TOP kapsulový kávovar 2017 - Výživovo.sk

TOP kapsulový kávovar 2017

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Radi skúšate nové kávové nápoje a nechcete sa zaťažovať dávkovaním, mletím kávy či nastavovaním kávovaru? Presne pre vás sú kapsulové kávovary, ktoré sa stali obľúbenou súčasťou domácností. Stačí vložiť obľúbenú kapsulu a o pár sekúnd je šálka kávy pripravená. Navyše výrobcovia kapsúl prichádzajú s limitovanými edíciami, novými príchuťami, takže o pestrosť nápojov máte postarané.

Okrem rôznych značiek kávovarov máme na slovenskom trhu dostupné aj kapsule od rôznych výrobcov. Okrem tých najlepších kávovarov na kapsule nájdete v recenzii aj užitočné tipy, ako kávovar vybrať.

Porovnanie TOP kapsulových kávovarov

PoradieNázovObrázokParný tlakHodnotenieCena (*10/17)E-shop
#1 VÍŤAZ
winner
DeLonghi Nespresso EN 267Kapsulový kávovar DeLonghi EN 26719 bar175 €
#2DeLonghi Nespresso Pixie EN 125 SKapsulový kávovar DeLonghi Pixie EN 12519 bar102 €
#3Krups Nescafé Dolce Gusto Drop KP350Kapsulový kávovar Krups Dolce Gusto KP35015 bar149 €
#4DeLonghi Nespresso EN 80 CWKapsulový kávovar DeLonghi Nespresso EN 8019 bar89 €
#5Krups Nescafé Dolce Gusto KP110 Kapsulový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto KP11015 bar65 €
#6Krups Nescafé Dolce Gusto KP 100Kapsulový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto KP10015 bar60 €
#7Bosch Tassimo TAS 320Kapsulový kávovar Bosch Tassimo TAS 3203,3 bar60 €

Najlepšie kapsulové kávovary podrobne

Pri hodnotení sme si všímali parný tlak, ktorý určuje kvalitu každého kávovaru, objem kávovaru a rôzne špeciálne funkcie, ktoré kávovary od seba odlišujú. Pri každom kávovare uvádzame značku kapsúl, s ktorými je kompatibilný.

#1 DeLonghi Nespresso EN 267 BAE

Kapsulový kávovar DeLonghi EN 267

Hľadáte kvalitný a elegantný kávovar do vašej kuchyne? Práve značka Delonghi s modelom EN 267 BAE je náš tip, na ktorý sa oplatí staviť.

Kompatilibita s kapsulami značky Nespresso zaručuje výraznú chuť kávy a kvalitu, ktorú si vychutná aj náročnejší kávičkár. Vďaka integrovanému šľahaču mlieka si zas budete môcť urobiť perfektnú penu na každej káve.

Pri výrobe vášho teplého nápoja sa nebudete musieť báť, že by tekutina pretiekla cez okraj šálky. Kávovar si sám zadá dávku vody, podľa jednotlivých nápojov. Ak ste dostali hneď teraz chuť na kávu, vďaka rýchlemu nahriatiu si už o pár minút budete vychutnávať svoj obľúbený nápoj.

A to nie je stále všetko. Nechce sa vám vyhadzovať kapsule po jednom? Súčasťou balenia je aj „kontajner“, do ktorého sa zmestí až 10 kusov kapsúl. Okrem toho na jedenkrát spravíte viac ako päť káv, pretože objem nádoby je až jeden liter.

Na bezpečnosť myslia aj výrobcovia. Po 30 minútach sa kávovar sám vypne. Parný tlak je až 19 barov, čo je nadpriemerné číslo vzhľadom na ostatné domáce kávovary.

 

 

Páči sa nám

 • integrovaný šľahač mliečnej peny
 • parný tlak 19 barov
 • objem nádoby na vodu až 1 liter
 • minimalistický dizajn

Nepáči sa nám

 • okolo ovládacích tlačidiel sa môže zachytávať špina a kávovar sa bude ťažšie udržiavať

 

#2 DeLonghi Nespresso Pixie EN125 S

Kapsulový kávovar DeLonghi Pixie EN 125

Značka DeLonghi patrí medzi popredných výrobcov kvalitných kávovarov na celom svete. Ak aj vy chcete mať doma profesionálneho pomocníka, stavte na kávovar DeLonghi Nespresso Pixie EN125S. Prekvapí vás svojou silou a presnosťou.

19 barový tlak je skutočnou silou profesionála. Vďaka nej si môžete vychutnať perfektnú kávu aj v pohodlí domova. Kapsulový kávovar vám ponúka široký výber teplých a studených nápojov značky Nespresso. 25 sekúnd po zapnutí je stroj pripravený a vy tak môžete na jedenkrát spraviť hneď niekoľko káv vďaka veľkému objemu nádoby, ktorá má až 0,8 litra. V prípade nedostatku vody vás o tom bude informovať svetelná signalizácia.

Tak ako u väčšiny DeLonghi kávovarov, aj u tohto sa nachádza kontajner, do ktorého môžete vložiť 10 použitých kapsúl. Síce v tomto type kávovaru zásobník na mlieko nenájdete, mnohé nápoje v sebe mlieko majú, takže sa oň špeciálne starať nemusíte.

Kávovaru nechýba ani automatické vypnutie, a to už po 9 minútach nečinnosti. Výhodou je aj šetrenie energie. Prístroj sa dostal až do skupiny A++, čo znamená, že si môžete užívať každý deň niekoľko šálok kávy a nespotrebujete veľa energie.

 

 

Páči sa nám

 • parný tlak 19 barov
 • automatické vypnutie už po 9 minútach
 • minimalistický dizajn

Nepáči sa nám

 • chýbajúci zásobník na mlieko
 • tlačidlové ovládanie môže sťažiť údržbu

 

#3 Nescafé Dolce Gusto Krups KP350

Kapsulový kávovar Krups Dolce Gusto KP350Medzi najnovšie stroje značky Krups patrí aj tento kávovar, ktorý bude obdivovať úplne každý. A to nielen vďaka jeho zaujímavému dizajnu, ale aj vďaka sile a výslednej káve, ktorú si zamilujete okamžite.

Kávovar značky Krups má tlak skvelých 15 barov, vďaka čomu si vytvoríte tú najlepšiu kávu. Objem nádoby je 0,8 litra, čo vám zaistí, že spravíte na jedno naplnenie naozaj dostatok káv. Rýchle zahriatie je samozrejmosťou, všetko stihne do 30 sekúnd.

Tomuto stroju však nechýba ani automatické vypnutie. Po 5 minútach sám vypne. Vybrať si takisto môžete medzi manuálnym a automatickým režimom. Buď budete sami vytvárať svoju kávu alebo sa o to postará sám kávovar.

Kapsule, ktoré používa tento stroj sú od značky Dolce Gusto, ktorých je na trhu veľké množstvo a vždy si môžete urobiť taký nápoj, na aký máte práve chuť. Zásobník na mlieko tento prístroj nemá. Oceňujeme však dotykové ovládanie, ktoré je ľahšie na údržbu.

 

 

Páči sa nám

 • zaujímavý dizajn
 • široký výber nápojov – okrem kávy aj čokoláda, bezkofeínové, bezlaktózové nápoje
 • automatické vypnutie po 5 minútach
 • dotykové ovládanie

Nepáči sa nám

 • chýba zásobník na mlieko

 

#4 DeLonghi Nespresso EN 80 CW

Kapsulový kávovar DeLonghi Nespresso EN 80Štýlový a profesionálny kávovar, ktorý môžete ovládať jediným stlačením tlačidla sa volá DeLonghi Nespresso EN 80 CW. Okrem toho vyzerá veľmi dobre a určite sa bude hodiť aj do vašej kuchyne.

Bojíte sa, že kávovary vám navýšia vašu spotrebu energie? Značka DeLonghi prichádza s vylepšeniami, ktoré má aj Nespresso EN 80 CW. Nahreje už za 25 sekúnd, no aj tak patrí do energetickej triedy A, takže spotrebuje o 40% menej energie, ako ostatné spotrebiče v tejto kategórií. Vďaka 0,8 litrovej nádobe na vodu pripravíte 4 kávy. Tlak 19 barov sa zasa postará o výbornú kvalitu kávy.

Kapsule, ktoré budete potrebovať sú značky Nespresso, ktorých nájdete na trhu naozaj veľmi veľa. Či už hľadáte kávu alebo iný, teplý nápoj, určite si zo širokej ponuky vyberiete.

 

 

 

Páči sa nám

 • parný tlak 19 barov
 • rozumná cena
 • funkcie, ktoré sú porovnateľné s drahšími modelmi
 • kompaktné rozmery

Nepáči sa nám

 • chýba nádoba na mlieko

 

#5 Nescafé Dolce Gusto Krups KP110

Kapsulový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto KP110Elegancia, malé rozmery a perfektná káva? To všetko v sebe spája kávovar Krups NESCAFÉ Dolce Gusto KP110. Kávovar je vhodný aj do menších kuchýň, kde nezaberie veľa miesta. Užite si s kávovarom veľa zábavy a príjemných zážitkov!

Kávovar značky Dolce Gusto je vhodný pre ľudí, ktorí hľadajú jednoduché ovládanie a rýchlu prípravu. Spríjemnite nielen sebe, ale aj svojim blízkym celý deň vďaka chutnej káve, ktorú spravíte v pohodlí domu. Objem nádržky ja 0,8 litra, čo je na tak malý prístroj naozaj pozoruhodné.

Mnohým sa kávovar páči najmä vďaka jeho minimalistickému a štýlovému prevedeniu. Vám sa môže však páčiť aj vďaka tlaku 15 barov, ktorý je postačujúci na výrobu výborného espressa. Umývanie tohto stroja je jednoduché a rýchle. Výrobca však nezabudol ani na bezpečnosť. Už po 5 minútach nečinnosti sa vypne.

Pri tomto type kávovaru sa používajú kapsule značky Dolce Gusto, ktoré ponúkajú veľké množstvo rôznych teplých a studených nápojov. Okrem káv si tak môžete vychutnať ľadový čaj, kakao alebo horúcu čokoládu. Prístroj síce neponúka zásobník na mlieko, môžete si byť istí, že vaša káva ho bude mať. V kapsuliach sa totižto nachádza.

 

 

Páči sa nám

 • dizajn kávovaru
 • kapsule Dolce Gusto ponúkajú množstvo druhov nápojov
 • automatické vypnutie už po 5 minútach

Nepáči sa nám

 • chýba zásobník na mlieko, používa iba mlieko z kapsúl
 • nemá program na odvápňovanie

 

#6 Nescafé Dolce Gusto Krups KP100

Kapsulový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto KP100Kávovary značky Krups Dolce Gusto sú veľmi známe po celom svete. Ľudia si ich veľmi radi kupujú najmä kvôli tomu, že majú možnosť vybrať si z niekoľkých veľkostí, rozmerov a farieb. Hľadáte kompaktný a šikovný stroj na výrobu kávy? Práve ste ho našli.

Kávovar značky Krups vám ponúka niekoľko desiatok káv a teplých nápojov. Kapsule, ktoré vám pripraví sú od značky Dolce Gusto a u nás v obchodoch sú veľmi známe. Pomocou tlaku 15 barov vám vytvorí tú najlepšiu kávu, akú ste si kedy doma mohli urobiť. Keďže kávovar patrí medzi menšie, jeho nádoba na vodu má 0,6 litra. Je to síce menej, no na domáce používanie vám to určite postačí.

Bezpečnosť pri tomto stroji je zaručená. Po 5 minútach nečinnosti sa vám sám vypne. Zásobník mlieka pri tomto type kávovaru chýba, no v kapsliach sa mlieko nachádza. Svoj stroj si budete musieť odvápňovať a čistiť sami, pretože neoplýva touto možnosťou. Nie je to však nič ťažké vzhľadom k jeho rozmerom.

 

 

 

Páči sa nám

 • automatické vypnutie po 5 minútach
 • menší kávovar, no tlak 15 barov zaručuje kvalitné espresso
 • kapsule Dolce Gusto ponúkajú rozmanité chuté kávy, čokolády a ďalších nápojov

Nepáči sa nám

 • malá nádoba na vodu
 • chýba funkcia odvápňovania

 

#7 Bosch Tassimo TAS 320

Kapsulový kávovar Bosch Tassimo TAS 320Kávovar Bosch Tassimo TAS 320 sa ovláda veľmi jednoducho, bude sa hodiť aj tým menej zdatným ľuďom, ktorí príliš veľa skúseností s kávovarmi nemajú. 

Na kávovare značky Bosch môžete pripravovať kapsulové kávy značky Tassimo, ktoré sa nachádzajú aj u nás v obchodoch. Ponuka je naozaj veľká a vybrať si môžete z niekoľkých desiatok káv a teplých či studených nápojov. Kávovar ponúka takisto aj tekuté mlieko vo vnútri kapsule, čím vynahrádza chýbajúci zásobník mlieka.

Objem zásobníku na vodu je 0,8 litra, vďaka čomu vám spraví na jedenkrát nie jednu, ale omnoho viac káv. Výhodou je aj automatické bezpečnostné vypnutie pri otvorení hlavice a bezpečnostná poistka. Nechýba ani automatický čistiaci a odvápňovací program, vďaka ktorému sa vám kávovar nepokazí a voda bude pretekať bez problémov.

Parný tlak je 3,3 barov, čo je najmenej z našich testovaných kávovarov. Vďaka štýlovému dizajnu a jednoduchému ovládaniu je prístroj Bosch Tassimo TAS 320 vhodný pre úplne každého milovníka kávy.

 

 

Páči sa nám

 • pomer cena a kvalita
 • zaujímavý výber nápojov vďaka kapsuliam Tassimo, ktoré spolupracujú so značkami Milka alebo Jacobs
 • ide o lacnejší kávovar, ktorý je vhodný na experimentovanie s rôznymi nápojmi v kapsuliach

Nepáči sa nám

 • slabý parný tlak
 • použitie mlieka v kapsuliach

Ako si vybrať kapsulový kávovar?

Kapsulové kávovary predstavujú pohodlný spôsob, ako si každý deň pripraviť kofeínové povzbudenie kedykoľvek dostanete chuť. Aké otázky si treba pre kúpou kapsulového kávovaru zodpovedať?

Bude mi stačiť kvalita kávy z kapsúl?

Aj keď na prípravu kvalitného espressa postačí parný tlak okolo 9 barov a takmer všetky kávovary z našej recenzie majú tlak od 15 barov vyššie, kvalita pripravenej kávy z kapsúl sa nevyrovná poctivému espressu z mletej zrnkovej kávy.

Aká je moja obľúbená značka kávy?

Na slovenskom trhu momentálne nájdete kapsule:

 • Nespresso s ponukou silných a kvalitných káv, mliečnymi nápojmi, ktoré sú pripravované väčšinou z napeneného mlieka, preto sú kávovary na kapsule Nespresso drahšie,
 • Dolce Gusto, ktoré ponúkajú rôzne príchute, studené nápoje ako Nestea, horúcu čokoládu vo variante Nesquick pre deti, ale mliečne nápoje sú pripravované z mlieka v kapsuliach
 • Tassimo, ktoré ponúka široké spektrum káv, horúcu čokoládu s príchuťou Milka a Oreo pre deti, no mliečne nápoje pripravíte tiež iba z mlieka v kapsuliach.

Aké funkcie požadujem?

Ak si potrpíte na capuccino s nadýchanou penou, určite siahnite po kávovaroch s nádobou na mlieko a automatickým šľahaním mlieka, pretože kvalita kapsulového mlieka vás nepresvedčí.

Praktická je tiež nádoba na použité kapsule, ktoré nemusíte po každom použití odstraňovať.

Všímajte si tiež funkciu odvápnenia, pretože inak budete musieť kávovar čistiť manuálne.

Stále si neviete vybrať? 3 tipy redakcie Výživovo.sk

Kapsulové kávovary sú pohodlný spôsob, ako si pripraviť kofeínovú vzpruchu kedykoľvek dostanete doma chuť. Vybrať si ten svoj môže byť zložitejšie, než sa na prvý pohľad zdá, preto sa v redakcii Výživovo.sk zhodli na týchto 3 tipoch, pre každého.  

Vlastný prieskum trhu

Hej.skDo nášho zoznamu sa zmestilo len 7 kapsulových kávovarov, no ak si chcete prezrieť viac možností, odporúčame e-shop hej.sk . Aktuálne má v ponuke viac ako 200 kuchynských robotov, ktoré sú zoradené podľa obľúbenosti.

Michel Struharova

Cestovateľka a bežkyňa, ktorá s 10 kg batohom 3 roky spoznávala svet. Teraz zdoláva slovenské kopce a pomáha klientom rozprávať príbehy ich značiek. Na Výživovo.sk píše predovšetkým o milovanom behu a športovej výžive.

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra