Diterpex® Rapid. Aké sú skúsenosti užívateľov? - Výživovo.sk

Diterpex® Rapid. Všetko o jeho zložení, účinkoch, výhodách a nevýhodách

Diterpex Rapid - skúsenosti užívateľov, výhody a nevýhody

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Chudnutie nie je zrovna najľahší a hlavne najkratší proces. Práve naopak, dosiahnuť želanú hmotnosť stojí veľa úsilia, sebazaprenia a času. Je tak úplne prirodzené, že mnohí z vás hľadáte, čo najefektívnejšiu metódu s cieľom zbaviť sa prebytočných kilogramov. Jednu z takýchto možností predstavujú tabletky na chudnutie sľubujúce úbytok telesnej hmotnosti bez väčšej námahy. K nim sa okrem iných zaraďuje aj Diterpex® Rapid – doplnok stravy zameraný na podporu chudnutia. To či je tomu naozaj tak a skutočne sa oplatí kúpiť, vám prezradím v tomto článku. Oboznámim vás s jeho zložením, ale i dávkovaním a skúsenosťami užívateľov.

Charakteristika Diterpex Rapid

Ide o voľnopredajný výživový doplnok vo forme kapsúl. Áno, na jednej strane je to výhoda, keďže na jeho kúpu nepotrebujete lekársky predpis, teda je dostupný pre každého. Zároveň však musím poznamenať, že zatiaľ čo lieky na chudnutie sú dôkladne testované, spĺňajú prísne normy a poznáte výrobcu, pri výživových doplnkoch to často neplatí. Pri niektorých sa neuvádza presné zloženie, dokonca ani výrobca. Našťastie, to sa netýka doplnku stravy Diterpex Rapid, ktorý sa vyrába v Českej republike pod záštitou spoločnosti Nutri Czech Nutraceuticals, s.r.o. Ide o pomerne mladú, neustále sa rozvíjajúcu spoločnosť zameranú na výrobu kvalitných prírodných produktov. Tie spĺňajú normy a smernice EÚ, pričom na ich vývoji spolupracujú odborníci na výživu a farmaceuti.

S čím vám pomôže?

Diterpex Rapid patrí do skupiny dietetických prípravkov určených na kontrolu telesnej hmotnosti. Jeho primárnym cieľom je potlačiť chuť do jedla a podporiť spaľovanie tukov. Ovplyvňuje činnosť štítnej žľazy, ktorá sa podieľa na energetickom metabolizme, výsledkom čoho je želaný úbytok hmotnosti. Svoj význam však má aj pre športovcov, keďže pomáha zvýšiť výkonnosť pri vytrvalostných aktivitách.

krabička kapsúl Diterpex Rapid

Kapsule Diterpex Rapid pomáhajú potlačiť chuť do jedla a tiež podporujú spaľovanie tukov

ODPORÚČANIE VÝROBCU: Na dosiahnutie vyššie spomínaných účinkov nestačí iba užívať Diterpex. Ako uvádza aj samotný výrobca, Diterpex slúži na kontrolu telesnej hmotnosti. To znamená, že ak chcete aby sa ručička na váhe pohla tým správnym smerom, budete musieť upraviť aj svoje stravovacie návyky a zvýšiť pohybovú aktivitu.

Zloženie

Výrobca vsadil na silu 4 rôznych látok hlavne prírodného pôvodu, ktoré určitým spôsobom ovplyvňujú metabolizmus a činnosť nervovej sústavy. V nasledujúcich riadkoch vám ich priblížim.

Žihľava indická (Coleus forskohlii)

Extrakt z jej koreňa má viacero zdravotných benefitov. Okrem toho, že pomáha znížiť krvný tlak, je taktiež prospešná pre oči. Vyniká schopnosťou minimalizovať očný tlak, a tak chráni oči pred glaukómom, ktorý býva dôsledkom príliš vysokého vnútroočného tlaku. Rovnako je prospešný pri liečbe dýchacích ciest a chudnutí. Dôkazom sú viaceré odborné štúdie, vrátane výskumu kolektívu autorov z Centre for Chronic Disease Victoria University v Austrálii. Zúčastnilo sa jej 12 obéznych mužov a 29 žien. Títo respondenti boli rozdelení do dvoch skupín. V prípade skupiny, ktorá pravidelne užívala 250 mg extraktu zo žihľavy došlo v kombinácii s dietetickými odporúčaniami k zníženiu kalorického príjmu, a teda aj úbytku hmotnosti. (2)

CHCEM SCHUDNÚŤ
S keto diétou zaručene schudnete nakoľko je postavená na biochemických procesoch v organizme (viď. video). Dôležité je, aby ste stále boli v stave ketózy. Nenechajte sa odradiť cenou balíčkov, vyjde vás to oveľa lacnejšie ako opakované kupovanie neúčinných produktov. Zistite, koľko potrebujete schudnúť a prečítajte si návod, ako začať.
Predajcovia keto diétyChiaShakeKetoMixKetoDietNutriFood
Chcem schudnúťDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jedlá na chudnutieDiétne raňajkyDiétny obedDiétne dezertyDiétne cestovinové jedláLow carb pečivo
Skúsenosti s keto diétou28 dňový denník chudnutia
Výživovo na chudnutie odporúča keto diétu. Ak ale z rôznych príčin chcete dať prednosť tabletkám, tak vedzte, že tabletky majú iba podporný efekt a neodmakajú to za vás. Účinné môžu byť len v kombinácii s vyváženým jedálničkom a pravidelným pohybom.
Prípravky na chudnutieBlokátor hladuDiétne cestovinyTabletky na chudnutieNízkokalorické sladidloSpaľovač tukovSirupy bez cukruKáva a čaj na chudnutieNízkokalorické dresingy

Garcínia kambodžská (Garcinia Cambogia)

Kôra tohto tropického ovocia obsahuje kyselinu hydroxycitrónovú so skratkou HCA. Okrem toho, že prispieva k zvýšeniu hladiny serotonínu tzv. hormónu šťastia, reguluje hladinu cukru v krvi a cholesterolu. Vzhľadom na to, že potláča chuť do jedla, spája sa s úbytkom telesnej hmotnosti. Preukázali to výsledky vedeckej štúdie sledujúcej 60 adolescentov, ktorí pravidelne užívali výživový doplnok s obsahom garcínie. Po dvoch mesiacoch došlo u týchto jednotlivcov k zníženiu hmotnosti o 5,4% V tomto smere sa medzi odborníkmi ešte stále vedú aktívne diskusie, keďže doposiaľ realizované štúdie majú svoje limity, najmä z pohľadu veľkosti vzorky a času trvania výskumu. Účinky garcínie na chudnutie sú tak stále predmetom výskumov. (3)

plody Garcínie kambodžskej

Garcínia kambodžská má viacero benefitov pre ľudský organizmus

Kofeín

Pôsobí ako prírodný stimulant tak pre nervovú sústavu, ako i metabolizmus. Šálka kvalitnej čiernej kávy vás nielenže naštartuje do nasledujúcich hodín, ale má aj priaznivé účinky na vašu telesnú hmotnosť. Samozrejme za predpokladu, že ide o klasickú čiernu kávu bez cukru, prípadne s minimálnym množstvom. Prispieva k zníženiu hladiny grelínu, ktorý je zodpovedný za pocity hladu, čo sa odrazí na výslednom množstve prijatých kalórií. Potvrdzuje to randomizovaná kontrólna štúdia uverejnená v periodiku Obesity. Jednotlivci pijúci kávu každé ráno, prijali za deň menšie množstvo kalórií v porovnaní so skupinou, kde pitie kávy absentovalo. (4)

Čierne korenie (Piper Nigrum)

Používa sa nielen pri varení ako obľúbené dochucovadlo, ale i v tradičnej čínskej medicíne. S prihliadnutím na jeho zdravotné benefity má svoj význam aj pre výrobu Diterpexu. V prvom rade sa môže pochváliť silnými antioxidačnými vlastnosťami, vďaka čomu chráni telo pred voľnými radikálmi. Taktiež je silným bojovníkom proti patogénom, a tak sa stáva účinným pomocníkom v boji s infekčnými ochoreniami. Reguluje hladinu cukru v krvi a podporuje činnosť mozgu. Vo vzťahu k redukcii telesnej hmotnosti však ešte chýbajú jednoznačné dôkazy. Aj keď výskum realizovaný vedcami z Food for Health Science Centre, Lund University vo Švédsku naznačuje súvislosť medzi konzumáciou čierneho korenia a zníženej chuti do jedla, je v tomto smere potrebné ešte ďalšie vedecké skúmanie. (5)

Ako užívať Diterpex Rapid?

Diterpex je určený predovšetkým pre ľudí s vyššou telesnou hmotnosťou a obezitou, ktorých BMI prekročilo hodnotu 25. Výrobca odporúča užívať maximálne dve kapsule denne. Prvú dávku sa snažte užiť ešte nalačno, aspoň pol hodinu pred raňajkami. Ďalšiu následne po 8 hodinách, pričom obe kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom čistej vody. Ak patríte medzi aktívnych športovcoch a záleží vám na vašom výkone, kapsulu užite 30 minút pred tréningom. Celá balenie obsahuje 30 kapsúl, pričom pri dodržaní spomínaného dávkovania, na pokrytie jedného celého mesiaca budete potrebovať dve krabičky.

kapsule

Diterpex Rapid je dostupný vo forme kapsúl

UPOZORNENIE: Aj keď ide „len“  o výživový doplnok, nesmie sa užívať dlhšie ako 3 mesiace. Po uplynutí tejto doby treba prerušiť užívanie minimálne na mesiac. V opačnom prípade vám hrozia zdravotné komplikácie.

Skúsenosti užívateľov

Diskusné fóra patria k vďačným zdrojom informácií, keďže poznáte názor priamo od ľudí, ktorí už daný produkt vyskúšali. Síce nie sú všetky príspevky na 100% dôveryhodné, no ak si urobíte prieskum viacerých takýchto webov a recenzných portálov, viete aspoň približne, čo od daného produktu (ne)očakávať. V prípade kapsúl Diterpex ma prekvapilo pomerne veľké množstvo pozitívnych ohlasov. Tie sa týkali nielen potlačenia chuti do jedla, ale hlavne psychickej pohody a prívalu energie. S tou však súvisí aj najčastejšie spomínané negatívum – spánok. Keďže kapsule obsahujú kofeín, vedľajším účinkom je často nespavosť.

„Užívam dnes 11. deň. Na potlačenie chuti do jedla skutočne fungujú (nemám svoje večerné nálety na chladničku) a na energiu (občas som ako motorová myš). Určite to nie je však tak, že začnem brať tabletky, jesť, ležať a zázračne schudnem. Vďaka tomu, že naozaj nevyjedám chladničku a stále niečo robím mám dole 2,5 kg. Konečne po roku išla hmotnosť dole. Dnes som si objednala ďalšiu krabičku. A samozrejme, tú druhú dávku neužívať večer lebo budete len pozerať do rána do stropu…..“

Zdroj: orionk, emimino.cz/diskuse

užívateľka si pochvaľuje účinky kapsúl Diterpex Rapid

Pozitívna recenzia užívateľky

Zdroj: zbozi.cz/vyrobek/nutri-czech-diterpex-rapid

„Diterpex užívam asi týždeň a začala som trpieť nespavosťou. Metabolizmus to síce zrýchľuje, ale denne spím 3 hodiny  a cez deň mám energie na rozdávanie. Jednoducho, nedá sa mi spať. Som zvedavá, čo na to moja psychika. Veľmi neodporúčam.“

Zdroj: Anonymní, emimino.cz/diskuse

užívateľke Diterpex spôsobil nespavosť

Skúsenosť jednej z užívateliek

Zdroj: Martin L, pilulka/diterpex-rapid

Výhody a nevýhody

  • neobsahuje lepok a je čisto rastlinného pôvodu, vhodný teda pre vegánov a celiatikov
  • voľnopredajný výživový doplnok, dostupný aj v online lekárňach
  • vyrába sa v susednej Českej republike
  • prehľadná webstránka s možnosťou jednoduchého objednania
  • má viaceré pozitívne recenzie na diskusných fórach
  • pomerne vysoká cena za dopravu na Slovensko
  • môže spôsobiť nespavosť
  • výrobca neuvádza možné vedľajšie účinky

Časté otázky

Diterpex rapid nie je vhodný pre každého. Prečítajte si, kto sa mu má radšej vyhnúť a aké sú ďalšie účinné spôsoby chudnutia.

Kde si môžete kúpiť Diterpex rapid?

Dá sa objednať buď z oficiálnej webstránky, alebo zakúpiť v niektorej zo známych internetových lekární ako Dr.Max, mojalekaren.sk či Pilulka. Zriedka sa tiež objaví na inzertných portáloch, prípadne priamo v diskusných príspevkoch, avšak takémuto nákupu sa vyhnite. Nemáte istotu, že ide o originálny produkt, ktorý je ešte v záručnej lehote a tiež neviete, ako bol skladovaný.

Kto by ho nemal užívať?

Podobne ako každému doplnku stravy zameranom na kontrolu telesnej hmotnosti, aj tomuto by sa mali vyhnúť hlavne deti, tehotné a dojčiace ženy. Rovnako sa neodporúča užívať ľuďom s liekmi na riedenie krvi a zníženie krvného tlaku. V prípade teda, že patríte do niektorej z týchto skupín, jeho užívania konzultujte so svojim ošetrujúcim lekárom. S prihliadnutím na to, že obsahuje kofeín, vyhnúť by sa mu tiež mali jednotlivci s alergiou na túto zložku, prípadne tí, ktorí majú problémy so zaspávaním.

Aké sú iné možnosti úbytku hmotnosti?

K tým najznámejším bezpochyby patria diéty. Užívanie Diterpexu sa dokonca odporúča kombinovať s diétou založenou na obmedzenej konzumácii tukov. V súčasnosti je však populárna aj nízkosacharidová diéta, prípadne krabičkové diéty. Ak chcete zvýšiť energetický výdaj, najlepším spôsobom je anaeróbna pohybová aktivita, prípadne HIIT tréning. Špecifickou kategóriou sú lieky na chudnutie viazané na lekársky predpis, pri ktorých ale spravidla hrozí riziko závažnejších vedľajších účinkov.

dôkladné plánovanie jedla

Užívanie Diterpex Rapid nestačí, ak chcete schudnúť je potrebná aj úprava stravovacích návykov

Záverečné zhodnotenie

Ak očakávate od výživového doplnku Diterpex retard viditeľný úbytok hmotnosti za krátky čas, obávam sa, že nesplní vaše očakávania. Na druhej strane, ak upravíte stravovacie návyky a nezľaknete sa ani pohybovej aktivity, Diterpex bude pre vás dobrým pomocníkom. Pomôže s návalmi hladu a vďaka obsahu kofeínu vám dodá potrebnú energiu na starostlivosť o domácnosť či obľúbenú fyzickú aktivitu. Tak ako, získal si Diterpex vašu pozornosť a dôveru? Ak áno, urobte mi radosť a napíšte svoju skúsenosť s ním v komentári pod týmto článkom.

Zdroje:

(1) Oficiálna webstránka Diterpex rapid: https://diterpex.sk/

(2) The Health Benefits of Forskolin. Dostupné na: https://www.verywellfit.com/the-benefits-of-forskolin-89415

(3) Garcinia Cambogia: Safe for Weight Loss? Dostupné na: https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/garcinia-cambogia-weight-loss

(4) How Does Coffee Affect Weight? Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/coffee-and-weight-gain

(5) What are the health benefits of black pepper? Dostupné na: https://www.medicalnewstoday.com/articles/black-pepper-benefits#Nutrition-information

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra