GigaLash: fotky mojich mihalníc pred a po [recenzia] - Výživovo.sk

GigaLash sľubuje prvé zmeny už po 7 dňoch. Je tomu naozaj tak? Takáto je moja skúsenosť doložená fotografiami mihalníc

Recenzia GigaLash séra spolu s mojou skúsenosťou, výhodami a nevýhodami

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Nie je žiadnym tajomstvom, že my ženy si na svojom vzhľade dávame obzvlášť záležať. Kým s drobnými vyrážkami sa snažíme popasovať make-upom, na zvýraznenie mihalníc zas vezmeme do boja špirálu. Tá síce patrí k najpoužívanejším kozmetickým pomôckam, no rozhodne nie jediným. V súčasnosti nájdete na trhu rôzne oleje a séra na rast mihalníc, ktorých cieľom nie je polepiť mihalnice, ale zväčšiť ich objem a dĺžku. Do tejto kategórie patrí aj GigaLash – sérum podporujúce rast mihalníc a obočia. Výrobca sľubuje o 25 % zvodnejší pohľad už po 7 dňoch od začiatku užívania, čo znie až podozrivo dobre. Aká je však realita v podobe mojej osobnej skúsenosti? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch aj spolu s fotografiami pred a po niekoľko týždňovej aplikácii GigaLash.

Rast mihalníc a úloha GigaLash

Podobne ako v prípade vlasov, aj životný cyklus mihalníc prebieha v troch základných fázach. Tou prvou a zároveň najdôležitejšou je anagénna – rastová fáza. Trvá približne 4-10 týždňov, počas ktorých mihalnice intenzívne rastú. Po nej nasleduje katagénna fáza. V tejto fáze sa rast zastaví a prebieha príprava na poslednú telogénnu fázu, kedy mihalnica vypadne. Úlohou GigaLash séra je predĺžiť rastovú fázu mihalníc a taktiež minimalizovať ich predčasné vypadávanie. Vďaka tomu budú mihalnice dlhšie, pričom pozitívne zmeny možno badať aj na zväčšenom objeme. (5)

Zloženie

Rýchly účinok séra na rast mihalníc a obočia výrobca pripisuje práve zloženiu. GigaLash sa skladá z celého radu látok od enzýmov až po vitamíny a ďalšie špecifické látky. Do popredia dáva hlavne zmes enzýmov s označením EPM. O aké konkrétne enzýmy ide  a v akých množstvách však výrobca nešpecifikuje. (1)

Látky podporujúce hydratáciu

Jednou z dôležitých látok, ktorá sa používa hlavne v kozmetickom priemysle je kyselina hyalurónová. Svoj prínos má predovšetkým pre pleť, avšak vzhľadom na to, že vyniká schopnosťou viazať vodu, prispieva aj k hydratácii obočia a mihalníc. Spevňuje a zároveň minimalizuje ich vypadávanie. (2) Podobný účinok má hydrolyzovaný keratín taktiež obsiahnutý v sére GigaLash. Zvyšuje vlhkosť, pružnosť a podporuje rast nielen vlasov, ale i mihalníc. Trojicu látok s veľmi podobnými účinkami uzatvára kolagén s prezývkou bielkovina mladosti. Vyživuje kĺby, pokožke dodáva pružnosť, spevňuje nechty, pričom obočiu a mihalniciam pomáha rásť. (1)

krabička GigaLash s výrazným logom

GigaLash sérum je dodávané v praktickej krabičke s výrazným logom

Prírodné extrakty

Ak skôr dávate prednosť produktom z rastlinných výťažkov určite vás poteší prítomnosť žihľavového extraktu. Žihľava sa používa v tradičnej medicíne už niekoľko desaťročí. S prihliadnutím na vysoký obsah antioxidantov posilňuje imunitný systém, má priaznivý vplyv na pokožku, nechty a vlasy. (3) Zdravotnými benefitmi sa však môže pochváliť aj olej z kvetov horkého pomaranča. Pre jeho krásnu prenikavú vôňu sa tiež radí medzi éterické oleje, podporujúce radosť, spokojnosť a psychickú pohodu.

Vitamíny a provitamín B5

Ako som už v úvode tejto časti naznačila, v zložení GigaLash nájdete viaceré vitamíny. Kým vitamín E patrí k tým najúčinnejším z hľadiska ochrany tela pred voľnými radikálmi, vitamín C sa podieľa na viacerých metabolických procesoch, chráni organizmus pred škodlivými vplyvmi a stimuluje tvorbu kolagénu. Provitamín B5 má zas za úlohu hydratovať pokožku a pomôcť k jej rýchlejšej regenerácii, vďaka tomu ho nájdete hlavne v omladzujúcich pleťových sérach, odličovacích prostriedkoch a výživových doplnkoch na vyhladenie vrások. (4)

Okrem spomínaných zložiek sa v GigaLash nachádzajú aj ďalšie látky ako voda, sorbitol, propylénglykol, kyselina linolová, alantoín a iné menej známe chemické zlúčeniny.

príbalový letáčik GigaLash

Príbalový letáčik GigaLash s návodom na použitie a zložením

Ako správne aplikovať GigaLash sérum?

Samotné použitie je veľmi podobné aplikácii klasickej špirály, dokonca možno ešte rýchlejšie. Výrobca odporúča GigaLash používať 2-krát denne. Pred samotným nanesením sa však treba odlíčiť. Vzhľadom na to je ideálne toto sérum aplikovať po prebudení, pri rannej hygiene a potom až večer pred spaním. Tenká vrstva séra sa nanáša na korienky mihalníc, pričom najskôr sa nanesie na vrchné a až potom na spodné viečko. Tak isto postupujte aj pri aplikácii na obočie. Po nanesení počkajte aspoň dve minútky, kým sa sérum dôkladne vstrebe. POZOR, snažte sa aby sa vám sérum nedostalo do očí. Ak sa tak stane, oči si ihneď dôkladne vypláchnite čistou vodou. (1)

aplikátor

Samotný aplikátor je pomerne tenký, avšak sérum sa s ním veľmi dobre nanáša

TIP: Pre dosiahnutie maximálneho účinku si pred aplikáciou GigaLash séra na mihalnice alebo obočie zatvorte oči, na ktoré položte na niekoľko minút horúci uterák. Pomôže to k jeho lepšej absorpcii.

Predaj a ponuka balení

V drogériách, prípadne supermarketoch by ste hľadali GigaLash márne. Ak máte záujem o jeho kúpu, navštívte priamo oficiálnu webstránku výrobcu. Nájdete tam nielen informácie o samotnom produkte, ale i zaujímavé beauty články a v neposlednom rade e-shop s jednotlivými baleniami. V čase písania tejto recenzie sú dostupné 4 rôzne balenia. Pre nových zákazníkov, ktorí chcú GigaLash vyskúšať, je ideálne balenie s jedným sérom. Samozrejme, cenovo výhodnejšie sú viackusové balenia – 2-dvoj, 3-troj či 4-kusové, pri tom poslednom viete ušetriť až 15 €, pričom toto balenie by vám malo vydržať približne rok. (1)

OSOBNÝ ODBER: V rámci nákupu cez e-shop výrobca ponúka možnosť osobného odberu tak na Slovensku (v logistickom centre pri Senci) ako i v Českej republike (sklad v Týništi).
kompletné balenie - krabička, GigaLash sérum a príbalový leták

GigaLash sérum sa predáva v elegantnej krabičke, teda je vhodné aj ako darček

Účinky

Čiastočne som sa o nich zmienila už pri zložení, avšak ešte vám ich zosumarizujem, aby ste presne vedeli, čo za vaše eurá môžete (podľa tvrdení predajcu) očakávať:

 • predĺženie mihalníc o 90 %
 • zväčšenie objemu mihalníc o 70 %
 • zahustenie a stmavnutie obočia
 • spevnenie mihalníc

Moja osobná skúsenosť s GigaLash + fotografie pred a po

Predtým ako sa vyjadrím k jednotlivým výsledkom, ktoré vás zaujímajú asi najviac, v krátkosti spomeniem balenie. Po otvorení krabice na mňa vykukla malá krabička s elegantným logom. Trošku ma prekvapilo, že v krabici neboli žiadne ďalšie materiály prezentujúce zloženie, účinky či samotnú aplikáciu, no všetky tieto informácie sa skrývali na menšom letáčiku zrolovanom pri GigaLash sére. To sa predáva v sklenenom 3 ml balení.

sérum GigaLash v sklenej fľaštičke

GigaLash sérum sa predáva v elegantnej fľaštičke

Výsledky po 7 dňoch

Nebudem klamať, na tieto výsledky som bola zvedavá pochopiteľne najviac, keďže som doposiaľ asi nemala skúsenosť s produktom deklarujúcim tak rýchly účinok. V tomto smere však prišlo mierne sklamanie. Aj po skutočne poctivom nanášaní séra 2x za deň som nespozorovala takmer žiadne zmeny. Teda aspoň nie tie, ktoré by boli viditeľné. Pocitovo som však cítila, že mihalnice sú o niečo pevnejšie, pričom obočie bolo jemnejšie. Dĺžka, hustota či farba sa ale nijako výrazne nezmenili. Nevzdávam to a pokračujem ďalej, každý organizmus predsa reaguje na zmeny inak a ten môj si pravdepodobne dáva na čas :) Na druhej strane, sérum sa veľmi dobre nanáša a naozaj krásne vonia, vôbec mi teda nevadí, že ho treba používať dlhší čas.

Výsledky po 14 dňoch

Opäť pár dní uplynulo a na 15-ty deň som zobrala do rúk pravítko (dĺžku mihalníc som si pred použitím naozaj odmerala :) a premerala. Áno, o máličko boli dlhšie, približne 0,5 mm, no stále to nebola výraznejšia zmena. To sa ale nedá povedať o hustote. Nielen obočie, ale i mihalnice sa stali podstatne hustejšie. Navyše, koncom tohto druhého týždňa sa mi zdalo, že sérum sa ešte o trošku rýchlejšie absorbovalo v porovnaní s prvými dňami. Pravdepodobne som si teda potrebovala len na GigaLash zvyknúť. Už teraz som však zvedavá, aký bude výsledok po 35 dňoch.

mihalnice a obočie pred a po 35 dňoch používania GigaLash

Fotografia mihalníc a obočia pred používaním GigaLash a po 35 dňoch

Výsledky po 35 dňoch

Spočiatku som sa trošku bála či nezabudnem na pravidelnú aplikáciu séra, no našťastie sa mi to ani raz nestalo a postupne to už išlo akosi automaticky. Výsledky posledného merania len potvrdzujú, že GigaLash skutočne funguje, pričom moje mihalnice sú po mesiaci od prvej aplikácie o cca 1 mm dlhšie, čo už je vidieť aj „voľným okom“. Ako si môžete na samotných fotografiách všimnúť, mihalnice a obočie mám nielenže hustejšie, ale aj o niečo výraznejšie, v zmysle stmavnutia. Predovšetkým mihalnice na hornom viečku. Mihalnice na dolnom viečku síce tiež o niečo zhustli, avšak menej ako tie hore. Často som zvykla mávať ráno pod okom, prípadne nachádzať na vankúši, vypadnutú jednu/dve mihalnice. Stále sa nejaká nájde, no rozhodne v menšej intenzite. Odhliadnuc od pomalšieho nástupu účinku (u mňa) však hodnotím GigaLash sérum pozitívne a na spomínané účinky sa oplatilo počkať :)

Porovnanie účinku séra GigaLash

Fotografia obočia a mihalníc na začiatku, po 14 a 35 dni používania

Skúsenosti ostatných užívateľov

Keď som sa začala obzerať po skúsenostiach ostatných užívateľov, jednou z prvých webstránok, ktorú som si otvorila bola Heureka. Nebudem klamať, zaskočilo ma, že som tam natrafila iba na jednu jedinú recenziu a aj to už staršieho dáta. Inak tomu nebolo ani na diskusných fórach, kde sa mi taktiež nepodarilo nájsť žiadnu zmienku o GigaLash. Väčšina recenzií sa skrývala buď vo forme komentárov k jednotlivým príspevkom na Facebooku, alebo na oficiálnom webe.

Skúsenosti a fotografie žien pred a niekoľko týždňov po aplikácii séra

Skúsenosti užívateliek na GigaLash.sk

Užívateľka si pochvaľuje tak účinky, ako i cenu a rýchle doručenie GigaLash séra

Pozitívna skúsenosť užívateľky na Heureke

Zdroj: Martina, heureka/gigalash

„Ahoj, ja sama používam GigaLash a je to naozaj výborná vec. U mňa boli mihalnice dlhšie naozaj už po tých 7 dňoch. Takže môžem odporučiť.“

Zdroj: Zdenka, Facebook/Gigalash

Zdenka si používanie a účinky séra GigaLash pochvaľuje

Pozitívna recenzia používateľky na Facebooku

Zdroj: Andrea, Facebook/Gigalash

“Neodporúčam, bohužiaľ mi po sére opúchajú viečka. Po každom použití, no keď ho prestanem aplikovať je zas všetko v poriadku.”

Zdroj: Facebook/Gigalash

“Sérum používam k dnešnému dňu 4 týždne, mihalnice sú podľa mňa trošku tmavšie a asi aj hustejšie… ale výraznejšie určite nie sú. Uvidím, keď som už zato dala tie peniaze, tak miniem celé balenie a možno za pol roka bude viditeľný výsledok.” 

Zdroj: Facebook/Gigalash

Výhody a nevýhody (z môjho pohľadu)

 • sérum má príjemnú vôňu, ľahko sa aplikuje, mihalnice sa nezliepajú
 • viditeľné účinky, u mňa síce o niečo neskôr, avšak je to individuálne
 • veľmi dobre sa absorbuje
 • celkový dizajn balenia GigaLash pôsobí luxusne a sklenená fľaštička je pevná, pri páde sa tak ľahko nerozbije (vyskúšané :))
 • má účinok tak na mihalnice, ako i obočie
 • prijateľná cena vzhľadom na dobu použitia, vystačí na 3 až 6 mesiacov (pri udržiavacej aplikácii)
 • zloženie je iba v anglickom jazyku a niektoré látky výrobca nešpecifikuje, podobne ako presné koncentrácie
 • chýbajú bližšie informácie o výrobcovi
 • distribútor síce ponúka osobný odber, no za príplatok, čo býva zvyčajne zdarma

Časté otázky

Je úplne prirodzené, že predtým, ako si sérum GigaLash zakúpite chcete mať dostatok informácií, aby ste neutratili peniaze za niečo, čo vám v skutočnosti nepomôže. Z tohto dôvodu som sa rozhodla kontaktovať zákaznícku podporu a zistiť odpovede na otázky, ktoré by vám mohli uľahčiť rozhodovanie.

Je dovolené na sérum aplikovať make-up alebo špirálu?

Áno, avšak po nanesení séra na mihalnice či obočie, počkajte aspoň 2-3 minútky, kým sa sérum absorbuje do pokožky. Následne môžete použiť spomínané kozmetické doplnky.

Má GigaLash nejaké vedľajšie účinky?

GigaLash sa vyrába v Honkongu, pričom za jeho distribúciou v rámci Slovenskej a Českej republiky stojí spoločnosť Augeri s.r.o. so sídlom v Bratislave. V jej ponuke nájdete aj viaceré známe výživové doplnky ako BreastEXTRA, Erexan či FitoSlim drink. Toto sérum na rast mihalníc a obočia, podobne ako i ostatné produkty, je certifikované a dermatologicky testované. Distribútor neuvádza po jeho aplikácií žiadne vedľajšie účinky.

UPOZORNENIE: Aj napriek tomu, že sérum nemá žiadne vedľajšie účinky, neodporúča sa používať malým deťom, tehotným a dojčiacim ženám.

Ako dlho sa môže používať?

Nie je presne stanovená maximálna doba použitia, no ideálne je minúť aspoň jedno balenie, ktoré spravidla vystačí na 3 mesiace. Následne sa odporúča sérum GigaLash aplikovať v tzv. udržiavacej fáze, a to je 2x do týždňa. V opačnom prípade sa zmeny po 2 mesiacoch stratia. Jeho účinok teda nie je trvalý.

Záverečné hodnotenie

GigaLash uspokojí potreby žien, ktoré trápia krátke, riedke a málo výrazné mihalnice či obočie. Luxusný vzhľad podčiarkuje jeho jemná, ale prenikavá vôňa a skutočne jednoduchá aplikácia. Pri nanášaní sa jednotlivé mihalnice nelepia a sérum sa dobre absorbuje, čo oceníte hlavne ráno, kedy je každá minúta vzácna. Z vlastnej skúsenosti síce nemôžem potvrdiť rýchlosť účinkov už po 7 dňoch, no ak vydržíte o pár dní dlhšie, malé či väčšie zmeny k lepšiemu sa určite dostavia. Odhliadnuc od rýchlosti účinku ma trošku sklamalo uvádzanie zloženia. Na malom príbalovom letáku sú síce vypísané hlavné zložky, no v anglickom jazyku. Ak by bol príbalový leták o niečo väčší, prípadne vo forme malej brožúrky aj s podrobným zložením v slovenskom jazyku, bolo by to len plus.

výhody a nevýhody GigaLash séra

Záverečné hodnotenie vrátane výhod a nevýhod GigaLash

Zdroje: 

(1) Oficiálna webstránka výrobcu: https://www.gigalash.sk/

(2) Is Hyaluronic Acid Good For Eyelashes? Important Facts. Dostupné na: https://www.bodycarevault.com/hyaluronic-acid-good-for-eyelashes/

(3) Nettle Leaf: Health Benefits, Nutrition Facts, and How To Prepare It. Dostupné na: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-nettle-leaf

(4) SOBOTKA, L. Vitaminy. Dostupné na: https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2003/02/04.pdf

(5) Eyelash Growth: Know the Facts. Dostupné na: https://www.healthline.com/health/eye-health/do-eyelashes-grow-back

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra