MENOX 45 – účinky, skúsenosti a ceny [recenzia] - Výživovo.sk

MENOX 45 – recenzia výživového doplnku pre ženy v menopauze. Ktoré prejavy dokáže zmierniť?

Menox 45 - kompletná recenzia, vrátane skúsenosti užívateľov

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Únava, nespavosť, nepravidelné krvácanie, nervozita, bolesť končatín. Niektoré ženy si v období menopauzy tzv. prechodu prechádzajú doslova peklom. Musia sa adaptovať nielen na prebiehajúce fyziologické zmeny, ale tiež prijať fakt, že už jednoducho nie sú najmladšie. Prvé vrásky a šedivé pramienky vlasov k psychickej pohode rozhodne nepridávajú. Podobne ako aj manželovi vaša nálada, meniaca sa rýchlosťou blesku. Jedným z riešení, ako to sebe a aj ostatným členom rodiny uľahčiť, je hormonálna liečba. Užívanie estrogénov však so sebou prináša množstvo nežiadúcich účinkov, nehovoriac ešte o ich dlhodobom užívaní. Prijateľnejším riešením sa javia výživové doplnky na prírodnej báze, akým je aj Menox 45. 

V nasledujúcich riadkoch si posvietim tak na jeho zloženie, účinky, ale i výhody a nevýhody. Rovnako nebudú chýbať ani reálne skúsenosti ostatných užívateliek z diskusných fór,  vrátane niekoľkých tipov na dostupné alternatívy.

Výrobca Menox 45

Podať pomocnú ruku ženám v klimaktériu sa rozhodol tím odborníkov belgického laboratória Biolab SA. Po precíznom a hĺbkovom štúdiu tak hormonálnych zmien, ako aj účinkov alternatívnej medicíny, vyvinuli výživový doplnok Menox 45 primárne určený ženám v prechode. Jeho distribúciu v rámci Českej a Slovenskej republiky zastrešuje spoločnosť World CZ s.r.o., oficiálny partner firmy Medichea, pod ktorú Biolab SA patrí. (1)

Tablety Menox 45 sú určené pre ženy, ktoré trápia nepríjemné prejavy menopauzy.

Výživový doplnok Menox 45 sľubuje zmiernenie prejavov menopauzy

Zloženie Menox 45

Na rozdiel od hormonálnej liečby majú tablety Menox 45 čisto prírodné zloženie, z ktorého pramení minimum vedľajších účinkov. Spomedzi rastlín dominuje extrakt z Macy peruánskej doplnený ďalšími rastlinami, vitamínmi a minerálnymi látkami.

TABLETKY NA MENOPAUZU
Menoxin
Menox45
Sérélys

Žerucha peruánska

Liečivá bylina prezývaná aj Maca horská. Darí sa jej najmä vo vyššie položených oblastiach Peru. Tam je ďalej spracovávaná miestnymi poľnohospodármi a odvážaná do jednotlivých európskych krajín. V tabletách Meno x45 sa nachádza v 100 % bio kvalite, o čom svedčí aj fakt, že celý proces výroby extraktu pozostáva z tradičných, rokmi overených postupov a prebieha pod prísnym dohľadom odborníkov Ministerstva poľnohospodárstva v Peru. Kým pre domorodé obyvateľstvo je bežnou potravinou, v našich končinách predstavuje cenné liečivo. Zmierňuje bolestivú menštruáciu, vyrovnáva hladinu hormónov, zvyšuje sexuálny apetít,  podporuje funkčnosť vaječníkov a plodnosť. (5)

Maca horská je prírodné afrodiziakum. Zvyšuje libido a zároveň podporuje činnosť reprodukčných orgánov.

Maca horská alebo inak nazývaná aj Žerucha peruánska

ZAUJÍMAVOSŤ: Menox 45 obsahuje veľmi vysokú koncentráciu žeruchy. Na spracovanie 1 kg extraktu sa spotrebuje približne 10 kg čerstvej Žeruchy peruánskej.

Hloh jednosemenný

Malý bohato rozvetvený ker, vyskytujúci sa aj na našom území, hlavne v okrajových častiach lesov, lúk a parkov. Jeho kvitnúce vrcholky obsahujú vitamín C, B a flavonoidné glykozidy, ktoré podporujú činnosť kardiovaskulárnej sústavy. Znižujú krvný tlak, zmierňujú srdcovú arytmiu a uvoľňujú svalové kŕče v srdcovej oblasti. (5)

UPOZORNENIE: Ak užívate lieky na vysoký krvný tlak, prípadne sa liečite na iné srdcovo-cievne ochorenie navštívte svojho lekára a utvrďte sa o vhodnosti užívania Menox 45.

Ploštičník hroznovitý

Medicínskeho uznania sa mu dostalo už v 19. storočí. Práve v tom čase sa objavil v Európe. Gynekológovia ho začali odporúčať ženám v klimaktériu, avšak svoju silu preukazuje aj pri zmierňovaní bolestivej menštruácie, liečbe zápalu vaječníkov či dokonca osteoporóze. V spojení s extraktom z ľubovníka zas pomáha pri nespavosti, nervozite a častých depresiách. (5)

Ďatelina lúčna

Ako už samotný názov predpovedá, rastie hlavne na lúkach, poliach a v záhradách. Kým niektoré zvieratá zasýti ani ľudský organizmus neobíde naprázdno. Obsahuje fytoestrogény, ktoré nielenže ovplyvňujúce produkciu pohlavných hormónov u žien v prechode, ba čo viac znižujú riziko vzniku osteoporózy. (5)

Ďatelina zvyšuje produkciu pohlavných orgánov a tiež znižuje riziko vzniku osteoporózy

Kvety Ďateliny lúčnej

Vitamíny B a C

V období menopauzy rozhodne majú svoj význam. Vitamín B má na starosti fungovanie nervového systému. Poradí si nielen s prílišnou nervozitou a napätím, ale i stresovými situáciami. Vitamín C je zas známy antioxidant napomáhajúci tvorbe kolagénu, potrebného pre zdravie svalov, kostí, ciev, zubov a ďasien.

Zinok

Dôležitý stopový prvok v ľudskom organizme. Podieľa sa tak na správnej funkcii imunitného systému, tráviaceho traktu, ako i rozmnožovaní a raste buniek. Nechtom, vlasom a pokožke dodáva potrebnú pevnosť, pričom pozitívne vplýva aj na produkciu hormónov šťastia – endorfínov. (6)

Toto sú však len tie najdôležitejšie zložky výživového doplnku Menox 45. Kompletné zloženie sa skladá z 20 nasýtených a nenasýtených mastných kyselín, 17 aminokyselín a 5 fytosterolov.

Účinky

Podľa slov MUDr. Krivoša – uznávaného gynekológa, približne tretina žien v menopauze trpí nepríjemnými hormonálnymi zmenami, vyžadujúcimi si medicínsku liečbu. (2) Zvyknú sa objaviť medzi 40. až 50. rokom života, pričom často trvajú do 65. roku. Vznikajú ako dôsledok zníženej funkcie vaječníkov a následného poklesu produkcie pohlavných hormónov. Prejavujú sa rôznymi spôsobmi. K tým najčastejším patria návaly tepla, depresia, znížená chuť na sex, hypertenzia, bolesti kĺbov, búšenie srdca či tŕpnutie končatín. Kým s niektorými si poradí iba medicína, iné pomôže zmierniť aj príroda. (3)

VEDELI STE, ŽE: Klimaktérium a menopauza sú dva rozdielne termíny? Kým menopauza označuje poslednú menštruáciu a zároveň ukončenie plodnosti ženy, klimaktérium predstavuje celé obdobie od postupnej straty funkcie vaječníkov, až po úplne zastavenie pohlavného cyklu. (4)

Menox 45 obsahuje unikátne spojenie extraktov z rastlín, vďaka ktorým zmierňuje prejavy klimaktéria v akomkoľvek veku ženy. Navyše prispieva k hormonálnej rovnováhe tela, čím dochádza k zvýšeniu sexuálnej aktivity. Nemožno opomenúť ani jeho pozitívny vplyv na činnosť nervového systému, zdravie kostí, chrupaviek a svalov.

Užívanie tabliet Menox 45

Nech už ide o akýkoľvek výživový doplnok, vždy dodržujte dávkovanie stanovené výrobcom. V prípade Menox 45 je maximálna denná dávka stanovená na 1 tabletu, ktorá sa odporúča užiť  hneď ráno, počas raňajok. Nielenže vám tak dodá potrebnú energiu na zvyšok dňa, ale v kombinácii s jedlom sa rýchlejšie dostane do tráviaceho traktu a následne ľahšie spracuje. Samozrejme, ak vám nevyhovuje ráno, môžete ju užiť aj poobede. Dajte si však pozor a neprekračujte dennú dávku s cieľom urýchliť účinok. Práve naopak, pri užívaní buďte trpezliví. Výsledky sa nedostavia hneď, ale až po niekoľkých týždňoch pravidelného užívania.

UPOZORNENIE: Nikdy neužívajte tablety Menox 45 v kombinácii s alkoholom. Nielenže tlmí účinky vybraných zložiek, ale môže byť tiež spúšťačom nežiadúcich účinkov.

Cena

V závislosti od počtu tabliet máte na výber z troch rôznych balení. V čase písania tejto recenzie za 30 tabliet  zaplatíte  21,99 €. Toto balenie vám vydrží približne na jeden mesiac, pričom jedna tableta vychádza na 0,48 €. O niečo výhodnejšie je 60 tabletové balenie Menox 45 Forte na dva mesiace. Aktuálne sa predáva v 25 % zľave za cenu 32,99 €, to vychádza 0,43 € za každú tabletu. Najvýhodnejšie je trojmesačné balenie Menox 45 Extra Forte obsahujúce 90 tabliet. Toto balenie si môžete zakúpiť v 35 % zľave za 42,89 €, teda 0,40 € tableta.

VÝHODNÉ AKCIE: Pri kúpe najväčšieho balenia dostanete 15 tabliet ZDARMA. Navyše, ak budete s tabletami Menox 45 spokojní a podelíte sa o svoj príbeh s ostatnými prostredníctvom programu „stály zákazník“  získate 25 % zľavu na každú ďalšiu objednávku.
TABLETKY NA MENOPAUZU
Menoxin
Menox45
Sérélys

Má Menox 45 nejaké vedľajšie účinky?

Hovorí sa, že bylinky nemôžu uškodiť, avšak opatrnosti nikdy nie je dosť. Niektoré látky obsiahnuté v spomínaných rastlinách môžu byť spúšťačom alergickej reakcie, tráviacich ťažkostí, bolestí hlavy, prípadne nespavosti. Žiadny z týchto príznakov neberte na ľahkú váhu. Čo najskôr navštívte svojho lekára a poraďte sa s ním o ďalšom postupe. Výskyt spomínaných vedľajších účinkov vám rovnako hrozí aj pri prekročení stanovenej dennej dávky. Za takýchto okolností sa odporúča užívanie na pár dní prerušiť.

Skúsenosti užívateľov

Podrobný popis zloženia a účinkov je fajn, ale reálnym skúsenostiam ostatných žien v menopauze sa nevyrovná. Z tohto dôvodu som sa rozhodla prelúskať diskusie na rôznych diskusných fórach a overiť si pravdivosť sľubovaných účinkov.

Po tabletkách Menox 45 najčastejšie siahli ženy okolo 50 rokov, ktorým hormonálna liečba spôsobila vážne zdravotné komplikácie. Užívateľky sa tešili z pomerne rýchleho nástupu účinkov, ktoré ich len utvrdili v tom, že si vybrali správne. Veľkou výhodou je tiež garancia vrátenia peniažkov, čo sa však s prihliadnutím na množstvo pozitívnych recenzií určite nestáva často.

„mám 51 rokov a v menopauze som už pomaly 6 rokov. Užívala som aj lieky, ktoré mi vyvolali krvácanie, tak som musela ísť na kyretáž. Teraz som našla na nete jednu stránku, kde som si aj objednala Menox 45. Je to super, beriem ho ešte len 5 dní a už nemám také návaly tepla ako som mala, skvelo odporúčam.“

Zdroj: lubomira423, diva.aktuality.sk

„…… neskôr som našla fakt super recenzie na Menox a objednali sme si ho s maminou spolu. Výhodou bolo, že je to bez predpisu a má aj super zloženie. Najskôr sme objednali len to jedno balenie na vyskúšanie, lebo sa dalo to objednať zadarmo na 30 dní. Proste, ak to nezačne fungovať, tak ti vrátia peniaze. Ale po pár dňoch sa mamin stav omnoho zlepšil. Depky nemala už vôbec a celkovo bola veselšia a krajšia a my tiež :D takže ja toto fakt odporúčam. Mamina si potom objednala Menox extra forte a menopauza jej trvala približne 5-6 mesiacov.“

Zdroj: patulik99, forum.zdravie.sk

Užívateľka si pochvaľuje účinok tabliet Menox 45, ktoré jej v období menopauzy veľmi pomohli

Pozitívna skúsenosť užívateľky na diskusnom fóre

Zdroj: menox, forum.zdravie.sk

To, čo ma príjemne prekvapilo bola skutočnosť, že počas celej doby čítania jednotlivých recenzií, som v súvislosti s Menox 45 netrafila na žiadnu negatívnu spätnú väzbu.

TIP: Ak ste zvedavá na ďalšie svedectvá žien, ktorým Menox 45 pomohol zvládnuť náročné obdobie menopauzy, nakuknite na oficiálnu stránku do sekcie „svedectiev.“

Výhody a nevýhody (z môjho pohľadu)

  • vysoká koncentrácia Žeruchy peruánskej (Macy horskej)
  • výborné výsledky a hodnotenia užívateľov
  • možnosť vrátenia aj „načatého balenia“
  • rýchly nástup prvých účinkov, niektoré užívateľky pocítili zmeny k lepšiemu už po 5 dňoch
  • nemôže sa užívať spolu s liekmi na riedenie krvi (warfarínom) a inzulínom
  • slabšia online zákaznícka podpora

Dostupné alternatívy

Ste alergická na niektorú zo zložiek Menox 45 alebo vám tento doplnok jednoducho nevyhovuje? Vyskúšajte Menoxin. Obsahuje 7 druhov bylinných extraktov, vrátane včelej materskej kašičky a šalvie. Na rozdiel od tabliet Menox 45 ho nájdete aj v klasických lekárňach ako Benu či Dr. Max. Pre ženy po 40-tke, ktoré nielenže bojujú s návalmi tepla a únavou, ale i prebytočnými kilami bude zas dobrou voľbou Bellasin Balance. V jednej želatínovej tobolke tohto doplnku sa nachádza extrakt z ľanu, ďateliny, sóje a guarany.

TABLETKY NA MENOPAUZU
Menoxin
Menox45
Sérélys
TIP: Ľahšie prekonať klimaktérium môžete aj cvičením hormonálnej jogy, akupunktúrou či aromaterapiou.
Cvičenie jogy je taktiež jednou z možností ako zmierniť prejavy menopauzy.

Cvičenie jogy vám pomôže lepšie zvládnuť menopauzu

Časté otázky

Stále sa vám zdá, že o výživovom doplnku Menox 45 neviete všetko. Verím, že v nasledujúcich riadkoch nájdete všetky odpovede, ktoré hľadáte.

Kde kúpiť Menox 45?

Výživový doplnok určený pre ženy v prechode v lekárňach ani bežných e-shopoch s výživovými doplnkami  nekúpite. Predáva sa výhradne cez oficiálnu stránku www.menox45.sk, čím distribútor zároveň garantuje jeho kvalitu a originalitu. V sekcii objednávky si zvolíte požadované balenie, vyplníte kontaktné údaje a zadáte spôsob dopravy (Slovenskú poštu alebo kuriéra GLS).V oboch prípadoch vám prídu tablety diskrétne zabalené. Zaplatiť môžete buď online cez PayPal alebo dobierkou. V prípade komplikácií odporúčam využiť službu telefonickej objednávky, každý pracovný deň od 9:00 do 16:00.

Postup, ako si objednať výživový doplnok Menox 45

Postup objednávky

Čo znamená možnosť nezáväznej skúšky?

Pri prvej objednávke akéhokoľvek výživového doplnku máme často pochybnosti o jeho skutočných účinkoch. Spoločnosť Medichea s tým počíta a pre všetkých zákazníkov má pripravenú výhodnú ponuku v podobe záruky bezplatnej nezáväznej skúšky. V prípade, že nebudete s tabletkami Menox 45 spokojná môžete ich do 30 dní zaslať späť. Dokonca aj načaté balenie. Výrobca vám bez problémov vráti peniažky. Tak to už stojí za vyskúšanie, no nie?

Pre koho nie je Menox 45 vhodný?

K rizikovým skupinám, ktorým sa neodporúča užívať Menox 45 patria vrátane mladých slečien do 18 rokov aj tehotné a dojčiace ženy. Poradiť s lekárom by sa tiež mali ľudia, ktorí užívajú lieky od vysokého krvného tlaku, na riedenie krvi (warfarín), ale i diabetici pichajúci si inzulín.

Ako dlho trvá kým príde zásielka ku mne domov?

Samotný proces balenia a následnej expedície objednávky je veľmi rýchly. Ak nenastanú žiadne komplikácie máte Menox 45 do 48 hodín doma. Výnimkou je víkend (sobota + nedeľa), kedy sa balíčky neodosielajú.

Záverečné zhodnotenie

Výživový doplnok Menox 45 určeným ženám v prechode nepatrí medzi doplnky, za ktoré hovoria lákavé reklamné slogany. Práve naopak, najlepšou reklamou sú v tomto prípade spokojné zákazníčky a tých rozhodne nie je málo. Oslovil ich tak svojim čisto prírodným zložením, rýchlym nástupom účinku, ako i jednoduchým dávkovaním. K úspechu určite prispieva aj cena a ponuka jednotlivých balení.  15 tabliet zdarma k najväčšiemu baleniu je už len pomyslenou čerešničkou na torte. Aby som však len nechválila, za negatívum považujem nemožnosť užívania spolu s niektorými liekmi a trošku slabšiu online zákaznícku podporu. Môj email zostal bez odpovede, avšak pri telefonickom kontakte som dostala relevantné odpovede na všetky zvedavé otázky.

Výhody a nevýhody tabliet Menox

Záverečné hodnotenie Menox 45

Osobne som k výživovým doplnkom trošku skeptická a uprednostňujem skôr domáce recepty. Po tejto recenzii však musím napísať, že Menox 45 si získal moju priazeň.  Zatiaľ ho síce nepotrebujem, no ak bude treba určite si ho v budúcnosti zaobstarám. Aký máte názor  na Menox 45 vy? Už ste ho mali možnosť vyskúšať alebo sa ešte len chystáte? Budem rada, ak mi o vašej skúsenosti napíšete do komentára pod článok.

ZDROJE:

(1) Oficiálna webstránka Menox 45. Dostupné na: www.menox45.sk

(2) Klimaktérium a menopauza sú dve rozdielne veci. Dostupné na: www.slovenskypacient.sk/klimakterium-a-menopauza-su-dve-rozne-veci/

(3) FIALOVÁ, S. Fytoestrogény a ich použitie v menopauze. Dostupné na: www.solen.sk/storage/file/article/7c6529082a9bd8761b47a5fda166037f.pdf

(4) Prechod- klimaktérium. Dostupné na: https://primar.sme.sk/c/4117066/prechod-klimakterium.html

(5) Vybrané druhy rastlín. Dostupné na: liecive.herba.sk

(6) Zinok. Dostupné na: www.zinkorot.sk/nedostatok-zinku

5/5 - (1 vote)

Majka Mráziková

Obdivovateľka prírody, milovníčka štvornohých chlpáčov, a tak trochu introvertka. V živote sa riadim mottom: „S úsmevom je deň krajší.“ Svojimi článkami sa preto snažím nielen pomôcť, ale aj vyčariť úsmev na tvári :)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra