O nutričnej typológií

Čo to je tzv. Komplexná nutričná typológia (KNT)? Ako funguje? Prečo potrebujete jedálniček na mieru a nie univerzálny jedálniček stiahnutý z internetu?

Čo Vás čaká?

Ako program vlastne prebieha? Čo bude zaujímať špecialistu na konzultácii? Ako dlho budem chudnúť? Koľko vlastne s Vaším programom schudnem?

Naše pobočky a špecialisti

Kde všade máte pobočky Sveta zdravia? Kto na nich pracuje? Funguje pobočka ako nemocnica alebo nie?

Ostatné

Ostatné otázky ohľadom výživového poradenstva a tvorby jedálníčkov. Ako dlho trvá program? Koľko vlastne stojí? Aké ďalšie služby ponúkate?

O nutričnej typológií

Čo je to Komplexná nutričná typológia (KNT)?

Komplexná nutričná typológia je kombinácia diagnózy a nasledovného odporúčania vhodnej stravy. Diagnóza určí konkrétny typ klienta na základe jeho veku, telesných proporcií, energetického výdaju a krvného rozboru. Práve ten preukáže, ktoré látky v tele chýbajú a ktorých je nadbytok. Diagnóza je bezbolestná, keďže ide iba o meranie, váženie a odber krvi.

Čo je cieľom Komplexnej nutričnej typológie?

Cieľom Komplexnej nutričnej typológie je naučiť Vás stravovať tak, aby ste sa opäť nabili energiou zo stravy a vylúčiť tie potraviny, ktoré Vás o energiu oberajú. Mnohí ľudia celkom presne nepoznajú vplyv rôznych potravín na telo. Svet zdravia v tomto smere pomôže a navedie Vaše stravovanie správnym smerom.

Čo ak mám na niektorú potravinu alergiu alebo intoleranciu?

Ide o ďalšie informácie, ktoré odborný personál zaujímajú. Vhodný jedálniček vytvorí tak, aby neobsahoval žiadne suroviny, ktoré klient z akéhokoľvek dôvodu nekonzumuje. Nový jedálniček je vytvorený presne podľa potrieb a preferencií klienta. Poradca odporučí aj suroviny, ktorým ste sa dodnes možno vyhýbali a vysvetlí ich pozitívny prínos pre organizmus.

Dokážem si stanoviť Komplexnú nutričnú typológiu sám doma?

Bohužiaľ nie. Odborný personál vyhotoví diagnózu na špecializovaných prístrojoch, ku ktorým sa klient bežne nedostane. Kombinácia modernej technológie a odborného personálu zaručuje presnú diagnózu klientovho stavu tak, aby nový jedálniček detailne zodpovedal jeho potrebám a cieľom.

Na internete sú ale množstvá jedálničkov. Prečo práve Svet zdravia?

Je pravda, že nájdete kvantum receptov a jedálničkov s presnou gramážou a nutričnými hodnotami. Tie však neboli vytvorené konkrétne pre Vás a Vaše potreby. Sú buď univerzálne alebo vytvorené pre potreby organizmu iného človeka. Stravovať sa podľa nich je risk, pretože to, čo u jedného funguje, u druhého môže fungovať nežiaducim spôsobom.

Kedy dostanem svoj individuálny jedálniček?

Svoj nový jedálniček dostanete do 7 dní. Špecialista musí starostlivo zohľadniť získané hodnoty a porovnať ich s Vašimi prípadnými alergiami na určité potraviny. Získavate teda istotu, že jedálniček bude navrhnutý tak, aby Vaše telo dostalo všetko, čo potrebuje a neprijímalo zbytočné potraviny, ktoré by ho zaťažovali alebo mu inak neprospievali.

Ako prebieha program Komplexná nutričná typológia (KNT) vo Svete zdravia?

Na pobočke Sveta zdravia absolvujete diagnostické vyšetrenie na lekársky certifikovanom prístroji Tanita. Výživový špecialista Vám na základe získaných hodnôt vytvorí detailný jedálniček podľa Vašich potrieb a preferencií.

Univerzálne jedálničky teda nefungujú?

Bohužiaľ nepomôžu každému rovnako. Na internete nájdete „podnikavcov“, ktorí Vás nalákajú na zaplatenie desiatok euro za jedálniček, ktorý však posielajú v nezmenenej forme stovkám ďalších ľudí. Istému percentu môžu pomôcť, no pre väčšinu sú úplne nevhodné, keďže nezohľadňujú ich osobné potreby ciele.

Bude môj nový jedálniček unikátny?

Áno. Nový jedálniček bude zohľadňovať všetky Vaše potreby a ciele, ktoré ste si vytýčili. Vážite 58 kíl, chcete schudnúť 5 kíl do plaviek a k tomu máte alergiu na mlieko? Váš jedálniček bude úplne iný, než jedálniček 70 kg ženy, ktorá si dala za cieľ schudnúť 20 kg do konca roka.

Vytvorením jedálnička sa všetko končí?

Nie, práve naopak. Pre dosiahnutie vytýčeného cieľa (zlepšenie kondície + úbytok váhy) je nutné viesť konzultácie so špecialistom. Ten pri pravidelných návštevách posudzuje, či sa klient približuje stanovenému cieľu, či mu nechýbajú živiny a či predpísané zmeny skutočne dodržiava. Špecialista zároveň funguje ako „opora“, pretože klientov veľmi podporuje a motivuje k ďalšej snahe.

Čo Vás čaká?

Čo presne Tanita meria?

Tento sofistikovaný prístroj presne určí Váš aktuálny fyzický stav:

 • metabolický vek
 • percentuálny obsah tuku, vody a svaloviny v tele
 • vypočíta, koľko by ste mali vzhľadom na svoje proporcie skutočne vážiť a koľko schudnúť

Ako program prebieha?

Pri prvej návšteve Sveta zdravia Vás podrobíme detailnej a veľmi presnej diagnostike na špeciálnom certifikovanom prístroji Tanita. Odhalíme aktuálny stav Vášho tela, zistíme, čoho je priveľa a čo je potrebné telu dodať. Váš energetický príjem a výdaj prezradí, či telo správne zásobujete živinami a či nekonzumujete potraviny, ktoré Vám škodia.

Všetko porovnáme s prípadnými alergiami a ochoreniami. Zohľadníme Váš cieľ stratiť hmotnosť a zlepšiť zdravotný stav. Výsledkom bude jedinečný výživový plán – jedálniček, ktorý je iba pre Vás a nikto iný by z neho nemal taký osoh, ako Vy.

Čo musím dodržiavať ja?

Výživoví špecialisti Vám odporučia čo najprijateľnejší jedálniček. Vieme, že aj Vy niekedy „zhrešíte“ a dáte si niečo sladké alebo kalorické. Poradcovia Vám nájdu vhodnú a zdravšiu alternatívu týchto „maškŕt“ , prípadne stanovia únosné množstvo. Všetko tak, aby ste chudli, no zároveň nepocítili nečakanú frustráciu z vylúčenia obľúbenej potraviny z jedálnička.

Kladieme dôraz na pozvoľné napredovanie za vytýčeným cieľom. Rýchle výsledky sa zvyknú rovnako rýchlo vrátiť do pôvodného stavu (jojo). Pre telo je prirodzená práve postupná zmena. Telo tak získa čas adaptovať sa a nenásilne si privyknúť na zmeny.

Čo ak postúpim do KNT?

Ak sa s nami rozhodnete spolupracovať a vstúpiť do programu Komplexnej nutričnej typológie, získate...

 • ...Váš osobný nutričný profil
 • ...individuálny stravovací plán vytvorený iba pre Vás
 • ...zoznamy potravín, ktoré podporia chudnutie
 • ...zoznam potravín, ktorým by ste sa mali vyhnúť
 • ...program pre trvalý úbytok váhy a posilnenie kondície

Čo bude zaujímať špecialistu na konzultácii?

Špecialista bude pri vstupnej konzultácii zisťovať Vaše stravovacie návyky. Podľa zistených informácií...

 • upozorní na chyby v stravovaní
 • odporučí spôsoby, ako tieto zlé návyky napraviť
 • navrhne konkrétny plán pre získanie ideálnej hmotnosti a kondície
 • vysvetlí princíp Komplexnej nutričnej typológie a odporučí ďalší postup

Ako dlho budem chudnúť?

Táto otázka má rôzne odpovede. Je rozdiel, či chcete schudnúť iba pár kíl v oblasti bruška alebo chcete zhodiť celý ten rokmi narastajúci „tukový oblek“. Každý má iný cieľ a každý sa dokáže na predpísanú zmenu inak rýchlo adaptovať.

Aj to je dôvod, prečo by ste mali čo najskôr navštíviť Svet zdravia. Špecialista podľa diagnózy vypočíta, za ako dlho a za akých podmienok dosiahnete vytúženú zmenu. Uchopte šancu, ktorú máte a prijmite svoj nový jedálniček. Zmena je na dosah.

Čo ak moje telo zmenu neprijme?

K problémom s dosiahnutím cieľa dochádza väčšinou vtedy, keď klient nedodrží predpísaný jedálniček. Špecialista za predpísanú skladbu stravy zodpovedá, ale za úspešným dosiahnutím zmeny je iba úprimný záujem a snaha klienta.

Existujú prípady, keď telo kvôli ochoreniu jednoducho nechudne, nech sa človek snaží akokoľvek. Aj vtedy Vám vieme pomôcť. Špecialisti z Lekárskej rady Sveta zdravia odporučia vhodné metódy aj vtedy, ak sa Vaše telo bude novému jedálničku brániť.

Aké sú priemerné štatistiky?

Záujmy klientov sú rôzne, avšak všeobecné štatistiky dokazujú úbytok váhy o 2 – 3 kg mesačne prirodzenou cestou. Existujú diéty, ktoré Vás dokážu zbaviť aj 15 kg mesačne.

Tie sú však „neľudské“, telo pri nich trpí nedostatkom potrebných živín a môže ľahko skolabovať. Drastická diéta telo vysiľuje, vyčerpáva a namiesto vytúženého chudnutia si človek privodí iba zdravotné problémy.

Vo Svete zdravia dbáme na to, aby ste predpísanú zmenu zvládli bez ujmy na zdraví. Jediné, čo postupne stratíte, sú nenávidené kilogramy. Bez stresu, nie nasilu, a hlavne navždy. Špecialisti Vám okrem vhodnej skladby jedálnička odporučia aj vhodné športové a pohybové aktivity, ktoré celú zmenu urýchlia.

Naše pobočky a špecialisti

Ako často odporúčate konzultácie?

Ideálne je, ak sa klient zastaví na pobočke Sveta zdravia aspoň raz za 2 týždne. Je to dostatočne dlhý čas na to, aby sa prejavili zmeny kondície a váhy. Neskôr, keď si telo celkom navykne na úpravu stravovania a úbytok váhy prestane byť rapídny, postačuje navštíviť špecialistu raz za mesiac.

Je nutné podstúpiť diagnózu? Jedálniček sa nedá vytvoriť diaľkovo?

Nedá. Práve tu sa odlišujeme od konkurencie, ktorá zohľadňuje iba slovné či písomné údaje o klientovi. Presná diagnóza potrieb klienta si však vyžaduje detailné strojové meranie a výskum. To je dôvod, prečo máme zriadené pobočky a nutričný plán nevytvoríme „na počkanie“ cez telefón.

Prečo nie je poradenstvo bezplatné?

Kvalita niečo stojí a cena za naše služby zodpovedá času a námahe, ktorú do klienta personál vkladá. Peniaze však investujete hlavne do seba, keďže kupujete zmenu k lepšiemu. Naši špecialisti Vám poskytnú kompletné poradenstvo o tom čo jesť, koľko a v akom čase. Všetko s cieľom upraviť Vašu váhu a nastaviť Vám do detailu stravovanie, ktoré je určené výhradne pre Vás.

Kto pracuje na pobočkách Sveta zdravia?

Na každej pobočke pracuje minimálne jeden akreditovaný výživový špecialista. Personál má vysokoškolské vzdelanie v relevantných odboroch (výživa a zdravie, medicína, chémia, biológia atď.). Cenné vzdelanie a kurzy Komplexnej nutričnej typológie robia z nášho personálu skupinu naslovovzatých odborníkov, ktorých úlohou je pomáhať a zlepšovať životy iných.

Pravidelné školenia a vzdelávacie semináre neustále zvyšujú kompetencie personálu. Ostatne celá Akadémia Sveta zdravia je veľmi cenená odborníkmi na zdravú výživu.

Je pobočka ako nemocnica?

Nie. Pobočky Sveta zdravia si zakladajú na priateľskej atmosfére. Okrem špecialistov sa stretnete aj s ostatnými klientmi. Môžete porovnať dosiahnuté výsledky, porozprávať sa a stráviť vo Svete zdravia príjemný čas, vyplnený podnetnými rozhovormi a skúsenosťami ostatných. Žiadna „chladná a sterilná atmosféra“ u nás nehrozí.

Kde máte pobočky?

Pobočku Sveta zdravia nájdete v každom väčšom meste v Poľsku, v Čechách a na Slovensku. Nájdite najbližšiu pobočku Sveta zdravia tu.Väčšina pobočiek je otvorená až do 18:00, takže sa k nám dostanete aj po práci.

Ostatné

Kde nájdem hodnotenia zákazníkov?

Ceníme si každú pochvalu a prejav vďaky. Skúsenosti klientov, ktorým sa vlastnou usilovnosťou a našimi cennými radami podarilo zmeniť svoj život, nájdete na stránke s príbehami ľudí, ktorí schudli pomocou Sveta zdravia.

Čo ste vo Svete zdravia dosiahli?

Váš úprimný záujem o zmenu nás teší a poháňa vpred. Dodnes sa nám podarilo...

 • ...otvoriť 72 pobočiek, aby sme boli stále vo Vašom dosahu
 • ...vyškoliť 178 špecialistov, ktorí sú pripravení pomôcť Vám okamžite
 • ...upraviť váhu viac ako 60 000 klientom
 • ...zbaviť Vás takmer 250 000 kg tuku

Ako dlho trvá program?

Celkové trvanie programu záleží od miery obezity klienta. Program má 3, 6 alebo 12 mesiacov. Spoločne so špecialistom vytvoríte taký program, ktorý Vás skutočne zbaví hmotnosti tak, aby bola zmena trvalá.

Aké máte ceny?

Naše ceny nie sú vysoké. Sú úmerné technológiám, ktoré používame a skúsenostiam personálu, ktorý neustále zlepšujeme a pravidelne vzdelávame.

Za vstupnú konzultáciu u nás necháte menej, než za večeru v reštaurácii. Stojí 7,90 € a zahŕňa posúdenie nového jedálnička + tipy a rady pre štart chudnutia

Aké ďalšie služby ponúkate?

Okrem nového jedálnička určeného výhradne pre Vás môžete využiť ďalšie služby:

 • Biochémia – test zistí, či sú chemické procesy vo Vašom tele správne alebo je niečo v neporiadku
 • Genetické testy (trombofília) – podrobný rozbor krvi. Poukáže na problémy s cievami a srdcom
 • Test prekyslenia – prekyslený organizmus je náchylný na ochorenia. Test pomôže stanoviť vhodné potraviny, ktoré prekysleniu zabránia
 • Členstvo v Klube pre ľahší život

Budete mi nútiť aj výživové doplnky?

V žiadnom prípade. Je na Vás, či si vystačíte s predpísaným jedálničkom alebo budete chcieť celý proces chudnutia urýchliť. Personál je školený aj v oblasti výživových doplnkov, vďaka čomu vie vždy pohotovo odporučiť vhodný produkt. Nikto Vás však nebude obťažovať s nechcenou reklamou a vnucovať Vám niečo, čo si neprajete.

Zoženiem na pobočke výživové doplnky a ďalší sortiment?

Niektorí ľudia sa zaujímajú o začlenenie vhodného doplnku do jedálnička. Práve pre nich máme veľký výber kvalitných prírodných produktov českej výroby. Ponúkame prípravky na podporu metabolizmu, detoxikáciu organizmu, prípravky proti ukladaniu tukových buniek, prípravky tlmiace chuť do jedla, vysoko koncentrované výživové doplnky a mnohé ďalšie. Ich užívaním je možné urýchliť proces chudnutia bez vedľajších účinkov. Nie sú návykové, takže ich môžete kedykoľvek prestať užívať. Všetky prípravky sú laboratórne testované a sú schválené Ministerstvom zdravotníctva. Kladieme dôraz na kvalitu, prírodné zloženie a priaznivé ceny.

Je možné vymeniť nutričného špecialistu?

S nespokojnosťou sa u nás nestretávame. Ak by ste však z akéhokoľvek dôvodu chceli spolupracovať s iným špecialistom, radi Vám ho pridelíme. Vašu spokojnosť a dobrý pocit z návštevy pobočky kladieme na prvé miesto. Chceme, aby ste sa k nám vracali radi a odnášali si od nás iba pozitívnu energiu.