkých škodlivých látok, ktoré sa tam nahromadili, pôsobia priam ako kefa, ktorá črevá čistí. Fazuľové struky konzumujeme najčastejšie vo forme polievok či príloh k mäsovým jedlám.

Konzumáciou vhodných potravín, ktoré čistia naše črevá, možno nadviazať na predchádzajúce spôsoby črevnej detoxikácie.

Záver

Črevná sprcha, detoxikácia alebo očista čriev predstavuje pre mnohých nový pojem a často ju prijímame a počúvame o nej s rozpakmi. Avšak ak chceme chudnúť a žiť zdravo, mali by sa stať bežnou súčasťou nielen slovníka, ale predovšetkým aktívneho životného štýlu. Črevná sprcha naštartuje trávenie, a redukcia hmotnosti je tak rýchlejšia a efektívnejšia.

Zdroje:
http://www.shop.eliaolivashop.sk/eliaoliva/eshop/1-1-EXTRA-Panensky-olivovy-olej
http://zdrava-vyziva.zdrave.cz/olivovy-olej-a-jeho-ucinky-na-zdravi/
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000646/1484471/Takto-dopadnete–ked-budete-kazde-rano-pit-slanu-vodu–Zvlastna-kombinacia–no-so-zazracnymi-ucinkami-
http://www.jogaprezdravie.sk/ocista/item/41-crevna-sprcha
http://babetko.rodinka.sk/vyziva/vyziva-deti/sol-nad-zlato/

3.9/5 - (7 votes)

Silva Múdra

Zaujímam sa o zdravý životný štýl a zdravú výživu. Určite ma nahovoríte na vyskúšanie všetkého nového v tejto oblasti :) So svojimi skúsenosťami sa s vami rada podelím aj prostredníctvom svojich článkov na Výživovo.sk.

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra