Jak pálit a neukládat – recenzia e-booku - Výživovo.sk

Jak pálit a neukládat – recenzia e-booku

Jak pálit a neukládat

VYSKÚŠAJ ZADARMO
OMEGA 3 z nórskeho lososa ZADARMO
Výživový doplnok pre chrupavky, kosti a svaly ZADARMO na 30 dní
Vitamín K2 - mesačné balenie zadarmo
Pravý ženšen na 30 dní zadarmo

Predstavte si tanier plný lahodného jedla. Jete, neviete sa nabažiť, pridávate si a užívate si to ďalej. Naveky chutne a bez obmedzení. Len vy a jedlo…

Váš rozum však kričí STOP! BRZDI! Nevidíš, že priberáš? Priam cítite, ako vám telo oťažieva. Cítite únavu a máte výčitky. Znovu skúšate diétu, pri ktorej však trpíte. Trápi vás, že ste sa opäť vzdali obľúbených jedál.

Kladiete si večnú otázku Ako páliť a neukladať. Dá sa to vôbec? Dokážem telo naprogramovať proti ukladaniu tuku?

Dámy a páni, poteším vás. Našiel som príručku pre každého, komu záleží na váhe a zdraví. E-kniha Jak pálit a neukládat má silu zbaviť vás tuku naveky a začať žiť radostný život bez mučivých kilogramov.

Jak pálit a neukládat

Jak pálit a neukládat (zdroj)

Ďalšie zázračné tabletky a predražené stravovacie plány?

Hneď na začiatok vás chcem upozorniť, že nejde o žiadnu reklamnú kampaň na doplnky stravy ani predražené výživové poradenstvo. Knihu napísal človek, ktorý najskôr veľa čítal, učil sa a neskôr poznatky natrvalo zaviedol do svojej životosprávy.

Autor knihy Jak pálit a neukládat Petr Novák začal ako bloger s témami zdravej výživy. Čím viac do témy videl, tým väčšie rozpory si začal všímať. Pochopil snahy výrobcov potravín, ktorí nás síce kŕmia, ale zdravotný stav konzumentov je im ukradnutý.

Petr Novák

Petr Novák – 20 kíl tuku dole za 3 mesiace. Žiadna kulturistika a diéty. Správne zvolená strava telu nedovoľuje priberať! (zdroj)

Petr Novák sa vzoprel súčasnému trendu stravovania a začal žiť po svojom. Neriadi sa reklamami a nenakupuje odpad v podobe balených, trvanlivých, konzervovaných a na živiny „mŕtvych“ potravín.

Čo Petr Novák stratil a čo získate vy?

Autor sa cez blogovanie dostal k zmene stravovania. Za štvrť roka sa zbavil 25 kg tuku, ktoré ho roky ťažili. Petr stojí za známym a prospešným webom FitPlan.cz. V súčasnosti usporadúva prostredníctvom Naučmese.cz kurzy pre ľudí, ktorí túžia podstúpiť rovnakú zmenu.

Vďaka knihe získate detailný prehľad o príčinách ukladania tuku v tele, tipy a postupy ako sa ho zbaviť a už nikdy nedovoliť telu, aby opäť priberalo. Zjednodušene – zmena celého života v jednej malej knižke. Máte záujem?

Žijem tak, aby som nepriberal

Ak niekto čakal, že začne chudnúť, pričom neopustí súčasné zlé stravovacie návyky, ďalej čítať nemusí. Naše telo presne odzrkadľuje to, čo do neho dostávame.

V knihe sa však dozviete, aké potraviny sú pre ľudí nevhodné, často dokonca životu nebezpečné. Dostanete konkrétne zoznamy surovín, ktoré poženú vaše telo k prirodzenej a nenávratnej strate tuku.

No super. Takže na pečený bôčik s chrumkavou kôrkou môžem zabudnúť…:(

Práve naopak! Tu je pes zakopaný. Tuk je pre fungovanie tela nevyhnutný. Petr Novák vás naučí, aké tuky telo vyžaduje pre spaľovanie, a ktoré ukladá do zásob.

Nie je tuk ako tuk, preto je rozdiel, či si dáte náhrady v podobe margarínov alebo zdravé tuky, ktoré telo spotrebuje na chod a neuloží ich.

Jedlá na chudnutie

Nemusíte sa vôbec vzdávať mäsa. Telo by nebolo správne vyživené. Problém spočíva v kvalite a v prílohách (zdroj)

 

Takže bôčik môžem? To sa zas budem pachtiť v posilňovni…:(

Ale vôbec nie! Je rozdiel mučiť sa s činkami a pohybovať sa úplne prirodzene. Kniha vás bude viesť k návykom, ako zapojiť pravidelnú dávku pohybu a dodržiavať ju. Chôdza, krátky beh alebo polhodinové plávanie.

Rastový hormón

V e-knihe je viacero prehľadných grafov. Pomôžu predstaviť si problematiku bližšie

Pohyb si nevyžaduje mnoho času. Dozviete sa, že krátka pohybová aktivita bohato postačuje 3 x týždenne nie viac, ako 45 minút. Dlhšie a zaťažujúce tréningy sú v knihe dokonca zakázané.

Na počiatku bol hormón a bude tu navždy

Väčšina knihy sa točí okolo hormónov a to z dôvodu, že sú absolútne prvoradé pri snahe o schudnutie. V jednoduchej forme sa dozviete, aké sú úlohy jednotlivých hormónov, ako podporiť ich tvorbu a ako sa prejaví ich nedostatok.

Hormóny na chudnutie

Kniha zoznamuje s hormónmi zodpovednými za priberanie a chudnutie

Nebojte sa, nejde o vedecké články, ktorým nerozumiete. Zistíte, čo presne spraviť tak, aby telo produkovalo hormóny a fungovalo, ako potrebujete. Opäť bez potreby doplnkov stravy alebo lekárskych metód. Jedlo a prirodzený pohyb sú základom.

Existuje univerzálna rada pre každého?

Autor sa viackrát opakuje, že každého telo je nastavené inak, vyžaduje iné množstvo potravy a inú dávku pohybu. Záleží na veku, práci, proporciách, funkciách žliaz a zdravotnom stave. Princípy sú však rovnaké u každého.

V knihe teda nenájdete tabuľky s presnými mierami jedla. Niekto má alergiu, ďalší intoleranciu. Dozviete sa však, ako si nastaviť návyky na mieru sebe vlastnú. Naučíte sa spoznávať signály tela a porozumieť im. Vďaka tomu budete vedieť čo a kedy zjesť, nepribrať a cítiť sa fit.

Ako sa mi kniha čítala?

Knihu som prečítal za 2 dni. Nie je ale krátka. Na takmer 300 stranách spoznáte svoje telo, jeho potreby a procesy ovplyvňujúce váhu. Petr Novák je skúsený bloger, vďaka čomu sú texty pútavé a veľmi zrozumiteľné. Nečakajte žiadne zložité názvy a chemické rovnice.

Nenarazil som ani na jednu „slabšiu“ alebo nudnejšiu pasáž. Sám som ostal prekvapený, čo všetko okrem jedla vplýva na hmotnosť. Dozviete sa to aj vy a verte, že dôkladnejší prehľad o telesných procesoch vám v súčasnosti ponúkne máloktorá publikácia.

Čo všetko sa v knihe dozviem?

 • Ako telo funguje – čo zodpovedá za priberanie, prečo sa telo zásobuje tukom a vďaka čomu sa ho úspešne zbavuje
 • Čo jesť a čo nejesť vôbec – žiadne drastické diéty! Schudnete vďaka bežne dostupnej strave
 • Ktoré potraviny pomáhajú chudnúť – suroviny, ktoré nedovolia telu tuk uložiť, ale využiť ako pohon
 • Ako vytvoriť plán – postupovať budeme podľa vlastnoručne nastaveného plánu tak, aby sme sa cítili fit
 • Ako nestrácať motiváciu – vďaka tipom a radám nezlyháme a dopracujeme sa ku štíhlosti
 • Ako sa hýbať a v akej miere – morenie sa vo fitku nehrozí. Hýbať sa budeme prirodzene a v miere, ktorú znesieme
Jak pálit a neukládat obsah

Rozdelenie e-knihy (zdroj)

Zvoliť základnú alebo rozšírenú verziu e-knihy?

E-kniha sa predáva v základnej 270 stránkovej verzii. Čítať ju môžete na počítači v PDF, na mobile alebo čítačke. Vysvetlí, poradí a zodpovie všetky otázky ohľadom stravovania bez priberania. Kniha stojí 350Kč, a keďže ide o textový súbor, neplatí sa za žiadne poštovné.

Jak pálit a neukládat základný e-book

Rozšírená verzia e-hnihy je obohatená o 6 bonusových príručiek. Stojí 490 Kč a osobne odporúčam práve túto. Prezradím vám prečo.

Jak pálit a neukládat rozšírená verzia 7 e-bookov

 

Jak pálit a neukládat + 6 bonusov

Bonusové príručky sú veľkým pomocníkom, pretože zatiaľ, čo je základná verzia praktickým sprievodcom vo všeobecnosti, bonusy ukážu, ako získané vedomosti uplatniť v praxi. Kto sa nimi bude riadiť, okamžite preprogramuje telo na pálenie tukov. Buďte toho súčasťou!

 • Polročný cvičebný plán ukáže pohybové aktivity a cviky pre urýchlenie spaľovania tukov.
 • Kompletný zoznam potravín naučí, čo nakupovať . Dozviete sa aj hodnoty glykemického indexu a záťaž na organizmus. Bez tohto zoznamu sa v obchode nezaobídete!
 • Časť Ako na kvalitný spánok vás naučí spať tak, aby ste spali dostatočne, nabrali silu a neboli v strese z únavy. Kvalitný spánok v obrovskej miere určuje, či bude snaha o schudnutie úspešná. Je nutné venovať mu zvýšenú pozornosť a začať už dnes v noci.
 • 100 stránková kuchárka vás naučí nové recepty a inšpirácie. Mnohé potraviny bude potrebné vyradiť, avšak nebude to na úkor chuti a rozmanitosti stravy. Keď sa naučíte variť podľa tejto kuchárky, dokážete vytvárať aj vlastné recepty a kombinácie surovín.
 • Časť Vitamíny a minerály uvádza presné hodnoty látok v surovinách. Dobre poslúži ľuďom s lekárom stanovenou diétou. Ľahšie si tak ustriehnu príjem potrebných látok.
 • Zoznam potravín pre rýchle spaľovanie tukov uvádza desiatky potravín, ktoré potrebujete zaradiť do stravy. Zoznámite sa so surovinami, ktoré ste možno nepoznali, takže svoje stravovanie opäť posuniete o niečo vyššie. Rozmanitosť je taktiež veľmi potrebná pre správne vyživenie tela.
Jedlá na chudnutie

Ďalší chutný recept aj s mäsom, ktorý nedovoľuje pribrať. Inšpirujte sa!

E-knihu objednávajte zo stránky FitPlan.cz. Dostanete ju na mail vo formáte PDF prakticky okamžite, takže sa môžete okamžite pustiť do čítania. Zmenu neodkladajte! Budete sa cítiť oveľa lepšie v krátkom čase.

Ak by ste si radi vypočuli prednášku pána Nováka naživo, prihláste sa na jeho kurz. Stojí 600 Kč a pravidelne sa koná v Prahe. Ste nablízku? Neváhajte! Odznie množstvo informácií, ktoré sa v knihe neobjavili. Položte otázku priamo autorovi!

Záver

Veľmi ma teší, že som sa k e-knihe Jak pálit a neukládat dostal. Momentálne je to bestseller a po prečítaní viem presne prečo. Zistil som mnoho o svojom tele a o tom, ako spracúva tuk. Teraz môžem svojimi návykmi zhodiť tuk, ktorý do tela nepatrí a držať si prirodzenú váhu bez záťaže.

Knihu odporúčam naozaj každému, kto je pevne rozhodnutý odbremeniť sa od jedov súčasného „moderného“ stravovania. Výrobcovia potravín na naše zdravie nehľadia. Ide im iba o zisk. Prečo by sme sa im mali podriaďovať? Prečo by sme mali kupovať škodlivé potraviny, ktoré nás oberajú o roky života?

Za svoj život zodpovedám sám a mám radosť, že mi pán Peter Novák v knihe Jak pálit a neukládat podal pomocnú ruku. Pomôže aj vám.

4.5/5 - (11 votes)

Lukáš Chládek

Trvalo mi 25 rokov, než som naplno pochopil význam správneho stravovania. Dnes som starší, múdrejší a len vďaka správnej životospráve som plný energie, ktorú v uponáhľanej Prahe denne vydávam. Vo svojich článkoch navediem na správnu cestu aj Vás, milí čitatelia...:)

Komentovanie článku:

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra