RECEPT: Raňajkové choco smoothie - Výživovo.sk

RECEPT: Raňajkové choco smoothie

Raňajkové choco smoothie recept

Raňajky sú základ dňa a preto by sme ich určite nemali vynechávať. Dokážu nás skvelo naštartovať, spríjemniť začiatok dňa a dodať potrebnú energiu. Existuje niekoľko zdravých a rýchlych alternatív aj pre ľudí, ktorí sa ráno ponáhľajú a vtedy nastáva ten správny čas siahnuť po smoothie.

Raňajkové choco smoothie recept

Nie je nič jednoduchšie ako vložiť suroviny do mixéra a v priebehu niekoľkých sekúnd máte raňajky hotové. Dnes vám ponúkneme vynikajúcu inšpiráciu na raňajky v podobe smoothie, ktoré vás dokonalo zasýti a pokojne si ho môžete zobrať do práce alebo do školy so sebou.

Hlavnú ingredienciu budú tvoriť tentokrát ovsené vločky, ktoré majú široké využitie a môžete ich použiť nielen pri varení ovsenej kaše, pečení rôznych koláčov, ale taktiež aj pri príprave rôznych nápojov. Sú bohatým zdrojom minerálnych látok, vitamínov a vďaka vláknine, ktorú ovsené vločky obsahujú vás zasýtia na dlhší čas. Ovsené vločky sú skvelým pomocníkom pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi, majú antioxidačné účinky a podporujú správne trávenie.

Raňajkové choco smoothie recept

Hustú a krémovú konzistenciu smoothie dosiahnete pridaním banánu, ktorý je známy pre vysoký obsah železa a veľmi obľúbený najmä u športovcov, pretože predstavujú rýchly zdroj energie.

Vedeli ste o tom, že o kakau sa hovorí ako o superpotravine, ktorá prináša pocit šťastia? Je to skutočne tak a ak máte radi čokoládu, tak toto smoothie bude pre vás ako stvorené. Výraznú čokoládovú príchuť docielite pridaním pravého kakaového prášku vyrobeného z nepražených kakaových bôbov, ktoré obsahuje množstvo látok nevyhnutných pri správnej výžive každého človeka.

Na 1 porciu raňajkového ´CHOCO´ smoothie budete potrebovať:

  • 30 gramov ovsených vločiek
  • 1 veľký banán
  • 1 hrnček ryžového mlieka
  • 1 čl BIO kakaového prášku
  • 2 čl chia semienok
  • na dosladenie: 1čl medu/agáve sirupu/ďatlového sirupu (voliteľné)

Raňajkové choco smoothie recept

Postup:

Deň vopred ako si budete chcieť urobiť toto smoothie na raňajky, odporúčame dať na noc namočiť do pohára 2 čl chia semienok, ktoré do rána krásne nabobtnajú a vytvoria tak gélovú konzistenciu.

Ráno si do mixéra nasypete ovsené vločky, banán a kakaový prášok, ku ktorým prilejete ryžové mlieko. Hoci je smoothie dostatočne sladké vďaka banánu, v prípade potreby si ho môžete pokojne dosladiť vami preferovaným sladidlom. Keď sú všetky ingrediencie pripravené v mixéri, všetko spolu rozmixujete a nalejete do misky. Na záver primiešate do smoothie chia puding (nabobtnané chia semienka) a raňajkové čokoládové smoothie je hotové.

Raňajkové choco smoothie recept

Na prípravu smoothie potrebujete šikovný mixér, preto máme skvelý tip. Delimano Nutribullet odskúšalo ho už 23 miliónov ľudí po celom svete. 

5/5 - (1 vote)

Michel Struharova

Cestovateľka a bežkyňa, ktorá s 10 kg batohom 3 roky spoznávala svet. Teraz zdoláva slovenské kopce a pomáha klientom rozprávať príbehy ich značiek. Na Výživovo.sk píše predovšetkým o milovanom behu a športovej výžive.

Komentovanie článku: