TOP domáce pekárne pre rok 2017 - Výživovo.sk

TOP domáce pekárne pre rok 2017

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Pečivo je neoddeliteľnou súčasťou slovenských domácností. Z celkovej sumy, ktorú bežná rodina spotrebuje na mesačne nákup potravín, ide druhá najvyššia suma na chlieb a obilniny.

Investíciou do kvalitnej domácej pekárne sa môžete ráno zobúdzať s tým, že na vás čaká čerstvý chlieb, ktorý sa pred chvíľou dopiekol. Viete, aké suroviny ste použili a nemusíte čítať obal, či je ten celozrnný chlieb, na ktorý sa v obchode pozeráte, skutočne vyrobený z celozrnnej múky.

Domáca pekáreň je mimoriadne obľúbená pri bezlepkovej diéte. Výrobcovia pekárne vybavili špeciálnym programom na pečenie bezlepkového pečiva, no túto funkciu nemajú všetky.

Porovnanie domácich pekární

PoradieNázovObrázokMaximálna veľkosť bochníkaHodnotenieCena (*10/17)E-shop
#1 VÍŤAZ
winner
ETA Duplica Vital Plus 2147Domáca pekáreň Eta Duplica Vital1 400 gramov174 €
#2ETA Delicca 7149Domáca pekáreň Eta Delicca 1 300 gramov113 €
#3Kenwood BM 450Domáca pekáreň Kenwood BM 4501 000 gramov115 €
#4Gorenje BM 1400Domáca pekáreň Gorenje BM 14001 400 gramov136 €
#5ETA Crustum 3150Domáca pekáreň Eta Crustum1 130 gramov83 €
#6Guzzanti GZ 620Domáca pekáreň Guzzanti GZ 6201 000 gramov57 €
#7Concept PC 5060Domáca pekáreň Concept PC 50601 125 gramov119 €

Najlepšie domáce pekárne podrobne

Pri recenzovaní pekární sme si všímali najmä veľkosť bochníka, ktorý je rozhodujúci pri výbere veľkosti domácej pekárne. Dôležitý je tiež počet hnetacích hákov, ktoré miesia cesto, počet programov, špeciálne funkcie ako bezlepkové pečenie, odloženie štartu alebo automatické pridávanie surovín, ktoré urobí pekáreň plne automatickou.

#1 ETA Duplica Vital Plus 2147

Domáca pekáreň Eta Duplica VitalMilujete vôňu čerstvého pečiva, ktoré sa perfektne hodí ku každým raňajkám? Ak áno, mali by ste mať aj vy domácu pekáreň ETA Duplica Vital Plus 2147, ktorá sa postará o to, aby ste mali doma vždy čerstvé celozrnné či klasické pečivo.

Pekáreň značky ETA je plne automatická, takže vám stačí len pridať všetky suroviny, ktoré potrebujete na vytvorenie cesta a máte hotovo. Okrem toho, že vám spraví pečivo akéhokoľvek druhu, sama sa predhreje, uhnieti cesto, vytvorí podmienky na dokonalé vykysnutie a upečie. Vybrať si dokonca môžete až 5 stupňov sfarbenia kôrky. Špecialitou sú programy VITAL, s ktorými si môžete uložiť svoje obľúbené recepty.

Pri pečení si môžete zvoliť z troch druhov veľkostí bochníka. Či už chcete malý – 0,5 kg, stredný – 1,2 kg alebo veľký 1,4 kg pekáreň zvládne všetko. Okrem pečiva v nej môžete pripraviť aj dezerty, sójové syry, džemy či fašírky.

Pripravte si cesto dopredu a pomocou funkcie odložený štart si budete môcť vychutnať čerstvé pečivo presne vtedy, keď vstanete. Okrem tohto má pekáreň aj ďalšie užitočné funkcie, medzi ktoré patrí udržanie teploty po dobu 60 minút, zamknutie ovládania panelu a uchovanie pôvodných nastavení v prípade nechcenej manipulácie alebo funkcia PULSE, vďaka ktorej viete, kedy pridať obľúbené ingrediencie.
 

 

Páči sa nám

 • funkcia odložený štart
 • okrem pečiva v nej pripravíte aj dezerty, sójové syry, džemy, fašírky
 • nadpriemerne veľký bochník – až 1 400 gramov

Nepáči sa nám

 • ak by pekáreň mala program bezlepkového pečenia, bola by bezchybná

 

#2 ETA Delicca 7149

Domáca pekáreň Eta DeliccaHľadáte domácu pekáreň, ktorá má veľké množstvo programov? Práve ste ju našli. ETA Delicca 7149 má 12 programov, medzi ktorými nájdete napríklad odložený štart či pamäť na program až 30 minút pri výpade elektrického prúdu.

Značka ETA predstavila jednu z profesionálnych pekární, ktorá sa vám bude určite páčiť. Jej kompaktné rozmery či mnohé programy sú len malým úlomkom toho, čo dokáže. Maximálna kapacita tejto pekárne je 1,3 kilogramu, takže si spravíte dostatočne veľký bochník chleba.

Pekáreň je vhodná ako na klasické pečivo, tak aj na bezlepkové, vďaka čomu sa bude hodiť úplne každému. Takisto nechýba ani super rýchle pečenie, pri ktorom je pečivo upečené omnoho rýchlejšie. Výhodou je, že ukazuje čas aj v stave nečinnosti. Máte tak o ďalšie hodiny v domácnosti naviac.

 

 

Páči sa nám

 • bezlepkové pečenie
 • veľké množstvo programov, zaujímavé je uchovanie pamäte 30 minút v prípade výpadku prúdu
 • malé rozmery

Nepáči sa nám

 

#3 Kenwood BM 450

Domáca pekáreň Kenwood BM 450Pekáreň značky Kenwood využíva teplovzdušné pečenie, ktorým zaistí vždy tú najlepšiu teplotu pri každom druhu pečiva. Aj vďaka tomu patrí medzi špičkové spotrebiče, ktoré si našli priazeň u zákazníkov. Výnimočná je funkciou automatického pridávania surovín, ktorú má ako jediná zo zoznamu.

Pri pečení s domácou pekárňou značky Kenwood si naozaj oddýchnete. Automatická pekáreň sa postará o úplne všetko. Nechýbajú programy na udržanie tepla, bezlepkové pečenie, odložený štart či rýchle pečenie, pri ktorom je chlieb upečený už do jednej hodiny. Ostatné programy si môžete prispôsobiť podľa seba. Spolu ich je až 15, čo je najviac v našom zozname.

Veľkosť bochníka si môžete prispôsobiť podľa seba od 500 g až do 1 kilogramu, ktorý postačí pre pár alebo jednotlivca. Rodinám odporúčame zvoliť inú pekáreň. Takisto je možnosť výberu pri farbe kôrky. Nadčasový dizajn spojený s dotykovým LCD displejom prinesie do vašej domácnosti zase niečo nové. Nevýhodou je iba 1 hnetací hák.

 

 

Páči sa nám

 • až 15 programov
 • odloženie štartu až o 15 hodín
 • funkcia automatického pridávania surovín
 • menší bochník napriek väčším rozmerom pekárne
 • iba 1 hnetací hák
 • nepriehľadné veko, takže nevidno, v akom štádiu je pečenie

 

#4 Gorenje BM 1400

Domáca pekáreň Gorenje BM 1400Domáca pekáreň Gorenje BM 1400 je nielen výkonná, ale aj veľmi štýlová. Kombinácia nerezu a skla je originálna a určite sa vďaka tomu bude hodiť aj do vašej kuchyne. Vďaka tomu, že má celkom príjemné rozmery, bude vhodná aj do menších bytov. Nevýhodou je však jej vyššia hmotnosť, ktorá sťažuje manipuláciu.

Domáca pekáreň značky Gorenje disponuje 12 programami, z ktorých si určite nájdete ten váš obľúbený. Medzi ne patrí napríklad odložený štart, ktorý môžete odložiť až o 13 hodín, udržovanie tepla po dobu 1 hodiny, príprava cesta či kysnutie cesta. Vhodný je však aj na výrobu domácich marmelád, džemov alebo zaváranín. V jednom produkte tak toho máte omnoho viac.

Pekáreň ponúka aj rôzne veľkosti bochníka, ktoré si môžete vybrať od 1000g až po 1400kg. Cesto pečiete v dvoch nádobách, ktoré sú od seba oddelené. Takisto nechýba ani výber farby kôrky. Vďaka LCD displeju tak budete jednoducho pekáreň ovládať. Bezpečnosť je opatrená zamknutím displeja počas pečenia a automatickým vypnutím po nejakej dobe nečinnosti. Nikdy sa tak nestane, že by ste ju nechtiac vypli alebo prepli program. Cez sklenené okno vidíte veľmi dobre na celý proces pečenia.

 

 

Páči sa nám

 • pamäť pri výpadku prúdu
 • maximálna veľkosť bochníka je až 1 400 gramov
 • chýba program na bezlepkové pečenie
 • hlučnejší chod

 

#5 ETA Crustum 3150

Domáca pekáreň Eta CrustumElegantná a štýlová biela pekáreň ETA Crustum 3150 je výhodnou kúpou do každej rodiny. Či už radi pečiete klasické pečivo, bezlepkový chlieb alebo radšej dezerty, na toto všetko sa vám bude hodiť len jediný spotrebič.

Takisto pripraví skvelé podmienky na vykysnutie cesta a následné pečenie. Z 12 programov si určite vyberie každý z vás. Medzi ne patrí napríklad rýchly program na rýchle upečenie, bezlepkové pečenie, program s názvom korpus či sendvič. Okrem toho, že ponúka pečenie, vytvorí vám napríklad aj domáci džem.

Pomocou pekárne si vytvoríte nielen cesto na chlieb, ale aj na pizzu, praclíky či dokonca aj na korpus. Kvalitný povrch pekárne vám nikdy nespáli žiadny pokrm, ktorý si necháte v tomto spotrebiči pripraviť. Máte možnosť vybrať si aj z dvoch veľkostí bochníka až do hmotnosti 1,13 kg.

 

 

Páči sa nám

 • bezlepkové pečenie
 • množstvo programov, preto okrem pečenia chleba nájde aj iné využitie
 • pekný dizajn

Nepáči sa nám

 • tlačidlové ovládanie je horšie na údržbu

 

#6 Guzzanti GZ 620

Domáca pekáreň Guzzanti GZ 620Nakupovanie pečiva je minulosťou! Upečte si aj vy doma každé ráno chrumkavé a teplé pečivo, ktoré môžete s chuťou zjesť bez toho, aby ste z domu niekam vychádzali. Domáca pekáreň Guzzanti GZ 620 sa postará o chlieb do hmotnosti 1000 g!

Domáca pekáreň značky Guzzanti disponuje až 19 programami, medzi ktorými si nájdete určite tie svoje obľúbené. Medzi ne patrí napríklad pečenie bezlepkového a ryžového chleba, rýchle pečenie, rozmrazovanie či dokonca varenie ryže. V jednom spotrebiči tak nájdete omnoho viac funkcií, ako by ste čakali. Nechýba ani odložený štart či udržovanie teploty po dobu až 60 minút.

Stále to však nie je všetko. Načo mať doma mnoho spotrebičov, keď v jednom môžete okrem pečiva upiecť aj sladké dezerty, uvariť ryžu, spraviť marmeládu alebo jogurt? Táto domáca pekáreň v štýlovom prevedení vás presvedčí, že jeden spotrebič na všetko úplne stačí! Na LCD displeji si jednoducho nastavíte program, ktorý potrebujete a nič viac robiť nemusíte.

 

 

Páči sa nám

 • bezlepkové pečenie
 • 19 programov, čo je najviac z recenzovaných pekární

Nepáči sa nám

 • iba 1000-gramový bochník, ktorý 4-člennej rodine nebude stačiť
 • slabý príkon, iba 550 W, no na taký malý bochník chleba postačí
 • jeden hnetací hák

 

#7 Concept PC 5060

Domáca pekáreň Concept PC 5060Domáca pekáreň českej značky vám ponúka omnoho viac, ako by ste si mohli na začiatku myslieť. Z 12 programov si určite vyberiete ten, ktorý bude sedieť vám a vďaka jej menším rozmerom sa vám bude hodiť aj ho menších kuchýň.

Značka Concept prišla s perfektnou domácou pekárňou, ktorá má skvelé programy. Medzi ne patrí napríklad pečenie bezlepkového chleba, pečenie francúzskych bagiet, výroba kysnutých a sladkých ciest na korpusy, výroba zaváranín, marmelád alebo kompótov. Používajte tak domácu pekáreň na úplne všetky činnosti.

Nádoba vo vnútri je dostatočne veľká na to, aby ste v nej upiekli chlieb s hmotnosťou 1 125 gramov. Výber veľkosti je z dvoch možností. Ako pri skoro všetkých pekárňach, tak aj pri tejto si môžete vybrať farbu svojho pečiva. Nechýba ani odložený štart po dobu 12 hodín.

 

 

Páči sa nám

 • pečenie francúzskych bagiet a bezlepkového pečiva
 • využitie aj na výrobu marmelád alebo kompótov
 • ovládanie tlačidlami, čo sťažuje údržbu
 • chýba program pamäti pri výpadku prúdu

Aké parametre má kvalitná domáca pekáreň?

Kto už by odolal čerstvému pečivu, keď navyše viete, z akých surovín ste si ho pripravili? Domáce pekárne sa objavujú v čoraz viac domácnostiach, pretože dokážu neuveriteľne zjednodušiť pečenie. Okrem pečiva zvládajú aj prípravu šišiek, okrúhleho pečiva, marmelád, jogurtov, zaváranín, prípravu korpusov alebo vymiesia cesto. Jednotlivé pekárne sa líšia a je len na vás, aby ste sa rozhodli, aké funkcie musí spĺňať tá pravá pre vás.

Materiál nádoby na pečenie

Najčastejšie používané povrchy sú teflón, ktorý je známy svojou odolnosťou voči pripečeniu, no ľahšie ho poškriabete. Nerezové nádoby sú zasa odolnejšie proti poškriabaniu, ale ich povrch nie je úplne ideálny a cesto sa často pripečie. Ak preferujete nerezovú nádobu, hľadajte pekáreň s nastaviteľnou teplotou, aby ste zabránili prihoretiu cesta.

Veľkosť bochníka a príkon

Ak je vaša rodina zvyknutá konzumovať väčšie množstvo pečiva, určite vyberajte veľkosť bochníka od 1 200 gramov a viac. Pri veľkom objeme je tiež potrebné prihliadať na príkon pekárne, ktorý ovplyvňuje rýchlosť pečenia. Veľké bochníky si vyžadujú príkon aspoň 800 W a vyššie.

Naopak, ak pečiete len pre seba, postačí vám menšia pekáreň a bochník veľkosti 1 000 gramov. Treba si tiež premyslieť, či budete využívať aj ďalšie funkcie pekárne, kedy by sa vám mohla hodiť väčšia nádoba na pečenie.

Bezlepkové pečenie

Domáce pekárne sú mimoriadne obľúbené u celiatikov, ktorí si pripravujú vlastné bezlepkové pečivo. Nie všetky pekárne funkciu bezlepkového pečenia majú, preto si túto informáciu vopred overte.

Programy a funkcie

Vo všeobecnosti pekárne majú niekoľko programov, no nie vždy sa vám budú hodiť. Ako sme už vyššie spomínali, domáce pekárne dokážu vymiesiť cesto a pripraviť aj iné jedlá než pečivo. Zvážte, či programy potrebujete, aby ste zbytočne nekupovali drahý model, ktorý ostane nevyužitý.

Aby sa pekáreň používala čo najpohodlnejšie, výrobcovia ich vybavili rôznymi užitočnými funkciami – odloženie štartu, pamäť pri výpadku prúdu, ohrievanie pečiva po dopečení, rýchle pečenie a ďalšie.

Automatické pridávanie surovín

Táto funkcia nie je ešte bežnou súčasťou pekární. V našom zozname je ňou vybavená ako jediná pekáreň Kenwood BM 450. Stáva sa tak plne automatickou.

Počet hnetacích hákov

Na výber je zväčša možnosť 1 alebo 2 hnetacích hákov. Pri menších bochníkoch postačí aj jeden, no 2 háky cesto lepšie premiesia.

Spôsob ovládania

Dotykové alebo klasické tlačidlové ovládanie nemá vplyv na využívanie pekárne, ide skôr o spôsob údržby. Okolo tlačidiel sa zvykne zachytávať špina, ktorú je potrebné pracnejšie čistiť.

Ktoré domáce pekárne sa nám v redakcii Výživovo.sk páčia najviac?

Každá rodina má iné požiadavky na množstvo pečiva, najmä pri bezlepkovej diéte. Z recenzovaných modelov sme preto vybrali 3 tipy na domáce pekárne, ktoré by sa vám mohli páčiť:   

 • Ak nedržíte bezlepkovú diétu – ETA Duplica Vital Plus 2147 je najlepšie vybavená pekáreň v našom zozname ak nepotrebujete funkciu bezlepkového pečenia.
 • S programom na bezlepkové pečenie – ETA Delicca 7149 má túto špeciálnu funkciu, dostatočne veľký bochník a funkcie.
 • Ak rozhoduje cena – ETA Crustum 3150 má veľkosť bochníka, ktorý bude stačiť aj 4-člennej rodine a ďalšie užitočné funkcie pri svojej nízkej cene.

Vlastný prieskum trhu

Hej.skDo nášho zoznamu sa zmestilo len 7 najlepších domácich pekární, no ak si chcete prezrieť viac možností, odporúčame e-shop hej.sk.

Pomôžte si pri porovnávaní našimi tipmi a budete mať istotu, že si vyberiete pekáreň, ktorá bude najviac vyhovovať vašim očakávaniam.

Michel Struharova

Cestovateľka a bežkyňa, ktorá s 10 kg batohom 3 roky spoznávala svet. Teraz zdoláva slovenské kopce a pomáha klientom rozprávať príbehy ich značiek. Na Výživovo.sk píše predovšetkým o milovanom behu a športovej výžive.

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra